Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

17. pravidelný pražský sraz ce4you :: Praha, 15. července 2006, SteakBar Levandule

balabenka (33)|21.7.2006 12:12
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Jsem to zatím nikam nenapsal, ale další sraz je dle plánu, tedy v sobotu 19. srpna 2006. Místo a doba zůstávají beze změn.[/QUOTE]
Uz se tesim, pokud preziji dovolenou na Slovensku urcite dorazim a k jidlu bych si jiz tradicne dopral marinovana zebra...:))
Zdenek Malinsky (9781)|21.7.2006 12:41
Ke grilování
Nevím, zda tentokrát ani zda na dalších srazech bude. Po komplikacích a nepřijemnostech na posledním červencovém srazu asi od grilování upustíme. Ještě se pokusím dohodnout nějak s majitelem, ale obávám se, že tomu nebude moc nakloněn. Dle jeho slov se jednalo o soukromou aktivitu Karlice, že jinak dělají grilování pouze na objednání, pro větší skupinu lidí a po složení zálohy. V našem případě je problém to, že se pořádně neznáme nebo jen přezdívkami, někteří nedorazí a pokud ano, tak je to "jak švábi na pivo" tedy postupně a během celého srazu, z čehož musí mít člověk, který griluje ohromnou radost. Takže grilování nevidím v nejrůžovějších barvách.:? :(
Velvet (353)|21.7.2006 13:27
Já už si každopádně grilovaná žebra nedám, jeden sprdunk za pozdní příchod mi stačil :oops:
Docent (1234)|21.7.2006 17:59
Mno, pokud jsem se všiml, tak ten člověk, který griluje, nebyl schopen udělat ani troje žebra najednou, takže nevím, jak by chtěl dělat najednou všechno, asi by se z toho opupínkoval... Jinak, pokud se jim zdá, že žebra za 135,- Kč nejsou dostatečný výdělek (když je U Džbánu v Divoký Šárce mají za 79,- a grilovaná na dřevěným uhlí, takže voní), tak se můžem najíst předem doma, že :D .
Zdenek Malinsky (9781)|24.7.2006 01:35
Nic není dokonalé. Zkuste najít nějakou lepší jinou restauraci, ideální bude, pokud se znáte nebo přátelíte s majitelem a některý z příštích srazů můžeme udělat tam. Tuto výzvu jsem tu psal již mnohokrát, bohužel bez odezvy.

Levandule má mnoho předností: téměř vynikající dostupnost MHD (metro, bus, tram, vlak do 5 minut pěšky), bezproblémové parkování, ne příliš velká vzdálenost od centra, rozumný poměr kvalita : cena, takže ceny jsou dostupné každému a přitom to není "hospůdka páté cenové skupiny" či jiný pajzl (kde hrozí salmonela), není problém s rezervací neurčitého počtu míst (jinde požadují zálohu nebo povinnou konzumaci na hlavu) - i když dělám předběžný průzkum tak nikdy nevím, kolik lidí a kdy přijde. 3 Mbps Wi-Fi zdarma také v každém podniku nenajdete.

Ono se říká, že každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán a pro dobrotu, na žebrotu. Dle některých vašich reakcí, jak vidím, tomu tak skutečně je.

Někteří z vás si před některým z minulých srazů naporoučeli různá piva, která majitel dovezl jen kvůli nim a jak jsem se mohl přesvědčit, tak tam toho ještě slušná zásoba je.

Pokud máte stížnosti či připomínky ke kvalitě a ceně jídla či přívětivosti obsluhy, prosím, řešte to hned na místě.
dort (1212)|24.7.2006 14:51
víš Zdeňku oni jsou hospodští a jejich podniky brány spíše jako nějaký póvl, bohužel!

