Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iGO 2006SE beta

kopacek (466)|24.1.2007 17:27
Na mém hx4700 s WM5 (plus BT310T) rovněž beží poslední verze bety bez problémů, pouze RDS-TMC je stále nefunkční. V předposlední verzi došlo alespoň k nalezení stanice s TMC informacemi, nyní ani to ne. Je někdo, komu to funguje?
Naj_ce4you (183)|27.1.2007 11:55
Jakým způsobem tyto beta verze instalujete? Jak je to s licencí?
kopacek (466)|27.1.2007 12:51
Úplně nejdřív doporučuji zkopírovat celou SD kartu do počítače (tedy zazálohovat). Pustit stávající veerzi a zazálohovat uživatelská data (tak se zachrání všechna nastavení včetně uživatelských POI). Pak raději odinstalovat stávající verzi iGo z PDA. Stáhnout beta verzi a postupně ručně přepisovat odpovídající soubory na SD kartě soubory z beta verze. Pokud některý soubor na SD kartě nemá příslušný ekvivalent v betě, tak ponechat ten na SD kartě (tedy nemazat!). Po kopírování zasunout SD do PDA (ev. odpojit PDA od PC), proběhne instalace beta verze do PDA a iGO se hned spustí. Provést obnovu uživatelských dat, program se sám restartuje a pak už je možné program normálně používat. Pokud jde o koupenou SD kartu, není s licencí žádný problém, zůstane zachována. Pokud naraziš na problémy, stačí betu odinstalovat z PDA, na SD kartu vrátit původní soubory z PC a vše bude jako před zkouškou bety (ale opět nezapomenout na zálohování uživatelských dat přímo v iGO).
Naj_ce4you (183)|27.1.2007 13:05
Neustále přetrvává problém:
Failed to opun file: ui/daylight/startlang_230_320_scheme.ui exiting application.
EDIT: nějak jsem se v tom pohrabal a nyní to píše HardwareIDerror
petr182 (18)|3.2.2007 20:42
mam naprosto stejny problem (jeste bych podotkl, ze nemam iGO kupovany.....:( tak jestli to nebude tim a nevi nekdo, co s tim tedy?
Panot (569)|3.2.2007 21:05
[QUOTE="petr182"]mam naprosto stejny problem (jeste bych podotkl, ze nemam iGO kupovany.....:( tak jestli to nebude tim a nevi nekdo, co s tim tedy?[/QUOTE]

To mi házela ta verze stažená ze stránek iGO taky. Mám ale nějakou verzi z 11.1.2007 a tu používám, šlape bez problémů. Nevím kde může být problém. Nemyslím, že by v těch verzích byl nějaký rozdíl.
petr182 (18)|3.2.2007 22:04
[QUOTE="Panot"]To mi házela ta verze stažená ze stránek iGO taky. Mám ale nějakou verzi z 11.1.2007 a tu používám, šlape bez problémů. Nevím kde může být problém. Nemyslím, že by v těch verzích byl nějaký rozdíl. [/QUOTE]

a kde se to da sehnat, na te strance tady z fora (my.pdamill.com) ta verze neni.....:(
Panot (569)|3.2.2007 23:06
Jukni se do svého mailu :o)
apromix (7)|5.2.2007 11:33
Idem sa aj ja podelit so skusenostami rozbehania SE verzie.

Moj postup bol nasledovny:

- stiahol som poslednu verziu igo_pda_20070201.zip
- rozbalene som to nakopiroval na pamatovu kartu mimo mojej "zakupenej" povodnej verzie
- spustil som setup.exe z novej verzie a potvrdil som preinstalovanie povodnej verzie
- vymenu verzii som urobil tak, ze som povodnu verziu premenoval (iGO -> iGO-old) a novu verziu som presunul na miesto povodnej
- z starej verzie (iGO-old) som prekopiroval/presunul mapy,lokalizaciu, hlasy, license.db, iGO_backup.db, iGO.db

Tymto postupom som sa vyhol chybe HardwareIDerror, ku ktorej som sa vzdy dopracoval postupom prepisovania suborov.

