Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Aké ROM na Vario?

stefan.toth (5)|21.5.2006 16:12
Dobrý deň. Som čerstvý majitel MDA VARIO. Už týždeň čítam príspevky a neviem sa rozhodnúť na akú verziu ROm upgradovať moje MDA.
Neviem, ale asi tu nebude platiť, že čim vyššie číslo verzie, alebo čím novšie tým lepšie.- lebo som našiel ROM od Qtek, T-mobile...
Prosím poraďte.
Surgical (2364)|21.5.2006 16:57
A co te nuti ke zmene ROM? Spis popis konkretni nedostatky/problemy, chybejici funkcionality, podle nich se pak da snaze dobrat, co vlastne clovek chce, co muze a co nemuze mit.
stefan.toth (5)|21.5.2006 17:00
Skôr zvyšenie stability a odstránenie ružového t-mobile prostredia.
mousefromhouse_ce4you (268)|21.5.2006 17:11
[QUOTE="stefan.toth"]odstránenie ružového t-mobile prostredia.[/QUOTE]
Pro zruseni customizace staci po HR jak se objevi odpocitavani udelat reset.
Surgical (2364)|21.5.2006 17:32
Mnou preferovana ROM budes potrebovat CID unlocker a dobre je nastudovat predem vse, co se flashovani ROM na Variu tyka, jak na zdejsich forech, tak na forech XDA-Developers
stefan.toth (5)|21.5.2006 17:40
A ten program ER2003Edit sa ešte dá použiť na úpravu ROM, lebo po otvorení
súboru ROM žiada zadanie nejakého kľúča?
Surgical (2364)|21.5.2006 17:44
Ne, neda, je totiz pro uplne jina zarizeni s uplne jinym operacnim systemem. Problematika Extended ROM na Wizardu/Variu/Qteku 9100 atd. je uplne jina a zde dostatecne probirana...
phaeton_esc (261)|21.5.2006 17:55
nějak nevidím důvod k tomu mít tam poslední dostupnou verzi :)
nechal jsem si tu co byla již při dodání (tzn. posledni t-mob romka) a běhá bezvadně...
pochybuju ze se nějak zvýší výkon, nebo snad stabilita...stabilní mi vario připadá víc než dost :)
stefan.toth (5)|21.5.2006 17:57
Ďakujem, ešte malý dotaz: keď urobím kompletnú zálohu a v prípade nutnosti uplatnenia záruky ju nahrám späť, bude reklamácia uznaná, lebo je asi zakázané prehrávať ROM- zistia to?
Surgical (2364)|21.5.2006 18:08
Kompletni ROM je ke stazeni na strankach T-Mobile, pri jejim nahrani by nemely problemy se zarukou byt zadne...
stefan.toth (5)|21.5.2006 18:32
Bohužiaľ slovenský T-Mobile neposkytuje žiadne ROM ani download pre Vario.
A našiel som túto verziu ROM- 236540-ruu_prodigy_2180701_21807111_022011_qtek_rus_rus_test
doporučujete, je tam vôbec možnosť výberu angličtiny?
stj (51)|21.5.2006 18:43
[QUOTE="phaeton_esc"]nějak nevidím důvod k tomu mít tam poslední dostupnou verzi :)
nechal jsem si tu co byla již při dodání (tzn. posledni t-mob romka) a běhá bezvadně...
pochybuju ze se nějak zvýší výkon, nebo snad stabilita...stabilní mi vario připadá víc než dost :)[/QUOTE]

kolega Vase zariadenie by som chcel mat :D
moje Vario sa zdaleka nesprava tak ako by som od neho cakal, ale co sa ROM-ky tyka tak skusam pockat na novsiu od TMO. Nejak sa obavam ist do inej, ajked uz mnohokrat som po nutnosti X-krat restartovat mal chut vymenit tu ROM okamzite:mad:
stoupa88 (97)|22.5.2006 00:47
hned jak jsem vario dostal coz je asi tyden nahral jsem tam tu posledni 21707102 a zadne problemy jsem neshledal.... ani jedno vytuhnuti na ktere jsem byl pred casem zvyklej s compakta. Ted zrovna na zkousku dam tu posledni tm a uvidim jak se bude chovat pokud OK tak si ji necham :-) jinak downgrade jde provest naprosto bez problemu :-)
jarecek_ce4you (161)|24.5.2006 14:17
moje zkusenosti

