Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak zviditelnit Extended_ROM na HTC Artemis?

PavelR. (2184)|17.11.2006 20:03
Již od zařízení MDA2 používá HTC pro customizaci svých PDA s GSM částí pro jednotlivé operátory tzv. Extended_ROM. U PDA HTC Artemis lze zviditelnit tuto část paměti následovně:

[CODE]
1. HKEY_LOCAL_MACHINE/System/Storage Manager/AutoLoad/TRUEFFS_DOC1 změnit DWORD Bootphase z 1 na 2
2. HKEY_LOCAL_MACHINE/System/StorageManager/Profiles/TRUEFFS_DOC1 změnit DWORD MountHidden z 1 na 0
3. soft reset
[/CODE]

Obsah Extneded_ROM:
Složka voices (obashuje soubor collected.ini)
BPVer_9810.CAB 30KB
bpw.cab 4 KB
Config.txt 1 KB - soubor instrukcí pro customizaci
ChgScutAttri.exe 89KB - soubor, který mění atributy zástupců ve StartMenu (zatím neověřeno)
iw3in1_Artemis.ARM.CAB 3,44MB - CZ, PL a HU lokalizace od Sunnysoftu
MP_CVSDcpl_20060718.cab 96KB
MP_TT6_Voice05_WWE.cab 663KB - TomTom hlas
MP_ttn.cab 5,46KB - aplikace TomTom 6
PP_DefaultPage_WWE.CAB 32KB - default.htm v IE s HTC logem
PP_RemoveBTlnk.cab 2KB - patrně cab, který odebere bluetooth ikonu s dolní části today screen
sunnysoft.cab 7KB - patrně utilita, která zavádí lokalizaci od Sunnysoftu

Obsah Config.txt:
LOCK:Enabled
EXEC:\Windows\cusTSK.exe \Windows\HTC_Default.tsk
CAB: \Extended_ROM\MP_CVSDcpl_20060718.cab
XML: \Windows\MP_MMS3.5_HTC_Generic_Artemis_060818.xml
CAB: \Extended_ROM\PP_DefaultPage_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\MP_ttn.cab
CAB: \Extended_ROM\MP_TT6_Voice05_WWE.cab
CAB: \Windows\PP_CommManager_Patch_060808.CAB
EXEC:\Extended_ROM\ChgScutAttri.exe
CAB: \Extended_ROM\PP_RemoveBTlnk.cab
CAB: \Extended_ROM\sunnysoft.cab
CAB: \Extended_ROM\bpw.cab
CAB: \Extended_ROM\iw3in1_Artemis.ARM.CAB
CAB: \Extended_ROM\BPVer_9810.CAB
LOCK: Disabled
RST: Reset

Celková velikost Extended_ROM u HTC Artemis je 14,91 MB
Výše uvedené soubory zabírají 9,6 MB

Důležité:
Po restartu, který uskuteční změny v registrech, lze libovolně mazat a kopírovat soubory, které jsou v Extended_ROM uloženy.

PavelR.
00182393_Extended_ROM_Artemis_fhJ.jpg
PavelR. (2184)|29.11.2006 11:01
... jedno upozornění. Zjistil jsem, že zviditelnění Extended_ROM výše uvedeným způsobem, funguje jen částečně. Problém je v tom, že po prvním restartu je sice složka Extended_ROM vidět, ale soubory v ní obsažené již ne a to ani po HW resetu (tj. instalace souborů se nespustí). Soubory v Extended_ROM pak nelze ani mazat ani přidávat ... :(

Částečně lze soubory opět zviditelnit tak, že se pokusíte Extended_ROM zformátovat (např. Resco File Explorerem). Formatování samozřejmě neproběhne, nicméně po chybové hlášce, která se zobrazí, se soubory objeví znovu (bohužel jen do dalšího restartu).

PavelR.
radekhulan (315)|29.11.2006 20:16
Tento CAB funguje na TyTN, snad ti pomůže i pro Artemis, mám Ext_ROM smazanou a nainstalované do ní programy běžící na Today screen:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=283750
PavelR. (2184)|30.11.2006 01:43
... vyzkoušel jsem a nefunguje. Díval jsem se dovnitř toho cabu co vše na zařízení mění. Upravuje některé hodnoty v HKLM/Software a HKLM/System/Storage. Nicméně na Artemisu bohužel nic ...

PavelR.
svarcik (38)|20.12.2006 11:34
[QUOTE="rADo2"]Tento CAB funguje na TyTN, snad ti pomůže i pro Artemis, mám Ext_ROM smazanou a nainstalované do ní programy běžící na Today screen:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=283750[/QUOTE]

mám TyTn-a a po nahrání mi stejně nejde upravovat ExtROM? Jak ji smáznu a nahraju do ní vlastní SW???????
PavelR. (2184)|22.1.2007 18:40
... problém popsaný výše s Extended_ROM u HTC Artemise je vyřešen. Viz zde ...

PavelR.
s.o.n.i.k (3)|24.1.2007 17:10
... tak asi není vyřešen na 100%
Po formátu romky se mi nezobrazí všechny soubory a tudíž po hw resetu nedojde ke customizaci z romky a paměť je blokována i nadále :((

a koukám, že nejsem sám
vpe (148)|5.2.2007 06:16
Jak (upraveny) obsah \Extended_ROM zapisu do Flash oblasti tak, aby prezil Hard Reset?

Lze to nejak provest? Z duvodu pripadne reklamace bude treba tam ulozit puvodni obsah, predpokladam.

Pro praci bude efektivnejsi do ExtROM (10MB) nainstalovat casto pouzivane aplikace pro Today treba, rychlost cteni z RAM je cca 8x rychlejsi jak z karty, spotreba je take nizsi.
hudyss (219)|5.2.2007 16:21
2sonik:
napodobne:((
jaguarik_ce4you (98)|6.5.2007 19:51
Pozdravujem skúsených. Pobabral som v Extended_ROM vymazaním údajov dosť vecí. Nenájde sa dobrá duša, ktorá by mi zaslala CAB-y aby som ich mohol znova opraviť? Ďakujem
Mám MDA Compact III od T-Mobile SK. :(
hankie666 (2)|7.5.2007 04:39
[QUOTE="jaguarik"]Pozdravujem skúsených. Pobabral som v Extended_ROM vymazaním údajov dosť vecí. Nenájde sa dobrá duša, ktorá by mi zaslala CAB-y aby som ich mohol znova opraviť? Ďakujem
Mám MDA Compact III od T-Mobile SK. :( [/QUOTE]

Ja som si ju po skusenostiach so zviditelnovanim radsej zazalohoval pripajam rar s EXTROM2 SK cca 4.1MB
jaguarik_ce4you (98)|17.5.2007 00:09
Ďakujem za ROM - po inštalácii cabov všetko ide. Po HR nenabehne tray lišta.Keď nainštalujem caby znova tak v pohode. Po HR zasa je preč? Kde môže byť chyba? Tiež nejdu nakopírovať stiahnuté caby do ROM - píše že sú chránené proti zápisu. Ďakujem