Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MIO A 701 - GPS-iGO - SiRF protokol

romeak (9)|17.9.2006 13:56
1- viete mi poradit, ako urobit, aby iGO pouzival SiRF protokol? vzdy fici len na tom NMEA.
2- mozno blba otazka,ale ako zaciatocnik s PPC som precital celkom dost diskuzii a aj tak nikde nie je laicky napisane, ako mam dat do toho zariadenia tie CABy (konkretne nejake od beechera na nastavenie netu, gprs, mms a pod.)
thanx
beecher (9270)|17.9.2006 14:15
1. A neni to jedno, jaky to protokol pouziva? Spousta softwaru spoleha na standardizovany NMEA protokol a navic SiRF protokol do prenaseni informaci o poloze zadne novinky neprinasi...
2. CAB se nahraje pomoci napr. ActiveSync do zarizeni a tam se pusti...
romeak (9)|17.9.2006 18:29
1 - ja len ze ci nahodou nie je presnejsi,lebo takto to ukazuje cca 20-40m pozadu, co pri niektorych odbockach je celkom dost.
2- do PDA som ten CAB preniesol,ale ked som nan klikol,tak sa vypisalo,ze k takemu suboru nie je pridruzena aplikacia, alebo nico v tom zmysle, a HR sa mi uz nechce robit, za posledny tyzden som ho daval uz 4x a teraz to konecnce fici jak by asi malo...
beecher (9270)|17.9.2006 21:46
HR neni nikdy dostatek... ;)
nowis879 (34)|18.9.2006 09:42
[QUOTE="romeak"]1 - ja len ze ci nahodou nie je presnejsi,lebo takto to ukazuje cca 20-40m pozadu, co pri niektorych odbockach je celkom dost.
2- do PDA som ten CAB preniesol,ale ked som nan klikol,tak sa vypisalo,ze k takemu suboru nie je pridruzena aplikacia, alebo nico v tom zmysle, a HR sa mi uz nechce robit, za posledny tyzden som ho daval uz 4x a teraz to konecnce fici jak by asi malo...[/QUOTE]

1) já bych řekl že problém s igo pozadu tkví v pomalosti řeči navigátora. dej si tam anglicky mluvícího chlapa a s ním se jezdí o dost lépe - mluví rychleji
stillo (49)|19.10.2006 13:23
[QUOTE="romeak"]1- viete mi poradit, ako urobit, aby iGO pouzival SiRF protokol? vzdy fici len na tom NMEA.
2- mozno blba otazka,ale ako zaciatocnik s PPC som precital celkom dost diskuzii a aj tak nikde nie je laicky napisane, ako mam dat do toho zariadenia tie CABy (konkretne nejake od beechera na nastavenie netu, gprs, mms a pod.)
thanx[/QUOTE]

Tiez som to skusal. Spustil som iGO a prepol na SiRF. iGo ukazuje, ze nie je spojeny s GPS (pri NMEA - nie je problem).

Ked mu dam preskenovat opatovne porty, tak mi najde GPS, na COM8, speed 9600baud...ale zase je na NMEA.
Restart iGo nic neda.

V navode pre iGo je napisane, ze nestaci prepnut na SiRF, ze to treba prepnut aj v nastaveniach GPS v PDA. Ale u Looxa som nic take nenasiel.

"Aky ma SiRF v iGo prakticky vyznam? Je to "vidiet"?"

Obratil som sa na CONAN Zilina, SR a dostal som odpoved ohladom Sirf v iGO. Citujem:
-------------------------------------------------------------------------------------
Dobrý deň,

Vo vašom PDA aj keď vám nastaví program NMEA protokol, a PDA vám podporuje
SIRF tak ho mate aktívny. Na niektorých PDA sa tento program bohužiaľ takto
sprava.
SIRF ma citlivejšiu anténu a je presnejší.

S pozdravom

Sýkora Juraj
CONAN s.r.o.
Murgašova 18
010 01 Žilina
Slovakia
www.garmin.sk
Kocir (836)|19.10.2006 19:08
Pro prepnuti GPS z modu NMEA do SIRF je potreba pouzit k tomu urcenou utilitku. Tyto utilitky lze najit na webu a jsou zdarma. Ovsem pouzivat velice opatrne nebot pokud si s tim budete moc hrat tak si jenom "rozhodite" GPSku a pak pomuze nekdy uz jenom totalni HR do tovarniho nastaveni.

