Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prvních 259200 vteřin s HTC Hermes v ruce

tazz1 (680)|28.5.2006 17:46
Jasně že existuje, dostal jsem ji hned při koupi karty k tomu.
john_ce4you (112)|28.5.2006 19:06
[QUOTE="staubein"]Nevite nekdo jestli existuje redukce z microSD na klasicky SD jako je tomu treba z miniSD na SD? Dik[/QUOTE]

ano, redukce na sd existuje a je take dodavana s mikrosd. bohuzel jsem vsak zatim neobjevil redukci z mikrosd na minisd (prestoze jejich rozmery by jeji existenci umoznovaly), coz mi lehce komplikuje zivot pri obcasnem kopirovani souboru mezi hermesem a motorolou mpx220...
Bohumil Stejskal (414)|29.5.2006 15:53
myslím,že redukce z micro na mini SD by byla celkem fajn :) jináč sem zvědavej,jak velkou kapacitu na micro SD narvou,bo 512 MB je fakt málo :D větší jsem zatím nikde neviděl :no:
beecher (9270)|29.5.2006 16:00
Stranku nazad je odkaz na 1GB microSD kartu...
Vztlak (31)|29.5.2006 18:25
Jsem skutečně překvapen tím, že jsme zůstal ve svém názoru osamocen a co víc, že se výrobců zastáváte a jejich drobné podvůdky jim žerete.
Část problému leží asi i v chápání pojmů. Osobně se přikláním na stranu zdravého rozumu a soudím, že standart je něco co se těší široké podpoře. Bohužel dosavadní tred (VHS/Beta, DVD-R/DVD+R, ...) spíše nasvědčuje tomu že vás výrobci už naučili nazývati standartem něco nestandartního co si pár obchodníků vymyslelo aby ostatní napálili a vydají o tom tlustospis technických specifikací s nápisem Standart XY. Aneb jak praví klasik: "když chcete něco zamaskovat, dejte to do názvu". Např. když vaše neekologické elektrárny moc čoudí, nazvěte je Duhová energie. A když chcete zavést úplnou pitomost, nazvěte ji standartem. U lidí, kteří odvykli přemýšlet hlavou budete mít vyhráno.

Vám skutečně nevadí že z vás tahají peníze za stále jiné tvary standarních pamětových karet? Skutečně vám nevadí, že k tomu neexistuje žádný jiný důvod než jsou vaše peníze?

Nechápu jak tady opěvujete co všechno Hermes umí a zatím nemá ani tak triviální a přitom vysoce užitné rozhraní jako USB Host? Nevadí vám plastiková škatulka? Nevadí vám další standart na sluchátka?

Osobně si myslím, že proti podobným zvůlím výrobců je potřeba bojovat. Bojovat tím, že ze sebe nenecháme dělat blbce a prostě si nebudeme tyhle jejich pasti na ovce kupovat. Nebo už jste zapoměli jak z vás chtěli udělat blbce tím, že se mám pokusili podstrčit celou řadu zařízení s stále pomalejšími a zastaralejšími procesory aby zvýšili své zisky? A jak to dopadlo? Prodeje Varií nic moc, Compact II tragédie a S-200 se raději ani neprodává. A staré Compacty se prodávají vesele dál....

Zamyslete se a nekupijte hned každou blbinu kterou vám naservírují, jedině tak budou donuceni dělat kvalitní výrobky. Nevěřím, že už jste z těch televizních reklam tak zmagořeli.

A autory podobných článků (byť nejsou recenzí) bych prosil alespoň o špetku profesionality. Přítomnost bradiavice jako MicroSD na jinak úžasném zařízení je něco co vy stálo alespoň za jednu větu. Nemusíte to hned kritizovat, to bych od vás chtěl asi moc, ale stačí se o této anomálii zmínit alespoň prostou větou oznamovací. Určitě by to bylo užitěčnější než opravovat v diskusích překlepy nebo uplatňovat vlastní výklad pravidel českého pravopisu.
Vztlak (31)|29.5.2006 18:28
btw: redukci z MiniSD na SD mám, ale nevíte někdo kde sehnat redukci z SD na MiniSD nebo MikroSD? :?
beecher (9270)|29.5.2006 18:31
Jako tu velkou pres nejakou redukci nacpat do tech malych slotu? :D
osch (1330)|29.5.2006 18:48
to Vztlak: Tvůj názor beru. Ale. I přes to, že na ce4you je 12893 registrovaných uživatelů, není nás dost na to, abychom změnili uvažování takových nadnárodních molochů jako SanDisk :no:

