Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN (Hermes) - Nové ROM - flashování, zkušenosti...

Dodoone (22)|20.11.2007 17:00
HTC Random Access extracted from Schap's 4.0
( vyhladavanie v contaktoch podla pismena na pravej liste)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=339507

MRH: Dobrý tip, ale pokud je to aplikace obecná na WM6, tak zkus příště prověřit, jestli již byla postována někde ve fóru samostatně a pokud ne, tak jí hoď do vlastního threadu do kategorie software.
Dodoone (22)|20.11.2007 17:22
Zvonenia od DOPOD zname z HyperCore Lite 3.62

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=1679523#post1679523
Dodoone (22)|22.11.2007 11:43
Martin Ráž Hoch (1832)|23.11.2007 19:49
(FINAL - UPDATED 23/11) HyperCore Lite 3.62
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=339529

SuperClean ROM - 80 MB Total Storage

Description of change
- menší vylepšení
- vylepšena obecně stabilita a rychlost ROM
Martin Ráž Hoch (1832)|26.11.2007 00:07
S64 3.62/HTC WWE Rom

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=347081

Mrkněte na to, vypadá hodně moc pěkně (starbase si s tím vyhrál) a kdyby měl někdo chuť otestovat, budu rád... já na to nemám teď moc čas.

První postřehy:[QUOTE="jurda"]Už to zkouším nacpat do tel 4.01 se mi zda hodne pomala testnu potom pisnu:yes: [/QUOTE][QUOTE="Nesli"]
Teze udelam testik, zatim ji mam nakoplou asi hodku,tj.jen prvni poznatky

-Docela rychle reakce, moc fajne dotykove ovladani, nefunkcni Large start menu, teze Ekvalizer sem jeste nerozjel, trochu me zlobil BT, zapnul se az na nekolikaty pokus..Jinak zatim v poho a spousta zyjimavyho softiku:yes:
Tak uvidime:)[/QUOTE]
Martin Ráž Hoch (1832)|28.11.2007 09:35
S64 zkušenosti

Proboha, co jste mi to doporučili za šrot. Nejen, že je to pomalé, ale ta zoufalost v podobě nicotného místa pro instalace do vnitřní paměti... tfuj. Šla ven hned asi hodinu poté co jsem jí flashnul a věřte, že to rozhodně nebyla láska na první pohled;).

Z mého pohledu hodně nevychytaný podprůměr.
Martin Ráž Hoch (1832)|28.11.2007 09:54
Schaps 4.20

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=347806

:) luxusníček :)

Popis hlavních funkcí:

- WM6 version 5.2.1948 build 18548.0.7.0 (nové)
- TouchFLO povoleno (nové)
- HSDPA povoleno
- Video hovor povolen
- Smart dialing povolen
- VOIP povoleno
- Windows Update povolen
- Office Mobile 6.1
- OneNote Mobile 12.0.4518.1055
- Office Zip a Fax prohlížeče
- Windows Live 10.6.33.600
- Remote Desktop Mobile
Martin Ráž Hoch (1832)|28.11.2007 11:18
Schaps 4.20 - první zkušenosti

Tak jsem právě donastavil Schapse, připojil ho na Exchange a jdu psát:)

Zatím mám pocity pouze kladné, nenarazil jsem na chybu. Všechno jede relativně rychle a je implementováno i plno vychytávek. Schaps se zdá být stabilní a reaktivní, kdo vyzkouší, neprohloupí;)
Martin Ráž Hoch (1832)|28.11.2007 19:22
Schaps 4.20 a iGO a další...

iGO mi na jede bezchybně, dneska jsem podle něj navigoval.
Dotekové ovládání je na Schapsovi také supr a až bude kostka, tak jako dokonalost. Ta kalibrace je nepříjemná, ale hoši mají pravdu, když se vypne TouchFLO a resetne, tak to jde.
Martin Ráž Hoch (1832)|30.11.2007 16:40
Radio 1.54.30.10

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=348435

EDIT: Po cca 2 dnech užívání se chová stabilně. Nejsou problémy s 3G spojením, nevypadává signál při handoverech, dobrý GSM příjem, ale hlavně, zatím žádné ztracené hovory.
peter.nr (501)|1.12.2007 00:03
Zprovoznění Hermese z cihly[QUOTE="Janhura"]Zcela nepochybně tím myslel, že se z milovaného PPC se stane "cihla" (to je termin-terminus). Tedy další využití je jako hračka pro děti, eventuálně stylové těžítko na stůl.
V tomto stavu je servis k ničemu, můžeš ale doufat v zázračnou radu od Velkého Vezíra (hluboká poklona, ó můj pane) a ještě asi 2 dalších velmistrů, kterým se cihlu podařilo zprovoznit. Důležité je i to, ve které fázi flashe došlo ke strátě spojení.
Déle si myslím, že je somárina zakládat nové téma (viz tvůj odkaz), když vše o flashování je tady. Tím se diskuze jenom znepřehlední.[/QUOTE]

Ukončím túto debatu slovami: Máme tu nového veľmajstra - mňa! :D :D :D

Hermesa som totiž oživil (lepšie povedané prebudil zo spánku) po pár-hodinovom skúšaní metódou pokus-omyl a študovaní netu.

Nebolo to až také ťažké, keď zvážim, že šlo iba o nahratie "správnej" ROM - konkrétne AT&T Cingular. Potom už šlo všetko ako po masle.

Viac tu.

Záver: Ak Hermesovi neublížite fyzicky, softvérovú chybu určite prežije, len je treba zistiť, ako ho zobudiť. ;) :yes:
Martin Ráž Hoch (1832)|2.12.2007 23:24
Pandora "nahá" ROM s Bigstorage

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=348996

Poměrně impozantně osekaná ROM z velmi věhlasné dílny. Je spíše pro účely dalšího zpracování jako je kuchtění, ale stojí za to zmínit.

