Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Widcomm / Broadcom Bluetooth pro Fujitsu-Siemens N560

PiTRiS_ce4you (257)|24.3.2007 11:34
když se načla ta gps, docela by mě zajímalo, jestli někdo u c550 přišel na to jak zobrazit tu GPS ikonu v nastavení, aby gps mohlo využívat víc programů najednou...
frogale (447)|24.3.2007 12:04
Zkus tohle (soubor jako priloha)...

Timhle zpusobem muzes pristoupit k jakemukoliv ovladacimu panelu:

44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,1 - set password
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,2 - set ownerinfo
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,3 - battery status
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,4 - memory status
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,5 - about
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,7 - align
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,8 - keyboard settings
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,9 - sound
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,10- remove programs
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,11- start menu
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,12- button assignments
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,13- today screen
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,15- beam settings
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,16- clock
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,17- network adapters
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,18- regional settings
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,19- connections
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,20- phone settings
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,22- manage certificates
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,23- bluetooth
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,24- error reporting
44#ctlpnl.exe cplmain.cpl,25- GPS Settings

(viz http://www.mobiletopsoft.com/forum/viewtopic.php?pid=1280)
PiTRiS_ce4you (257)|24.3.2007 12:56
hmm, tak to vypadá že c550 je jedno z těch zařízení ke kterejm tudle volbu "zapomněli dát" :/ takže zas hledat něco externího...
prtdlacka (179)|30.4.2007 09:51
[QUOTE="Marek71"]yoli:
Mám dojem, že ten profil neposkytuje N560-ka.[/QUOTE]
Ohledne telefonování pres PDA - s zadnym telefonem se mi to nepovedlo zprovoznit, ale po problemech s Broadcommem jsem zkusil sparování pres MS BT s PC a ten mi nabidl sluzbu Handsfree a taky tak funguje. Ale ze bych sebou tahal stolni PC abych si zavolal z PDA... :)
ekki (9)|2.5.2007 19:04
Mám problém s připojením do síte přez BT. Na poprvé se to připojilo krásně a šlapal i nazdílený internet z jiného síťového připojení. Ale odpoledne to zkouším znovu a hle, N560 po me chce login, heslo, a domenu pro připojení, jelikož žádné není tak odkliknu vše bez vyplnění a zaškrtnu aby se už nedotazoval, zobrazí se okno připojování:

    Připojování k: BT Internet Access
    Používá se: Bluetooth Null Modem
    Vytáčení: connect...

po chvilce vyhodí error: Timed-out waiting to connect
ravas (25)|7.6.2007 17:57
medzicasom neyriesil niekto probl;em s vybijanim baterky pri vypnutom pda s widocom stack???
prtdlacka (179)|9.6.2007 07:41
Vyresil - HR a MS stack. Sice se mi po Broadcommu styska, ale kdyz jsem pak potreboval PDA a bylo vycucly na 0%, tak se nedalo nic jinyho delat.
frogale (447)|9.6.2007 09:52
Ja to vyresil tak, ze ho nosim na karte jako instalacku.. kazdy den se mi automaticky dela zaloha, takze kdyz ho potrebuju, tak ho nainstaluju a hned potom udelam HR a mam zase MS stack... Abych rekl pravdu, tak zase tolik toho broadcoma nepotrebuju..
fahrus (75)|2.9.2007 15:13
toho jsem se bal, ale vybite PDA kvuli BT uz mam taky plne zuby ... musim delat po odinstalovani Broadcomu HR? Nebo se to uspesne popere i v opacnem poradi - tedy Broadcom pryc a MS zpet? :)

Jaka je nejnovejsi verze MS Stacku? Neresi nejakym zpusobem nas problem WM6?
draceksoptik_ce4you (91)|5.9.2007 13:04
[QUOTE="fahrus"]toho jsem se bal, ale vybite PDA kvuli BT uz mam taky plne zuby ... musim delat po odinstalovani Broadcomu HR? Nebo se to uspesne popere i v opacnem poradi - tedy Broadcom pryc a MS zpet? :)

Jaka je nejnovejsi verze MS Stacku? Neresi nejakym zpusobem nas problem WM6? [/QUOTE]