Pri pokuse iGO spustit ma zastavila chyba:

[CODE]Failed to open file:
title/loading3.bmp
exiting aplication[/CODE]

Doplnenim adresara title zo starej verzie data.zip do novej iGO pri startovani vzdy zatuhlo (ostala len cierna obrazovka, riesenie len SW RESET). Problem som vyriesil tak, ze som ponechal staru verziu suboru data.zip. Takto sa mi pusti iGo bez problemov.

Teraz vsak neviem, o co vsetko tymto prichdzam, ked mam staru verziu suboru data.zip? Mam HP IPAQ hw6915. Nevie niekto, ako tento problem vyriesit kokektnejsie?

A este jedna vec:
Ako sa spozna iGO 2006 SE? V About/Info mam stale iGO Navigation Software 2006 Apr 12 2006 ..
kopacek (466)|5.2.2007 12:45
Po provedeni posledniho upgrade bety mam v About: iGO Navigation Software 2006 Feb 1 2007. Oproti predposlednimu upgradu se zmenily pouze 2 soubory: application.dat a data.zip, takze bych rekl, ze pouzivani stareho data.zip bude zpusobovat problemy...
apromix (7)|5.2.2007 17:22
Dik za info ..

Skusim inak: Podarilo sa niekomu rozbehat nejaku beta verziu na PDA HP IPAQ hw6500/6900 series, respektive na rozliseni 240x240?
kopacek (466)|5.2.2007 18:41
Dotaz: kdyz pustis tu betu s puvodnim data.zip, vidis v nastaveni GPS menu pro RDS-TMC? - To by mela byt kontrola, zda se nove funkce objevily.
Mne zase pro zmenu s koupenou verzi (plus upgrade na betu) nefunguje prave to TMC. Dle meho soudu to je jednoduse tim, ze mapy neobsahuji lokalizacni tabulky, protoze puvodni verze iGO s TMC nepracuje, takze tabulky nema. A beta je bohuzel pouze upgrade programu, nikoliv map (BTW, iGO uz ma s mrtvym Dynavixem nejstarsi mapy ve srovnani s konkurenci). Jedinym resenim by tedy bylo rozchodit betu na verzi z netu a pouzit mapy z Mia710, jenze to nevypada schudne. Takze asi nezbyde, nez cekat na oficialni verzi 2007, snad konecne prijdou i aktualni mapy.
apromix (7)|5.2.2007 22:44
Nevidim :(

Vec sa ma tak, ze stary subor data.zip funguje len so starym igo.exe, ktory sa nainstaluje do \P F\iGO 2006\.

Ak pustam novy igo.exe, musim mat aj novy subor data.zip.

.. potom vsak skoncim s HardwareIDerror :((

Vid. tu ... :mad:

.. zial, nejaky shop mi predal nelegalnu kopiu :)

Co mate v \HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\iGO\hwkey ??

Ja 1900003477 ..

Vie niekto, ci ma miniSD karta nejaky "hwkey" a ako sa da zistit? :yes:
kopacek (466)|5.2.2007 22:59
V hwkey mam uplne jine numero...
scenic (225)|5.2.2007 23:37
[QUOTE]a kde se to da sehnat, na te strance tady z fora (my.pdamill.com) ta verze neni.....:([/QUOTE] Tak to by zaujimalo aj mna :(.
kokoskokos (75)|6.2.2007 06:32
Podívejte se na http://www.i-go.com/download/iGO2006_SE_beta/, tam je nová verze z 1.2.2007 (20070201). Předtím tam byla 20070119. Stačí se dívat :D (viz můj opříspěvek z 23. ledna 2007, 07:35)
Vlada165 (676)|6.2.2007 08:56
Ja jsem vzdy jen instaloval novy iGO pres stary, pak jsem vzdal stary data.zip a v nem prepsal vscheny soubory temi z noveho data.zip, cimz jsem mel zajisteno, ze tam zustaly vsechny soubory, ktere bohuzel hledal porad ve starych cestach, takze take nevim o co jsem tim prisel :-(.
Bohuzel ale asi o hodne, protoze takto koncim na HW error a iGo.exe poustim porad ze stare verze, ale jen asi s novymi daty, coz pochybuju, ze ma nejaky smysl :-(...

