Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 9100

petr182 (18)|4.9.2006 20:30
Ahoj, potreboval bych prosim od nekoho poradit jsem cerstvym drzitelem tehle cihlicky, koupil jsem ho od eurotelu v PPC byl nainstalovan Sunnysoft InterWrite ale bohuzel jen 14 denni verze tak jsem volal na eurotel jesli mi neporadej co s tim, doporucili mi stahnout tenhle odkaz:
http://www.sunnysoft.cz/download/actual_patches/eurotel_qtek_9100_-_iw90patch.zip
po naistalovani skocil PPC do angliny a pak uz se to se mnou nejak vezlo a najednou jsem prisel o nastaveni proste se do nej neslo dostat:( tak jsem dal PPC do servisu a tam mi rekli ze jsem tam nahral nejakej nelegal soft a ze mam po zaruce a za opravu chtej 8500 a to se mi fakt mi jim fakt davat nechce... neporadil by mi tedy prosim nekdo jak to v tom vse obnovit sam doma teda jestli to jde??:) berte ze jsem v tom uplnej zelenac a tudis potrebuju nekoho kdo bude mit se mnou trpelivost:) predem vsem moc dekuji
moje ICQ 304 293 720

petr
JecminekMaselnik (464)|4.9.2006 21:04
tak začal bych hard resetem, čímž se Ti obnoví tovární nastavení a pak můžeš pokračovat...
petr182 (18)|4.9.2006 21:08
no to jaksi nevim jak a kdyby to bylo tak jednoduchy tak by mi to udelali snad v tom servisu...:(
flashman (1366)|4.9.2006 21:24
no buď zajdeš do settings a tam dáš clear storrage a 1234 a ano..
a nebo podržíš horní dvě tlačítka (Comm manager a nahrávání) a dáš SR a držíš furt, dokud se nedostaneš do Černé obrazovky a tam potvrdíš zeleným telefonem
petr182 (18)|4.9.2006 21:30
tak jsem podrzel tlacitka a restnul do cerne obrazovky telefon nabehl skalibroval jsem dislpej nastavil casove pasmo a dal mne to nepustilo:( nevis co s tim dal?
batt_ce4you (135)|4.9.2006 22:13
...udělej znova hard reset a nekalibruj, ale flashuj nějakou dobrou ROMkou (tip-viz diskuse)
petr182 (18)|4.9.2006 22:16
hmm ale jak rikam jsem v tomhle zelenac a potrebuji poradit i kdyz to tu je asi na foru napsany ale ja to nemuzu najit uz tu pres hodinu projizdim forum a ctu a nic jsem nenasel takze kdyby jsi mi mohl poradit jak na to tak bych byl vdecny :)
flashman (1366)|4.9.2006 23:03
uděláš ten Hard Reset a hned, jak tě to pustí k tomu "tap the screen", tak podrž tlačítko foťáku, udělej Soft Reset a pořád drž ten foťák.. pak se ti oběví flashovací barené menu.. připojíš USB a spustíš flah :)
petr182 (18)|4.9.2006 23:10
ok dik ale jak rikam jsem zelenac nevim jak to flashovat ani kde sebrat nejekej ten program na to flashovani :) ale ted uz jdu spat pokud to nevadi tak zitra bych se tomu venoval pokud budes mit cas a chut radit :) dik
flashman (1366)|4.9.2006 23:46
já zejtra moc nejsem dom, ale je tu spousta dalších lidí, co nejsou takový zelenáči jako ty. Osobně se přikláním k ROM T-Mobile 2.26 WWE bez kustomizace. (ke stažení je nutné být zaregistrován na XDA-developers. Jinak samotný flash stačí prostě proklikat next.. pokud se bojíš, tak doporučuji a) buď přečíst nějakou diskusy/recenzi o flashování wizarda, nebo b) přijít na sraz ce4you a tam se tě někdo ujme
Saman_ce4you (1451)|5.9.2006 08:27
Technicka poznamka: Kdyz chces stahovat z FTP xda-dev, tak registrovanej na foru byt nemusis. A prihlasovaci udaje k FTP jsou uz v tom linku..
petr182 (18)|5.9.2006 12:59
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]já zejtra moc nejsem dom, ale je tu spousta dalších lidí, co nejsou takový zelenáči jako ty. Osobně se přikláním k ROM T-Mobile 2.26 WWE bez kustomizace. (ke stažení je nutné být zaregistrován na XDA-developers. Jinak samotný flash stačí prostě proklikat next.. pokud se bojíš, tak doporučuji a) buď přečíst nějakou diskusy/recenzi o flashování wizarda, nebo b) přijít na sraz ce4you a tam se tě někdo ujme[/QUOTE]

