Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém pri update ROM v 1.21 pre HP iPAQ hw6515d

Patrikv_ce4you (12)|5.7.2006 08:00
Mám jeden dosť závažný problém, pri update ROM nám vypadol el. prúd. Určite si viete predstaviť čo sa stalo. :(

HPčko mi zostalo úplne nepoužitelné, po štarte mi na displayi napíše iba HP USB v 0.24.

Prosím poraďte mi, či sa dá ROM v HP nejakým zázrakom obnoviť, prípadne úspešne dokončiť update.

Netuším, či sa mi na tento jav bude vzťahovať záruka.

Dík za rady.
MultiTricker (112)|5.7.2006 08:46
Pokud máš v paměti zapsaný BOOT manager (nebo jak se tomu nadává) což asi máš, tak bys měl dostat zařízení do stavu kdy ho můžeš přeflashovat a tím pádem ho rozběhneš.
Patrikv_ce4you (12)|5.7.2006 08:51
Tak až tak sa v tom nevyznám, mohol by si mi to bližšie špecifikovať?

Hpčko mi po zapnutí normálne začne nabiehat ako pri prvom zapnutí, ale po chvíli vyhodí screen s logom HP a textom USB v0.24.

Ten BOOT manager by mal byť v HPčku, v PC?
MultiTricker (112)|5.7.2006 13:54
Promiň, pokusím se to dát nějak dohromady, ale byl bych radši, kdyby mě nějaký zkušený veterán doplnil.

Tím BOOT managerem mám na mysli část v HP. Jedná se o program obvykle na začátku paměti, kde se rozhodne jestli (za pomocí stisku nějakých tlačítek) se dostaneš do flashovacího módu, nebo nestiskneš nic a budeš pokračovat v bootování (tedy nabíhání) Tvého stroje.

Pokud se dostaneš do stavu, kdy tam máš USB v 0.24 tak tipuju, že se automaticky pustila sériová konzole pro práci s PPC, díky které ho můžeš znovu doflashovat. Zkus PocketPC v tomto stavu připojit k PC a spustit znovu onen flashovací program, zda zahájí znovu flashování. Tipuji že asi ne, protože bude úzce svázán s ActiveSyncem, který v tomto stavu Pocket PC nebude vůbec detekovat.

Proto mě napadá jediná možnost, což je flash po terminálovém klientu. Takto se dal dříve neofficiálně dostat WM 2003 do iPAQu 3970 (a stoprocentně podobný postup funguje u stovek dalších zařízení). Budeš potřebovat nbf image oné flashky a ten program, který si nepamatuji jak se jmenuje a doma ho nemůžu nalézt. Pokud nekecám z hladu a to co nyní popisuji smysl má, pak Ti určitě někdo zkušený brzy poradí jak se ten program jmenuje a napíše i přesný (krátký) postup, jak na to. A pokud ne, tak ať se rozepíše o jiné alternativě, jak to zařízení zprovozuschopnit.
Patrikv_ce4you (12)|5.7.2006 14:04
Dík za pomoc,
trochu som surfoval po fórach, ktoré sa venujú iPAQom a našiel som postup.

Moje Hw6515 už slape na ROM v1.21
Spine (32)|5.7.2006 15:02
Můžeš trošku popsat ten postup? Mám ten samý problém s iPAQ3630, PC ho nedetekuje abych ho mohla doflaschovat, uz zoufám.........je super, že už ti zas běží:)
Patrikv_ce4you (12)|5.7.2006 15:08
1. Take battery off from your ipaq6515 (please wait about 3-5 minute)
2. Restart your Computer (your PC).
3. Turn on your Compter again.
4. Put battery in to your ipaq6515 again.
5. Trun on your ipaq6515 and when you see the welcome screen put your ipaq6515 on the Cradle/Charger again. (Please do not process the configuration step on your ipaq6515)
6. If Microsoft ActiveSync found your ipaq6515 it is the good news for you.
7. Run files HPRUU.EXE again to continue upgrade rom again.

Please don't forget to remove SD Card / Mini SD Card and another peripherals from your ipaq6515 before run HPRUU.EXE

I hope this instruction will help you.


Opakoval som to asi 20x, ale nakoniec to dobehlo až na 100%.