Volná storage: 78.04 MB
Volná program: 30.49 MB
Martin Ráž Hoch (1832)|3.12.2007 08:49
Schaps 4.21 zpožděno vydání

Špatné zprávy:( - kdo čekal včera na vydání Schapse, tak bohužel se nenaplnili ani odhady, že vyjde ve 23.00... Schaps oznámil odložení vydání s ohledem na chyby, na jejichž opravě pracuje. Bohužel neupřesnil bližší termín, pouze v podobě "několik málo dní". Uvidíme, už jsem se těšil jak dítě na Vánoce... přeci jen tahle ROM se svými funkcionalitami (TouchFLO, cube atp.) a stabilitou blíží onomu bájnému jednorožcovi;)
Mr.Prochy (3)|8.12.2007 03:07
Schaps 4.20 - problém s TouchFLO

Má někdo Shapse 4.20 Full? Nebo je FTouchFlo aj v Lite? Mě totiž nejde deaktivovat. Odškrtnu checkbox, potvrdím LSK "done" -> "V aplikace FTouchFlo došlo k chybě ..." (BTW jaktože to je česky??).

Rád bych věděl, zda je to BUG nebo jen můj osobní konflit s nečím jiným.
peter.nr (501)|8.12.2007 07:52
Schaps 4.20 - problém s TouchFLO[QUOTE="Mr.Prochy"]Má někdo Shapse 4.20 Full? Nebo je FTouchFlo aj v Lite? Mě totiž nejde deaktivovat. Odškrtnu checkbox, potvrdím LSK "done" -> "V aplikace FTouchFlo došlo k chybě ..." (BTW jaktože to je česky??).
Rád bych věděl, zda je to BUG nebo jen můj osobní konflit s nečím jiným.[/QUOTE]Je to aj vo verzii Lite a je to bug. Takto to nejde vypnúť. Možmo zásahom do registrov. Ja som to riešil odstránením všetkých funkcií Gestures. Potom sa to chová, akoby to nebolo zapnuté.[QUOTE="MRH"]No, mě to jelo, dokud jsem nenainstaloval kostku, pak už to bylo v riti:)... popravdě ale nepovoloval jsem ani když jelo, protože vypínat TouchFLO kvůli každé re-kalibraci dispalye je peklo (a to u Hermese rozkalibruje jen otření obrazovky). Jen škoda, že se nová 4.21 nějak nehrne, ale uvidíme.

Čeština není u Schapse překvapující, ostatně jeho ROM byli první nativně v jiném jazyce než anglickém...[/QUOTE]
Mr.Prochy (3)|8.12.2007 12:36
Schaps 4.20 chyby[QUOTE="peter.nr"]
Je to aj vo verzii Lite a je to bug. Takto to nejde vypnúť. Možmo zásahom do registrov. Ja som to riešil odstránením všetkých funkcií Gestures. Potom sa to chová, akoby to nebolo zapnuté.[/QUOTE]
Stačí to smazat ze StartUp a resetnout. A je to deaktivované.

[QUOTE="peter.nr"]
Čeština není u Schapse překvapující, ostatně jeho ROM byli první nativně v jiném jazyce než anglickém...[/QUOTE]

No já mám Shapse normálně Eng. A ten report chyby je jediná systémová věc, která na mne bafla CZ. Ono je to fuk, jen mne to překvapilo.

Smazat
gulii (140)|9.12.2007 10:27
Pays WM6 WWE v1.11 Big Storage ROM

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=349338

já teda čekám na Schapse :)
mainboard_ce4you (97)|10.12.2007 01:34
Normálně, uz to tam dávno mám :D :D :D


Tohle rano smazte :)
Jameson_ce4you (51)|10.12.2007 02:54
Schap's WM6 Pro 4.22 ROMs

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=350690

:yes: Najočakávanejšia udalosť ku koncu roka je konečne tu! :yes:

Hlavné vlastnosti:

- WM6 version 5.2.1948 build 18548.0.7.0
- TouchFLO povolený
- HSDPA povolené
- Video call povolený
- Smart dialing povolený
- VOIP povolený
- Windows Update povolený
- Office Mobile 6.1
- OneNote Mobile 12.0.4518.1055
- Office Zip and Fax viewers
- Windows Live 10.6.33.600
- Remote Desktop Mobile
- .NET Compact Framework 3.5
- Všetky chyby z predchádzajúcich verzií by mali byť opravené!

Poznámky k vydaniu:

- Opravená chyba pri vypínaní FTouchFLO v konfigurácii
- Opravený scrolling v IE
- Opravené tlačítko jasu v HTC Home
- Opravená chyba v scroolbaroch
- Opravená (by mala byť) klávesnica počas hovoru
- Opravené zarovnanie obrázku kontaktu
- Opravená hra Solitaire
- Aktualizovaný .NET Compact Framework 3.5
- Aktualizovaný WM5torage
- Aktualizovaný FTouchFLO Configuration Tool
- Zopár grafických a iných drobných úprav




Download full:
[CODE]http://rapidshare.com/files/75498592/Schaps_WM6Pro_Hermes_4.22_WWE_Full.exe.html[/CODE]

Download lite:
[CODE]http://rapidshare.com/files/75498237/Schaps_WM6Pro_Hermes_4.22_WWE_Lite.exe.html[/CODE]

(ok, idem flashovat a zajtra sa musím pobaviť so svojim doktorom na tému Schapsovej insomnie)
Jameson_ce4you (51)|10.12.2007 10:22
Schaps 4.22 a doteková kostka[QUOTE="Neo_vs_Uzel"]jak to vypadá s kostkou?[/QUOTE]Neo_vs_Uzel: Kocka tam nie je, ako píše Schaps, "kocku si nainštaluj aku len chceš", teda presne:[QUOTE]Those ROMs are TouchFLO-enabled but there is no Cube application included! I let you the choice to install the one you prefer. For the next ROMs I am working on a new exclusive touch interface, much more interesting than a simple cube[/QUOTE]Čo ma zatiaľ štve najviac je, že nefunguje piaty čudlík: mal som tam namapované hlásenie času a pri dlhšiom podržaní zapnutie lampy; je to vraj kvôli keyboard-in-call fixu, žiaľ, osobne by mi viac vyhovovalo funkčné tlačidlo ako funkčné čísla na klávesnici počas hovoru, Schaps sľúbil nejaký patch patchu, tak uvidíme...
Martin Ráž Hoch (1832)|10.12.2007 12:21
K's Rom v1.0 (Kaiser/Touch Style)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=350695

Tato ROM je speciální pouze tím, že je celá v černém stylu Kaisera / Touche.
Martin Ráž Hoch (1832)|10.12.2007 21:55
Schaps 4.22 Full dojmy

Ač to nemám ve zvyku, zvolil jsem tentokrát variantu Full (v Lite mám problémy s doinstalovaným Internet Sharingem) a popravdě zatím nejsem zklamaný. Přišlo mi, že ve 4.20 je rozdíl mezi Lite a Full markantnější. U 4.22 jede Full varianta dobře a je překvapivě stabilní. Co mě mrzí jsou přetrvávající problémy s TouchFLO vs. kalibrace, ale abych se přiznal nemám moc důvod používat. Kostku pak vidím jako úplně zbytečný efekt, který zbytečně snižuje efektivitu práce a na Hermesovi to nikdy nebude asi to pravé ořechové vzhledem k nedostatku operační paměti. Jinak ale spokojenost, plno chyb je odstraněno a jedná se o hodně povedený kousek. Netvrdím, že to není jen mezikrok a že se neblíží další subverze. Taky hodně ukáže čas, řekl bych tak 2-3 dny.
Zkrátka, když to shrnu, tak maniaci mají už naflashováno a dokáží ocenit malé opravy, ale pro poměrně stabilního uživatele je změna z 4.20 na 4.22 poměrně zbytečná - tedy za předpokladu, že nenarazil na nějaký problém, který mu výrazně vadí v užívání.

P.S. K rychlosti výrazně přidá i .NET Framework 3.5, spousty uživatelů dává na tuto novou verzi velmi dobré reference.
Martin Ráž Hoch (1832)|11.12.2007 18:10
MERCURY v2.0 Base AT&T 3.62 (Clean ROM: 70 MB Total Storage)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=351127

Další z řady trochu méně známých ROM, přesto mne docela zaujala... má zajímavé parametry, sice ne natolik zajímavé, abych vyměnil Schapse, ale jen pro informaci dobrodružnějším povahám... já už stárnu:D
Martin Ráž Hoch (1832)|13.12.2007 22:33
HTC Kostka[QUOTE="netino"]Vie mi niekto poradit ohladne kostky???Kde a ako ju mam nainstalovat. PLS. Dakujem za kazdu infosku.
MRH Nehnevaj sa za tento prispevok.[/QUOTE]A hněvám! To je opravdu tak těžké?

za a) vložit tento příspěvek kam patří a ne do nových ROM?!
za b) zadat do Google dvě slova (např. HTC Cube) a zvolit třeba třetí příspěvek (v čase psaní příspěvku), který je dokonce česky!!! No tak to už si opravdu ze mě děláš legraci...
Martin Ráž Hoch (1832)|14.12.2007 00:49
Zvuk při tapnutí na display - nefunguje[QUOTE="tiktak"]Flashnul jsem Schaps 4.22 Full, zatim spokojenost, (mam ho tam par hodin :) ) akorat nemuzu primet TnTy k tomu, abych si zprovoznil zvuk pro "tapnuti", at je zaplej na soft ci loud, tak stale zadny zvuk pri tapnuti (a to po cistem flashi, nic na ovladani profilu jsem prozatim nestihl doinstalit) Je to jen muj problem, nebo i nekoho jineho? :) Po flashi a kontrole funkcnosti (kde take "n etapal" nahlas, jsem dal jeste HW reset a opet nic neslysim. Jinak jine zvuky obecne jdou, klavesnice taky cvaka, jen proste neslysim "tapani".
Poradi nekdo?[/QUOTE]Já jsem zkoušel a konkrétně u Schaps 4.22 mě funguje, jinak v tomto vláknu (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=328048) a pak se dostaneš na toto - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=316524&highlight=fix_wm6_sounds, no a hned jsme u opravného souboru (raděj jsem jej vložil i k příspěvku).

Oprava u Schaps 4.22 vs. TouchFLO[QUOTE="Jameson"]Co sa "tapania" tyka, specialne som sa na to pozrel, v zaklade skutocne Schaps "netapa", no jedine, co treba urobit, je v FTouchFLO settings zakazat FTouchFLO (v zalozke General odskrtnut Enable FTouchFlo) - toto spolahlivo vypne/zapne zvuky "tapania"... Vyskusajte![/QUOTE]
Martin Ráž Hoch (1832)|14.12.2007 12:31
Nefunkční tlačítko 5[QUOTE="WAV"]U Schaps 4.22 Full opět nefunguje tlačítko 5 (record) ? Nebo jen mě? Mám ale čistou instalaci. Tak nevím. To tlačítko totiž potřebuji.[/QUOTE]Nefunguje tlačítko 5, je to oznámený problém... způsobeno opravou mapování tlačítek v průběhu hovoru... ale funguje na to PPTfix.cab (je to diky podělanému AT&T, kteří natvrdo mapují na toto tlačítko funkci PPT.
Martin Ráž Hoch (1832)|14.12.2007 18:59
Shamanix Grass 2.0 - první dojmy

WOW!:)

Jak jsem už říkal, jsem příznivce spíše Lite ROM, ale u Schapse 4.22 jsem měl bohužel problém s doinstalováním Internet Sharingu (nejen já, ale dokonce i Shamanix) a tak jsem raděj zvolil variantu FULL. Když jsem dnes procházel XDA-DEV, připomněl jsem si existenci této ROM a jsem rád!

Grass 2.0 je Lite varianta Schapsovy 4.22 FULL (právě kvůli Internet Sharingu) a zatím jsem nad míru spokojen! Reaktivnost této ROM je úžasná, jak píše autor mnohem rychleji se překlápí do landscape režimu a obecně je rychlejší. Také s volnou RAM je to hodně dobré a vůbec s využitím RAM...

