Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

VARIO a systémové programy

MilanSu (823)|28.5.2006 01:01
Muzete mi nekdo znalejsi vysvetlit, k cemu je Nastaveni CSD (respektive tedy asi prenosy CSD, jestli to dobre chapu jedna se o WAP ???) a Spravce Midletu (Midlet manager), jestli to dobre chapu jedna se o spravce aplikaci Java (zatim jsem takovou zadnou nepotreboval a ani o ni nevim).
K cemu je dobry ClearVue PDF, kdyz neumi reflow jako Pocket Acrobat Reader ???? Pouzivate jej nekdo ??? k necemu ????
Standa_ce4you (380)|28.5.2006 02:01
Jo, Midlet Manager je správce javových apletů, nefungují ale všechny. Pro mně osobně je práce s ním natolik nepohodlná, že ho ani nevyužívám. A ClearVue PDF, je ještě míň použitelný než aplikace od Adobe, takže taky nepoužívám. Tak :).
MilanSu (823)|28.5.2006 02:28
Skromny dotaz ... a co pouzivas lepsiho(nez ADOBE) na PDF ???
aaischa (660)|28.5.2006 07:39
taky by mě to zajímalo... grrr mě nejde adobe acrobat...2.0 na universalu ... prostě se nespustí... :( :mad:
Standa_ce4you (380)|28.5.2006 08:45
Bohužel nic :D, pdf, která bych občas hodil do pda mají v naprosté většině pevný formát, a scrolovat na každém řádku - to se mi nechce. Takže používám Adobe, ale jen v nouzi.
MilanSu (823)|28.5.2006 09:20
"pevný format" to jako ze nejde pouzit "reflow". No ja si vsechny dokumenty PDF ktere chci na PDA (vetsinou manual) prevedu v Acrobatu 7 a reflow mi funguje a pak je to pouzitelny.
Moje zkusenost (mozna to nekomu pomuze) - v Acrobatu Dalsi volby/ Optimalizace PDF, prednastaveni Standartni, zalozka vycistit, volba komprese - Odstranit kompresi, zrusit zatrzitko Opltimalizace PDF pro rychle zobrazovani webu(samozrejme je mozno zrusit i dalsi volby, vypustit akce javascriptu ...). Dokument ulozim a do PDA je nutno jej zkopirovat pres Activesync, volba prozkoumat otevre okno a do nej pretahnu PDF z Total Commanderu.
Zatim mi to vzdy fungovalo, vcera jsem so delal manual na Vario, tak zkraje hlasil nejakou chybu, ale stacilo vyhodit posledni dve stranky (stejne neic nerikajici) a uz je to OK. Obcas se jeste potrebuji na neco do manualu podivat a papirovy sebou netaham a s reflow to jde.
beecher (9270)|28.5.2006 10:43
Jinak, CSD je vpodstate vytacene pripojeni v mobilnich sitich... Takovy predchudce GPRS...
phaeton_esc (261)|28.5.2006 10:51
já teda všechny dokumenty které nepotřebuju editovat převádim do .rgo RepliGo) - velikost zanedbatelná, flow to umí (aspoň teda myslím :) )
MilanSu (823)|28.5.2006 13:09
To Beecher : CSD - cili v dnesni dobe (mam datovy tarif GPRS) je asi zbytecne drahe a k nicemu. Nebo se myslim ????
phaeton_esc (261)|28.5.2006 13:24
ne nemilis...plati se tam za čas, ne za data...tzn ze si nemuzes v klidu stahnout stranku a pak si ji precist - protoze za ctvr hodiny cteni platis ctvrt hodiny dat :)

v dnesni dobe tezce mimo, gprs ma uz kazdy levnejsi telefon
beecher (9270)|28.5.2006 13:53
CSD bylo v dobe cisteho GPRS dobre ke stahovani velkych baliku dat, protozse bylo o neco rychlejsi nez GPRS, dnes s EDGE, 3G/HSDPA je to uz oprvdu historie...