Mam problem, kdyz si chci odinstalovat Broadcomma, tak se mi nedari vubec odinstalovat. Dela to, ze kdyz si chci odstranit, tak se zasekne tim, ze toci (jako ze pracuje) ale uz treba 10min a nic nedela.. Po HR se znovu objevi Broadcomm, to vam nedela problemy?
Existuje nejaka utilitka ci zpsuob cisteni pozustatku po Broadcommu?
Diky za rady
Carabei (611)|6.9.2007 17:03
draceksoptik: mno tak problem s odinstalovanim broadcomu je znamej, pak vlastne muzes pouzivat oba bt stacky;) Ale pripada mi trochu nesmysl ze by byl broadcom v zarizeni i po HR, vzdyt to premazne celou pamet a co ja vim tak broadcom v zadne romce pro looxe zabudovany neni.


p.s.: necituj prosim prispevek ktery je prave nad tim tvym, je to zbytecne a na prehlednosti to neprida
ravas (25)|16.9.2007 09:59
skusal som broadcom stack ale okrem vybijania baterky som zistil ze sa rapidne znizila primacia rychlost ked na pda posielas subor z mobilu,alebo stahujes cez filetransfer, alebo ked si pripojeny cez mobil s edge alebo umts do internetu. Rychlost bola znizena na cca 100kbit . Zacal som pouzivat teda MS stack a vsetko ide okolo 1000 kbit a nevibija baterku a to aj pri WM5 aj WM6 zial ale nejdu v nom take veci ako filetransfer. Niekde potom som objavil od IVT bluesoleil ( http://www.ivtcorporation.com/products/wince/index.php )ktory by mal ist na kazdom pda, ale na stiahnutie som nasiel iba starsiu verziu ktora mi nejde nainstalovat a ked som si zohnal cab subor po nainstalovani pyta stale restar a nejde to. NEMATE TO NIEKTO ODSKUSANE ALEBO NEPOZNATE ESTE NEJAKY PODOBNY STACK?
Storm8 (162)|16.9.2007 23:49
Pro ty co to ještě neví BroadComm funguje i pod WM6. Mám teď ale problém s BT synchronizací: Loox n560 na WM6 + BoradComm Bluetooth a Vista s default Bluetooth SW... BroadComm mi tvrdí, že na počítači neni služba ActiveSync (což sice neni, ale s WM5 a BroadComm a Vistama to fungovalo...
Kaa_cz (3)|12.1.2008 13:51
> Po HR se znovu objevi Broadcomm ..

no .. jestli HR je opravdu jen HW reset stylusem tak samozřejmě že tam zůstane ..
na úplnou likvidaci Broadcom BT stack je nutno udělat FACTORY RESET .. který někteří zcela mylně nazývají HR .. bohužel se to už dost vžilo a je to špatně ..
Carabei (611)|14.1.2008 15:10
Troufam si rici ze pro zruseni broadcommu je potreba prave Hard Reset, stouchnuti stylusem bez dalsich stisknutych tlacitek je Soft Reset, vzite nazvy se casto stavaji oficialnimi, tudiz zde bych chybu nehledal.

Ale zpet k AS: a mas na pocitaci nastaveny COM port, na kterem by AS mel fungovat?
carnero (32)|28.1.2008 17:53
Dost lidí se ozývá, že jim Broadcom vyžírá baterii i u vypnutého PDA. Chvíli jsem si s tím hrál a našel jsem žrouta - ActiveSync. Pokud jej killnu (ve správci běžících programů), má PDA i ráno baterii na 100%. Pokud ho ale nechám běžet (i když jej nepoužívám), ráno je baterie zhruba na 70%. Přitom defaultně ActiveSyc běží snad stále.

Třeba to někomu pomůže s lovem a také s baterií.
Storm8 (162)|28.1.2008 18:14
Dobrej postřeh, děkujeme ti.
ravas (25)|28.1.2008 20:46
Este otazocka vyrielil niekto ten problem ze ked odosielam a primam subory cez bluetooth v microsoft stacku mam prenosovu rychlost cez 40KB/s , ale ked to robim s broadcom stackom , tak odosielam cez 40KB/s ,ale primanie ide 4x pomalsie
PedroKV (180)|28.1.2008 21:42
[QUOTE="ravas"]....od IVT bluesoleil ( http://www.ivtcorporation.com/products/wince/index.php )ktory by mal ist na kazdom pda....[/QUOTE]