Tudiz: Pokud vam GPS funguje dobre, tak to klidne nechte v NMEA rezimu.
stehan (114)|20.10.2006 00:00
Mozem potvrdit, pouzivam MIO uz zopar mesiacov, skusal som aj SIRF ale verte ze pri navigacii napr v iGO ziadna zmena..nevyhoda je ze ked pouzivate alebo testujete viac navigacnych softov tak vacsinou nepodporuju protokol SIRF a ako beecher povedal, na navigaciu je to uplne jedno. Inak na nastavenie GPS je vyborny program SirfTech, ale ked sa v tom moc nevyznate, nedoporucujem, potom ma kopa ludi problem s tym ze im nefunguje GPS...
..I..
SilverHand (56)|20.10.2006 11:53
Rozdil mezi NMEA a SIRF je pouze v tom, ze system SIRF dokaze zpracovat i horsi signal, resp v treba huste zastavbe, lepe nez ostatni. V nicem jinem se to neprojevuje!
Naj_ce4you (183)|20.10.2006 15:35
Když už je tady řeč o iGO a citlivosti, nemůžu se nezeptat. Jak je možné když nastartuji iGO(ale i jiné programy) po delší době(cold start), za jízdy hned naběhne tak 9 satelitů a ty jsou zobrazeny zeleně a taprve tak po 10 minutách(pokud mně to nenaštve a nezastavim abych to urychlil) stav u některých satelitů zčerná a teprve se spustí navigace. Proč je iGO nechce dřív???
stehan (114)|21.10.2006 11:27
SilverHand, neviem ci rozdiel medzi NMEA a SIrF je pouze v tom co si napisal, teda viem, vobec neni len v tom, je tam spusta rozdielov a pravda je taka, ze pri beznej navigacii nie je ziaden rozdiel, ani v kvalite signalu...
SilverHand (56)|23.10.2006 08:26
[QUOTE="stehan"]SilverHand, neviem ci rozdiel medzi NMEA a SIrF je pouze v tom co si napisal, teda viem, vobec neni len v tom, je tam spusta rozdielov a pravda je taka, ze pri beznej navigacii nie je ziaden rozdiel, ani v kvalite signalu...[/QUOTE]

Myslim, ze se vzdy bavime o tom, zdali to ma nebo nema nejakej dopad pro bezneho uzivatele. A ten je pomerne zajimavej u SIRF. Kamos nema SIRF zarizeni a je to sakra poznat. Napriklad u me doma v podkrovi ja mam signal zhruba po 2 minutach a on si tam ani neskrtne!
Kocir (836)|23.10.2006 18:30
Na stejnem modelu zarizeni?
stehan (114)|26.10.2006 14:15
Takze konecne riesenie ako odstranit opozdenie v iGO a MIO-MAP pri navigacii..A takisto aj ako necakat na logovanie satelitov v niektorych pripadoch az niekolko minut.
Stiahnite si TENTO suborik a spustite ho v zariadeni. Je to *.exe subor. Prebehne kratka instalacie a mate nainstalovane toto: automaticky spustene permanentne GPS a nastavene na COM 4. Potom staci spustit iGO a dat hladat zariadenie, alebo manualne nastavit. Najde vam COM4 - 4800, ja mam nastaveny SIRf protokol.
A krasne sa mozte nechat navigovat, bez nejakych lagov a opozdeni. Funguje to perfektne a pre tych ktory by sa nahodou zamyslali nad tym ze stale zapnute GPS zaridenie berie baterku, tak niekolkokrat opakovana veta od OKi-ho NEZERE a NEBERE.. GPS zere bateriu len v pripade pouzivania navigacneho softwaru..
Vela stastia

P.S. su to dll subory takze nehladajte to v nainstalovanych programoch. Ak restartnete zariadenie, treba to spustit znova, inak to pekne drzi, alebo pouzite nejaky mortscript ..bla bla bla.

..I..
Kocir (836)|26.10.2006 15:14
Mozna podobnou funkci splni GPSgate, ktere ma navic jeste dalsi uzitecne funkce.

/http://www.franson.com/gpsgate/
stehan (114)|26.10.2006 15:30
ano, pravda-ale tato je free :yes:
Naj_ce4you (183)|26.10.2006 18:19
Nevěřim tomu že to nežere baterku, ale to je můj názor. Nezmění mě to rychlost z 57600 na 4800?
Kocir (836)|26.10.2006 19:12
[QUOTE="Naj"]Nevěřim tomu že to nežere baterku, ale to je můj názor. Nezmění mě to rychlost z 57600 na 4800?[/QUOTE]

Myslim si, ze neverite spravne. Proto i v posledni verzi GPSgate je nova funkce vypinani GPS pokud se nepouziva.
stehan (114)|26.10.2006 23:21
Skuste...dnes som to testoval a nepovsimol som si ziaden rozdiel...OKi to tvrdi sam.ale nehadam sa ...
budem testovat
..I..
eph (1)|17.12.2006 19:16
[QUOTE="stehan"]...
Stiahnite si TENTO suborik a spustite ho v zariadeni. Je to *.exe subor. Prebehne kratka instalacie a mate nainstalovane toto: automaticky spustene permanentne GPS a nastavene na COM 4. Potom staci spustit iGO a dat hladat zariadenie, alebo manualne nastavit. Najde vam COM4 - 4800, ja mam nastaveny SIRf protokol.
...
[/QUOTE]

ten odkaz uz nefunguje. mohl bys tam dat novy pripadne aspon poslat blizsi informace, co to bylo za soubor, abych si ho mohl vyhledat sam. Je to vubec funkcni vubec pro vsechna PDA? Pokud vim, tak se OKi specializuje na A710...

diky
George106 (111)|18.12.2006 19:10
Jedna se o aplikaci GPSUtil a melo by byt mozne ji teoreticky pouzit na jakemkoliv zarizeni s WM5.

Ta diskuze je tady a ja jsem si stahl tu prvni (C++) verzi... Zatim se mi zda, ze trochu te baterky ubira, dam vedet pozdeji, jak to je doopravdy.