neb nedokážu si předtavit, jak přicházím pozdě na dojednanou schůzku v bance ( také služba, že ) a ještě jsem dotčený, že na mne namají čas, anebo že se proti mému neomluvenému příchodu ohradí

nechápu proč lidé stále hledají v restauracích problém při každé příležitosti? prostě pokud je plno, tak si asi musím chvilku počkat, stejně jako u kasy v hypermarketu, či v bance, nebo v jiném obchodě, ale to mi připadá že v Čechách není - prostě v hospodě chci všechno hned, neb jsem host a všude jinde spořádaně čekám neb tam musím, ale v restaraci to tak nejde

několik srazů bylo u mne v restaraci, a řeknu jediné, kdo je ochoten pro vás pořádat srazy, stejně jako ten kdo dá k dispozici svůj prostor a obsluhu, a navíc vám nabízí poměrně slušný nadstandart jako máte dnes ( grilování, pivo na objednávku, zavedení WI-FI atd. ) by si zasloužil spíše váš dík a jistou dávku sympatií

a pro všechny kdo žijí v domnění, že nám děláte KŠEFT, jak jsem párkrát zaslechl, tak vás klidně ujistím, že takový zázrak to není, ano jsou mezi vámi lidé, kteří odcházejí nechají dýško utratí nějakou rozumnou korunu, ale na druhou stranu najdou se i tací, co nenechají personálu ani korunu, neb dle nich byl pomalý zaplatí svých 60 - 120 ,- Kč za 2 a více hodin a ještě brblají ( upřímně to že vy jste se zrovna probrali z řešení vašeho problému a číšník není u stolu, neznamená, že tam nebyl před minutou a neptal se co si kdo dá, jenže to vy jste, bohužel, nevnímali )

o korzování restarací tam a zpět, nemluvím a nedostupnosti jednotlivých účastníků vzhledem k vašemu smyslu pro přesun židlí jest také NO COMENT

moje resumé po pár srazech zní - NIKDY VÍCE - ne nejsem nabubřelý debil co si neváží zákazníků a neví co s penězi, ale uvědomte si, že každá restarace prostě má svou klientelu, která se periodicky opakuje a ta ji živí, narozdíl od jednorázové akce jednou měsíčně, kdy výsledkem jsou rozmrzelí stálí hosti ( vyšší hlučnost vasí společnosti, podivný ruch, kdy stále někdo někam chodí, personál, který se jim nevěnuje tolik co obyvykle atd. ), výtky a nespokojenost z vaší strany a docela značně "opotřebovaný" personál - výsledek je ve finále negativní, alespon z me zkusenosti

berte můj příspěvěk jako pohled z druhé strany - NO FLAME a zkuste se o něm zamyslet, nemám ani maličko pravdu? a rozhodně netvrdím, že z naší strany bylo vše vždy OK a proto i rozhodnutí srazy nedělat.

P.S. nerýpu, nenavážím se do vás, vážím si každého zákazníka ať utratí co utratí, ale musel jsem si vybrat co je pro mne prioritou a tou je stálá klientela

P.P.S. v Levanduli jsem byl a řeknu jediné - rozumné ceny, dobré prostředí, vynikající dostupnost, prostě z mého pohledu host versus hospodský výborná alternativa, otázkou je jak to vidí sám majitel Levandule, ale toi už je na jinou diskuzi - takže mně se tam líbilo a rád se někdy opět zastavám až výjde čas ;)
karlic (707)|24.7.2006 16:08
Dorte plně s tebou souhlasím. A pokud bude mít někdo jiný názor, tak ať zamachruje a zorganizuje to samé co v Levanduli. Pokud se mu to podaří, jak zorganizovat, tak i majitele ukecat, aby to s námi párkrát zopakoval, tak se mu hluboce ukloním.
Co vše je v SteakBaru Levandule psal výše Zdeněk.
Velvet (353)|24.7.2006 16:32
Není mi jasná jedna věc. Bylo zde zveřejněno následující:
[QUOTE]Hromadné grilování venku bude od 16-ti do 16:30 hodin. Před i po tomto čase bude možno maso ugrilovat na stejném lávovém grilu, ovšem uvnitř v kuchyni.[/QUOTE]
ale když se mi podařilo dorazit později (kolem šesté? nevím jistě), Zdeněk mě sprdnul na tři doby, že jdu pozdě... :? Číšník nic nenamítal. Měla jsem ten den docela problém vůbec dorazit, ale nedovolila bych si nepřijít, když jsem měla objednané maso. Ale bohužel jsem asi natvrdlá a nepochopila jsem správně větu o pozdějším grilování v kuchyni a že deadline je půl páté... Sorry. :(
Příště každopádně raději á la carte...
Zdenek Malinsky (9781)|24.7.2006 17:05
[QUOTE="Velvet"] Příště každopádně raději á la carte...[/QUOTE]To rozhodně. Po nepříjemnostech z tohoto srazu už žádné grilování. Jedině pokud si to někdo sám pro sebe s majitelem Levandule dohodne. Ovšem to je jeho vlastní iniciativa. [QUOTE="Velvet"]Zdeněk mě sprdnul na tři doby, že jdu pozdě...[/QUOTE]Odpovím diplomaticky: obávám se, že o pravdivosti tvých slov se dá s úspěchem pochybovat.

