Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA VARIO - rychlost

caxton (13)|28.7.2006 10:55
Už jsem o tom četl mnoho, ale stále mi to není zcela jasné. Můj dotaz zní:

PROČ SE MDA VARIO OBČAS ZPOMALÍ?

Zkušenost - při normálním provozu to docela jde - uvědomuju si limit daný rychlostí procesoru. Všechno má trošku prodlevy, ale jde to snést. Čas od času se celé MDA brutálně zpomalí a všechno má několikasekundové reakce. Pak většinou pomůže ukončení některého "zaseklého" programu. Když jsem před časem nainstaloval SPB Pocket Plus, šechno se zhoršilo a pomohla až odinstalace. Ale co mě štve nejvíc, je "probouzení se" ze spánku. Pravidelně MDA "vypínám" pomocí tlačítka umístěného nahoře. Výrazně to šetří baterku a funguje to jako zamykání klávesnice. Jenže když pak telefon tímto tlačítkem zapnu, musím někdy čekat až 20 vteřin, než se "probere". Někdy si takovou "přestávku na kávičku" udělá i během provozu. A to podle mě nemá příčinu v pomalém procesoru. Spíš v paměti? Té mám ale běžně k dispozici min. 15 mega. Nebo je problém v WM5? To ať s tím jde ale někam (vy víte, kdo).
Saman_ce4you (1451)|28.7.2006 11:27
Pominu-li nejaky HW problem, tak na vine bude nejspis stara ROM ci nevhodna(e) aplikace, pripadne oboji..
caxton (13)|28.7.2006 11:34
ROM mám pravidelně aktualizovanou, nyní 2.21.2.7 CSY. Problém přetrvává od začátku (nějaká 1.6).
Saman_ce4you (1451)|28.7.2006 13:11
A aplikace?
caxton (13)|28.7.2006 13:37
To nejsem schopen říct přesně. Jsem dost hračička a každou chvíli něco instaluju a zase odinstalovávám. Jenže tohle dělá i čerstvě po přeinstalování.
Saman_ce4you (1451)|28.7.2006 13:47
Minis cestve po HR nebo po HR+nejaky aplikace?
caxton (13)|28.7.2006 13:54
Čerstvě po HR. Já tam už žádný ani nedohrávám. Ale nejsem si na 100% jistej, takže to přece jenom to zkusím znova (HR) a budu to testovat. Jen mi prosím tě ještě řekni, kde seženu tu ROM, kterou tam máš ty?
Surgical (2364)|28.7.2006 14:18
To si rikas detektiv? :) Co treba TADY ?

Jinak chovani tveho strojku vcelku pravidelne zpusobuje ActiveSync, ktery se ti spousti na pozadi. A protoze se to tady na platforme WM 5 resilo snad stokrat (neni to zalezitost typicky jen pro Vario), tak si to za domaci ukol najdi sam.
caxton (13)|28.7.2006 15:28
Tss. Já vyšetřuju hlavně vraždy. Na tohle mám hodné kamarády v diskuzích :-)

Dík!