to všichni: Prosím. Držte se tématu HTC Hermes a nechme polemiku nad SD, miniSD a microSD do jiné diskuze. ;)
Vztlak (31)|29.5.2006 18:52
No jasně. Jako se dělala redukce z PCMCIA a CF (ještě bych ji někde našel, bylo to slušný bago) tak právě postrádám tu redukci SD na MiniSD. Sice by to z toho trochu čumělo ale co.... Výrobce ve své velikosti rozhodl a nám plebejcům nepřísluší jeho rozhodnutí soudit. Budeme se holt budmeme muset přizpůsobit!
Vztlak (31)|29.5.2006 18:54
[QUOTE="osch"]to Vztlak: Tvůj názor beru. Ale. I přes to, že na ce4you je 12893 registrovaných uživatelů, není nás dost na to, abychom změnili uvažování takových nadnárodních molochů jako SanDisk :no:

to všichni: Prosím. Držte se tématu HTC Hermes a nechme polemiku nad SD, miniSD a microSD do jiné diskuze. ;) [/QUOTE]

No, já myslím, že 12893 neprodaných Hermesů jen v ČR je docela pádnej argument. ;)
beecher (9270)|29.5.2006 19:06
No, to si jenom myslite, ze se Vario neprodava... Asi se spatne divate sem do diskuzi. Compact II se neprodava, protoze oproti normalnimu Compactu moc navic nenabizi, a bohuzel S200 ma smulu tu, ze jej zatim neprodava zadny operator...

A Hermes? Na to uz se vsichni v Nemecku a v UK trepou jak na bonbony, protoze to bude komunikator, ktery tam konecne umozni vyuziti nasazovaneho HSDPA...

Jinak, operatori jsou opravdu schopni prodat i uplnou blbost a jeste nadelat kolem toho humbuk, jak je to skvele a uzasne, takze bych se toho nebal, ze by se Hermes neprodaval... ;)

EDIT: Opravena cestinarska hrubice... Diky, Frankie, ale po dnesnim frmolu v praci (8 hodin komunikovat v EN) uz mi ten cestin nejak nejde...
john_ce4you (112)|29.5.2006 22:08
[QUOTE="Vztlak"]Jsem skutečně překvapen tím, že jsme zůstal ve svém názoru osamocen a co víc, že se výrobců zastáváte a jejich drobné podvůdky jim žerete.[/QUOTE]

nikdo ti prece tvuj nazor nebere, ale nechtej po mne, abych si kvuli tomu hermes nekoupil. taky mi mikrosd vadi a kdyby bylo na trhu jine srovnatelne zarizeni s sd kartou, tak ver, ze mu dam prednost, ole ono proste zadne neni. a ja jsem neco s klavesnici, umts a dotykovym displejem proste chtel, a tak jsem si to ze sve penize poridil...

[QUOTE="Vztlak"]Nechápu jak tady opěvujete co všechno Hermes umí a zatím nemá ani tak triviální a přitom vysoce užitné rozhraní jako USB Host? Nevadí vám plastiková škatulka? Nevadí vám další standart na sluchátka? [/QUOTE]

no alke to je prece normalni, ze opevujeme to, co hermes MA, ne? a kazde zarizeni nebude mit neco, co bude nekomu chybet - i za 100 let... usb host nemel ani compact, ani wizard - presto jsem si obe zarizeni take poridil. ano, sice bych usb host chtel, ale opet jeho absence neni duvodem, abych si hermes nekoupil. navic pro mne usb host neni neco zasadniho, pravdepodobne bych ho v hermesu pouze mel, ale nejspis bych ho nikdy prakticky nepouzil (napr. ani k mininotebooku, ktery pouzivam 10 hodin denne, jsem nepripojil nikdy nic jineho, nez flashku a dvd mechaniku (a i tu za dva roky maximalne trikrat)). vzdy jsem trval napr. na tom, aby pda a notebook mely infraport - no a kolikrat sem je za 10 let opravdu potreboval? na jine veci, nez na vyzkouseni, ani jednou....
plastikova skatulka? mel jsi hermese v ruce? cetl jsi, co jsem psal? ano, radeji bych plech pouzity na compactu, ale ten plast hermesu je rozhodne nejkvalitnejsi, jaky jsem kdy na pda videl - a ze jsem jich mel. a opet - hermese bych si koupil i v pripade, ze by byl z papundeklu.
ano, pripojeni sluchatek se mi take nelibi, ale zase to neni duvod k tomu, abych hermese nekoupil. navic qtek 8600 pouziva stejny system - asi novy budouci "standard" u htc. no a az se mi sluchatka podelaji (resp. ta redukce), tak si ji proste koupim novou (jestli vubec v tu dobu budu mit jeste hermes).