ok tak zkusim jestli by se mne nekdo neujal tady na foru a nepomohl mi s tim??:) vubec netusim k cemu je tam ta ROM, jak se tam vubec dostanou ty Win to je v te ROMce?? a popravde rad bych to mnel na konci cely v cestine:) teprv s tim zacinam a v angline tak kovanej nejsem...

tudiz se ptam do davu jestli by mi s tim nekdo nepomohl??:) budu tu dnes vecer pres den jsem bohuzel v praci:(
flashman (1366)|5.9.2006 16:03
Systém v PDA se dnes ukládá do paměti flash ROM (read only memory), ale právě to slovo flash znamená, že se dá i přepsat. Chápej to tak, že ROM = windowsy. pokud chceš českou ROM? tak budeš muset 1. buď sehnat lokalizaci, nebo 2. nainstalovat ROM od T-Mobile, která je už od začátku v češtině
ad registrace: Já sem tam nebyl zaregistrovanej a nechtělo mě to tam pustit, tak z toho sem usuzoval, že to bude chtít registraci.. Možná ovšem byla chyba někde jinde.. třeba v Matrixu
atomion (1159)|5.9.2006 20:45
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]Systém v PDA se dnes ukládá do paměti flash ROM (read only memory), ale právě to slovo flash znamená, že se dá i přepsat.[/QUOTE]
Teď doufám, že jsem to nezblbnul ale (v podstatě) je to EEPROM.
Electricary Eraseble Programable Read Only Memory - elektricky mazatelá ROM.

A na FTP xda-dev mě to také nechtělo pusti bez registrace. Možná že už mě očekávali :D
flashman (1366)|5.9.2006 21:24
tak to sem zblblej z looxe.. Nějak jsem se o tohle nezajímal, pro mě je důležitý, že se to dá přepsat
Gabry (19)|8.9.2006 12:06
nazdar, malej ale dulezitej dotaz je Qtec 9100 od Eurotelu (O2) lokalizovan na CZ od zacatku ,nebo je v EN???? a kdyz je v EN je na prilozenem cd cestina??? nebo ne a nebo se to musi zakoupit zvlast.
Diky za radu,je to dulezite
atomion (1159)|8.9.2006 15:08
Když koupíte Qtek 9100 od O2 tak je tam anglická ROM ale čeština je v extROM takže se Vám nainstaluje po HR ;)
Saman_ce4you (1451)|8.9.2006 15:37
Nekdo tu psal, ze je to je ale demo..
atomion (1159)|8.9.2006 17:29
Používal jsem jí jen asi 4 dny ale myslím, že to byla plná verze.. :oops:
flashman (1366)|8.9.2006 17:57
tak jsem si jí ze zvědavosti nainstaloval a musím konstatovat, že je to demoverze
(nebo spíš trial) na 14 dnů
Gabry (19)|9.9.2006 14:05
takze to neni jak ve VAriu,ale klasika v EN a je potreba lokalizovat,a k tomu to je jen castecna verze??
Diky
NeoPlex_ce4you (248)|9.9.2006 16:35
narazil jsme na tuhle diskuzi a necetl ji celou,ale jak jsi psal na zacatku ,ze ti doporucili patch,tak ten patch znam a nema nic spolecneho s tim jeslti mas plnou nebo trial verzi IW... je to patch na zrychleni systemu u IW,kterej je na WM5..

ted o to jestli sis ten system fakt po... sam nejakym SW nebo jestli ti to tak prodali. Kazdopadne oprava za 8500 je zlodejina to te chtej obrat. opravit si to muzes sam jak uz ti tady mnozi radi jak na to. Ted jde spsi o to jeslti si prisel o zaruku kvuli sve chybe nebo kvuli jejich chybe...
flashman (1366)|9.9.2006 20:41
vyřešeno přez SZ (kromě plné verze lokalizace) neuměl se prokousat přez menu po HR