Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pomozte vybrat MDA - prvni uzivatel

max.bowwer (8)|16.10.2006 13:07
Zdravim, postupne prochazim spektrum mobilnich zarizeni, pred lety jsem zacal s S60, ted prestopil na S80 konkretne N9300, ale porad to ma nejake nedostatky, tak zacinam uvazovat od WM zarizenich(klasicky problem - velky display a klavesnice = velky mobil...)

Ted k veci - potreboval bych poradit vyberem. Zarizeni by melo byt kompaktni, abych ho mohl nosit sebou, nejlepi v kapse.
-Melo by mit uchazejici vykon tedy schopne prehrat nejaky ten filma a nejekou hru.
-wifi by mohlo byt, ale neni podminkou
-melo by byt schopno pracovat s bluetooth klavesnici.

Jeste bych se chtel zeptat jak je to s kompatibiltou ruznych distribuci WM tedy programu na ne.

Jinak co jsem zatim procital je muj favorit MDA compact.

Budu vdecny za vase nazory.:)
Zdenek Malinsky (9781)|16.10.2006 18:22
1.HTC TyTN vulgoalias MDA Vario II alias Hermes. HTC Universal je asi pro tebe velký.

2. Většina softů pracuje i na WM 5, takže žádné obavy.
max.bowwer (8)|19.10.2006 10:46
Pripadne me ze hermes je dost velky a nema tolik vykonu jako compact. Ma nekdo zkusenosti s compactem?

Ted jsem cetl, ze se prodava micro sd karta s wifi, nemate predstavu kolik tak stoji?
max.bowwer (8)|19.10.2006 10:48
Ted sem to teda nasel... asi 2500 ..:?
max.bowwer (8)|19.10.2006 10:52
Jeste posledni dotaz.. jaky system je podle vas nej?
Surgical (2364)|19.10.2006 11:43
Nej...co? Nejnovejsi, nejlepsi, nejspolehlivejsi....nebo naopak?
System je v PDA velmi uzce spjat s HW platformou, kazda konkretni varianta (tzv. ROM) je sita na miru konkretnimu zarizeni. O rozdilech a vlastnostech je napsano dost v uvodnich clancich typu zacinate s PDA atd., stejne tak o ruznych modelech PDA.
Zadne PDA v soucasnosti neni "idealni" vzdy je to kompromis. Jde o to, ktery z tech kompromisu je pro tebe nejprijatelnejsi vcetne financniho obnosu, ktery jsech schopen/ochoten do PDA investovat.
Az si tohle ujasnis, zadavej pls smysluplne dotazy v threadech toho ktereho konkretniho vyhlidnuteho tebou PDA.
Treba zjistis, ze Windows Mobile nejsou pro tebe to prave orechove a vrhnes se treba na zarizeni se Symbiany, nebo dnes jiz postarsi dale nevyvijeny PalmOS nebo neco uplne jineho, treba TabletPC...
Pokud to potrebujes jako modni doplnek, kup top nejdrazsi, co sezenes a vsude zduraznuj, ze na to mas.
Pokud to potrebujes ke sve praci, ujasni si, co na tom vlastne hodlas delat a podle toho vybirej.
Pokud to potrebujes jako hracku, tak za stejne penize koupis daleko zabavnejsi veci....
atomion (1159)|19.10.2006 17:27
Osobní názor: Začal jsem na Windows Mobile 2003 s Looxem 410BT. Už celkem stabilní systém, ale nejvíc mi chyběla možnost "krajinky". Upgradoval jsem na MDA Compact s WM 2003SE. Pomohl jsem si o vytouženou krajinu a byl jsem naprosto spkojenej. Takže systém už byl ok. Nyní mám Wizarda s Windows Mobile 5.0 a podle uživatelsky nejpřátelštějšího prostředí už nic jiného než WM5 nechci (až později uvidím co umí WM6.0 atd). Je to subjektiví (nikoliv objektvní) názor ;)
crashpc (71)|19.10.2006 18:23
filmy se daj rozumně pouštět i na levnym Variu, a nějaký hry taky. stačí umět....(tim nemyslim taktovat!) mě se Compact vůbec nelíbí... TyTN je super.

nej systém je podle mě WM5
max.bowwer (8)|19.10.2006 22:14
Jj dik za nazory.
Jinak v prvnim prispevku pisu , ze sem vysel ze symbianu.

Osobne se me nejvic libi compact, podle desingu, hardwarove je na tom taky dobre, krome wifi, ktere ozelim.. Takze bych byl uz skoro rozhodnutej, jen bych potreboval nejake zkusenosti od uzivatelu..pls napiste kdo jste meli compacta.

tynt neni spatny ,ale chtel bych to mda nosit sebou jako mobil, takze co nejmensi a nejtensi. Jinak bych na tom chtl psat nejake kody do C-ka , jsem se dival , ze je pro wm primo gcc kompiler, takze proto, jinak taky obcas skouknout nejaky film atd.. Klavesnici mam vymyslenou jako externi bluetooth pze vetsina integrovanych je stejne nepouzitelna viz moje 9300, psat 4-my prsty je vykon...:(
atomion (1159)|19.10.2006 22:31
Měl jsem MDA compact půl roku. Je to velmi kvalitní a spolehlivé zařízení! Přešel jsem kvůli klávesnici, kterou využívám dnes a denně milionkrát a WiFině, kterou využiji sem tam ale hodí se. Jinak MDAc můžu jen a jen doporučit. Více je napsáno v mé uživatelské recenzi.
max.bowwer (8)|20.10.2006 16:41
Diky takze sama pozitiva... teda krome wifi...asi do nej pujdu.:)