Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 30

Téma: Výběr BT GPS - jakou?

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Zdravím všechny,

chtěl bych si pořídit BT GPS modul, a dle diskusí zatím vítězí zařízení založená na SIRF III. Krom technických požadavků mám i požadavek vzhledový - pokud možno černý, nebo jen s malým množstvím stříbrné, kterou nesnáším.
    Toto bohužel diskvalifikuje zřejmě jinak dobré Navilock BT-338 a i-Tec GPS 20 - BT339. V úvahu tedy přichází:
    • Leadtek 9553X - mám obavy o výdrž baterie
    • Adapt AD-700 - je sice černý, ale dost ošklivý :disgusted:
    • Navibe - působí na mě dost garážově a nedůvěryhodně
    • Haicom HI-406BT - se zatnutými zuby, stříbrné je dost
    • Nokia LD-3W - stříbrné okraje, ale asi bych vydržel, navíc používá snadno dostupné baterie Nokia, a v současné době za příjemnou cenu

Prosím o rady a zkušenosti, zajímalo by mě, nakolik se liší citlivosti a rychlostí různé GPS založené na SIRF III, proč kterou GPS ano a proč kterou ne, případně zda koukat na cokoliv s jiným čipsetem. Rád bych věděl, která GPS se dá přepnout na SIRF protokol a takto aktivovat/deaktivovat WAAS/EGNOS a Static navigation - zejména tato vlastnost, pokud by nebyla vypínatelná, by GPS činila pro pěší navigaci a geocaching nepoužitelnou.
    Zatím jsem "nalomen" pro Nokia LD-3W - ne, že bych Nokii kdovíjak miloval, ale je z daných GPS asi nejplošší, a v poměru cena/výkon to papírově vypadá dobře.
    Děkuji za vaše rady a názory.
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Ad barva - to by mě asi tolik netrápilo (i když růžovou bych asi nevydejchal). Můžeš jí mít v pouzdře na opasku nebo v autě někde na tobě "neviditelném" místě.
    Nevím, zda jsi všechny GPS viděl v reálu. Mě se třeba BT 339 zdá spíše béžová, než stříbrná.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Pokud je v GPSce SiRF III cipset, tak by mel jit prepnout na SiRF protokol a taky nastavit vsechny potrebne features, pac se nenastavuje GPSka, ale mala FlashROM tohoto cipsetu, ktery je ve vsech SiRF III GPSkach stejny...

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od beecher
    Pokud je v GPSce SiRF III cipset, tak by mel jit prepnout na SiRF protokol
    To jsem si také myslel, nicméně např. Navilock BT-313T to neumí, :no: přestože je na SIRF III založená, tak bych se právě případnému podobnému problému chtěl vyhnout.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od Zdenek Malinsky
    Ad barva - to by mě asi tolik netrápilo (i když růžovou bych asi nevydejchal)
    No vidíš, a pro mě je stříbrná jen těsně za růžovou, a to krom jiného proto, že se v 99% nejedná o probarvený plast, ale o lak pochybné kvality, který se za chvíli v rozích odře či ošuní a zařízení pak vypadá nesmírne hnusně. Navíc mi vadí ten šustivý zvuk při přejetí, prostě nemám rád, když si plast hraje na něco, co není. (MDA2 jiné nebylo, a alespoň je "pokovené", ale i tak se mi za čas značně omrnil a vylezl šedý plast). Proto jsem si teď koupil Qtek9000 a ne MDA Pro nebo JasJar, protože je to prostě černý plast a hotovo.
    Můžeš jí mít v pouzdře na opasku nebo v autě někde na tobě "neviditelném" místě.
    Já nejsem moc na pouzdýrka, nosím krabičky jen tak v kapsáčích, a při geocachingu máš tu GPS v ruce poměrně často a viditelnou.
    Nevím, zda jsi všechny GPS viděl v reálu. Mě se třeba BT 339 zdá spíše béžová, než stříbrná.
    Béžovou metalízu také moc nemusím, navíc mi vadí hlavně ten lak na plastu, který v tomto případě není stříbrný, ale "béžová metla".
    Vím, že možná moc bazíruju na té barvě, ale pokud existuje volba, budu se snažit se stříbrné (nebo derivátu) do posledního momentu vyhnout.
    Trochu OT, nicméně např. sehnat černý LCD panel (TV) je úkol takřka nemožný, pokud ho navíc člověk chce před koupí vidět "naživo", výběr je podstatně omezen...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od ron.jeremy
    nicméně např. Navilock BT-313T to neumí
    Proc by to nemel umet?