[QUOTE="Vztlak"]Zamyslete se a nekupijte hned každou blbinu kterou vám naservírují, jedině tak budou donuceni dělat kvalitní výrobky. Nevěřím, že už jste z těch televizních reklam tak zmagořeli. [/QUOTE]

no to uz je docela sila. ano, jasi sem magor, kdyz si kazdeho pul roku kupuju novy stroj, ale rozhodne to nemam z reklamy, jelikoz na televizi prakticky nekoukam (maximalne si necham nahravat porady, ktere chci videt). jiste si nekupuju ani kazdou blbinu - telefony jsem mel pred smartphonama pouze dva - historicky dancall a kdyz se rozpoadl, poridil jsem si t10. mel jsem ale hodne pdacek (takovy zvlastni konicek) a ve chvili, kdy zacaly mit integrovany telefony, pokracoval jsem v nich. i tak jsem jich mel jen neco kolem dvaceti, prestoze jich byly vyrobeny stovky (tak jakapak KAZDA blbina:) ). ano, nelibi se mi, ze ze mne tahaji vyrobci dalsi a dalsi penize za drobne zmeny, ale co mam delat? bojovat proti tomu? sorry, ale ja jsem zvolil jinou metodu - radeji vic makam, vic vydelavam a kdyz proste neco CHCI, tak si to koupim - a hermes bych si koupil, i kdyby stal 30 tisic. kdyz na to mit nebudu, resp. kdyz mi zarizeni neprinese nic navic, po cem touzim, tak si ho nekoupim ani za tisicovku. je to jako s vinem - kdyz mi nejake chutna, koupim si klidne lahev za 1500, no a kdyz mi nechutna, tak ho nepiju ani kdyz stoji 5000, bez ohledu na to, ze ho plati nekdo jiny...

[QUOTE="Vztlak"]A autory podobných článků (byť nejsou recenzí) bych prosil alespoň o špetku profesionality. Přítomnost bradiavice jako MicroSD na jinak úžasném zařízení je něco co vy stálo alespoň za jednu větu. Nemusíte to hned kritizovat, to bych od vás chtěl asi moc, ale stačí se o této anomálii zmínit alespoň prostou větou oznamovací. [/QUOTE]

no tak ja nejsem profesional, takze si mohu dovolit amaterske postrehy. ale hlavne - pokud jsi moje postehy cetl, musel jsi prece na zminku o prechodu na mikrosd narazit - a dokonce jsem se vyjadril nelibe o teto zmene. takze kdyz uz kritizujes, precti si alespon poradne CO kritizujes.
mikrosd jiste neni zatim prilis rozsirena, ale standardem se stane, s tim nic nenadelas. pokud si odmitas koupit neco s mikrosd, tak si uz asi moc novinek v zivote nekoupis. docela se ti divim, zes s timto pristupem nezustal u pda s cf slotem...

zaverem:
ja s tebou v mnohem souhlasim, ale mam jine priority. nemusis je pochopit, nemusis s nimi souhlasit, ale muzes je prosim bez urazek akceptovat?
staubein (47)|29.5.2006 22:55
To Vztlak: No, ne ze bych s tebou nesouhlasil ze by bylo lepsi, aby v Hermovi byl klasickej SD slot, ale nadruhou stranu prave prosazovani novejsich veci (v tomto pripade formatu karet) do techto zarizeni vede k technickemu pokroku, to bysme taky mohli brecet nad tim ze nema kazde zarizeni ten obrovsky CF slot ktery by treba zabral pulku Compacta a podobnych hezkych pidi zarizenich a nutne by je zvetsil:)
Osobne v takovychto pripadech koukam dopredu a koupim si treba radsi microSD s onou redukci na SD (jak jsem v minulem prispevku kvuli tomu odvedl diskusi nekam jinam, pardon:) ), protoze do me 1940 pujde i ted, stoji uz prakticky stejne a az si koupim Herma, tak ji tam pouziji taky. A kdyz mam doma x GB SD? Daji se prodat ne?:)
A navic pro me klady ktere Hermes ma tak prevysuji onen nedostatek v podobe microSD, ze mi to zas tak nevadi:)
Vztlak (31)|30.5.2006 11:30
Asi už stárnu. Když jsem si před deseti lety kopil za 25 000,- Casiopeiu s WinCE a klávesnicí, udělal jsem to proto že jsem věřil a stále věřím, že tato zařízení musejí mít klávesnici. Pak přišlo LG a pak hned HP Jornada 620 za tuším 43 000,-. V době kdy to ještě byly nějaké peníze. Byla to bomba. Velký barevný display a klávesnice. Pak ale výrobci usoudili, že klávesnice nepodrebujeme, otočili nám displeje nastojato. Přišly Palmy, Everexy, iPaqy a podobně. Já (spolu s bohužel s menšinou) jsem trval na klávesnici a přešel na Psion MX5. Ten byl taky drahej jak prase. Dodnes nepřekonaný hardware. Bomba. Už se nevyráběji a nástupce neni. Škoda.
Dobře. Nemám jinou možnost, musím vybírat z toho co je i když mi to nebyhovuje. Kupuji MDA, MDA II a teď Compact. A helemese... Výrobci se probudili, otočili nám displeje na ležato a přidali klávesnici. Super. A z toho mám jako padnout na zadek? Kde byly sakra těch deset let? To na to přišli předevčírem? Mohli za mnou přijít v roce 1997 a já bych jim rád poradil.

