Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket Mechanic Pro 2.xx - rady, tipy, zkušenosti

uzivatel_oldd (180)|29.7.2006 17:56
ta defragmentace bude mit smysl opravdu az pro microDrivery
Surgical (2364)|29.7.2006 18:51
Zrovna microDrive se pro PDA moc nehodi, navic je obvykle pouze v provedeni CompactFlashII, kterymzto slotem se nova PDA jaksi nepysni.
Krom snizene mechanicke odolnosti se microDrive vyznacuje i znacnym (ve srovnani se solid phase resenima) proudovym odberem a tim i snizenim vydrze nasich mazliku...
beecher (9270)|31.7.2006 17:00
[QUOTE="Surgical"]Defragmentace pametove karty na solid phase polovodici je z hlediska uzitne hodnoty a vykonu nejvetsi pitomost, jakou lze usera navnadit.[/QUOTE]Jo, tak to jsem myslel taky, nez jsem videl tohle... :oops: :sarcastic:
freewall_ce4you (476)|8.8.2006 19:23
Muzes mi rici aspon 3 vetami o cem to je ? S tim slovnikem je to zoufale :((

Jinak uz je venku i verze 2.15
beecher (9270)|9.8.2006 14:26
Staci jednou: Njo o tom, ze i na solid-base pametech (ROM, USB Flashky, pametove karty) se vyplati defragmentovat...
Surgical (2364)|9.8.2006 17:30
Mno. Nemam 256MB CompactFlash, mam 4GB SD kartu. Nemam Sandru2004, mam Sandru 2007.

Udelal jsem si benchmarky (jednou, i kdyz odchylky mereni Sandry ve stejne uloze opakovane za sebou nejsou zcela zanedbatelne, nedelal jsem desitky mereni a dale jsem je statisticky nezpracovaval, vazene prumery a stredni kvadraticke odchylky nevypocitaval, proste mereni ad hoc) v nasledujicim poradi:

1) Vyjmul jsem notne uzivanou z vice jak 3/4 zaplnenou 4GB SD kartu ze strojku, zasunul do ctecky a zmeril bench, ktery jsem duvodne nazval fragmented.
2) Defragmentoval jsem kartici ve svem strojku PocketMechanicem ve verzi 2.13 (na nabijecce pres noc, tak nemam tucha, jak dlouho mu to trvalo, neb jsem hodil ucho, strojek byl ve flight modu, aby se mi tam nepriprdlaly mailiky, SMSky, prichozi hovory a jine svinstvo :) ) a zmeril bench, ktery jsem nazval defragmented.
3) Kartici jsem pote zformatoval a zmeril bench, nazvany formatted.

Zde jsou vysledky:
Surgical (2364)|9.8.2006 17:30
a
Surgical (2364)|9.8.2006 17:35
Bez dalsi hlubsi analyzy a rozboru tedy opet s cistym svedomim prohlasuji:

Defragmentace pametove karty je z uzivatelskeho hlediska ZBYTECNOST.

(Existuji pro to i jine trefnejsi a prihodnejsi vyrazy, treba jeden na 8 pismen, zacinajici na P a koncici na A, ale abychom nenarusili eticnost cteneho fora, zdrzim se jich a pouziji vyse uvedeny eufemismus).
freewall_ce4you (476)|9.8.2006 18:38
No jo no, takhle zase prichazim o iluze a pocit uspokojeni, ze je neco k necemu :( :O :D :D :D
Surgical (2364)|9.8.2006 19:51
Jj :) Ale vis, co ti zbyde casu na uzitecnejsi veci? Treba na Jawbreaker? :D
freewall_ce4you (476)|9.8.2006 21:01
Spis mi nekdo reknete, jestli uz mate poradne vyzkousene ty posledni verze, ja se od nejake 2.09 verze vratil k osvedcene 1.60 (jak uz jsem tu nekde psal), protoze z Mechanicu proste sla hruza - tak jestli uz to nekdo mate voprubovane, ze by mi to treba nabidlo ke smazani pulku vsech registru a ja pak koukal jako z jara :D
freewall_ce4you (476)|19.8.2006 18:09
Tak jsem se po predchozich zkusenostech odvazil nainstalovat posledni verzi 2.17 - vypada to, ze je to v poho, uz nemaze pulku registru, pribyla funkce uvolneni RAM.... proste uz Anton asi vychytal ty problemy a uz by to mohlo byt O.K. :yes:
jaja01_ce4you (262)|21.8.2006 10:05
tak ja mam spatnou zkusenost s posledni verzi - jedine, na co jsem to pouzil byla defragmentace sd karty, chtel jsem si overit, ze nebude mit nijak patrny vliv na rychlost ... nemela, ale mela vliv na funkcnost nekterych aplikaci na ni ! po defragmentaci totiz zmyzely nektere soubory, treba v jednom adresari aplikace, kde puvodne bylo 5 souboru, zustal jeden ... takze takhle u me ...
freewall_ce4you (476)|21.8.2006 10:43
No asi jsem to zakrikl, mne zase defrag nic, ze je jako vse OK, pri tom vim, ze tam diry jsou, tak se radsi vracim ke stare osvedcene 1.60
xkovi_ce4you (568)|22.8.2006 01:26
Nemohu si pomoci, ale pokud nebudu chtit defragmentovat, tak PM bude opravdu k nicemu..SKTools vytecne registry cisti a jeste se mi nestalo,ze by mi pak neco nechodilo...kdyz tady ctu, co dela PM, ztracim sebemensi chut ho vubec jeste zkouset :(
freewall_ce4you (476)|17.10.2006 21:16
Tak nam vysla verze 2.20. - prubuji ji, vypada ze uz snad ty mouchy Anton vychytal a pridal nejake nove vychytavky :)

The latest version of Pocket Mechanic (v2.20) is now available on our servers. The new version is a major new release, featuring a very powerful new module called “Relocate”. Relocate can move an entire installed application or a folder and all its contents to another location. Besides copying all files and folders needed Pocket Mechanic will also scan the entire device and will update the registry and the file system with the new location. This unique feature makes it possible to move an application installed in RAM to a storage card or to move the mail attachments to a different volume without having to deal with application specific settings, shortcuts etc. With just a few clicks of the stylus Pocket Mechanic will move your data.

The new version also features a CPU load monitor in the header bar of the application, faster registry operations, improved UI, improved speed and a few bug fixes.
xRoman_ce4you (218)|17.10.2006 23:22
Já se musím přiznat, že než trápit PC hodinami defragtamentaci SDčka, je daleko rychlejší vykopírovat kartu na HD(2Gb = 2 minuty), SD zformatovat v PC (30 sekund) a pak to nakopat zpět (3 minuty). Vyzkoušejte. Všechny programy na defragmentaci jsou nadmíru spokojeny, včetně Mechaniku. Všechny hlásí 0% k defragmentaci. Nikdy se mi nestalo, že by něco přestalo fungovat. Podle mě je to lepší, než nechat hrkat PC 4 hodiny a více !!!!

Taky se mi nestalo, aby po čištění SK toolsem Mechanik něco našel dalšího, opačně ano.
jaja01_ce4you (262)|18.10.2006 09:18
xroman: to je sice hezky, ale ja nemam ctecku karet, takze bych giga kopiroval par hodin a jeste by mi to pri tom 3x spadlo ;-)
Žulda_ce4you (244)|18.10.2006 09:25
A není lepší koupit za 300 Kč čtečku než toto? Mě to jednou při defragmentaci totálně zbořilo FATkum takže to šlo pryč...
fialapetr (4)|5.11.2007 13:41
Zdravím
jsem si jist, že mi zde někdo poradí
po instalaci Pocket mechanik (jakakoliv verze) a spuštění se mi zobrazí úvodní obrazovka ale bez ikon,prázdný horní rámeček, pouze při poklepání na bílý horní rameček(tam kde by mely být ikonky) se ve spodním rámci vypíše (anglicky) něco ve smyslu pro spuštění některé ze součástí dvakrát klepnout.
prosím poradtě co mám udělat aby program byl zcela funkční





diky za radu

00245400_pocketmechanik_i1UU.png
fialapetr (4)|5.11.2007 13:44
Zdravím
jsem si jist, že mi zde někdo poradí
po instalaci Pocket mechanik (jakakoliv verze) a spuštění se mi zobrazí úvodní obrazovka ale bez ikon,prázdný horní rámeček, pouze při poklepání na bílý horní rameček(tam kde by mely být ikonky) se ve spodním rámci vypíše (anglicky) něco ve smyslu pro spuštění některé ze součástí dvakrát klepnout.
prosím poradtě co mám udělat aby program byl zcela funkční





diky za radu
00245402_pocketmechanik_VetS.png
freewall_ce4you (476)|5.11.2007 18:46
Tak vidím prvně, asi bych to zkusil znovu přeinstalovat, samozřejmě ne na kartu
lachtan86_ce4you (0)|9.11.2007 08:56
to fialapetr

tak koukam ze mas stejny problem co sem mel ja.. taky sem sem zkousel instalit ruzne verze mechanica a nic nepomohlo.. zkousel sem googlit ale nikde naznak podobneho problemu.. po nejaky dobe co mi slo pda uz pomalejc sem udal hard reset do default nastaveni abych trochu ozivil pda.. predtim sem mel nainstalovanou lokalizaci..myslim ze od mobilnautu (jinak mam e-ten m700 WM6) a po HR sem me uz lokalizace instalit nechtela.. zkusil sem nainstalit pocket mechanica znovu a viola..maka to! takze nevim jesi je to tou lolalizaci ale ted uz me to slo..
kubesa (76)|3.12.2007 22:27
...mam stejny problem. Pocket Mechanic se mi nespusti...nevidim ikony... :no: :no: :no: Lokalizaci mam samozrejme nainstalovanou.
sumec7 (13)|14.12.2007 18:00
Je prosím Pocket Mechanic v češtině nebo se čeština dá nahrát?
Docent (1234)|14.12.2007 20:00
Pokud vím, ani jedno, ani druhé.
Vitezslav2 (226)|29.11.2008 18:37
Můžete mi poradit,jak se dají tímhle programem vyčistit přebitečné soubory v registrech?Nejsem angličtinář.Díky.
MX5 (2)|7.2.2009 13:04
No po precitani vsetkych prispevkov som dost nerozhodny ci tento program instalovat alebo nie. A ked instalovat tak ci poslednu verziu alebo 1.60. Ma cistenie registrov v PPC nejaky valky vplyv na rychlost chodu systemu? Vo svtete PPC som novacik tak budem vdacny za radu.
zigzag (226)|19.8.2009 16:19
plz help me. mam 4GB kartu microSD z T-mobile, která ale ukazuje po naformátování v PC kapacitu jen 3,7GB!? chěl sem zkusit format v Pocket Mechanic Pro 2.98.268, ale vždy mi program nahlásí, že "Error code: 0x1f, A device attached to the system is not function". to znamená, že musim kartu nejdřív odmountovat? jak se to ve WM dělá?
Keltek_ce4you (57)|19.8.2009 20:42
To že vidí jen 3.7GB je zcela normální a je to vinou filesystému. Nic s tím nenaděláš.
S formátem ti nepomůžu.
zigzag (226)|20.8.2009 12:08
vinou filesystému? je tam FAT32!?
malcor_ce4you (47)|21.8.2009 10:43
Je to naprosto bezny u pametovych medii. Vzdycky maji o kousek nizsi kapacitu nez je udana na "obalu". Karty, HDD, všecko..