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od ron.jeremy
    nicméně např. Navilock BT-313T to neumí
    Proc by to nemel umet?
    To také nevím, proč by neměl, :sarcastic: nicméně neumí, vyzkoušeno. Jen NMEA a GNS2.0. Na příkaz pro přepnutí nereaguje, ani ručně, ani žádným nástrojem (SIRFdemo na PC, SIRFtweak na PPC, APLSIRF, MMsirf). Zřejmě je to prapodivná vlastnost/omezení této GPS, daná nějakým dalším "obalením" kvůli RDS/TMC. :no:

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Používám BT-338 i LD-3W a z praktického hlediska při autonavigaci je hodnotím jako identické.
    Vkus je velmi těžce pouze osobní věc, ale pro mě v designu vítězí provedení od Nokie. A jedna drobnost - LEDky v noci oslňují podstatně méně než u BT-338, ty "blikají" po celé kabině...

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Ještě k té BT-338 - na některých obrázcích, které jsem našel, je vyobrazena varianta jak stříbrná, tak černá. Ovšem GPS je prodávána ne jako Navilock, ale GlobalSat. :sarcastic: Pravda, štítek by mohl být černý s bílými nápisy.

Pídil jsem se, jestli někdo tu černou vozí, bohužel, do ČR asi nikdo.
    Stejně tak jsem nikde nenašel Holux GPSlim236, která by se mi líbila velmi (i díky malým rozměrům).
    Takže zbývá mi Leadtek 9553X, který tady asi nikdo nezná, a Nokia LD-3W.
    Pokud se tedy nenajde jiné řešení, počkám, až (a zda) kopacek o víkendu udělá srovnání LD-3W, a pak se uvidí...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Chapu, ze nekdo resi barvu sveho auta, barvu mobilu, barvu kvetin atd. Ale resit barvu GPSky? Za tu dobu, co ji mam, jsem ji z pouzdra nevytahnul ani jednou, pac ji mam porad pri sobe na opasku a ani kvuli nabijeni ci zapinani ji z nej nevytahuji. Takze pomalu ani nevim , jak vypada. Chapu, ze se nekomu imitace stribrneho kovu nemusi libit, ale vzdycky jsem myslel, ze chlap je schopen prekousnout barvu, ze mu jde hlavne o parametry daneho zarizeni.
    Kdybych se mel pri vyberu zarizeni limitovat barvou, tak to si asi nikdy nic nekoupim a nebo koupim, ale bude to mit prd parametry...

Jinak GlobalSat je originalni vyrobce vsech tech GPSek Navilock a i-Tec. Co je proste designove stejne jako 338 ci 339, tak to vyrabi GlobalSat a ten zbytek jsou pouze rebrandy...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2003

Me osobne se nejvic libi BT 339. Chci se zeptat hlavne nekoho kdo ji pouziva (beecher). Pokud ji mas stale u sebe v pouzdru, funguje bez problemu i pokud ji budu mit u pasu a pojedu v aute?
    A jeste jeden dotaz. Pokud budu mit pustenou navigaci na PDA, jak dlouho vydrzi v prumeru baterka bez dobijeni? (alespon priblizne).