Raději ani nebudu říkat co to stálo pěnez. A co prachů jsem nastrkal do PCMCIA a CF pamětí. Dobře, byly velké a tak jsem přešel na SD a neřekl jsem ani slovo, ale už mi prostě dochází trpělivost.

S telefonama je to to samé. Měl jsem vůbec první telefon co vibroval - Alacatel HC-1000. Učarovala mi Motorola StarTAC. Pamatujete si ječtě kolik stála? Schválně... A strkala se do ní velká SIMka. Pak přišla předprodukční (a revoluční) Noikia 6110. Pak jsem dva roky čekal až přijde 7110. Zpozdila se o rok a byl to průser. Pak první tel s barevným dispeljem Eric 68i. Vůbec nefunfoval a byl zoufale pomalej. A tak dále. Ke všem těmhle srandičkám vybrační baterie a příslušenství a byly to rázem telefony za 20 000,- v dobách kdy už se daly dávno kupovat telefony za 4000,-.

A situace s foťákama? Můj první Kodak byl velkej jak krabice od bot, cpalo se do něj šest tužkovejch, fotil VGA v kvalite horší než první fotomobili a atál 83 000,-!!!! V republice se prodali čtyři. To Olympus XL-1400 (první digi zrcadlovka) stále jen půlku a byl skvost. Měl jsem u nás jeden z prvních kusů. Od té doby si jednou za rok kupuju novou digi zrcadlovku a tak 2x do roka nový kompakt do kapsy (a obšas i ženě :) ) Všechno pouze Canon nebo Pentax (EOS-300,10,350,20, IXUS 40, 50, 500, 600, 800,.. Optio S3, S4, S5). Poslední před 14 dny. Ale už mne to nebaví. Končim.

Stárnu. Už si nehodlám kupovat další nedoděky jen proto že jsou nové nebo jen proto že nic nepšího neni. Budu si je kupovat jen když to budu opravdu potřebovat a to co mám teď mi už opravdu nebude schopné vyhovět.

Chápu že je to jen a jen můj názor a nikomu ho nevnucuji. Z výše uvedeného je asi jasné, že jsem byl dřív jako vy. Taky jsem všechny ty hračičky musel hned mít a i jsem lítal po světě si je kupovat, abych je měl o týden dřív. Taky jsem si nalhával že je skutečně potřebuju, že bez toho nemůžu žít. Teď tu mám plnou skříň kravin, které mne jen v nákupu stály hodně přes milion a které jsem nikdy nepotřeboval. Teď už si to přiznám.

Jen vám chci poradit, aby jste se probrali dřív než takovou skříň budete mít v kanclu taky. Až vám bude hodně přes třicet jako mě, tak k tomu co jsem tu psal totiž dospějete taky, ale alespoň pak na sebe nebudete muset bejt tak nasraný.

Já teď seberu těch 30 000,- co jsem chtěl dát za Hermese, koupím svým dvěma prckům jejich první hoská kola a strávím s nimi krásných (a deštivých) 14 dní na Šumavě. Vím že můj Compact mi tam poskytne to co potřebuji. Vy si kupte Hermese a strčte si ho na tu hromadu do skříně.
beecher (9270)|30.5.2006 11:41
Na to je jednoducha rada... :D
Prodat zarizeni, ktere jiz nepotrebuji, ono nekomu poslouzi... Sice na tom asi moc rejze nebude, ale preci jenom par korun dobrych... ;)
nasca (33)|30.5.2006 11:41
Se Vztlakem hodne souhlasim. Proste vyrobcum jde hlavne o zisk. Kdyby ted udelali uplne idealni PPC, tak by 1-2 roky nemuseli nic noveho vyrabet. Bez novinek by klesal jejich podil na trhu atd...vsak ekonomove vi. A IMHO pokracovatel Hermesa bude mit normalni pripojeni sluchatek (3,5 mm), coz bude dalsi plus novinky:D Z mikra SD se stal standart, protoze tak jde vyvoj (napr. nechtel bych mit doma PC pres cely pokoj, diky vyvoji mam laptop, nebo tahat prvni mobily...)

