Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pomožte se stavbou mojí "vaší" ROM pro MDA Vario

Losos_ce4you (1147)|26.9.2006 21:45
V tomhle snazeni - neni pro Vario cirou nahodu take verze upravena od PDAMOBIZ.COM ?? Pouzivam verzi upravenou pro Prophet a chlapci z PDAMOBIZ odvedli dobrou praci .... (zvyseni rychlosti,zvetseni pameti,v defaultu takove utility a programy jako je opera,twakovadlo,sms backup,contact backup,sms send,tcmp,gps tweak,caller block,mpr prehravac,klasicky notepad,softkeys edit,wm5 storage,editory a prohlizece obrazku,kreslici programy a haldy dalsich) i pamet se zvedne o cca 10 mb i pri instalaci vsech techto udelatoru , navic je "otevrena" extended tak ze ji muzete smazat a instalovat na ni programy ..... zkuste mrknout jestl nahodou predmet vaseho snazeni uz nekdo davno neudelal a to tak ze mnohem asi lepe nez se zde muze podarit :-)
vychazeji z Dopod verze s ktere vyoperovali veskere hovadiny co tam byt nemusi , upravili hodnoty v registrech tak aby vse "slapalo" na 100% , pridali veci ktere chybi - upravili verzi na AKU 2.3 , tudiz a2dp ... je toho proste dost
flashman (1366)|26.9.2006 22:02
hmm ty stránky nevypadaj zrovna důvěryhodně, ale budiž. Co takhle "vyšroubovat" tu jejich super ROM a nacpat tam nový verze těch programů do ext ROM?
BTW: tim jazykem, co to je napsaný moc neumim
Jinak jestli to funguje, tak to bude fakt mazec !!
Bohužel ovšem neřeší problém uživatelů, co potřebují češtinu, aby mohly se svým MDA fungovat
EDIT: Nějak se nemůžu nikde dočíst, jestli to je pro Wizarda.. :( ale aku 2.3 dopod ROM 2.x apod by tomu nasvědčovaly
Marlo (29)|26.9.2006 22:09
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]
Bohužel ovšem neřeší problém uživatelů, co potřebují češtinu, aby mohly se svým MDA fungovat
[/QUOTE]

jj - svatá pravda ;)
flashman (1366)|26.9.2006 22:11
už sem se bál, že sem to dělal zbytečně
EDIT: pokud někdo máte místo na stránkách, tak by bylo super, kdybyste tam mohly dát tuhle ROM, abych moh na ty moje dát tu českou, protože místem mi to zrovna neoplývá:(.
Marlo (29)|26.9.2006 22:30
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]už sem se bál, že sem to dělal zbytečně[/QUOTE]

To se neboj - jen počítej s tím, že tak 80 % lidí Ti tady o tom diskutovat vubec nebude. Někteří si to jen nechají od kámoše nainstalit a ani se sem v životě nepodívají. Nic by to ale nemělo ubírat na snaze a šlechetnosti tohoto tvého činu a tvá věčná sláva bude v naších srdcích zachována na vždy :)

Ne ale vážne je to fajn, že se někdo do něčeho takového pustil - a to, že toho je víc i někde jinde ? - hmm - pokud to na mě nebude mluvit česky, tak to je pro mě o ničem - a je nás takových dost, které ve škole učily soudruzi jen Rusky (a ta engliš nám teď jaksi uniká mezi prsty :( )
Tak že ještě jednou Dííky a Sláva Ti a všem co Ti budou pomáhat ;)
Marlo (29)|26.9.2006 22:34
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]
EDIT: pokud někdo máte místo na stránkách, tak by bylo super, kdybyste tam mohly dát tuhle ROM, abych moh na ty moje dát tu českou, protože místem mi to zrovna neoplývá:(. [/QUOTE]

Pokud, ještě tak asi měsíc (možná dřív) vydržíš, budu schopen a ochoten Ti nějaké to Gigo prostoru věnovat na svém serveru.
Kopcemm (12)|27.9.2006 12:43
Tak kdepak se to bude dat stahnou ta CZ BETA rom
flashman (1366)|27.9.2006 20:28
no záleží buď na tom, jestli bude někde místo.. Já mám jenom na jednu ROM. :( Nebo je možnost, že tu anglickou smažu a hodim tam CZ
EDIT: napřed jí navíc musí nějaká dobrá duše odzkoušet, jestli tim nebrickne
flashman (1366)|28.9.2006 14:30
tak stahujte, kdo potřebujete dneska tu anglickou a já jí pak smáznu a hodim tam večer tu českou
tazz1 (680)|28.9.2006 16:00
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]tak stahujte, kdo potřebujete dneska tu anglickou a já jí pak smáznu a hodim tam večer tu českou[/QUOTE]