Bluesoleil je největší s..č z BT stacků, alespoň na PC. Instaloval jsem pár PC s BT adaptérem s tímto SW a jednou to fungovalo, jednou ne, nikdy jsem nepřišel na fígl, jak to uchodit stabilně. Tomuhle softu se raději vyhněte obloukem.
runner12 (2)|20.5.2008 22:02
[QUOTE="Synek"]Nevím jestli už to tady někde není zveřejněné:
Finally: Widcomm / Broadcom Bluetooth stack for the Fujitsu-Siemens N560![/QUOTE]

Nemohl by mi to někdo reuploadnout?Mě tenhle odkaz nefunguje a standartní BT ovladač od MS je naprd..předem dík
spigot_ce4you (130)|21.5.2008 11:26
Na tejto adrese.
runner12 (2)|21.5.2008 14:37
Díky moc!! Hned to jdu odzkoušet:D
dyda (26)|12.8.2008 08:35
Zdravim,
nepovedlo se vam nekomu vyresit odinstalovani BroadComu nejak korektne bez HR?
Mela jsem nasledujici problemy - po HR jsem nemohla rozchodit BT Nokia LD-3W s FSC-C550. Na teto diskuzi jsem si precetla, ze by mohl pomoci prave BroadCom, coz se ukazalo jako dobre reseni a instalovany SW nemel problem GPS rozpoznat, resp. poznat prirazeny port. Ale ... Jeste v prubehu testovani funkcnosti se mi rozhodilo kompletne cele BT v PPC. Krome toho, ze tam mam dve ikony (MS a BroadCom), tak mi to stale hlasi chybu: "BTTrayCE: The Bluetooth Radio failed to turn ON due to insufficient driver memory available. You must perform a normal reset before you can turn ON the Bluetooth Radio."
Zkousela jsem odebrat BroadCom pres PPC i pres desktop, ale bez uspechu. Do HR se mi vazne nechce, pokud by to bylo mozne vyresit jinak, uvitam to. Nebranim se zachovani BroadComu, ale potrebovala bych, aby to fungovalo :-)
Puvodni problem pred instalaci BroadComu byl ten, ze jsem GPS pres BT v pohode nasla, priradila port, ale zadny SW vyuzivajici GPS ten port nikdy nevidel.
Dokazete mi nekdo prosim poradit?
DIKY!!
bobo.4150.sk (176)|12.8.2008 11:45
Ja som v časoch, keď som používal práve kombináciu FSC Loox C550 a Nokia LD-3W inštaloval BT stack ako úplne prvý program. A BT bez problémov fungoval, až do chvíle, kým som sa nerozhodol kúpiť si BT stereo slúchadlá. Tam som zistil, že si Loox s nimi nerozumie a zvuk bol nepoužiteľný. Bez BT stacku však fungovali perfektne.
V tejto chvíli však radím urobiť si zálohu komplet celého systému (cez SPB Backup napr.), urobiť HR, nainštalovať BT stack a vyskúšať funkčnosť. Myslím že na takejto kombinácii by to už fungovať mohlo. Potom, v prípade potreby, sa dá zo zálohy celý systém v pohode obnoviť (a ktovie, možno to už bude fungovať...).
Mimochodom, pred používaním GPS modulu ho treba vždy predtým spojiť s Looxom - a to práve cez ikonu BT a zoznamu spárovaných zariadení.
dyda (26)|13.8.2008 11:31
Pro vsechny se stejnym problemem - podarilo se mi BroadCom odinstalovat. Chtelo to nejdriv rucne vymazat zastupce ze StartUpu (soubor "cosi".lnk) a pak uz to slo v pohode odinstalovat.
zivan (615)|7.2.2009 10:43
Pro uživatele Looxe N560 a Widcomm ovladače jsem vytvořil speciální verzi tMana. Proti klasické verzi je přidáno vypínání BT při vypínání PDA pomocí tMana. Tím by se mělo omezit vytlučení baterky při nevypnutém bluetooth.

Postup:
[l1st]
  • nainstalovat normální verzi tMana[/*]
  • stáhnout a rozbalit soubor "tMan_bluetooth.zip" (prilozen dole)[/*]
  • spustit tMan.reg nebo ručně přidat do registru DWORD hodnotu HKEY_CURRENT_USER\Software\DaProfik\tMan\N560BTHack = 1[/*]
  • ukončit původního tMana a nahradit soubor tMan.exe[/*]
  • [/l1st]