A proto abych na nakupu techto veci moc netratil, kupuji z druhe ruky :D .
staubein (47)|30.5.2006 12:30
To Vztlak: Ja s tebou v podstate taky souhlasim, ale tak to proste je, na tom nic nezmenis, protoze se najde dost lidi kteri si to koupi a vyrobci na tom vydelaji a motivuje je to tak k dalsim vylepsenim. Nadruhou stranu nikdo te to nenuti kupovat:) To tak nutne potrebujes kvuli detailum vyhazovat kazdejch pul roku penize za novy zarizeni? A proc po pul roce to stare neprodas, kdyz ho uz stejne nepouzijes? Prece po pul roce kdyz se o nej staras tak ma furt velmi vysokou hodnotu a pak te ve finale nevyjde ten upgrade tak draho. A pokud jsi technoid, tak si to zase naopak kvuli temhle pidi zmenam kupujes a mel by te vyvoj tesit, ted presne nevim kam te zaradit. Ja mam svoji 1940 uz tri roky a zatim jsem nenasel nic, co by me stalo za to ji menit, teda za ty prasule co za to chteji. Ma BT, prehraje mi mp3 i filmy, odesle a prijme maily, pekne se synchronizuje, funguje navigace atp. a hlavne, je uzasne mala, ve sve dobe bezkonkurencne a i ted na ni jen maloktere PDA:) Nema wifi, to je jediny velky minus co na ni shledavam, ale abych kvuli tomu kupoval kazdejch pul roku nove zarizeni to ne, to se radsi budu piplat s tim svym a udrzovat ho tak, aby stale fungovalo. A az budu POTREBOVAT, koupim nove:)
osch (1330)|30.5.2006 12:34
[QUOTE="osch"]to všichni: Prosím. Držte se tématu HTC Hermes a nechme polemiku do jiné diskuze. ;) [/QUOTE]:!: :!: :!:
mmambo (118)|2.6.2006 13:22
Tak tedy k Hermesu, lze jej snad sysnchronizovat přes AS na outlook. Nyní jsem se dost vyděsil, že ćhybějící USB host znamená, "nesesynchronizuješ s Notebookem jinak než přes bluetooth nebo infra"? Do této chvíle jsem celkem byl rozhodnut ho pořídit, ale nejde-li synchronizovat přes kabel, tak je to problém.
ElSoft (1244)|2.6.2006 14:20
jen klid USB-host znamená něco jiného a k PC samozřejmě přes USB připojit jde;)
jen si k němu nepřipojíš třeba FlashDisk, Foťák, klávesnici, atd..
Fuzo_ce4you (24)|15.6.2006 17:14
Kdy uz tady konecne bude :-(
tomulinek (216)|18.6.2006 14:57
Aktuálně uvažuji o koupi nového komunikátoru s Windows Mobile (místo stárnoucího mazlíka MDAc) a Hermes mě zaujal. Tedy jen do té doby, než jsem našel údaj o předpokládané ceně (699–799 EUR) – to je opravdu síla. Tady se bohužel ukazuje, kolik stojí postradatelné kejkle v podobě např. druhé kamerky na videohovory (o jejím smyslu mě za současného stavu zřejmě nikdo jen tak nepřesvědčí). :dead:
No nic, v současnosti nezbývá asi nic jiného, než zkousnout slabší procesor (s nutností přetaktovat) a absenci 3G sítí (což našinec ještě tak rok určitě přežije bez větších problémů) a jít do Qteku S200. Jeho cena je přeci jen mnohem přátelštější a i přes to, že se jej u T-Mobile i Eurotelu zřejmě jen tak nedočkáme (viz diskuze zde), asi je to současná nejlepší koupě pod 18 tis. :oops:

PS: Navíc, opravdu kdo ví, zda se u operátorů u nás stihne objevit lokalizovaný Hermes aspoň na Vánoce... :cool:
beecher (9270)|19.6.2006 10:19
[QUOTE="tomulinek"]...což našinec ještě tak rok určitě přežije bez větších problémů...[/QUOTE]Ja s tim nemam zadny problem... Data fici jedna radost... ;)
Miloš Strouhal (3997)|19.6.2006 10:37
Jo, jo, u mne to samé, již přes půl roku.. ;) :yes:
Zdenek Malinsky (9781)|19.6.2006 11:37
Záleží, jakého máš operátora a jaké datové služby poskytuje v oblasti, kde bydlíš, pracuješ a často pobýváš (GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA). Např.nemá cenu kupovat zařízení s UMTS jen proto, že 3x za rok pojedeš do Brna nebo Prahy.
Nevím, k čemu PDA používáš, ale já osobně bych asi zatím zůstal u MDAC (nejlevnější je zařízení, které už máme doma) nebo pořídil smartphone (třeba Qtek 8310).
Jinak toto je téma do jiné diskuze (Jaké si mám vybrat...)
Vztlak (31)|19.6.2006 18:10
Každý preferujeme něco jiného (moje preference jsou tu už dost profláklé :D ), ale skutečně by mne zajímalo na co všichni tak nutně potřebujete ty šíleně rychlý internety s těma divnejma zkratkama....
Já používám GPRS a když Bůh a operátor dá tak i EDGE, ale praktické srovnání s pevnou linkou (o kterém tu furt všichni mluví) vyznívá pro tyhle výdobytky mobilismu dost nelichotivě.