Ted to chce asi napsat presny postup, jestli nejak nepujde zkombinovat tu instalaci bez HW Erroru a pak treba pouzit jen ty kombinovane data.zip, ktere pouzivam ja? ...
apromix (7)|6.2.2007 22:22
Vladas, podla mna sa na tom obaja zhodneme, doplnanie suborov do data.zip je absolutne zbytocne. Stara verzia igo.exe potrebuje stare resources, nova nove. To ze budu pokope absolutne nic neriesi.

Myslim, ze pre teraz je riesenie iba jedine. K update treba aj "funkcne" igo.exe. (V internetovej komunite sa na oznacenie takehoto execka pouziva iny vyraz na C, ale na tomto fore ho radsej nepouzijem :)) )
Opytal som sa kamarata Googla a nasiel som jedno take EXE (igo.exe, velkost 2.6MiB - URL mozem poslat cez SZ), teda daco novsieho vydania. Problem s HardwareIDerror to vyriesilo, no pri spustani pri kroku "Main screen" mi to skoncilo. Mozno som to neskusal s dobrou verziou update-u.

Potom sa mi este podarilo najst trosku novsiu verziu, ako som mal doteraz (Apr 12 2006 => Apr 25 2006), ale tam som si vsimol len jednu zmenu: v SK lokalizacii je napis na tlacitku Info (anglicky About), predtym tam nebol :)

Treba len hladat dalej ...


Doplnene:

Tak som postupne skusal vsetky update-y, ktore mam natahane a skoncil som pri funkcnom update igo_image_20061220.zip. Pri tejto verzii sa original igo.exe velkostou na byte zhoduje s "funkcnym" igo.exe.
Potom mam uz len ten posledny update 20070201, ten mi uz nefunguje (vid. vyssie). Mate niekto stiahnute nejake novsie update-y od 20061220?
Vlada165 (676)|7.2.2007 07:35
Prave ze ten problem (jako "Main Sreen a pod.) bude asi hlavne v tech resourcech, proto jsem prepsal stare novymi a co mel ve "starych cestach", tak zkratka pouzil z nich, i kdyz je otazka, jak moc mu vadi treba jen "jine obrazky" (nemohl najit hlavne obrazovky atd.) a jestli nepouziva i neco jineho stareho, co by mu mohlo vadit (casto se mi stane, ze spadne treba pri prepinani bodu zajmu a to my mohlo byt ono :-(...)
kopacek (466)|7.2.2007 10:33
To agromix: mám stáhnuto igo_pda_20070119.zip
kokoskokos (75)|7.2.2007 13:41
To agromix: Já mám
igo_image_20061117.zip
igo_image_20061201.zip
igo_image_20061218.zip
igo_pda_20070119.zip
igo_pda_20070201.zip
:D :D :D
apromix (7)|7.2.2007 14:09
Ale jediny zaujimavy pre mna na odskusanie je z toho igo_pda_20070119.zip (teda novsie update-y od 20061220 a nie posledny 20070201)

.. no uz mi ho poslal kopacek ..

Ale inak dik ..
:D :D :D
apromix (7)|7.2.2007 14:41
Tak najaktualnejsiu verziu, ktoru sa mi podarilo rozbehnut s tym "funkcnym" igo.exe z internetu je uz spominana verzia 20061220. Novsie (20070119, 20070201) s nim nejdu.



