Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nejlepší konvertor videí do MDA

profile^^ (60)|12.8.2006 13:05
Chetl bych se zeptat na vase zkusenosti v konverzi videa do MDA (compact, Vario).. Který program na PC je asi nejlepsi, ktery zkonvertuje video rychle, v dobre kvalite a nejniší velikosti (MB)... Jak je asi velky obycejny film zkopirovany z DVD.... Jak je to s titulkama a se zvukem... Daji se kopirovat i DVD ktere maji menu??? ... Timto se vas ptam na vase zkusenosti poznatky nazory na nejlepsi konvertory videi a vse kolem nich
speed-komi (278)|12.8.2006 13:49
Používám PocketDivxEncoder. Velikost filmu bývá okolo 100MB. DVD co má menu myslím konvertuj bez problémů, jde jen o to vybrat správný soubor.
atomion (1159)|12.8.2006 13:57
Používám také PocketDivXEncoder ale film s kvalitním zvukem a titulky ve formátu "PDA" mi zabírá 200 - 300 MB. :O

2speed-komi: V jaké kvalitě máte při převádění nastavený obraz a zvuk?? Jakou verti PDE máte??
speed-komi (278)|12.8.2006 14:16
Kvalitu videa nechávám někde pod střední hodnotou, ale vždy si to před zkonvertováním prohlédnu, tak nějak aby se na to nechalo v pohodě koukat a se zvukem se nikdy moc nepárám a nastavim ho tak, aby to bylo poslouchatelné. jinak přesně to říci nedokážu, pže to dělám pokaždé trochu jinak a teď už jsem nějaký čas nic nepřeváděl(prázdninový režim). verzi mám 0.3.51._RC16

Ještě doplním, že ten program je free, takže pro někoho docela podstatná věc.
profile^^ (60)|12.8.2006 14:40
Diky za odpovedi a za rady... mam jeste dotaz: kdyz zkonvertuju film v tom PDE tak aby mel tak kolem 200MB jaka je to asi kvalita? jako na pocitacovem monitoru ale v menssim nebo je to rozmazane, jsou tam kosticky ebo nejake dalsi chyby.. dale co zvuk je tak kvalitni ze tam pujdou slyset vsechny ruchy zvuky atd nebo je dostacujici jen pro slova... a taky jestli budu mit dobry pozitek z filmu napriklad kdyz poletim v letadle (se zaplym flightMode samozrejme ;) ) zapnu celoobrazovkovy rezim a dam na usi sve koss porta pro pripojene pres redukci do Varia?? Budu z toho mit pozitek jako treba pri sledovani televize (ale v mensim podani,, nebo je to s tou kvalitou spise zavadejici?)... zajima me hlavne jestli to stoji zato si prohlizet filmy v MDA Variu.. tak diky za odpovedi a jdu hledat PDE
Kája_oldd (759)|12.8.2006 14:55
Mno, po všech zkušenostech jsem zůstal u pocketdivxencodera (verze 3.60), jen mě štvalo, že když sem upravoval i audio, tak se mi často posunula zvuková stopa...nyní jej radši nechávám "původní", i když je to pár mega navíc. Jinak, dříve na qvga jsem dával kvalitu v tom posuvníku na hodnotě tuším 10 a dalo se na to hezky koukat....film do 200mb tuším (je to už dávno).
Teď je to lepší, ušetřil sem na paměti, a tak pokud to má jen jedno cd, ten film, hodím ho robnou bez komprimace na kartu, ale to asi nikomu moc nepomůžu;)
speed-komi (278)|12.8.2006 15:05
Kvalita filmu tak do 200MB je dost dobrá, požitek z toho budeš mít vážně dobrej. Zvuk je taky bez problémů. Měl jsem tam jednou koncert, kvalitu zvuku jsem nechal na max a bylo to fakt super. No a ještě když máš koss, tak to si to doopravdy užiješ. Ale nedokážu ti říct jak to je v letadle, jelikož nelítám a srovnání s televizí také nedokážu, je to prostě něco jiného.
profile^^ (60)|13.8.2006 18:58
Jo jasne to LETADLO sem uvedl jako priklad... myslel sem treba cestu autem, vlakem nebo kdyz sem nekde kde neni televize :) jinak za ty rady fakt moc dekuju aspon uz vim co sehnat a jak to nastavit... mam kartu 1GB takze se mi tam tech filmu vejde aspon na cely den sledovani (a vecer zase filmy vystridam .) ) no tak zatim dekuji... kdybyste meli jeste nekdo nejake zkusenosti tak urcite napiste
flashman (1366)|13.8.2006 19:07
to profile^^ : Kvalita na 200MB (1.5 h film) je prakticky nerozeznatelná od toho, když tam dáš originál 700Mb .. IMHO je nejlepsi pomer cena/výkon tak 160-180Mb / 1.5h
Kavy (374)|14.8.2006 20:06
Jen rozlišení je menší,jinak kvalita obrazu a zvuku je srovnatelná s originálem .A kvality se neboj,TCPM zvládá i vysokou.
flashman (1366)|14.8.2006 20:21
*p ;)