Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 36 z 36

Téma: V cem je GMail lepsi?

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Tak na precitanie celej tejto diskusie si eniekdy najdem cas. Vidiet, kde sa zucastnili aj vyznanmi admini ci moderatory ce4you... to proste chcem. A to som si len dal vyhladat ze aky mail by som mal pouzivat na PDA. Teda akeho klienta. Vyhral asi ProfiMail, tak skusim to demo a uvidime.

Teraz len nieco k teme, ale prosim nekamenujte ma. Poprve chcem povedat ze nepouzivam exchange server (kedze sa plati za to a poriadne to ja ani nepotrebujem), ale moj nazor je taky ze na e-mail chodit cez web prehlaidac? Nech ma gmail ake kolvek funkcie, mne veselo postaci ProfiMail a synchronizacia s NB a s PC cez BT a som v pohode. Jednoduco chodit na mail cez PC ci PDA cez prehliadac je pre mna .... 'onicom' . :>
    Sak kym sa nacita stranka, co ak som v dosahu pouze GPRS a EDGE nahoodu nie je? Sak.... Zapnem klienta, dam stiahnut (klient je hned zapnuty nemusim cakat kym sa nacita rozhranie a podobne).

OKi nechcem flame, tak na mna nereagujte potom radsej . I tak zcela problemu este nechapem to sa priznavam dopredu....
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Krásný den přeji všem. Náhodou jsem narazil na toto fórum a přečetl jsem si několi příspěvků. Nějak se nacházím zrovna v náladě, kdy bych také přidal svoji trošku.
    Proč používám Gmail? Na internetu se pohybuji poměrně dlouhou dobu. Vyzkoušel jsem (a občas ještě používám) bezpočet různých mailových služeb. Začínal jsem na postu a postupně prošel všemi našimi freemailingovými službami. Když byla možnost, vyzkoušel jsem samozřejmě také Gmail. Na počátku bych rád podotkl, že jsem naprosto zavrhl poštovní klienty, neboť se pohybuji na různých počítačích a v poště mám uloženy stovky důležitých informací, ke kterým potřebuji mít přístup odkudkoliv.
    1.Na českých freemailech (centrum, seznam, atlas atd..) mi nevyhovuje především množství spamu. Svoji adresu jsem v průběhu svých aktivit na netu často prezentoval, takže na ni chodí mnoho spamu, ale žádná z našich domácích služeb nebyla v odstraňování spamu tak úspěšná jako Gmail.
    2.Další pro mne důležitá věc je rychlé vyhledávání. Často potřebuji vyhledat nějaký email a vzhledem k tomu, že těch relevantních mám nyní něco ke čtyřem tisícům, hledání probíhá rychle a přesně. Labely a směrování do nich je velmi pohodlné, ale chápu, že dříve či později jej ostatní freemaili obšlehnou.
    3.Důležitá je pro mne spolehlivost. Konkrétně seznam a centrum mne několikrát pozlobili, když byla jejich služba nefunkční. Něco nepracuje tak jak má a podobně.
    4. Nyní jsem se chtěl podívat na přesné znění smlouvy o poskytnutí emailové schránky na centrum.cz, ale bylo tam jakési kladívko místo kurzoru a pohybovalo se jen ve středu obrazovky, předpokládám nějaká reklama, ale na to nemám čas. Jsem ochoten akceptovat reklamu adwords, neboť ji ani nevnímám. Vše agresivní mne odpuzuje.
    5. Důležité je na gmailu propojení. Používám Google calendar, který mi posílá emailem denní agendu. Používám picassu na uspořádání fotografii. Prohlížím si foto a když nějakou chci poslat (kupříkladu) své dceři, jedno kliknutí na ikonu emailu, napíšu její adresu a druhé kliknutí na odeslání. Hotovo zařízeno přes můj účet u gmailu. Prohlížím další fotky, u jedné se zastavím a rozhodnu se ji použít ve svém blogu v novém článku. Jedno kliknutí na ikonu blogu (od google) a již píšu příspěvek, druhé kliknutí, příspěvek i s fotografii je v mém blogu. To je jen příklad provázanosti služeb google. Možnosti jsou širší, ale myslím že na ilustraci stačí.
    7. Moje žena je v práci, já jsem doma, občas ji něco napadne, jedna věta, otázka, něco na krátký rozhovor. ICQ ji správce sítě nainstalovat nedovolí, ale přes účet u gmailu se dá chatovat v reálném čase. Žádný problém.
    6. Jsem líný člověk, který se snaží veškerou činnost co nejvíce ulehčit. Proto používám gmail a ostatní služby Google. Osobně se domnívám, že ti kdo tyto služby nepoužívají, jsou v zajetí myšlenkových stereotypů a nejsou objektivní. Pokud někdo založí službu, která bude pro mne výhodnější než Gmail (a obecně produkty google), bez jakéhokoliv sentimentu na ni okamžitě přejdu. Nejsem patriot. Chci kvalitní služby a ve výběru technického know how nemíchám emoce s rozumem.

Napadá mne paralela s koňmi a prvními automobily. A jelikož je to už dlouhé tak končím. Koho to zajímá, zbytek si může přečíst na
    http://haask.bloguje.cz
    Když už jsem tím ztrávil tolik času, udělám z toho spot. Krásný den všem bez rozdílu.

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Google si také nemohou vynachválit hackeři. A ještě jeden odkaz.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Tak taky něco přihodím.

Podle mě je zásadní rozdíl mezi Gmailem a Beecherovým řešením v přístupu. Gmail je dělán tak, aby člověk NEMUSEL používat jakéhokoliv mailového klienta. Výhody i nevýhody toho jsou jasné. Výhody: Jedno centrální řešení, kam se dostanu odkudkoliv, vždy bude vypadat stejně, nemusím nic instalovat, nebude mi to zabírat systémové prostředky, nemusím se bát o bezpečnostní díry Nevýhody: požaduje internetové připojení a dejme tomu jistá prodleva při načítání.
    Pokud vemu konkrétně gmail, líbí se mi na něm, že je mezinárodní (diktovat španělům jak se píše seznam, eh..), má přehledné gui, má supr spamový filtr s antivirovou kontrolou, takže viry rovnou nedojdou, v kombinaci s Gmail notifier mám na desktopu vždy přehled o tom jestli mám nový mail, protože dělám na více platformách nemám problém s přenositelností a synchronizací.

Proti, jediné ale zato mě dost štve, neumožňuje posílat spustitelné soubory, dokonce ani zkomprimované, musí se leda přejmenovat, je to otravné. .

No a Beecherovo řešení?
    Pro: určitě větší možnosti nastavení, rychlost (i když teda stahovat do pda 500 mailů denně je zvěrstvo), uživatelsky přívětivější (pokud teda nepoužíváte outlook )
    Proti (co mě konkrétně by štvalo): především ta možnost gmailu zobrazit přílohy jako html. PDF čtečky pro pda jsou dost tristní, zvlášť na variu a podobných "malodisplejových" zařízeních. Ostatní jsem už jmenoval výše.

Díky za pozornost

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Nemohu přijít na to jak si vytvořit účet na tom slavném gmailu. Můžete mě někdo poradit? Dík

Registrace
    Nov 2007

Nekdo ti musi poslat pozvanku nebo musis pouzit automaticky pozvavac

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Gmail
    Od voda2 v sekci Online služby
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 06-02-2009, 07:57
  2. Mobilní verze Gmail