Ale nadhodim este jednu temu. Na www.i-go.com pisu nieco o vianocnom update map (Maďarsko, Rumunsko a Slovensko). Je tam odkaz na ten updater iGOUpdaterInstall.msi. Podarilo sa niekomu stiahnut dake novsie verzie map?
oltcit (1098)|7.2.2007 15:06
Tieto posledné mapy,aspon čo sa Slovenska týka môžem len odporučiť,lebo všetky mnou evidované chyby z predošlej verzie(chýbajúce časti ciest,,jednosmerky,kruhové objazdy) boli odstránené(aspon tie o ktorých som vedel).Čiže sťahujte,update je zasa zdarma.Ide o mapy Slovenska,Madarska,Rumunska.:)
apromix (7)|7.2.2007 15:18
No to je ten problem. Ja som to tiez skusal a mi len oznamilo, ze nema pre mna ani novu verziu programu ani map. :(
kopacek (466)|8.2.2007 18:58
VÍTĚZSTVÍ!!!! Tak po dvou měsících zkoušení se mně konečně podařilo rozchodit RDS-TMC v iGO!!! :yes:
Zásadním problémem je stav map. Pokud máte mapy, které byly dodávané před 1.7.2006, tak se nezobrazí žádné dopravní informace z jednoduchého důvodu - mapy neobsahují lokalizační tabulky, takže iGO neví, kam události na mapě umístit. Při použití nových map (např. určených pro MioMap) vše funguje. Jediným kosmetickým nedostatkem je to, že se nezobrazují korektně znaky s českou diakritikou (stejně jako na Miu C710/510 bez upravených fontů.
Takže máme další navigaci pro PDA, která umí pracovat s RDS-TMC. :cool:
pslany (130)|9.2.2007 10:20
Diakritika je v TMC uz davno vyresena, staci nahrat upravene fonty, vice
tady.

EDIT by Moderator
kopacek (466)|9.2.2007 10:30
O těch upravených fontech vím, používám je v C710. Ale mám obavy, že pokud se přepíšou fonty ve Windows (v adresářích iGO jsem Tahomu nenašel, takže téměř určitě to používá systémové fonty), tak se zase nebude zobrazovat korektně text v jiných aplikacích.
Na této adrese mio-map jsou fonty z 25.1., tak vyzkouším oboje.
libor_m (1026)|9.2.2007 10:35
Pokud upravíš češtinu pro TMC, tak máš zase nakoplé hlášky v navigaci.
kopacek (466)|9.2.2007 11:17
Nakoplé hlášky v navigaci by mně nevadily - kvůli novým funkcím v betě používám anglické rozhraní. Horší ale je, že když jsem zkusil nakopčit ty upravené fonty do adresáře \Windows\, tak se ozvala hláška, že se pokouším přepsat systémové fonty uložené v ROM a že si s tím "Damage System" :( Tak na to asi raději kašlu...
Surgical (2364)|9.2.2007 11:41
Hm a zkusit ty fonty nahrat do Windows/Fonts ? Mozna, ze fonty v tomto umisteni, maji prioritu pred stejne pojmenovanymi systemovymi fonty....ale nejsem si plne jist.
libor_m (1026)|9.2.2007 12:23
Pokud něco přepisuješ v ROM, tak to nevadí, když to potom chceš navrátit do původního stavu, tak to pouze smažeš a systému máš zase ten původní z ROM.

Nenapsal jsem to blbě komplikovaně :? :oops:
Dráček. (84)|9.2.2007 12:49
Myslím, že by stačilo vložit fonty do adresáře iGO.
Fonty na foru moto-clubu jsem upravoval pro Mio a dostal jsem se na mez, kdy další úpravy vedou k poničení češtiny v samotném programu.
Je třeba začít tlačit na autora programu, aby konečně vložil správné lokalizační tabulky do map. Konkrétně sadu fontů win1250.
Jinak jsou úpravy, které jsem udělal, jen vytloukání klínu klínem.
Při výjezdu za hranice, konkrétně Německo, je mými fonty poničená zase Němčina.....
vasin (160)|9.2.2007 12:52
[QUOTE="djelinek"]2 pekro: Pro iGO 2006 SE zkus pro radary pouzit tenhle soubor. Moje vlastni vyroba a funguje :-)
[/QUOTE]

Nakopiruju do Igo.... ale kamery stejne nikde nevidim
kopacek (466)|9.2.2007 12:58
Nakopíruj tam jenom ten soubor s příponou .txt. - Při dalším spuštění si z tohoto souboru udělá iGO svůj .db soubor. Pokud tam nakopíruješ všechny soubory, tak se radary nezobrazí.
kopacek (466)|9.2.2007 13:41
To Dráček: tak opravdu je třeba opravené fonty umístit do adresáře Karta\iGO\. Při umístění do jakéhokoliv jiného adresáře je to "imunní", bere systémové fonty. Jinak souhlas, že je třeba tlačit na řešení přímo autory, ale i tak díky za to tvoje! ;)
vasin (160)|9.2.2007 14:28
Nakopíruj tam jenom ten soubor s příponou .txt. - Při dalším spuštění ...........

