Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

DC++ na Pocket PC ?

giger (82)|12.11.2003 09:18
Existuje nejaky soft na sposob DC++ (kazaa,e-Donkey) pre Pocket PC?
IRC klient sa uz do formatu pocket pc dostal ale o programoch pre
zdielanie suborov som zatial nenasiel nic... :(
menyl_ce4you (36)|5.6.2007 12:56
Taky zrovna hledam nejaky pristup na dc++ hub. Jde mi o spravu hubu pres klienta... Nejde mi o stahovani souboru...
Carabei (611)|5.6.2007 12:58
co se tyka p2p tak existuje na WM torrent
menyl_ce4you (36)|5.6.2007 13:06
škoda že není na dc++. myslíš že by se dal použít javadc?
xtonda (811)|5.6.2007 16:33
Můžeš zkusit to rozběhnout pod Mysaifu.
menyl_ce4you (36)|5.6.2007 21:15
zkousim a nejde. koukal jsem na stranky ale je tam navod ve smyslu popisu toho co se da v Mysaifu zobrazit. jinak nic. nejsem programator, takze tady asi koncim. nasel jsem jednoho dc++ klienta na symbian, ale ten ma priponu *.sis a s tim taky asi nic neudelam. skoda... Myslis ze je mozne rozbalit archiv *.jar do nejake slozky a znovu ho nejak zabalit nejakym j2me kitem ?
menyl_ce4you (36)|5.6.2007 22:09
Neco jsem objevil: mam zdrojovy kod mobilniho dc++ klienta z adresy: http://mobiledc.sourceforge.net/download.html
je mozne to nejak zabalit do jar-u pouzitelneho v pocketu?
xtonda (811)|5.6.2007 23:31
javadc pod Mysaifu nic nedělá, ani se nerozjede, ani neudělá chybu, ale to druhé vypadá nadějně, sice tvrdí že to je pro Symbian 7 UIQ, ale vypadá to na jednoduchou AWT aplikaci, tak by to mohlo běžet pod Mysaifu a možná i pod IBM, zkusím si s tím pohrát.
xtonda (811)|5.6.2007 23:39
Tak pod Mysaifu to naběhne, ještě zkusím IBM a podle toho co bude lepší udělám nějaký balíček. Ale teď du spát.
menyl_ce4you (36)|5.6.2007 23:53
to je supr! jsi borec! dobrou a caves zejtra :)
xtonda (811)|6.6.2007 23:17
Tak pod IBM by to nejede, muselo by se to ne úplně triviálně upravovat. Takže alespoň pokus pod Mysaifu.

1. Stáhnout odsud http://www2s.biglobe.ne.jp/~dat/java/project/jvm/index_en.html Mysaifu a nainstalovat. Je to jen jako CAB, vzhledem k velikosti asi spíš na kartu.

2. Někam do PDA vybalit mDC.zip, které dávám jako přílohu tohoto postu.

3. V programech spustit Mysaifu a v první obrazovce vyplnit:

Type: Class
Name: mDC
Show console: ano

Dále kliknout na tlačítko Options.
V záložce General nastavit:
Command line arguments: ponechat prázné
CLASSPATH: vymazat a přes tlačítko Add file nalistovat soubor mDC.jar vybalený z archívu co sem tu nahrál
Current directory: nalistovat adresář, který obsahuje soubor z předchozí položky.

V záložce memory:
Max heap size: navýšit, 2 MB se mi pro jakoukoliv Javovou aplikace (kromě hello world) zdá celkem málo, pro začátek zkouším cca polovinu dostupné paměti.

Potvrdit OK a spustit aplikaci tlačítkem Execute. Program se spustí a mělo by jít s ním pracovat.

Bohužel DC nepoužívám a tak funkčnost nedokáži posoudit, program prostě naběhne a dá se vlézt do nastavení. Občas něco chce trpělivost, sem tam mu to chvilku trvá.

Bohužel Mysaifu JVM je v alfa stádiu vývoje, takže může, respektive zcela určitě obsahuje chyby a nedodělané věci. Ten program je podle jeho stránek psaný čistě pro Javu v Symbianu UIQ a může záviset na nějakých specificích s touto platformou spojených. Navíc ten program může být chybový i sám o sobě. Jinými slovy bych se moc divil, kdyby něco nehaprovalo a tak nebuďte zklamaní, pokud to nakonec bude na nic.

Když je to spuštěné, dá se task managerem (já používám pBar) přepínat mezi běžící aplikací, hlavní obrazovkou Mysaifu a konzolí mysaifu. Pokud se to bude chovat divně, tak mohlo dojít k chybě a v té konzoli se může objevit hlášení, které bude užitečné k detekci problému.
menyl_ce4you (36)|7.6.2007 00:50
Moc dikec za usili. Zkusim to a dam vedet, jak jsem dopad.
menyl_ce4you (36)|14.1.2009 10:07
Ahoj po roce a pul v tomhle tematu. Na mem novem iPAQ 214 s posledni verzi mysaifujvm skutecne beha mDC. Nezkoumal jsem jeste jestli behaji korektne vsechny moznosti, ale prozatim je to bezva. Mam prosbu. V prilozenych screenech je videt jak se mi mDC zobrazuje. Je to velmi male okenko. Predpokladam ze je to kvuli optimalizaci pro mobilni telefon. Dalo by se toto rozliseni zmenit na vetsi? Nejsem programator, jen nadsenec, takze nevim jak moc to je nebo neni narocne a proveditelne. Diky predem.



xtonda (811)|15.1.2009 23:48
Rozměry toho modrýho rámečku byly natvrdo v kódu, upravil jsem to tak aby to bylo akorát na iPAQu 214, nahraj si mdc.jar z přílohy místo původního. Ale stejně je to takový neučesaný, velikosti prvků a fontů jsou prostě dělaný na jiný zařízení, poladit to by by byla hodně velká pakárna, snad to bude i takhle použitelné.
menyl_ce4you (36)|16.1.2009 10:24
Moc diky za zvetseni ramecku. :yes: