Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ActiveSync - poznámky v kontaktech bez háčků

Sidon_ce4you (142)|10.6.2006 11:57
Neporadil by mi prosím někdo jak docílit toho aby se mi synchronizovaly poznámky u kontaktů se správnou diakritikou? Po synchronizaci mám v PPC v poznámkách u kontaktů nad písmeny pouze čárky, ale háčky to nedělá.
Jedná se o AS 4.1 a na PC mám Win XP + MS Office Outlook 2003 a na PPC WM5
David_ce4you (199)|10.10.2006 17:47
Tak s tímto problémem se také potýkám už hodně dlouho. A to nejenom u kontaktů.
Je zvláštní, že není žádné řešení!
Zkuste toto: Vytvořte pokusnou událost v pdáčku a do poznámky napište "+ěščřžýáíé=". Nyní sesynchronizujte s pc a na tuto událost se v pc podívejte. Je poznámka přesně taková jak jste ji napsali nebo dostanete toto "+ešcržýáíé="?

To nikdo ty poznámky nepoužívá nebo si toho nikdo nevšiml? Vám ostatním to funguje korektně?
Lupus1 (65)|10.10.2006 19:10
Taky ne...:( a řešení hledám už asi rok...
Žulda_ce4you (244)|11.10.2006 13:54
Mě to teda funguje v pohodě, WM2003SE, nepoužívám ale SS češtinu.
jif (15)|12.10.2006 11:58
Tak tohle řeším taky hned od zakoupení PDA s WM5 (zatím neúspěšně). Je jisté, že Pocket2002 s tím problémy neměl, jiní zde píší, že WM2003SE tak ne, ale WM5 problém má.

Zástupce Sunnysoftu (zkoušel jsem od nich jejich lokalizaci - také neúspěšně) mi odpověděl:
Je nám líto, že jste nebyl s naším produktem spokojen.
Převod diakritiky v poznámkách však nebude možné řešit ani v další verzi lokalizace z důvodu převodu znaků v kódové stránce, která neobsahuje všechny české znaky.

...nerozumím mu, ale věřím, že ani Sunnysoft to neumí. Závada tedy bude asi u Microsoftu.