a odkud se muze stahovat? :oops:
flashman (1366)|28.9.2006 16:18
teď už odnikud.. link byl asi na třetí stránce.. už sem updatoval první příspěvek. Anglickou betu1 už asi na net dávat nebudu.. nebyla sice špatná, ale je jenom otázkou pár dnů, kdy bude beta2 s podporou českých znaků a extROM do složek + možná založená na té superrom
EDIT: editovám 1. příspěvek
flashman (1366)|29.9.2006 09:59
tak ještě k PDAMOBIZ.COM .. začal jsem stahovat tu zázračnou ROM, ale Avast mi hned začal řádit jako pominutej (navíc se nestahovala ani 1KB/s), takže pro mě tahle ROM vůbec neexistuje
SpeedyTuning (240)|29.9.2006 14:46
co udelat neco podobneho pro MDA COMPACTA II :-(
flashman (1366)|29.9.2006 14:47
v kopaktovy se nevyznám, ale dyť je to IMHO skoro ta samá mašina. Nevíte někdo, jestli se nedá urobit to samé a akorát tam hodit jiný OS?
EDIT: Jak nad tím tak přemýšlím, tak to je asi hloupost.. prostě se musí nejít někdo, kdo má MDAc2 a má čas robit takovéhle blbosti
SpeedyTuning (240)|29.9.2006 16:13
tak tak je to naprosto to same az na klavesnici a wifi...s jinym os by to mozna nejak slo.... kdo vi
flashman (1366)|29.9.2006 16:17
nějak asi jo, ale já to radši nebudu pokoušet, navíc když nemám MDAc2.. A teď už se prosím držte topicu
szoustal_ce4you (174)|29.9.2006 17:55
Tak jsem si tam hodil tu tvoji Rom-ku. Super,spousta volné paměti a docela rychlé. Já tam postradam akorát battery status, český smartdial k vyhledávání kontaktu s diaktrikou. Jo, a ta zelena baterka. Ta by chtěla dolů jako u jiných Rom a jinou ikonku. Jinak ale smekám nad tvou prací.
tazz1 (680)|29.9.2006 18:26
A hodil jsi si tam tu anglickou nebo ceskou?
szoustal_ce4you (174)|29.9.2006 19:42
[QUOTE="Tazz1"]A hodil jsi si tam tu anglickou nebo ceskou?
[/QUOTE]


Tu českou.Ta anglická už nešla stáhnout.
Mem__ce4you (485)|29.9.2006 20:13
[QUOTE="szoustal"]Já tam postradam akorát battery status...[/QUOTE]
Vždyť ten je v té extended ROM obsažený a jde normálně nainstalovat? :sarcastic: Stejně tak je tam GPRS nastavení pro jednotlivé operátory a pár dalších věcí (viz článek na Johnnnnnnnnnnyho webu)

Já mám teď nainstalovanou tu českou ROM (z url http://81.2.209.173/JohnnnnnnnnnnyCZbeta1.exe), zatím se zdá, že všechno šlape, ale při instalaci jsem měl problém, že customizace zatuhla(?) na CABu tcpmp. Flash jsem opakoval, ale stane se mi to vždycky. Nicméně po resetu to šlape bez problémů, a "tcpmp" mi jde potom bez problémů doinstalovat z extended romky ručně, tak netuším, co měl za problém.

Takže zatím můžu všem doporučit (mám G3 Wizarda a měl jsem tam T-Mobile 2.21 ROMku) :yes:
tazz1 (680)|29.9.2006 20:30
Takze to neni o tom,to nainstalovat a je to? Musi se neco doinstalovavat rucne? Co kdyz s Extended rom nemam zadne zkusenosti, tak mam smulu?
Mem__ce4you (485)|29.9.2006 20:41
Po flashnutí nemusíš dělat nic. V Extended rom jsou ale navíc nějaké další šikovné aplikace, takže si to MŮŽEŠ nainstalovat a tím si ušetřit práci.