To KOPACEK ...... THANKX

Ale jak nastavim na ty radary upozorneni ? to mi nejde alespon podle simuilace pri pruletu????
tortoise (546)|9.2.2007 14:41
Upozornění na radary mi fungovalo samo od sebe. Jedu a nejednou takovy crk, crk. Rikam si - to je zvuk jak z antiradaru a najednou vidim, ze me iGo ukazuje kamera 80m vpredu, limit 50km, ja jedu asi 65. Fajn zalezitost.
kopacek (466)|9.2.2007 15:40
Je to v Nastaveni - Obecne - Alerts. Jinak lze pracovat i s kazdym radarem jednotlive. Stacit na radar klepnout, pak POI a vybrat jej, lze nastavit typ, smer a rychlost
vasin (160)|9.2.2007 15:48
Aha OK to jsem nasel .. jen sem mel pocit ze se da nekde nastavit treba zvuk a hlavne vzdalenost pred jakou mne to ma upozornit.

Ale hlavne sem si pak poustel jako ukazku trasy .. prulet .. a to mi na radar nijak neupozornilo tak sem si rikal ze to nefunguje .. no vyzkousim vecer za jizdy.


KLUCI DIKY.

Jo jinak sem koukal na POI. CZ .. s prevodem radru to bude asi problem rekl bych ze tam nikdo ze stezejnich bossu a uzivatelu nema IGO a tak asi prevody pro IGO nikoho netlaci.

To neni nic spatneho proti poi.cz a ani bossum ani uzivatelum je to pochopitelne.

Sakra je bejt trosku pocitacove zdatnej .. no ale nejsem no
kopacek (466)|9.2.2007 16:12
U pruletu to nefunguje, ale v realu ano. Vzdalenost ani zvuk nejde nastavit, ale to co tam je, je docela vyhovujici.
Co se tyce poi.cz, tak myslim, ze format pro radary do iGO urcite prijde. Pocet uzivatelu se rozroste, az skonci beta a uvolni se finalni 2006SE. Ta by mela byt pro stavajici uzivatele zdarma a proslycha se, ze by mely byt i aktualizovane mapy. Pak ma jeste vyjit placene iGO2007 jako nastupce 2006-ky a uz ted v unoru se zacne prodavat MioMap pro PDA. Tyto vsechny tri softwary budou vyzadovat stejna data pro radary, takze to uz bude uzivatelu hodne, aby se oplatilo pridat vystupni format v poi.cz. Alespon v to pevne doufam a uz ted dekuji autorum, ze na nas budou myslet... ;)
necry_ce4you (118)|9.2.2007 17:29
[QUOTE="vasin"]Aha OK to jsem nasel .. jen sem mel pocit ze se da nekde nastavit treba zvuk a hlavne vzdalenost pred jakou mne to ma upozornit.

.....

Sakra je bejt trosku pocitacove zdatnej .. no ale nejsem no [/QUOTE]


stacis i projit par odkazu zpet..daval jsem na to program
vasin (160)|12.2.2007 16:43
[QUOTE="djelinek"]2 vasin: Jsou tam vsechny radary z POI.cz z minuleho tydne. Typy radaru by mely byt take dobre, akorat rychlostni limit je vsude stejny 50 km/h.[/QUOTE]

Diky za tenhle soubor, funguje 100% jenze radary pribyvaji velmi rychle .. jak jsi ten soubor tvoril? mas na to nejake nastroje ?