Více uvidím po pár dnech a může se stát, že pak tak super nebude, ale zatím všechna čest.
Martin Ráž Hoch (1832)|15.12.2007 02:02
Shamanix Grass 2.1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=351973


Storage Memory - Total: 66.18 MB; free: 63.70 MB
Program Memory - Total: 50.77MB; free: 31.64MB

Popis:
- Založeno na Schaps 4.22 Lite
- Opraveno pomalé scrollování v Internet Exploreru
- Opraveno tlačítko 5

+ jako bonus balík nejnovější buildy aplikací!
Martin Ráž Hoch (1832)|15.12.2007 14:30
TNT je zpět a v plné síle pro Hermes

Pánové, myslím si, že tohle zní sakra dobře:

TNT: Many thanks guys for asking, i'm here to tell you that i'm ok and i faced a very heavy semester (the last two semesters to graduate). we have the HAJJ holiday for two weeks, i have to do something for Wizard and Hermes users (but i have to start with Hermes first).i have the device now and i can start very soon but i have to do some checks for the missed things on cooking. The first thing i have to do is to choose the suitable base rom (non 19xx builds, because of the bad stability and BATTERY LIFE), up to now i found 1437 and 1620 builds are more stable than newer ones. I can't promiss any date (as you saw before on this thread or other, i promissed with no luck), but i'm sure thats will be uploaded within the next week 17-24 dec

Srhnuto podtrženo, TNT má Hermese (což předtím neměl a proto se to táhlo) a navíc mu zkončilo zkouškové, takže první na co se vrhne je nová ROM pro Hermes!!! A ta by měla být příští týden!!! Kdo z vás psal Ježískovi!!! :)[QUOTE="Jameson"]TNT: Vdaka za opytanie, prisiel som vam oznamit, ze som v poriadku, hoci mam za sebou velmi tazky semester (posledne dva semestre do statnic). Teraz budeme mat dva tyzdne zimne prazdniny, tak budem musiet spravit nieco pre majitelov Wizarda a Hermesa (musim vsak zacat s Hermesom). Masinku uz mam, takze zacnem co najskor, musim si vsak dostudovat par veci o kuchteni, ktore mi medzitym usli. Hlavne si musim vybrat vhodnu zakladnu ROMku (inu nez build 19xx, kvoli ich mizernej stabilite a ZIVOTNOSTI BATERIE), zatial som zistil, ze buildy 1437 a 1620 su omnoho stabilnejsie ako tie nove. Nemozem slubit ziaden konkretny datum (ako ste uz davnejsie mohli vidiet na tomto fore, taketo sluby som nikdy nesplnil), no som si isty, ze bude uploadnuta v priebehu buduceho tyzdna, tj. 17-24 decembra.
Takze Jezisko nam doniesie nove TNTcko... :-)[/QUOTE]Jameson díky!!!
Martin Ráž Hoch (1832)|15.12.2007 18:20
Shamanix Grass 2.1 zkušenosti

Ne, to kladné hodnocení bylo na začátku, pak jsem ale chvilku Grass 2.1 testoval a nestačil se divit... není to schizofrenie, je to normální postup... rychlost je opravdu nevídaná, ale za Ty komplikace, které postupně vyplouvaly na povrch to rozhodně nestojí! Vrátil jsem se zpět ke Grass 2.0, která jede rychle (ne sice tolik), ale je také stabilní... a buďte rádi, že jsem takhle operativně ověřil své mylné hodnocení:D, protože by se mohl vyskytnout další nešťastlivec, který by flashoval zbytečně... a jenom se rozzlobil :(

Chybí tam funkční Internet Sharing (zatím není cesta jak jej do Schapse Lite dodat, ač existují 4 různé CABy pro tuto službu), dále nefunguje horní lišta (poklepeš a nevyskočí bubliny k signálu, konektivitě a tak), občas se nepřipojí GPRS / 3G, ROM se chová opravdu divně - nejdřív se mi zasekla, když jsem chtěl zapsat údaje o vlastníkovy... reset... chvilku ok a hned zase zásek při nastavení spojení... pak plno dalších drobností...

Jinak ale Shamanix je velmi kvalitní kuchař a jeho modifikace existujících ROM jsou opravdu jedny z nejlepších... s Grass 2.0 jsem hodně spokojený a poté co se opraví button 5, tak nemám ani jednu výtku!

Už je vydána verze 2.2, která odebírá Slow Srolling IE fix, ale pár problémů zůstává
gulii (140)|16.12.2007 14:17
Návrhy na nový Schapsův interface

Mistr Schap's poodkryl svoji dosavdaní práci na new ROMkách :D
Čiko_ce4you (78)|16.12.2007 20:52
BlackDragon WM6 ROM

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=352031

Pro vsechny milovniky superlehkych romek. Tahle romka u me na TYTNovi i po nainstalovani tuny softu neskutecne lita.

Volna Storage: 83.29 MB
Volna Program: 28.34 MB

Popis:

Odstraneno:
AutoUpdate (Windows Update), Catalog, Enterprise, Entertaintment(Hry), SqlCeMobile, SQM.
Transcriber, WindowsLive, Office, NetCF, ArcSoft MMS, Calculator, Customer Feedback,
Error Reporting, Clearvue PDF viewer, Notes, HotVoice, IAZip, Intent Java MIDlet Manager,
StreamingMedia Player, Nepouzivane zvuky, Obrazky.