Opravdu mě nebaví neustále poslouchat a číst, že něco bylo měkké/tvrdé, nedopečené/přepečené až vysušené, teplé/studené atd. To si musíte vyřídit s personálem. Jste snad dospělí a svépravní, ne? Příště se věční potížisté, stěžovatelé a nespokojenci můžou najíst doma nebo si dát žebírka třeba U Džbánu v Divoký Šárce, když je mají jen za 79,- a jsou grilovaná na dřevěným uhlí, takže voní. Nebo si mohou vybrat z mnoha jiných restaurací - v Praze jich je docela dost. Např. v Hiltonu nevaří vůbec špatně.

Připadám si, jako kdybychom dělali srazy kvůli sobě a vlastnímu potěšení a jako kdybychom z toho měli nějaký finanční prospěch. :? :( :((
Velvet (353)|24.7.2006 17:18
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]obávám se, že o pravdivosti tvých slov se dá s úspěchem pochybovat. [/QUOTE]
Hm, no nevim, když tvoje odpověď na můj pozdrav zněla "Kde seš??!! Před chvílí tu byl naštvanej číšník..." Bylo mi z toho pak docela mizerně. Asi tedy nemluvím jazykem tvého kmene. :? Promiň. Chápu, že organizování čehokoli je nevděčná věc. Jen mi nebylo jasný, proč jsem to slízla. Mno nic. Snad to příště vyjde líp.
Honzabr (192)|24.7.2006 17:31
Ahojka všem
Pro Velvet:
Děvče nediv se a nic ve zlým.Když jsem o půl páté odcházel byl jsem u toho, když zrovna vedoucí Zdeňka sprdával na tři doby.Tak byl asi trochu napružený.Promiň mu to
;) ;)
Pro Zďeňka:
Nedej se otrávit a pokračuj.Nikoho jiného na to neseženem a bylo to super.Mluvil jsem s kým jsem potřeboval o všem co jsem potřeboval.A viděl spoustu nových věcí.:yes: :yes:
Pro všechny:
Sám jsem kdysi organizoval srazy majitelů P800/9xx a vím co to je.To že nás tam v takovém chumlu a courání a halasu hospodský trpějí a přistupují k nám lepšejc než k štamgastům je jejich plus.Pojďme se vrátit k původní myšlence: zajít na pivo a pokecat v kruhu stejných šílenců, kterým ostatní nerozumí a odsedávají si aby jim neublížili :D :D .Vždyť to nejsou žádné oficiality ale skutečně jen pokec kdo chce s kým chce.A jestli bylo pivo teplé a párky stuené tak budem muset změnit lokál.Ale já se dobře najedl i bez grilu a z jídelního lístku.Všechny lidi co tam byli naposled rád uvidím znovu a klidně i mnoho jiných.A to pivo s lístkem ještě při svém velebném věku unesu a přisednu si kam potřebuju.Ať žije příští sraz!!!
;) :)) :)) :cool:
Zdenek Malinsky (9781)|24.7.2006 17:40
Pokud bereš mou otázku, "kde jste?" s dodatkem, že "byla domluvena grilovací doba" a že "je číšník naštvaný, že je ještě zbývá hodně objednaného jídla" jako sprdunk na tři doby, tak to sice nechápu (ptal jsem se normální intonací, neveřil jsem, že to někdo může brát jako sprdunk), ale i tak se ti omlouvám. :oops: Pokud to tak všechno prožíváš, to snad ani nemůžeš chodit ven mezi lidi, číst noviny a koukat na zprávy. To tě může "postihnout" něco mnohem horšího, než moje otázka.
Velvet (353)|24.7.2006 17:51
Mě to tehdy jen zaskočilo, protože nikde nebylo řečeno, že po půl páté šlus a grilování končí...tak to bylo jak studená sprcha. Tím spíš, že jsme se tam právě kvůli objednávce hnali jak nejrychleji to šlo. Potažmo se "příslušenství"nabídl, že kdyby to měl být průšvih, tak si jedna zbylá žebra taky dá, i když neměl hlad... Asi jsem měla tu smůlu, že jsem byla první na ráně :)
Jdu se teda raději dívat na ty zprávy, než mě tu setřete ještě jednou ;) Ahoj na dalším srazu (snad).
beecher (9270)|24.7.2006 18:59
Osobne jsem pro zruseni grilovani venku, stejne veci je v podstate kuchar schopen udelat i na grilu, co ma vevnitr. Odpadnou tim problemy jak nam, tak Levanduli... :yes:
Ja jsem totiz nejaky rozdil mezi kurecim steakem z venkovniho grilu a tim z vnitrniho grilu nezaznamenal... :)
dort (1212)|24.7.2006 20:08
no pokud jsi nezaznamenal rozdíl tak buď vrať svoje chuťové buňky, nebo netluč kuchaři ;) , neb naložené maso je chuťově na hony vzdáleno tomu nenaloženému :D
yaris_ce4you (77)|24.7.2006 21:14
[QUOTE="beecher"]Osobne jsem pro zruseni grilovani venku, stejne veci je v podstate kuchar schopen udelat i na grilu, co ma vevnitr. Odpadnou tim problemy jak nam, tak Levanduli... :yes:
Ja jsem totiz nejaky rozdil mezi kurecim steakem z venkovniho grilu a tim z vnitrniho grilu nezaznamenal... :)[/QUOTE]