Za vše bych zmínil alespoň latenci která nelze nezvat jinak než jako totálně brutální. Např. když v SSH zmáčnu klávesu tak čekám řádově vteřiny než se písmenko objeví. Výpisy (např. z DB) sice přilítnou jako drak a prosviští obrazovkou, že se až leknu, ale při zadávání dalšího příkazu si opět počkám na každé písmenko. Dost na prd. No a kdybych chtěl zkusit třeba Wokení Remote Desktop, to je teprve sodofka... Nahonit myšítko kam potřebuji, to chce fakt silné nervy a pevnou ruku.

Když to shrnu, tak na práci to teda moc není. Web jakéš-takéš, ale pravý smysl to může mít tak na stahování filmů. Že bych si ale kupoval telefon na to abych si do něj stahoval movie, když si můžu nechat v kanclu puštěnej comp a stahovat to do něj, mi připadá jako totální nesmysl?!?!

Mohu se tedy zeptat na co to všichni tak nutně potřebujete? Že bych se jako poučil.... ;)
beecher (9270)|19.6.2006 18:26
No, ja kdyz pouziju UMTS a jsem pres VPN pripojeny do firmy, tak mi Remote Desktop beha, jako bych byl na tom stroji...
Latence na GPRS/EDGE je znama, ale na UMTS ci HSDPA uz to neni tak katastroficke...
Commando_ce4you (121)|19.6.2006 19:08
Já například internetové připojení přes mobilního operátora nepotřebuji - nebo lépe řečeno za tu cenu a ubohou kvalitu nechci. Doma mám za stejnou cenu - datově neomezený (i bez FUP), 2Mbps rychlý, stabilní, s latencí na "cz" do 10ti ms - internet. Kdyby mob. operátoři snížili cenu o 50% už bych o tom uvažoval!
Sám mám již přes 2 roky MDA II a pomalu hledám náhradu, která mi opět alespoň 2 roky vydrží. Ano, Hermes není dokonalý, ale musíme si uvědomit, že žijeme v době masové spotřeby, masové poptávky a konsumerismu. Tedy stejně jako filmy jsou i PDA dělány pro průměrného (diváka) spotřebitele. Co se totiž vymiká průměru je neziskové, tedy nežádoucí :) Bohužel cena, v poměru k praktickému využití mou osobou, mě asi odradí :(
beecher (9270)|19.6.2006 19:25
Commando, to je sice hezke, ze takovy kvalitni Inet mas doma, ale ten si nesbalis na cesty (k vode, na chatu...) ;)
Commando_ce4you (121)|19.6.2006 20:05
Ano, ano, vždyť jsem také napsal, že ho nepotřebuji :) Abych to dovysvětlil... Mobilní Internet životně nepotřebuji, ale chápu, že někdo ano - třeba ke svému zaměstnání. Abych ho měl místo pevného připojení - na to je příliš nekvalitní a 3G u nás (okres Nbk) není. A mít obě varianty připojení je finančně nákladné. Proto jsem psal o tom "kdyby" snížení ceny :yes:

Jen jsem chtěl vyjádřit, že vzhledem k cenám a kvalitě pevného připojení je cena mobilního připojení, i přes jeho "mobilitu", vysoká (plus kvalita a pokrytí je velmi mizerné). Sám jsem byl 2 měsíce uživatelem GPRS a nešlo pomalu načíst ani webovou stránku - to je za tu cenu drzost! Nijak tím neútočím na uživatele těchto připojení! Z toho jsem chtěl vyjádřit, že u Hermese je pro mou osobu EDGE i UMTS zbytečností, ale přesto o něm uvažuji kvůli jiným kvalitám oproti Variu. :?
john_ce4you (112)|19.6.2006 21:41
[QUOTE="Vztlak"]...skutečně by mne zajímalo na co všichni tak nutně potřebujete ty šíleně rychlý internety s těma divnejma zkratkama....
Já používám GPRS a když Bůh a operátor dá tak i EDGE, ale praktické srovnání s pevnou linkou (o kterém tu furt všichni mluví) vyznívá pro tyhle výdobytky mobilismu dost nelichotivě...
...Za vše bych zmínil alespoň latenci která nelze nezvat jinak než jako totálně brutální. Např. když v SSH zmáčnu klávesu tak čekám řádově vteřiny než se písmenko objeví...
...Mohu se tedy zeptat na co to všichni tak nutně potřebujete? Že bych se jako poučil.... ;) [/QUOTE]

pohybuju se po praze, internet potrebuju tak proc ne umts, kdyz je to za stejny penize, ze? porizovaci cenu hermese mi pripominat nemusite, stejne bych si ho koupil (a navic byl docela levnej).
jinak vlastne si i castecne na otazku vyhod umts oproti gprs odpovidas - latenci mam na umts do 150ms, coz uz je celkem pouzitelny i na skype (ve stejnou chvili na stejnem miste nameril kolega na mdac cca 1500ms!). download kolem 750kbps, takze pro me potreby postacujici. dokonce si po prichodu domu notebooka z lenosti casto ani nepripojim kabelem do site, ale pokracuju pres umts...
jinak je asi zbytecny, abys za kazdou cenu hledal pouziti pro sebe - pokud te nic nenapada, tak to nepotrebujes, tecka. na tom prece neni nic divneho. ja sem bez umts zil doted a zil bych jiste i nadale (jako ostatne bez vetsiny civilizacnich vydobytku), ale kdyz sem mel moznost ho zacit pouzivat, tak sem ji vyuzil...
Zdenek Malinsky (9781)|19.6.2006 22:36
Prvních 259200 vteřin s HTC Hermes v ruce je název této diskuze. Zda má smysl mobilní internet, jeho rychlost, využití na PDA řešte jinde.
Commando_ce4you (121)|20.6.2006 11:53
Hermese jsem neměl v ruce a popravdě Vario jen na několik sekund. Krátkou diskuzí kolem mobilního internetu jsem chtěl položit tento první dotaz.

1) Za předpokladu, že naprosto nevyužívám mobilní internet (GPRS/EDGE/UMTS) - má Hermes pro mě nebo kohokoliv podobného smysl? Je tam dostatek jiných ocenitelných vlastností oproti ostatním komunikátorům (zejména oproti Variu krom jeho rychlosti)? Hermes mi po delší době přišel jako zařízení, které by mi mohlo opět alespoň 2 roky vydržet jako mé MDA 2. Nejsem typ co tyto věci mění po půl roce nebo má více kusů.

2) Nemám zkušenosti s WM5, ale na svém MDA2 jsem se marně pokoušel přes různé programy rozchodit hlasové vytáčení přes BT sluchátko. Je (bude) tento problém již nějak vyřešen? (nový zákon o provozu na poz. kom. se blíží)

3) Doma mám WiFi router a do něj zapojený ADSL modem. Přes router sdílím internet pro notebook a stolní PC. Je možno tak jako u PC nastavit pripojení PPC k mé WiFi síti? (včetně přidělení IP a nastavení brány). Rád bych ho používal doma takto na Skype, aby nemuselo PC zbytečně běžet.

4) Dá se přečíst a hlavně napsat a odeslat SMS nez jediného dotyku obrazovky na Hermesu, tedy jen za použití vestavěné klávesnice? (tedy začínaje na Today Screen, přes spuštění pošty, vybrání příjemce, napsání textu, odeslání a návratu zpět na TS)

5) Ukázky fotek v preview pořízené vestavěným fotoaparátem mě příliš nenadchly, ale víc se očekávat nedá. 2 MP fotoaparát na Hermesu mě lákal z hledika možnosti focení textu a pozdějšího vytisknutí doma na tiskárně. To by byla velice užitečná vlastnost. Je tedy fotoaparát na zařízení schopen kvalitního (čitelného) focení textu na formátu A4 / 1 foto?

Těším se na odpovědi a předem za ně děkuji ;)

Přece jen investice by to byla veliká a chci mít jistotu, že budu spokojen. Jinak mě nejspíše čeká kombinace mobilní telefon (asi SE K790i) + PDA (asi FS Loox N500/520). Ale pořád bych rád "all in one" :)
atomion (1159)|20.6.2006 12:48
ad1 .. dle mého názoru ano.. Má mnoho "vychytaných much".. A myslím že rychlé datové přenosy začneme časem využívat všichni..
ad3 .. myslím že ano

