Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pomoc se zacatkem v Ozim ... ?

musashi (111)|6.9.2006 09:39
Zdravim!
Prisel jsem na chut Ozimu, ale priznam se, ze si s nim nevim tak uplne rady.
Chystam se v sobotu na Slovensko a rad bych to tam odzkousel.
Zkalibrovane mapove podklady mam, ale nevim, co vsechno se do te mapy da zanest. Mam seznam tras, ktere chci projit. Jakym zpusobem se daji do te mapy ulozit? Pouze jako waypointy? Nebo tam lze udelat nejaka trasa pochodu a on se ji pak vicemene drzi a jenom urcuje odchylky? Nebo se ta trasa dela prave pouze pres waypointy a on od jednoho k druhemu naviguje?
Nejak v tom nemam jasno a z helpu jsem moc nepochopil.
Poradi nekdo, plz? Predem diky!
daww (687)|7.9.2006 00:02
Doporučuji přečíst tentočlánek a diskuzi s ním spojenou. Ozi není navigátorem v pravém slova smyslu. Vytyčíš si pomocí WP trasu a na mapě pak kontroluješ polohu a hned vidíš zdali jdeš správně.
Vlastislav Šťastný (275)|23.9.2006 10:26
Potřeboval bych poradit, jak do OZIho načíst mapy uložené na kartě. Program mám nainstalovaný v hlavní paměti a na kartě jsem si vytvořil adresář Mapy OZI, kde mám zkopírované své mapy. Ovšem nejsem schopen se k nim přes program dostat. Dokážu pouze spustit ta 3 dema, co jsou součástí programu. Za žádnou cenu mi nejde zadat "cestu" k mapám, notož je nějak "naklikat". Může mi někdo zkušený napsat, jal na to? Díky moc.
Vladimír Krejčík (80)|23.9.2006 11:08
Ve "File" - "Configuration" - "Map a Data Files" lze nastavit až 6 cest k mapovým souborům. Tyto cesty lze po nastavení zatržítkem střídavě aktivovat a zase vypínat. OZI pak nabízí ve "File" - "Open Map File" všechny mapy, dostupné z aktivních cest.
Vlastislav Šťastný (275)|23.9.2006 11:18
Děkuju za rychlou reakci, jdu to zkoušet.
Dráček. (84)|13.10.2006 13:18
Prosím mohl by mi někdo poradit. Mám OziExplorerCE v Mio C710 a po jednom hard resetu a přeinstalaci se mi nezobrazuje v navigačním menu bílý čtverec v levém spodním rohu se šipkou, která ukazuje směr (nebo odchylku) k dalšímu WPT. Zobrazuje se pouze čislo bodu, vzdálenost k němu a Brg (což nevím co to je) v dolní liště. Dale mi nikdy nehlásí SatFix i když v menu to mám nastaveno. Pouze při navigaci hlásí při přijezdu k WP další vzdálenost a další směr. A poslední problém, při pokusu proniknou do menu hlásí Mio: There is no application associated with "ozice_d_help". Run .... Verze programu je 1.12.3e3 a instaloval jsem verzi pro handheld. Ta jediná chodí v Miu.
Dík
Dráček.
P.S.: prosím nekamenujte nevědomce, s PNA pracuji 3 měsíce a s Ozim 14 dní
zbz (17)|30.11.2006 11:10
Dobrý den,

jsem absolutní nováček v GPS. čera jsem dostal gps Evolve a rád bych jej používal s mým MDAC2. Spároval jsem Gps s mobilem. Nahrál turistickou mapu Prahy. Naisnatloval OziexplorerCe. V ozim jsem dal (blesk) puštění gps, v tu chvíli se na obrazovce objevila šipečka, ale v bílé oblasti, která není pokrytá mapou. Mapa by měla být zkalibrovaná. Popravdě moc nevím jak dál postupovat. Neporadí někdo úlpnému začátečníkovi?