Obsahuje:
6 MB PagePool
Zalozeno na Dopod ROMce
SuperStorage (sloucena Storage & Ext.ROM)
Sim Manager v6.33
Fotak v4.0 Build 28276
Comm Manager 10B Touch with 3G
Kaiser 3G Dialer - Schen
Black-Touch Skin klavesnice
Reset - program z Treo Central komunity
SoftKey Changer
SetAcousticParam povoleny
Windows Media Player Touch Skin
BlackDragon Tema & Vyzvaneni
Čiko_ce4you (78)|17.12.2007 11:01
Nová TNT Beta k testu

Pokud mate chut vyzkouset a otestovat novou TNT Beta ROMku, tady je odkaz ke stazeni...;)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Martin Ráž Hoch (1832)|17.12.2007 16:37
K's Rom v1.21

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=350695

Velmi dobře zpracovaná ROM s BigStoreage a kompletním lookem HTC Touch! Navíc podle referencí uživatelů velmi dobře vyladěná co do rychlosti a stability... jdu se na ní mrknout:)

Popis:
- BigStorage
- V rámci updatu není Extended ROM, SPL, Radio
- Odkryta Extended ROM, která přidá 10 MB místa
- Založeno na WM6 5.2.1933 build 18533.0.7.0
- .Net Compact Framework 3.5
- Touch/Kaiser styl aplikací a systému
Čiko_ce4you (78)|17.12.2007 16:48
PDAVIET ROM v3.62.07.08 CHO HTC TyTN

~~~ BLACK & TOUCHFLO ~~~

Storage - Total: 58.43 MB
Program - Total: kolem 30 MB

Popis:
Tato rom je zajimava tim, ze se jedna o uplne novy build OS a to CE OS 5.2.2000 Build 20000.1.0.0. ALE... jedna se pry vsak a pouze o portaci-mix dvou starsich buildu z HTC Wizard.
4 MB pagepool
Soft:
HTC Home, FTouch, Cube-Kostka, PHM Registry editor, PIM Backup, program pro nastaveni ROM, Synchro time, USB HDD, dalsi CommManager, psShutXP, ZIP, Network Wizard.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


mainboard_ce4you (97)|17.12.2007 18:15
TNT Beta a PDAVIET ROM první (a poslední) pohled

PDAVIET ROM v3.62.07.08 CHO HTC TyTN Nema cenu ani skoušet. Někdo se snažil, ale není to ono ....

TNT beta - super speed, stabilita asi tezko povím za 10 Min :) ale každopadne na dnešní večer to tam asi nechám, už se teším na plnou :)
- tak nic, je to přece jenom beta :D :D Sice zajimava, ale jinak hruza
Martin Ráž Hoch (1832)|17.12.2007 23:28
K's ROM 1.21 - zkušenosti

Původně jsem tohoto autora bral jako dalšího nováčka, ale když jsem se začetl do vyčerpávajícího popisu, tak jsem se mu musel v duchu dvakrát omluvit. Flashnul jsem vzápětí a to jsem si chtěl dát voraz do nové TNT a přenechat služebně mladším:)

Rozhodně nelituji a i přes jednu podstatnou chybu, kterou jsem již nahlásil výrobci k řešení;), nelituji stále. Tato ROMka je absolutní špička. Když jsem jí nastartoval, říkal jsem si... to je jen počáteční nadšení z neposkvrněné verze po HR... no jo, jenže tohle je FULL varianta... chm... tak jsem doinstalil vše potřebné (většina byla již obsažena)... synchronizace... reboot. Uík, ono to zůstalo stejně reaktivní! Jako ta odezva na příkazy je špičková...

Nejdřív mě hodně zkazily náladu chyby spojené s novými vstupními interface z HTC Touch - jedná se o absenci symbol padu, kdy pak na HW klávesnici nefunguje shortcut pro symboly a další věc je nefunčnost měnění diakritiky pomocí Fn + SPACE. První chyby se symbol padem je opravitelná nainstalování addonu (přiložen k ROM) SymbolPad (po resetu ok). Bohužel nemožnost psát elegantně s diakritikou za pomoci editace sym.0409.txt nefunguje. Dobré zprávy jsou, že na tom Kin0kin pracuje a dá vědět až to bude ready... snad příští release.

Jinak ale po všech těch zkušenostech s desítkami ROM smekám, tohle je špičkové dílo od autora, který doposud nebyl na výslunní...
Martin Ráž Hoch (1832)|19.12.2007 09:52
Martin Ráž Hoch (1832)|19.12.2007 12:52
TNT SE Official

Wow... (a to je celé mé hodnocení prozatím)

Přátelé, unikátnost TNT ROM není v tom, že by se jednalo o nejnovější verze aplikací, nejnovější build ROM... tady to tkví v kvalitě... systém je vybírán pečlivě vzhledem ke stabilitě a nejmenší spotřebě baterie a pak je doplněn o nejstabilnější drivery a aplikace vzhledem k rychlosti. Vyčkejte nějakou chvilku, pak si myslím, že plno uživatelů přinese náhled, jak je to v reálu... já ho budu mít tak do hodiny po plné customizaci... samozřejmě z krátkodobého hlediska.
Martin Ráž Hoch (1832)|19.12.2007 13:06
TNT SE Official - intro

No tak tohle jsou fakt Vánoce jak mají být... ta rychlost je zatím nepoznaná... a všechny grafické vychytávky aka K' ROM jsou v podobě CABů.

Jako začátek uvedu takto:

Složka /WINDOWS otevírá do 2 vteřin
Telefonní hovor začne zvonit na telefonu po 1 vteřině (kdy volající slyší oznamovací tón o zvonění)!

Tohle jsem u žádné ROM v poslední době nezažil - hlavně to přijetí hovoru.
Žádné výrazné chyby nejsou - alespoň jsem na ně zatím nenarazil.

P.S. KarhU bude dělat dokonce kompletní benchmarky, takže se můžeme těšit na srovnání. Obecně ale vím, že to podle benchmarků nemusí vypadat jako nejrychlejší, ale ve výsledku pak reaktivitou je.
Martin Ráž Hoch (1832)|19.12.2007 22:52
Aktualizované KarhUovi benchmarky

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=320370