A instalovat z ext rom můžeš jednoduše - v nabídce Start / Programy pustíš nainstalovaný Pocket Total Commander, do adresního řádku nahoře napíšeš "\extended_rom" a rázem se ti objeví adresáře, co tam udělal Johnnnnnnnnnny, konkrétně "PO_HR" (programy a customizace, které se nainstalovaly automaticky po flashnutí) a "Programy_Pro_Instalaci", kde jsou další volitelné programy a customizace, které si už můžeš doinstalovat sám (konkrétně ten Battery Status, nastavení GPRS pro všechny české operátory atd.)
flashman (1366)|29.9.2006 22:02
takže to bude tím, že TCPMP se na tuhle ROM nedá bez úpravy hodit do instalačky hned po HR :( škoda, u té anglické to šlo, takže půjde i se všemi pluiginy jenom na doinstalování. Jinak v každé mé rom je v programech info, které přikládám a myslím, že to bude snad pro pochopení stačit.. Jinak to s tim TCPMP se bude nejspíš stávat všem, takže asi rychle udělám beta2 jenom bez defautního TCPMP
flashman (1366)|29.9.2006 23:44
tak je již CZ beta2 na světě. na serveru bude zítra.
novinky:
OS: zůstává
Splash: mírná úprava (zůstává WVbliss, ale bude ta samá verze i s pivem na základě ankety)
Extended ROM: TCPMP se neinstaluje po HR
pro informace o programech nedefaultně instalovaných v ext ROM stačí jako popis snad nové info (v příloze)
+ defaultně: cLaunch, greenbatteryfix, HandySwitcher, dialer skin a jeden dáreček v podobě vyzvánění na SMS - RHCP
tazz1 (680)|30.9.2006 01:11
nebyl by místo cLaunch lepší TrayLaunch ? Nezabere místo v Today. A nešlo by místo Tasks dát defaultně TaskPlus?
tazz1 (680)|30.9.2006 01:14
a ještě
tazz1 (680)|30.9.2006 01:21
Jo a jak to je s přetaktováním?? Má už něco v sobě nebo normálním postupem přes OmapClock?
flashman (1366)|30.9.2006 08:09
má IMHO nelepší taktovací utilitku - Battery Status (today pluig in, který na jeden klik taktuje na určenou frekvenci a zpět)
EDIT: má defaultně na aplikace Handy Switcher, tak to dyžtak vozkoušejte a pak pište, jestli vyhovuje, nebo ne
JeryP (38)|30.9.2006 10:09
Tak jsem zatim spohojen s AJ beta 1 a dnes tam dam asi AJ beta2 no jeste uvidime ale opravdu se asi k CJ nevratim ta rychlost je skvela nic se neseka a na nic necekate....Dik jonnnnny
NeoPlex_ce4you (248)|30.9.2006 10:51
a co ,ze si to vsechno hodil do ty ext co se nainstaluje hend s probihajici customizaci?
flashman (1366)|30.9.2006 10:59
novinky:
OS: zůstává 2.21.111.7 CSY
Splash: mírná úprava (zůstává WVbliss, ale bude ta samá verze i s pivem na základě ankety)
Extended ROM: TCPMP se neinstaluje po HR..
+ defaultně: cLaunch, greenbatteryfix, HandySwitcher, dialer skin a jeden dáreček v podobě vyzvánění na SMS - RHCP