Na ostatní radši neodpovídám protože si nejsem jistý..
phaeton_esc (261)|20.6.2006 12:55
1. krome dat, jineho designu a rychleho cpu je to imho porad vario :)
2. nevim
3. ano (u varia me dost prekvapila antena - nasla mi ap vzdalene cca 150 m od baraku, na ceste jsou vzrostle stromy..ovsem pokusy o pripojeni nebyly uspesny :( )
4. ano, dokonce velmi dobre
5. tezko rict

poznamenavam ze nevim jak hermes, vario tyhle veci ale zvlada (3 a 4, 2 jsem nezkousel, 5 se neopovazuji :) )
vklacan_ce4you (117)|26.6.2006 23:09
Prosím, kde sa dá kúpiť HTC Hermes???
beecher (9270)|26.6.2006 23:14
Zatim nikde... Oficialne...
Vztlak (31)|27.6.2006 17:47
Ahoj, netušíte náhodou někdo, jaké řešení používá tenhle microesdéčkovejzázrak ;) stran BlueTooth? Zajímá mne zda je tam čip Widcomm a jejich SW nebo opět jen tem Mrkvosoftí bastl. Jde mi hlavne o podporu profilů HeadSet a HandsFree, jelikož to pověstné streamování muziky u MDA-C mne fakt neoslovilo.
Diky
Radek
beecher (9270)|27.6.2006 17:58
Vsadim se, ze ten Microsofti...
scenic (225)|28.6.2006 14:48
Nemate niekto info kedy sa to ma zacat predavat oficialne???
beecher (9270)|28.6.2006 14:56
Nekde jsem cetl, ze snad by mel byt uz od 15. cervence... Ale kdo vi... Rumors...
beecher (9270)|29.6.2006 17:27
Podle teto zpravy jiz taiwansky operator Chunghwa Telecom dal Hermese do obehu jako CHT 9000 za 790 baku (americkych dolaru)...
CommanderZ (1798)|29.6.2006 18:59
$790...to u nas pod dvacku nebude :disgusted:
Surgical (2364)|29.6.2006 22:24
Sorry za trochu OT v patrani po Hermovi jsem narazil na TODLE a i kdyz to dneska neni nej nej (a nema to WM5), tak ta cena i na suprdrahem Expansysu mi vychazi na nejakych 8400-8500 Kc s DPH...To uz by bylo myslim prodejne i zde.
Vztlak (31)|30.6.2006 14:16
Ale sakra to vypadá pěkně. Ještě by to chtělo aktivní kolébku, ale ta bude asi nereálná z důvodu umístění konektorů z boku. Ale jinak moc pěkné.
beecher (9270)|30.6.2006 17:20
http://www.theunwired.net/?itemid=3146

HTC Hermes bude podle vseho za par dni dostupny u O2 Germany jako XDA Trion.
beecher (9270)|30.6.2006 20:30
extreme4u_ce4you (3)|12.7.2006 09:22
Mám Nokii 9500 a tohle by mohl být její nástupce. Má to win5, rychlej procák, atd.
Nechci tady vytvářet flame, ale jsou 3 podstatný věci co mi na něm vadí:
- nemá horní číselnou řadu na klávesnici spolu s českými znaky -obrovský problém
- používá micro SD - proč proboha ne SD nebo mini SD
- N9500 má rozlišení displaye 640x200, proč Hermes nemá 640x480 - škoda.

Můžu se zeptat jaké rozlišení má přední kamerka pro videohovory?? Někde píšou VGA (640x480) někde píšou nějakou polovinu VGA. Díky
beecher (9270)|12.7.2006 11:16
Ceske znaky se budou dat opet vyresit stejne jako na Variu ci Universalu...

Kamerka: Neni to jedno? Stejne jsou videohovory slideshow, ne real-time... ;)

Ad N9500 a rozliseni: to muzu zase oponovat, proc je to tak priserne velke, tezke, pomale a proc to nema stylus? ;)

A karty? To nevi nikdo...
extreme4u_ce4you (3)|12.7.2006 15:09
Díky za reakci.
-ty české znaky se píšou pěkně blbě, na N9500 je to paráda. A přitom by se tam ta jedna řada úplně v pohodě vlezla-a to by byla bomba
-máš pravdu je to spíš slideshow, ale opravdu nevíš rozlišení té kamerky vpředu-jen tak pro zajímavost a ať je v tom jasno
-ten stylus, to jsem zapomněl napsat-to je veliká výhoda Hermese
-ještě jedna věc-co se stane když po někom hodíš N9500 a nedejbůh ho trefíš???

Ještě bych měl 2 otázečky:
1) Je několik verzí Hermese, je ta ošklivá co představovali zde http://msmobiles.com/news.php/5368.html a pak ta hezká co mě se líbí co jste představily vy tady (myšleno design a subjektivně), jak poznám jen podle názvu, kterou dostanu kdybych si ho objednal?? A jsou ještě opravdu 2 verze s procesorem 300 a 400MHz??
2) Kde jste ho koupili vy?? Můžete prozradit shop kde ho mají. Taky bych bral jeden kousek.
Díky