Je mozny i nejaky jiny zpusob uploadu do IGO nez pomoci txt ? Pac jak si clovek udela nejakou zmenu byla vzdy pak prepsana .. souborem ktery by se na zaklade POI.CZ tvoril .. mam pravdu?
necry_ce4you (118)|13.2.2007 18:26
tady je asi magnet na lidi co nedokazou projit par odkazu zpatky
kopacek (466)|13.2.2007 19:42
Tak máme další betu, datum je z 8.2., opět se změnily pouze 2 soubory - application.dat a data.zip. No, je to už docela dost verzí, kdy už bude finálka? :?:
libor_m (1026)|14.2.2007 09:34
Na POI.cz máte možnost testovat stahování radarů ve formátu iGO. Více se dočtete zde. Zkoušejte a pište své připomínky sem. Děkuji.
Vlada165 (676)|19.2.2007 13:22
A ja porad ze ne a ne otocit obrazovku zpet vertikalne (jak jsem zvykly) a to i kdyz jsem vratil starsi verzi a pak si vsiml nenapadneho noveto textoveho souboru ;-).
Daji se do nej pridat jeste nejake "nezname zajimave parametry", co nejsou primo v nastaveni ?
(ta "rychlost nahledu" bych rekl ze moc vliv nema a akorat ze prohodi ten puvodni "rychly nahled s pomalym" a skoda, ze to jde jeste rychlesji, protoze pro dlouhe cesty je to tak dost nepouzitelne :-(.

Jinak v bete nejak nemuzu najit puvodni parametry pro "kvalitu zobrazovani" a dost blbe vypadaji ty "slabe cary ulic" co se zesiluji az pred "kurzorem" :-(.
Je to tam prosim nekde. anebo to zmizelo ? Dik ...
Bucci_ce4you (217)|20.2.2007 19:58
Mam dotaz na lidi, kteří rozumí kódům v data.zip

Používám Igo SE beta (11. 1. 2006), v zobrazení na šířku v PDA iPAQ h5450 WM2003

a chtěl jsem se zeptat, jestli by někdo mohl poslat návod na to, jak přidat do levého menu (tam kde jsou 3 volitelné položky) ještě čtvrtou - aktuální čas (podle mého názoru je to mnohem lepší než čas příjezdu do cíle)

stačí poslat návod jak na to, data.zip pak upravím, díky moc
Vlada165 (676)|21.2.2007 08:23
[QUOTE="vladas"]Daji se do nej pridat jeste nejake "nezname zajimave parametry", co nejsou primo v nastaveni ?[/QUOTE]

Tak jsem neco malo k tomu konfiguracnimu textaku nasel tady i kdyz je to k MioMap, ale i tak nektere veci funguji i s iGO - mimochodem ktery z techto programku je v necem lepsi a v cem ?

Nevyzkousel uz nekdo neco z toho co by mohlo byt zajimave a co?
Dráček. (84)|21.2.2007 12:14
To Bucci:jestli chceš zobrazit aktuální čas v některém ze stávajících tří oken oprav si soubor igo/320_240/ui/display_option_320_240.ui a to do řádek:
(příklad pro první okno) SLIDER uiNavigationField1 x=0 y=310 w=150 var=nNavigationField1Type fonttype=buttonlabel1 value="Dist. to the destination|0|Time to destination|1|ETA to destination|2|Time to nearest waypoint|3|Dist. to nearest waypoint|4|ETA to nearest waypoint|5|Time to nearest maneuver|6|Speed|7|Speed limit|8" align="CENTER" bmp="$sel_left1.bmp#2" bmp2="$sel_right1.bmp#2" align="CENTER" valign="CENTER+5" onselect='run sc_cockpit_win_changed1'
si vlož ještě možnost |9|Currenttime. Pak máš možnost v nastavení prvního políčka zvolit Čas. A tak podobně pro zbylá tři okna.
Pokud chceš mít čtvrté okno s časem, je třeba vytvořit obrázek kokpitu zcela nový (navigate_top.bmp) a nadefinovat pro něj nové souřadnice.
Nebo nadefinovat nové souřadnice asi v main.ui a pak natvrdo zobrazit čas někam do plochy.

[CODE] [/CODE]