A ven na čerstvý pražský vzduch Ty stejně nemusíš. Že, Richarde:?: :D :cool:
Docent (1234)|24.7.2006 22:05
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Příště se věční potížisté, stěžovatelé a nespokojenci můžou najíst doma nebo si dát žebírka třeba U Džbánu v Divoký Šárce, když je mají jen za 79,- a jsou grilovaná na dřevěným uhlí, takže voní. Nebo si mohou vybrat z mnoha jiných restaurací - v Praze jich je docela dost. Např. v Hiltonu nevaří vůbec špatně. [/QUOTE]
Ale rád, když holt je 6 stovek, co jsme tam s klukem nechali, málo, tak se příště najíme doma a budem sedět u 2 piv a 2 col... BTW připadám si jako v socíku - pan restauratér je nasranej, že musí obsluhovat hosty... tak ať se jde, proboha, nechat zapsat na pracák, nebo ať dělá něco, kde nepřijde do styku s lidma...

A když už jsme u toho grilování - pingl vykřikoval na zahrádce, že je objednáno 10 žeber, že se na nás příště s grilováním vykašlou, že jim to zbyde...

Pokud se podívám na tohle:
Maso na grilování bude objednáno takto:
Zdenek Malinsky - kuřecí steak
beecher - kuřecí steak
Aucoin.J - kuřecí steak
Velvet - žebra
balabenka - žebra
goodman - vepř.koleno
HollyG - žebra
Suoraj - žebra
Docent - 2 x žebra

a opráším své znalosti počtů, tak se doberu u žeber k počtu kusů 6... Takže buď někdo neumí počítat, nebo toho pro sichr objednal víc, pak ovšem nevím, proč by to měli odnášet ti, co si své objednali a snědli...