Dik

Mira

Nováček
    Registrace
    May 2006

Nejsem Beecher, ale s BT-339 zkusenosti mam od listopadu 2005, kdy jsem ji poridil a verne mi slouzi dosud, na nahradu nepomyslim (neni cim nahradit).
    Ohledne barvy, shanel jsem ruzovou, ale nedelaji se. Musel jsem si kvuli tomu poridit novou kabelku.
    i-Tec BT-339 mi u pasu spolehlive funguje pri volne chuzi pod otevrenym nebem, akorat musim trochu zatahovat bricho, aby mi ji nestinil muj pivni mozol, pak je preci jen pocet fixovanych satelitu mensi. Premyslim, jestli by te GPSce nebylo lepe u me na hlave pod radiovkou. Kdo nema pivni mozol, asi problem mit nebude vubec.
    V aute ale GPSku za pasem nenechavam, preci jen je nade mnou plechova strecha, pocasi letos na otevrene kabriolety zatim jaksi nebylo, a navic vsede mi GPSku vzdycky spolehlive prekryje muj pivni mozol (a navic me pak do nej GPSka neprijemne tlaci). Vyndavam ji z pouzdra u pasu a odkladam do prihradky v pristrojove desce pod celnim sklem, kdyz opoustim vozidlo, opet ji ukladam do pouzderka u pasu.
    Vydrz je asi takova, ze nabijim cca 1x za 14 dni, ale nesedim za volantem 8 hodin denne, realne tu GPS odhaduju na 15-17 hodin nepretrziteho provozu.
    Kdyz na PDA vypnu navigaci = PDA prestane odebirat NMEA data, GPSka se po chvili sama vypne. Pro pripad dalekych nekolikadennich cest vozim v supliku v aute cigaretovou nabijecku, dodavanou primo s GPSkou, ale jeste jsem ji defacto nepouzil.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Jo, takhle GPSka funguje i pod sedadlem spolujezdce (vyzkouseno).
    Nejak jsem ji nesikovne vyndaval z pouzdra, pac ji chtel nekdo videt a razem se v danem miste valela... Ale bezela...

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Chapu, ze nekdo resi barvu sveho auta, barvu mobilu, barvu kvetin atd. Ale resit barvu GPSky?
    Bohužel, ta GPS bude doplňkem toho "mobilu" (jestli se tak Qtek9000 ještě dá říkat), a u toho jsem barvu řešil. To je jako říct, že chápu, že někdo řeší barvu kalhot, trička, ale boty jsou přece šumafuk. :sarcastic:
    vzdycky jsem myslel, ze chlap je schopen prekousnout barvu, ze mu jde hlavne o parametry daneho zarizeni.
    To jsem taky udělal, v případě MDA2 - prostě jiné zařízení s požadovanými vlastnostmi na trhu nebylo, tak jsem tu stříbrnou chtě nechtě překousnul. A musím říct, že přestože jsem byl s funkčností spokojen, stále mě ta barva štvala, a dvojnásob po tom, kdy se začala otírat a loupat.
    Moje žena se MDA dokonce štítila (nemá ráda takový druh "kovových" věcí, nesnese např. kovovou propisku), což ovšem byla vlastnost spíše pozitivní.
    Kdybych se mel pri vyberu zarizeni limitovat barvou, tak to si asi nikdy nic nekoupim a nebo koupim, ale bude to mit prd parametry...
    Mno, popravdě, postavil by sis do obýváku růžovo-hnědo-fialovou televizi ve tvaru hroudy hlíny, byť by měla parametry nejlepší ze všech?
    GPS se SIRF III je povícero, tak jsem si tak nějak myslel, že na rozdíl od MDA2 bych si mohl i vybrat barvu...
    Jinak GlobalSat je originalni vyrobce vsech tech GPSek Navilock a i-Tec. Co je proste designove stejne jako 338 ci 339, tak to vyrabi GlobalSat a ten zbytek jsou pouze rebrandy...
    Bohužel, hledáním jsem zjistil, do Česka se s největší pravděpodobností vozí jenom ty rebrandy, GlobalSat jsem tu nikde nepotkal, stejně tak jako Holux GPSlim236, který se mi z estetického hlediska líbí nejvíc.
    Jinak, nejsem žádná sisinka, abych potřeboval všechno žůůůůžový, nakonec, Qtek9000 jsem si vybral i přes jeho velikost a hmotnost, ale byl jsem vděčný alespoň za to, že je černý. Ovšem jsou věci, o kterých vím, že je podruhé neskousnu, nebo velmi ztěžka - a to je stříbrná barva. :no:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2005

z pouzdra nevytahnul ani jednou, pac ji mam porad pri sobe na opasku a ani kvuli nabijeni ci zapinani ji z nej nevytahuji.
    Hezky pohled Beecher stojici u zasuvky s kabelem od pasku

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Vyber PDA s GPS do 7-8k.
    Od Woyta_ce4you v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 13-11-2009, 17:53
  2. výběr 1. PDA
    Od Icarus v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 18-08-2006, 21:32
  3. Výběr pda
    Od djmilas_ce4you v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 30-03-2006, 21:42
  4. Výběr map na PC
    Od tortoise v sekci TomTom
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 23-02-2006, 12:51