Nejlépe je na tom Pandora Naked, druhé místo Grass 2.2, ani TNT si nevede špatně. Ale zase je to jen ukázka nedostatečnosti benchmarků. Teď jsem tam líznul na chvilku Pandoru, pomuchlal jí a helemese... TNT je opravdu reaktivnější!
Martin Ráž Hoch (1832)|21.12.2007 13:23
K's Rom v1.30a Lite

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=350695

v1.30a Lite
- Opravena chyba v Advanced Config
- Přidán rychlý přístup do ExtendedROM

v1.30 Lite
- Změněna ikona kalkulačky
- Přemapováno tlačítko 5 (push and hold) na hledání
- Odebrána Touch klávesnice kvůli chybám XT9
- Odebrán connection setup
- Skryta Extended Rom
- Opravena chyba HW klávesnice "dot + space" pro změnu symbolů
- Volné místo = 67.18mb + 10mb Extended Rom
- Volná RAM = 27.15mb


KarhU top level výsledky benchmarku:
Spb Benchmark index: 359,33
CPU index: 1391,88
File system index: 153,9
Graphics index: 1169,53
Martin Ráž Hoch (1832)|21.12.2007 16:12
K's ROM Lite 1.30a - první náhled

Jo, tak tohle se dá považovat za jedoho z oněch jednorožců;)... ROM je velmi kvalitně zpracovaná, rychlost je srovnatelná po zaběhnutí s TNT a stabilita také. Navíc jsem použil 4 MB PagePool verzi, protože podle posledních benchmarků jsou rozdíly v rychlosti mezi 6 a 4 MB PP zanedbatelné a právě tato varianta navíc dodá více RAM. Jinak si zatím opravdu nemůžu stěžovat a co do kvality je podle mě lépe zpracovaná než TNT. Ono je to vidět i z popisů... Kin0kin tomu prostě věnuje hodně času a podle toho to pak vypadá. Zatím jsem se ustálil u této ROM a doufám, že dokáži ono flashovacího démona, co mě ovládá, na čas utlumit:D!

Dnes jsem opravdu hodně dlouho studoval popisy obou ROM a přemýšlel... zatím u mě vyhrála právě Kin0kinova ROM, ale to se může časem změnit. Přeci jen ale už stárnu:D a je pro mě čím dál podstatnější komplexně řešená ROM, kdy nemusím pak ještě ladit další chybky. TNT sice chyby explicitně nemá, ale je trochu moc daleko od současných trendů.

Navíc u mě trochu rozhodla i ta LITE verze, která navíc je sicel LITE, ale některé ROM svou vybaveností nesou ani takhle ve FULL verzi;)
Martin Ráž Hoch (1832)|21.12.2007 17:01
Výběr ROM a top level pohled na problematiku současných ROM

:)... no to je právě ono... tyto super kvalitní ROM mají podle benchmarků výsledky velmi srovnatelné, obvykle jsou to rozdíly jednotek bodů a ty podle mě zapříčiní i pitomá konfigurace Today obrazovky. A právě ta vybavenost a potažmo i design bychom měli hodnotit také. Its right je hodně systémák, tzn. že nedá moc na vzhled, ale spíš vyloženě na funkčnost a bohužel tím ztrácí body, protože Kin0kin se, jak správně řekl KarhU, zařadil velmi rychle na špici nejlepších kuchařů ROM. Dneska už to není jen o výkonu, ale nutno to brát i marketingově - tzn. i grafická přitažlivost atp. a v tom je K ROM špička!

Teď budu citovat KarhU, který je zase špička mezi XDA-Developers testery:
(A nedavno mě sejmul tím, když mi v nějakém vláknu odpověděl česky:D... přitom snad žije ve Finsku a na XDA se řadí mezi významné seniory... byl jsem z toho jelen;))[QUOTE="KarhU"]ad 5) There is more than just benchmark results that makes a ROM great. Read their respective threads about their advantages and disadvantages.
Je zde mnohem více než testy výkonnosti, které dělají ROM skvělou. Čtěte jejich příslušné vlákna, kde se dozvíte o jejich výhodách a nevýhodách.
[/QUOTE]Toto je svatá pravda, narazili jsme na to už u našich benchmarků a narážíme na to stále... nejdůležitějším měřítkem je opravdu lidská zkušenost a osobní preference(!).[QUOTE="KarhU"]ad 8) Actual differences between latest ROMs are quite small. Choose according to your taste.
Současné rozdíly mezi posledními ROM jsou opravdu malé, vybírejte podle své chuti;)![/QUOTE]No tak toto by mělo být snad dogma;)[QUOTE="KarhU"]Ad 11) kin0kin has made a straight run for the elite cookers with his K's Rom v1.21. It is one of the fastest available.
kin0kin se bleskově zařadil mezi elitní kuchaře se svojí K's ROM 1.21, která je jedna z nejrychlejších.[/QUOTE]A k tomuto není skoro co dodat, snad je, že je to pravda pravdoucí!
KarhU (11)|22.12.2007 12:02
Pohled na TESTOVÁNÍ ROM přímo od zkušeného testera;)

Dobry den,

K mojemu povodu, lokaci a vyznamnosti: Som prave dieta globalizacie - Slovak zijuci vo Finsku so svojou Cinskou priatelkou prispievajuci na najvacsie Anglicky pisane forum o Taiwanskych (alebo Cinskych aby som neurazal narodne citenie svojej milej :) telefonoch s Americkym operacnym systemom, ktore sidli v Holandsku. Navic mluvim i pisi plynne hezky cesky :D Za vyznamneho clena xda-devs sa nepokladam nakolko niesom developer, len "average Joe User" (Franta uzivatel).
Karhu znamena po finsky medved a je to tiez znacka miestneho piva (odtial moje logo na xda-devs).

Som aktivny aj na ce4you (aj ked nie velmi) - naposledy to bolo milovane i zatracovane vlakno o Pocket Informantovi zadarmo, ale inak su to vlakna o mojich prekladoch:
WkTask v Cestine a Slovencine
MemMaid v Cestine a Slovencine (hladam betatesterov - som s tym skoro hotovy)

Ad benchmarky:
