Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN a opakovany budik

Matrix44 (134)|4.12.2006 20:40
Takze ma prosim Vas hned nezabijte, lebo som pouzil funkciu "hladat", ale nasiel som u mnozstvo problemov, a aj plno rieseni, ale ani jedno sa mi nepozdavalo. Najradsej by som neinstaloval dalsie programy pokial nemusim, lebo mi je jasne, ze cim viac programov, tak tym pomalejsi system.
Potrebujem nastavit opakovany budik na svojom TyTN-ovi, nenasiel som to ani v navode, ani v moznostiach. Je to vobec mozne ? To ze dokaze prehravat *.waw, tak s tym som sa uz zmieril. Este pripadne keby ste poradili nejaky free program, najlepsie bez nutnosti instalacie ktory prevedie MP3 do waw.

Dik,
Matrix44
Antonsiu (31)|4.12.2006 21:44
Cau,

aj ja mam SPVM3100, takze dufam, ze si budeme vediet vymienat skusenosti.

Ako myslis ten opakovany budik?? Tam su dni vyznacene ako P U S S P S N a len ich oznacis, ktore dni ta to ma budit. MOzes aj viac naraz

Matrix44 (134)|4.12.2006 22:00
myslel som to tak ze ked jeden s tych budikov nastavim aby ma zobudil pondelok az piatok napr. o 06.10 hod. tak ked ma zacne budit, a ja ho nezrusim, tak ma zacne opatovne budit o 10 min., a potom o dalsich 10 min. ...
Toto som vyuzival na SE K750i, a tak som nikdy nezaspal, teda aspon nie uplne :D

Matrix44
Viktor Čistič (117)|4.12.2006 23:12
Vezmu to od zadu. Na konverzi různých zvukových formátů používám program WavePad. Zřejmě najdeš i méně složitý, ale tady ten toho umí docela dost.
Co se týče toho budíku, tak musím říct, že taky používám ten klasický základní Windowsovský. Myslím, že budík je prostě na buzení a tuto funkci zvládá dobře. Nicméně alespoň já mám menší problém... Pokud máš jen na mysli, jak aktivovat opakované buzení, tak jednoduše při budíku si vyvoláš pravým tlačítkem kontextové menu a tam zvloíš třeba "odložit o 5 minut". Druhá věc ale je, že by to mělo fungovat automaticky, i když na tu cihlu ani nesáhneš. Tak mi to fungovalo na Wizardovi. Tady mám nahraný stejný WAW, ale zkrátka to hraje jen tak dlouho, jak mám nastaveno automatické vypnutí přístroje v případě nečinnosti (což je 1 minuta). Potom se TyTN opět uspí a už ani nepípne. Až když ho znovu aktivuju, dohraje mi slavnostně mojí skladbu a já musím vysvětlovat, proč jsem přišel pozdě :) Trošku jsem se v tom vrtal a zjistil jsem, že pokud tam dám nějakou kratší skladbičku, tak to funguje, ale s těma delšíma má takovýhle problémy. Ještě jdu zkoumat...
Matrix44 (134)|4.12.2006 23:39
[QUOTE="Viktor Čistič"]
... Pokud máš jen na mysli, jak aktivovat opakované buzení, tak jednoduše při budíku si vyvoláš pravým tlačítkem kontextové menu a tam zvloíš třeba "odložit o 5 minut". Druhá věc ale je, že by to mělo fungovat automaticky, i když na tu cihlu ani nesáhneš....[/QUOTE]
ked kliknem nazvoncek tak mam moznost vybrat melodiu, opakovat zvuk - toto by to malo byt ?

Matrix44

EDIT : tak ten sviniar aj ked ponukne, ale neumozni mi zvolit, vlastny wav ton pre budik. Ked ho idem potvrdit, tak mi zazracne vzdy skoci na Default. Predvolene zvuky sa daju samozrejme vybrat. Skusal som aj prepisat nazov na totozny z predvolenymi, ale nepomaha to. Finta je v tom, ze predvolene zvuky su oznacene ako "systemove". Predpokladam ze keby sa mi podarilo oznacit takto aj pridane zvuky, tak by sa dali pouzit ako ton budika :?
mmoobbyy (136)|5.12.2006 07:18
Mas ten soubor *.wav ve slozce Windows? Pro budik a SMS musi byt prave tam.
Matrix44 (134)|5.12.2006 09:24
jasne, mam ho tam, inac by som ho nemal moznost zvolit, ale kedze nie je systemovy, tak pri snahe ho zvolit, mi automaticky preskoci na volbu Default. Moze to byt sposobene tou Orange ROM :?
Vyriesil som spomalenie TyTN-a. Cele spomalenie sposobovala operacia "Sync" ktora bola sice v spravcovi pripojeni vypnuta, ale v skutocnost stale bezala, a snazila sa o synchronizaciu. Ked som ju vypol cez spravcu programov tak sa cely system pekne rozbehol. Mam teraz pocit, ze co som sa domnieval ze mi Sunnysoft InterWrite PRO 9.1, torosku spomalil system, tak to nie je pravda, lebo operacia Sync stale bezala na pozadi, a po vypnuti je vsetko tak ako ma.

Matrix44

EDIT : tak zatial som to vyriesil programom Spb Time 2. Je sice len anglicky, a ma plno veci co nepotrebujem, ale budik je 100% - tny, a da sa vybrat aj *.MP3 ako zvuk budenia. Pokial sa nevyriesi problem zo zmenou zvuku pri vstavanom budiku, tak ostanem pri tomto.
Viktor Čistič (117)|5.12.2006 23:50
Tak to mě nic nenapadá. Snad jen, že i ten ".wav" soubor je v nějakém špatném formátu. Dá se ti normálně přehrát v zařízení?
Matrix44 (134)|6.12.2006 09:31
da, prehra ho uplne bez problemov. A skusal som aj viac wav suborov. No a potom som zacal hladat v com je rozdiel, a rozdiel bol jedine v tom, ze tie z ktorych sa da vybrat (ktore tam uz boli), su vsetky oznacene ako systemove.

Matrix44
ElSoft (1244)|6.12.2006 21:00
možná je to blbost :oops: ale používáš pro WAV soubory standardní vestavěný přehrávač?
Matrix44 (134)|7.12.2006 06:26
ano

Matrix44
Viktor Čistič (117)|7.12.2006 09:59
Tak zkus těm souborům co ti nejdou přehrát taky přiřadit atribut "systémový", např. v Total Commanderu. Jinak se obávám, že HR nebo nová ROM to jistí ...:D
Matrix44 (134)|7.12.2006 22:39
to by som rad skusil, ale neviem ako to urobit, tak prosim porad.

Dik,
Matrix44
dyndy (159)|8.12.2006 07:04
To, že to skáče z vybraného *.wav zpět na defaul dělalo synovci na MDApro. Pomohlo to, že jsem jeho původní mp3 prohnal znovu převodníkem tak, jak jsem to dělal vždy u sebe (neptejte se jak-nerozumím těm zkratkám ani za mák) a problém byl vyřešen. Ono je spousta nastavení při převodu do *.wav a tak si myslím, že se těm našim strojkům se úplně všechny *.wavy nezamlouvají.

P.S. já mám jiný problém. Stále se mě zdvojují notifikace na budík a v reálu to vypadá tak, že mě to hraje melodii co mám na buzení 2x a má to potom nepříjemné echo. Navíc musím budík i 2x vypnout. Samozřejmě, že notifikace čas od času odstraňuju MemMaidem, ale pokud to jeden den neudělám, tak hraju 2x. Je to nepříjemné, ale aspoň to budí. Do HR se mě kvůli tomu nechce.
Viktor Čistič (117)|8.12.2006 09:08
[QUOTE="Matrix44"]to by som rad skusil, ale neviem ako to urobit, tak prosim porad.

Dik,
Matrix44[/QUOTE]

Když si v Total Commanderu tapneš a podržíš stylus na tom souboru, objeví se kontextové menu, kde je mimo jiné položka "Vlastnosti" (nebo "Properities"). Tam si pak můžeš zaškrtnout box s příslušným atributem.
Matrix44 (134)|9.12.2006 15:52
dik, vyskusam.

Matrix44