Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zkušenosti s Windows Mobile 5.0 Pocket PC Emulatorem

Paullus_ce4you (400)|8.6.2006 12:28
Přátelé, nemáte někdo zkušenosti s tímto emulátorem ?

Konkrétně mi jde o to, zda by bylo možno jeho prostřednictvím synchronizovat přes MS ActiveSync PIM data s Exchange Serverem, např. na Mail2web. Já jsem to zkoušel, ale nepovedlo se mi to. Jsem ale výrazně limitován svojí IT-lamaoitou, takže to třeba možné je.

Tím by pak šla totiž obejít ta stupidní nemožnost WM5 a stávajícího MSAS > 4.0 synchronizovat přes síť.
beecher (9270)|8.6.2006 12:38
Snazim se v tom najit logiku, ale moc mi to nejde...

Kdyz se nastavi emulator na sync s Exchange serverem, tak se to do nej syncne, tot cele... Jak tohle by melo obejit to zakazane syncovani pres sit, vazne nechapu...
Paullus_ce4you (400)|8.6.2006 14:09
[QUOTE="beecher"]Snazim se v tom najit logiku, ale moc mi to nejde...[/QUOTE]

ad 1) Mně se syncnout ten emulator s Exchangem Serverem nepodařilo.

ad 2) U WM5 a MSAS >4.0 není možno synchronizovat PDA jinak, než tak, že zařízení je fyzicky nebo nakrátko (BT) spojeno s desktopem. Pokud by šla zprovoznit ta synchronizace emulátoru (potažmo desktopu) s Exchange serverem, tak podle mne by to bylo možno učinit přes Terminal services a následně si přes web sesynchronizovat s ExchSvr i PDA. Je to sice hrozně kostrbaté řešení, ale jiná dálková synchronizace (pokud pominu placené ExchSvr služby), mě nenapadá.
beecher (9270)|8.6.2006 14:23
Muzu poprosit cesky a s obrazky? Asi jsem po ranu natvrdlej...

Pokud mam Exchange server, tak s nim muzu syncovat PDAcko naprimo...

Paullus_ce4you (400)|8.6.2006 14:36
[QUOTE="beecher"]Muzu poprosit cesky a s obrazky? Asi jsem po ranu natvrdlej...

Pokud mam Exchange server, tak s nim muzu syncovat PDAcko naprimo...

[/QUOTE]

Takže na příkladu: Sekretářka sedí u PC a píše mi schůzky do MS Outlooku. Já jsem na druhém konci republiky a mám sebou pouze PDA. Protože jsem lakomý, nemám zakoupený MS Exchange Server a ani si neplatím žádnou ExchSvr-službu jako např. Beecher, pouze jsem si gratis zřídill instanci na Mail2web.com.

Jakým způsobem si mám za této situace sesynchronizovat PDA s desktopem?
beecher (9270)|8.6.2006 14:39
Nijak, syncnu PDA primo s tim mail2web exchange serverem...
Paullus_ce4you (400)|8.6.2006 14:52
[QUOTE="beecher"]Nijak, syncnu PDA primo s tim mail2web exchange serverem...[/QUOTE]

Jak jsem ale pochopil, ten Mail2web-ExchSvr přímo s desktopem syncnout nejde, jedině přes PDA. Kdyby to šlo, pak by to bylo samozřejmě jednoduché a žádný emulátor bych nepotřeboval.
beecher (9270)|8.6.2006 15:09
To jako, ze by ten emulator se nejdrive syncnul z Outlookem, vy to pres TS prekonfiguroval na sync s tim mail2web, syncnul na ten server a pak zase prekonfiguroval zpet na sync s Outlookem a ve vysledku si to syncnul do vlastniho PDA?

No, to by slo, ale prijde mi to tak komplikovane, ze par dolaru nebo 300 Kc mi proti tomu prijde jako sranda...

Jinak se mi ten emulator podarilo ted uspesne syncnout s Exchange serverem eOutlooku...
Je akorat nutne nastavit AS na synchronizaci pres DMA, dat v Emulator manageru "zacradleovat" pouzivany image PDA a nastavit sync proti exchange serveru a je to...
Paullus_ce4you (400)|8.6.2006 15:26
[QUOTE="beecher"] Je akorat nutne nastavit AS na synchronizaci pres DMA, dat v Emulator manageru "zacradleovat" pouzivany image PDA a nastavit sync proti exchange serveru a je to...[/QUOTE]

Tohle všechno jsem vyzkoušel, ale když jsem v konečné fázi kliknul na Sync, tak se mi nic neprovedlo.