Najvacsim nedostatkom benchmarkov ktore robim ja aj ini je to, ze tieto niesu koncipovane na porovnavanie ROM medzi sebou ale na porovnavanie vykonu rozdielnych zariadeni. Benchmarkoveho software je relativne dost:

Benchmarky pre cele zariadenie:
SPB Benchmark (asi 2 roky neaktualizovany, ale najlepsi vzhladom na mnozstvo testov)
SKTools (slusny priemer)
PocketPC Benchmark (stary)
Vsbenchmark 2007 (viacmenej zamerany na hry a grafiku)

Specializovane benchmarky:

JBenchmark (specializovany na Javu, ta je vo Windows Mobile implementovana velmi uboho oproti napr. Nokiam (maju neporovnatelne lepsich MIDlet Managerov ci uz vykonom alebo mnozstvom a kvalitou funkcii) a preto su vysledky WinMo telefonov v tychto testoch dost nizke - dane je to tym, ze M$ pretlaca .Net framework na ukor konkurencnej Javy)

TCPMP/Core Player (Testovanie framerate pri prehravani videa)
atd.

Tieto aplikacie sice skumaju vykonnost jednotlivych funkcii a podsystemov OS, ale ZIADNA z nich neskuma reaktivitu/rychlost GUI (uzivatelskeho rozhrania) - ta je ale pre uzivatela to najdolezitejsie a preto vysledky Benchmarkov niesu pre normalnych uzivatelov smerodajne (vid kolegu Jamesona s jeho vcelku pochopitelnym nazorom na Benchmarky). SPB benchmark ktory pouzivam hodnoti vykon procesora, grafickeho podsystemu (tieto hodnoty sa skoro nemenia s vydanim novych ROM), filesystemu, Internet Explorera atd. Ovplyvnitelne su mnozstvom dostupnej pamate RAM (ako spravne podotkol MRH). Z tohoto dovodu su rozdiely medzi ROMkami radovo v jednotkach percent - v podstate sa hodnoti akurat vykonnost driverov pouzitych v tej ktorej ROM pokial robite tieto benchmarky len na jednom zariadeni. Moje benchmarky maju vacsi vyznam pre tych co ROMky tvoria nez tych co ich pouzivaju (pomohol som napriklad diagnostikovat chybu v IE v starsich verziach Pandory Naked) - mozu tak vybrat z jednotlivych ROM tie najlepsie moduly. Dalej su dobre na identifikaciu bludov (s NETCF 3.5 zrychli vase PDA o xyz% - system nativne bezi v C++, pomocne kniznice .NET su vyuzivane programami napisanymi v C# pokial sa nemylim, rozdiely by pri pouzivani systemovych aplikacii by nemali byt ziadne), potom na porovnavanie co spravi zmena nastaveni systemovych bufferov (page pool, glypthcache...).

Nakolko niesom vyvojar tak som na xda-dev nadhodil temu o vyvoji novej benchmarkovej aplikacie, hodnotene by bolo:
- Rychlost bootovania (rychlejsie pri Lite ROMkach - menej poloziek v startup priecinku (slozce), tiez zavisi od poctu zobrazovanych Today pluginov.
- Rychlost zobrazenia Start menu (zavisi okrem (mimo) ineho aj od toho ci mate nastavene zvuky Windows - ak ich vypnete tak zobrazovanie tohoto menu brutalne zrychli)
- Rychlost zobrazenia priecinka (slozky) Programs
- Rychlost zobrazenia priecinka (slozky) Settings
- Rychlost zobrazenia priecinka (slozky) Windows - toto zavisi od mnozstva poloziek v priecinku - vacsina programov tam nakopiruje svoje subory (napriklad Help subory) a cim ich je tam viac, tym pomalsie sa tento priecinok otvara.

Pokial mate napad co by sa tam este dalo zaradit nevahajte a sem s nim ;)
Zatial sa mi ozval chlapik z SKKV Software (autori SKTools), ze sa na to mozno pozru. Toto by bol benchmark, ktory by lepsie odrazal vykonnostne rozdiely medzi jednotlivymi ROMkami a napriklad by sa dalo sledovat ako system spomaluje spolu s instalaciou mnozstva noveho SW, ci so zvacsovanim poctu zaznamov v systemovych registroch.

Takze mi drzte palce, pri troche stastia budete mat benchmarky, ktore budu lepsie odrazat vykon jednotlivych ROM, staci ak sa mojho napadu niekto chyti.

KarhU
Martin Ráž Hoch (1832)|22.12.2007 12:23
Podněty k testovacím metodikám

Zdravím Tě KarhU!

Zase jsi mne mile překvapil;) a popisem své kosmopolitnosti velmi pobavil... ne, není to nic proti, jen jak to bylo hezky napsáno:D. To já jsem obyčejný český mourek:) a tak musím smeknout klobouk. Osobně si myslím, že pokud někdo prokáže takové kvality a v neposlední řadě i odhodlání a trpělivost nejen s prací pro komunitu, tak jej to zařadí k významným uživatelům dané komunity a o Tvém přínosu vůbec nepochybuji! Naopak velice si Tě vážím.

Dříve jsme se snažil zavést podobné testování zde, ale narazili jsme právě na nedostečnost benchmarků a věčné kverulanství českých lidiček a tak to posupně zkolabovalo. Nemyslím si ale v žádném případě, že by dané testování bylo zbytečné! Tyto parametry tvoří nedílnou součát systému a jako měrné hledisko nutno brát v potaz, protože hodně vypovídají o kvalitě ROM. Neříkám, že plně vypovídají, ale jsou důležité i jak jsi řekl z hlediska boření mýtů, které převezmu občas i já sám! Proto si Tvé práce velmi vážím a dokonce jsem začal podnikat kroky k založení PayPal účtu (ano, divte se, ještě jej nemám), abych mohl takové lidi ocenit, byť jen spíše symbolicky v rámci mých možností, ale přece:) - ale ono jak se říká: "Korunka ke korunce a najednou je z toho milion:D"

A co bych doplnil k testům... beru to spíš z praktického hlediska a právě já jsem spíše onen Franta uživatel, který má svojí vášeň v podobě tohohle taiwanského přístroje a věcí s ním souvisejících. Neřeším vůbec jestli mé nápady jsou úplně mimo:)

