Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

pošta - emaily

GROOVEMAN_ce4you (95)|5.11.2003 22:04
jaky je nejlepsi program na stahovani a odesilani posty.. kdyz mam data nonstop GPRS a HP 2210
nejak se mi nedari posilat postu a u nekterych uctu i prijimat..
ja myslel ze mi bude hlasit na poli "Dnes" ze mi prisel email
ale ja musim jit nejdrive do posty a pak se u kazdeho sveho uctu zvlast prihlasovat a jeste to nejde.
poradite?

PS: ja mysle ze to pracuje jak klsicky outlook na desktopu:no:
PavelR. (2184)|6.11.2003 08:11
[QUOTE="GROOVEMAN"]jaky je nejlepsi program na stahovani a odesilani posty.. kdyz mam data nonstop GPRS a HP 2210
nejak se mi nedari posilat postu a u nekterych uctu i prijimat..
ja myslel ze mi bude hlasit na poli "Dnes" ze mi prisel email
ale ja musim jit nejdrive do posty a pak se u kazdeho sveho uctu zvlast prihlasovat a jeste to nejde.
poradite?

PS: ja mysle ze to pracuje jak klsicky outlook na desktopu:no: [/QUOTE]

... no, podobnost aplikaci u PPC/WM s jejich stolnimi verzemi je ciste nahodna :) ... a ted vazne:

Idealni stav je, ze se vse funguje jak ma a to vcetne automatickeho stahovani posty (mozno nastavit ve vlastnostech kazdeho uctu). Automaticke stahovani ale u PPC2002 nefungovalo a u WM2003 jsem to dosud nezkousel (nekdo jiny?). S odesilanim muze byt problem pokud nepouzivate smtp server sveho ISP (ve vasem pripade asi operatora) popr. sve vlastni nebo open relay smtp. S prijimanim posty jsem nikdy na PPC/WM/HPC zarizenich vaznejsi problemy nemel -tj. vetsinou to byva jen otazka "spravneho nastaveni". Zkuste napsat vice podrobnosti -tj. kam se pripojujete, nastaveni atd.

Jako alternativni e-mailovy klient muzete vyzkouset napr.nPOP.

PavelR.
eXEden_ce4you (811)|6.11.2003 08:32
Alternativou k nPOP může být také nPOPw, což je jeho klon, který přidává některé nové funkce:

1) potvrzení o doručení/přečtení
2) priorita doručení
3) ochrana dat při soft resetu nebo při pádu OS
4) hlavní (aspoň dle mého) je podpora kontaktů z Pocket Outlook
5) uložení všeho bez nutnosti ukončit program
6) podpora HTML přes externí prohlížeč (Pocket IE)

Ke stažení na Handango
váňa (242)|6.11.2003 12:10
[QUOTE]Alternativou k nPOP může být také nPOPw, což je jeho klon, který přidává některé nové funkce:[/QUOTE]

ke stažení je taky na http://www.freewareppc.com/
-jon2- (57)|6.11.2003 12:59
A jak je to u nPop s podporou češtiny?
GROOVEMAN_ce4you (95)|6.11.2003 15:12
jo , je nejaky postovni software uz v cestine?
cely WM2003 mam v češtine takze bych chtel mit vše česky
GROOVEMAN_ce4you (95)|13.11.2003 00:04
docela mne stve, ze jsem si vlastne koupil ipaq hlavne kvuli toho, abych mohl vybirat emaily na cestach...
a ono to NEFUNGUJE!!
bude s tim nekdy nekdo neco delat...?
ja asi ten ipaq vyhodim:mad:
Pavel Koza (4761)|13.11.2003 00:17
[QUOTE="GROOVEMAN"]docela mne stve, ze jsem si vlastne koupil ipaq hlavne kvuli toho, abych mohl vybirat emaily na cestach...[/QUOTE]

No, kdyz misto destrukce iPAQa popisete, co presne od Pocket PC vyzadujete a co presne podle Vas nefunguje, je tu plno lidi, co jen hori nedockavosti Vam pomoci:)

Ja mam 2 postovni ucty a vsechno funguje pres GPRS uplne skvele. Nejsem moc narocny, pripojuji se na vyzadani, mazani nechavam na velkem Outlooku. Proste pouzivam Pocket Inbox presne tak, jak byl zamyslen a koncipovan (tedy nikoliv jako PLNOHODNOTNA nahrada Outlooku).
PeZ_ce4you (130)|13.11.2003 09:03
[QUOTE="GROOVEMAN"]
ja asi ten ipaq vyhodim:mad: [/QUOTE]

...až ho budete vyhazovat, rád bych u toho byl.
Mám stejný iPAQ jako vy, začínal jsem na 3630 a už tehdy jsem byl velmi spokojený a dnes jsem spokojen, spokojen, spokojen.
Vše si samozřejmě musím osahat, vyzkoušet, poradit se, ale vše funguje - včetně emailu, tak jak má a jak bylo pro tento počítač zamýšleno. Mam ve standardnim poštovním programu nastaveny 3 účty a vše šlape jako švýcarské hodinky.
r.o.m.i (23)|18.2.2004 21:39
zdravíčko
Mám takovej problém, že když chcu odeslat poštu, tak že se odešle až po připojení k PC přes activesync. I když jsem připojenej přes mobil tak se prostě neodešle a neodešle! jde to nějak nastavit nebo může byt třeba špatně nastavenej účet? A šlo by to vůbec odeslat i bez nastavenýho účtu??? díkec
Pavel Koza (4761)|19.2.2004 16:47
[QUOTE="r.o.m.i"]zdravíčko
Mám takovej problém, že když chcu odeslat poštu, tak že se odešle až po připojení k PC přes activesync. I když jsem připojenej přes mobil tak se prostě neodešle a neodešle! jde to nějak nastavit nebo může byt třeba špatně nastavenej účet? A šlo by to vůbec odeslat i bez nastavenýho účtu??? díkec[/QUOTE]

Pres co jste pripojen a pres co se snazite odeslat?
TomK_ce4you (41)|20.2.2004 08:41
[QUOTE="r.o.m.i"]zdravíčko
Mám takovej problém, že když chcu odeslat poštu, tak že se odešle až po připojení k PC přes activesync. I když jsem připojenej přes mobil tak se prostě neodešle a neodešle! jde to nějak nastavit nebo může byt třeba špatně nastavenej účet? A šlo by to vůbec odeslat i bez nastavenýho účtu??? díkec[/QUOTE]
To vypadá, jako byste měl nastaven pouze ActiveSync účet. Musíte si přidat účty svý email schránek dle velkého Outlooku, jen SMTP server nastavit dle svého operátora.
Sajbrt (113)|20.2.2004 16:26
Zduraznil bych odlisnost serveru kde mate postu a odesilaciho serveru = smtp servet toho, kam jste zrovna pripojeny. Dalsi proble je kvalita pripojeni - mel jse problemy s propustnosti packetu a pak lezly z mailovyho clientu na Pocketu naprosto nesmyslny hlasky - jako ze nemam platny heslo apod. Totez pro spatne nastavenym outgoing serveru. Navic Eurotel menul smtp.iol.cz na smtp.etmail.cz nadvakrat aniz by se namahal to nekde zverejnit a tak jsem se zbytecne par dni rozciloval taky.
r.o.m.i (23)|25.2.2004 20:35
No tak bylo to vono - neměl se nastavenej účet:oops: Tak po nastavení na email u seznamu už sem tol bez problémů stáhl, ale eště musím podchitit odesílání;) ale dík moc