P.S. Jinak já uznávám, že ta metoda syncu přes emulátor je stupidní a budu ji využívat minimálně (zpravidla sebou nosím subnotebook), ale spíše mně jde o to, jak principielně překonat debilitu MS, který u nových PDA zrušil normální dálkovou synchronizaci...
beecher (9270)|8.6.2006 15:41
Postupoval jsem asi takto:
1. Spustil jsem emulator a standardni QVGA WM5 image.
2. AS v PC jsem nastavil na moznost pripojeni pres DMA
3. V Device Emulator Manageru jsem na na spustenem imagi dal Cradle
4. AS na PC zapipal, ze se neco pripojilo a vyzvalo mne to k nastaveni partnerstvi
5. Nastavil jsem v PC nastaveni pro Exchange server
6. PDA se normalne s Exchange serverem syncnulo...

Bez toho zacradleovani spusteni AS v tom emulovanem PDA a zmacknuti Sync nepomuze, nema pripojeni do site, takze se nemuze na ten server dostat...
Paullus_ce4you (400)|9.6.2006 00:40
Beechere dík, po mnohých útrapách se mi ta synchronizace s Mail2web taky povedla.
Nevím ale, v čem byl problém, pouze si pamatuju, že při posledením a úspěšném pokusu jsem tam nainstaloval virtuální paměťovou kartu a RAM nastavil na 200 MB.
zool_cz (64)|9.6.2006 16:38
Kdyz sme u toho Emulatoru WM5 tak se zeptam jestli to tady jeste nekdo pouziva a poradi mi co delam blbe.

Mam ho nainstalovany a pustim ho...
Nabehne a ja zacnu instalovat ruzne aplikace, dostanu tam kontakty atd.....

Jakmile ho ale vypnu a znuvu spustim tak je vsechno zase ciste!!!
Zadne nainstalovane programy, kontakty atd....vsechno fuc!!!

V menu je moznost ulozit stav a vypnout nebo tak neco a to proste nefunguje!!!

Zkousel se taktez ruzne upravovat ten spusteci batak ale nic nepomohlo....

Tak sakris kde delam chybu???
beecher (9270)|9.6.2006 16:45
No, ja pouzivam Device Emulator 2.0 Preview a s WM5 imagemi to chodi bez problemu...
zool_cz (64)|10.6.2006 19:07
Ja pouzivam Microsoft Device Emulator 8.0.50215.35 a ten nechodi!!!

Hod mi sem pls nejake odkazy odkud bych to mohl stahnout!

Dikes :o)
Paullus_ce4you (400)|10.6.2006 19:54
Zkuste se podívat zde.

Jinak já když jsem zakládal svůj emulátorový soubor, použil jsem parametr "/s \path\filename".
zool_cz (64)|12.6.2006 08:48
Hm tak tohle sem si uz bohuzel taky stahnul a k tomu ten Image ale problem je tady zase v tom ze tohle chce Visual Studio!!!

Takze mam smulu a nebo nekdo vite jak to naistalovat bez toho studia???

:o/
Saman_ce4you (1451)|12.6.2006 09:33
Zool: Jakej emulator teda pouzivas, ten co je MS VS 2005, nebo naistalovany bokem?
Poustis ho rucne nebo pres VS?
Ja pouzivam ten z VS, poustim ho pres nej a ukladani stavu funguje v pohode...
beecher (9270)|12.6.2006 12:48
Zool, ten na ktery odkazuje Paullus by nemel chtit VS.
zool_cz (64)|12.6.2006 13:45
Jeste to upresnim nejdriv sem zkousel tenhle:
Windows Mobile 2005//Pocket PC 2003 device Emulator ->Link
Ten neudrzi stav - to znamena ze pokazde kdyz ho znovu spustim tak je to jako po HR!!!

Pak sem zkousel toto ->Link
K nemu ale potrebuju nejaky funkcni Image a ten sem stahnul zde -> Link
A ten prave pri instalaci potrebuje Visual Studio!!!

Sem v koncich....
Saman_ce4you (1451)|12.6.2006 14:09
Aha, konecne jsem pochopil co chces.
Ten msi s imagi nepoustej, ale pouzij tzv. sitovou instalaci, s parametrem /a na prikazovem radku a on to jen rozbali..

EDIT: Tak ten command pro rozbaleni msicka je: msiexec /a msi-file