- překlápění z portrait módu do landscape a zpět - tato doba je měřitelná a hodně často tuto operaci vzhledem k povaze přístroje provádím.
- psaní na HW klávesnici - vím že je to zase customizace, ale hodně vybírám ROM i podle reaktivity textových operací... zkrátka, když to píše, maže apod. jako blesk, je to super.
- Pak jsou to takové věci jako scrollování
- Odezva systému na jednotlivá HW tlačítka - teď mám na mysli ona funkční na přední straně přístroje jako zelené, červené atp.

To je tak všechno co mne zatím po ránu (aha... tak jsem teď vstával no:D) napadlo. Rozhodně se má dušička telelí blahem, když čtu, že se Ti podařilo iniciovat zájem o vytvoření nových testovacích metodik... no tak to je krásná přestava a doufám, že se jí podaří realizovat.

Tvůj příspěvek rozhodně mazat nebudu! Je velmi poučný a motivující;) a já Ti za něj děkuji. Rozhodně držím palce... neb já jsem příznivce systematizace a pořádku a právě ten může v mnohém udělat právě i možnost otestovat vývoj exaktně podle dostatečných metrik!

Děkuji a přeji ať se máš moc fajn! Martin R. H.
Martin Ráž Hoch (1832)|22.12.2007 12:40
Přátelé,

vzhledem k tomu, že spousty z vás se začíná věnovat přípravě Vánoc, tak bych si dovolil popřát již nyní, abych tím obsáhl co nejvíce lidí.

Dovolím si poděkovat vám za dosavadaní spolupráci a chtěl bych vám všem ze srdce popřát klidné a krásné prožití vánočních svátků, ale hlavně ono zdraví, štěstí a splněná přání do roku 2008! Mějte se moc fajn a buďte v pohodě a šťastní... to je kromě zdraví to nejdůležitější!

Zdraví, Martin R. H.

P.S. CE4you PF je doména Pavla, takže proto to dávám sem, kde také celý rok nejvíce působím;)
00254033_PF_KL6.jpg
Martin Ráž Hoch (1832)|23.12.2007 01:45
K's ROM Lite 1.30a - tunning

Dneska jsem trochu laboroval s touhle výtečnou ROM a docela se mi osvědčilo nastavit v Advanced Configuration v kartě "Performance" v položce " Glyph cahce" hodnotu "131072". Jedná se o cache paměť dedikovanou pouze pro vykreslování displaye, což má za následek podstatné zrychlení odezvy zařízení. Ano, jistě namítnete, že toto se děje na úkor volné operační paměti, ale tato ROM jí má dostatek. I po nastavení této hodnoty mám (i s HTC Home) cca 25 MB paměti volné (což u některých ROM není ani v základu).

Co mě přijde o něco horší je memory leak, tj. svévolné ubývání paměti - ano je to nativní vlastnost WM6, protože některé aplikace prostě nezmizí z paměti i po zavření, ale popravdě tady se mi to zdá rapidnější. No, zkrátka platí stará dobrá rada... každý den vstávat s resetem! Je to jak u PC;)

No a pak baterie... ta jde do kelu šílenou rychlostí, ale to je spíše doména nového buildu OS. Každopádně je doporučeno baterii úplně vybít a pak nabít... to prý může pomoci. Já to zatím zkouším;)
dusom (2)|25.12.2007 18:43
K's Rom 1.30a plná verze

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=350695

Co je nového v 1.30a plné verzi:
- Přidán HTC Random Access
- Přidán Q-Inbox Extender (malý plugin umožňující označit všechny maily jako přečtené)
- Přidán Task Switch (alt-tab)
- Změněna PHM Reset ikona
- Změněna ikona Camera Album
- Odstraněny některé další nepotřebné soubory ve Windows
- Zakázány zvuky systémových událostí (povolit lze v nastavení)
- Opraveno nefunkční klávesová zkratka pro HW klávesnici "Fn + space"
- Opraven klávesnicový zámek (čísla) v průběhu hovoru)
- Opraven problém s viditelností témat
- Opraveno dlouhé podržení tlačítka Comm Manageru pro vibrace / zvuk
- Plně optimalizovaná Extended Rom (žádné plancání volným místem)
- Skryta Extended rom (opravuje problém při nastavení příhloh na kartu v POutlooku)
- Skryty SIM kontakty (pro obnovení změnte klíč HKCU\ControlPanel\Phone\ShowSim = 1)
- Celkem místo a paměť 59.12 MB / 25.30 MB (4MB PagePool)

MRH edit: Copy & paste umí i malé dítě, pokud tohle vlákno má nějak vypadat, prosím o alespoň základní popis ROM a překlad do češtiny! Nebaví mě to pořád doplňovat. Myslete prosím i na ostatní kolegy;)
Martin Ráž Hoch (1832)|26.12.2007 01:06
K's ROM 1.30a Full - první zkušenosti

Kin0kin dotáhl své mistrovství skoro na vrchol;)... tato ROM je po funkční stránce svěle vybavená, navíc s tím bonusem, že je plně optimalizovaná pro rychlost a vzhledem k místu pro další aplikace.

Po flashi proběhne instalace některých aplikací (aby bylo možno je případně následně odebrat - SUPER provedení!) a navíc je využita i skrytá ExtendedROM. I po plném nastavení a instalaci všech prkotin (+ maximální hodnota Glyph Cache) mi zbyde po resetu cca 23+ RAM, cože je poměrně úctyhodné (použíl jsem doporučený stabilnější 6 MB PP = méně RAM). Reaktivitou zůstává ROM stále mezi absolutní špičkou a s tím glyphcache... no lahoda;).

V mém případě se vyskytl trochu problém s rychlejším vybíjením baterie, ale jak bylo doporučeno, hodně pomůže plné vybití a nabití.

Zatím víc nemohu posoudit, ale na první pohled se zdá vše velmi vyvážené, stabilní. Rychlost a reaktivita na jedničku s hvězdičkou. Obecně bych zatím zhodnotil jako skvělou a ohromující práci!