více [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
00173409_lol_S8AY.jpg 00173409_lol2_kp84.jpg 00173409_lol_La67.jpg
Kopcemm (12)|30.9.2006 18:08
A kdepak se da sosnout ta CZ BETA2??
flashman (1366)|30.9.2006 18:25
CZ beta 2 bohužel ještě není na netu k dispozici.. Mem_ jí má na ftp, ale musí jí přesunout na jiný server (ale on teďka neni on-line), takže netuším, kdy bude k dispozici
Kopcemm (12)|30.9.2006 18:30
OK diky moc!:yes: ;)
tazz1 (680)|1.10.2006 10:40
Tak uz od vcerejska jedu na CzeBeta2. Zatim spokojenost. Vyhodil jsem nektery veci, ktery jsou na nic jako cLaunch(misto nej jsem dal TrayLauncher), HAndySwitcher(misto nej skvely SmartSKey v kombinaci s OmapClock). Rozhodne ne BatteryStatus(libi se mi bila baterka nahore s ciselnym ukazatelem). Dal jsem si tam dal TaskPlus(super utilitka) . Fotak je naprosto skvelej (nocni rezim facha jak ma a i fotky jsou daleko lepsi). Jsem naprosto nadsenej z toho snake dialeru :-) . Jeste jsem doinstaloval NewMenu od Samana. Rovnez video se jiz nesrka. A jedna perlicka na zaver. Doted jsem mel problemy s automatickou aktualizaci SPB Weather. Ted se aktualizuje presne tak jak ma. Jeste jsem zvedav na budik :-) .
Budu dal testovat, ale zatim musim rici, ze doporucuju vsem.
Kopcemm (12)|1.10.2006 15:09
Jenom dotaz pro zacatecnika nainstaloval sem tu ROM CZ BETA2 a jak se tam doinstalujou ty ostatni veci? jako treba GPRS VODAFONE a TCPMP atd,,,dekuji!:oops:
flashman (1366)|1.10.2006 15:19
do total commanderu dáš cestu: Extended_ROM a tam máš obsah a informace, jak dál
Kopcemm (12)|1.10.2006 15:45
Tak sem to napsal a nic ,asi delam neco spatne de to nak popsat pro zacetecniky!!
flashman (1366)|1.10.2006 15:51
jediný kdes asi moh udělat chybu je to, že tam musí bejt to _ -- Extended_rom
přikládám vzor
Kopcemm (12)|1.10.2006 15:54
Jasny uz to mam diky mocc
ala_ce4you (9)|1.10.2006 16:20
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]CZ beta 2 bohužel ještě není na netu k dispozici.. Mem_ jí má na ftp, ale musí jí přesunout na jiný server (ale on teďka neni on-line), takže netuším, kdy bude k dispozici[/QUOTE]
Jestli je zajem,muzu FTP docasne poskytnout.
flashman (1366)|1.10.2006 16:25
super.. jen co jsem se optal, jestli neni někde místo, tak na mě vyjely desítky odpovědí.. už to asi nepotřebuju, jenom by bylo dobrém kdybyste je všechny někdo moh nauploadovat ještě někam jinam aby jste nebyly závislí jen na jednoum serveru, který může kdykoliv spadnout, nebo se např. smazat (perfektní by bylo kdyby mi pak někdo poslal linky a já je dám jako alternativní download do prvního příspěvku)
ala_ce4you (9)|1.10.2006 16:43
ftp://ala666cz.info
uz.jm.:ce4you
heslo:ce4you
pouzit pasivni rezim prenosu

Z prohlizece:
ftp://ce4you:ce4you@ala666cz.info

Je tam mozno i ukladat.
:cool:
flashman (1366)|1.10.2006 16:59
už to tam šoupu..
Přikládám splash screen piva (jiného, než v prvním příspěvku), pro ty, kteří si ho odhlasovaly. (pokud ho chcete i s kompletní mojí ROM, tak di jí napřed naflashujte a pak si naflashujte ještě tento splash screen)
Marlo (29)|1.10.2006 17:49
Já bych měl jeden dotázek - jak změním ten skin který se ukáže při telefonování (ani nevím jak se tomu správně říká - prostě tam jak je telefoní číselník) - on je po instalaci této ROM takový hwzky zelený, ale Já mám úvodní obrazovku do modra a tak bych si to rád nějak upravil (vyměnil) - předem Díky za info :)
flashman (1366)|1.10.2006 18:42
stačí stáhnout nějaké témátko a poklikat na něj v exploreru, ale dost už OT.. jinak v další betě bude nejspíš Vista Dialer od jimm98yho
flashman (1366)|2.10.2006 18:56
máte ještě někdo nějaké nesrovnalosti, postehy pro vylepšení, nebo tak?
NeoPlex_ce4you (248)|2.10.2006 20:01
co zkusit aplikovat aku 3.2 ? uz sem koukal,ze na xda se uz objevila nejaka romka postavena na tomhle aku 3.2. I kdyz uprimne aku 3.2 moc neznam vim akorat ,ze nema protokol A2DP... ale zas ma vylepseny funkce pro telefonovani a mela by byt rychlejsi atd.. co rikas?
flashman (1366)|2.10.2006 20:13
z aku 3.2 jsem to zkoušel hned ze začátku, ale bricklo to jednoho wizarda a navíc se to musí flashovat přez aWizarda. Pokusim se někdy do hóóódně vzdálený budoucnosti urobit něco podobnýho (asi aku 2.3) a trochu si pohrát přímo se zdrojákem OS.
Jinak ta aku 3.2 neni zas takovej zázrak, protože prostě neni stabilní a má spoustu bugů.
NeoPlex_ce4you (248)|2.10.2006 20:37
tak ona je neoficialni ...
oficilane ted vysla aku 3.0
o tom flashovani pres awizarda vim,ale prave jak sme to videl uz v nejake rom tak me napadlo jestli to uz nejde flashovat nejak normalne rozumne :)