1.6.3.2 - pomala, tuhnuti (cca obden), zadne samovolne resety, drobne chyby
2.8.7.1 - svizna, zadne tuhnuti ani samovolne resety, neregistruji chyby
2.8.7.1 @ 264 mhz - samovolne resety (cca 1x denne)

.. ale to neni problem rom :)
phaeton_esc (261)|24.5.2006 16:54
2 stj
dobre, odvolavam. dneska mi ten mizera neprijal zpravu. ledka blikala hezky cervene, ale zprava nikde. po sw resetu nabehla...ale davam to za pricinu tomu ze sem byl v mistech kde signal fakt neni (sklep :) )..pouze obcas najede :)

2 stoupa88
to ze se downgrade da provest verim, ale neprijdou pak na to v servisu? nemam s nim nejak problem, ale pokud je ta posledni romka rychlejsi, tak by to nebylo od veci ho flashnout.
vic se pak bojim toho ze se s nim treba neco stane a v servisu se na me akorat hezky usmejou a poslou me do pryc...
Surgical (2364)|24.5.2006 17:20
Podivej, naflashnes tam oficialni ROMku a pak uz se nesmis akorat podreknout. Pokud vim, lokiwiz umi jak odemykat (a zalohovat prislusny sektor/informaci) tak zamykat (s pouzitim one zalohy) SIM i CID. Takovou superstar, ktera by ti dokazala, ze jsi flashku preflashovaval necim jinym, nez povolenym upgradem, jsem (servisni technici prominou) mezi servisnimi techniky nepotkal. Lide, kteri by to umeli, se totiz obvykle zivi vynosnejsi cinnosti, nez delanim servisniho technika....
phaeton_esc (261)|24.5.2006 17:26
aha, bezva. dik...tak uz mam o vikendu o zabavu postarano :)
downgrade pak spociva pouze v tom ze nahraju predchozi (nizsi) verzi rom?
stoupa88 (97)|24.5.2006 19:23
[QUOTE="phaeton_esc"]aha, bezva. dik...tak uz mam o vikendu o zabavu postarano :)
downgrade pak spociva pouze v tom ze nahraju predchozi (nizsi) verzi rom? [/QUOTE]

Je to presne tak jak pises.

Surgical:Musim souhlasit, ze ty technici tam na to urcite neprijdou a pokud ano.... ROM - Co to je? To jde fakt udelat? To snad ani neni mozny.... Je to podle meho nedokazatelny. /pravdepodobne by to prokazat slo, ale..../

PS: urcite to nikdo neberte jako fakt! Je to ciste muj nazor a zkusenost.
Surgical (2364)|24.5.2006 22:17
Typicky dotaz servisniho technika byva: "Ukazte, kde se to teda zapina?" :D
phaeton_esc (261)|24.5.2006 22:39
haaaa, tak uspesne flashnuto :)
mam tam ted qtek 2.17.7.2 - subjektivne o trochu rychlejsi, kazdopadne jeste jsem netaktoval, takze pak cekam jeste krapet rychlejsi. akorat bootovani mi pripada trochu pomalejsi...ale zas tak casto se precejen nebootoje :)
jinak diky za postouchnuti, mel jsem z toho trochu strach :)
phaeton_esc (261)|25.5.2006 18:41
GENIAAAAALNIIIII, nemuzu si pomoct, ale jak sem tam dal tu qtek ROMku tak telefon ma najednou obludne velkou vydrz....jak jsem byl predtim trochu zklaman vydrzi tak ted jsem primo konsternovan. od rana my padly jenom 2% procenta a to sem si s nim docela hral, poslal par sms a parkrat se neplanovane pripojil na net :)
meilik (93)|26.5.2006 10:34
Myslim ze ti neco behalo na pozadi a ted ne. Ja kdyz neco novyho nahraju do Varia tak to kontroluju ITaskMgrem jestli nezatezuje procesor a tim pak i spotrebu baterky. bezny zatizeni mam 2% a s wifi 5-7%

[URL=http://www.yetanotherhomepage.com/j7xx/j7xx.html?/j7xx/software/util/itaskmgr.html]
phaeton_esc (261)|26.5.2006 10:46
nene, nebehalo. ted jsem to tim itaskmanagerem zkouknul a v pohotovostnim stavu bere 2-3%. takze nevim, ale proste se mi ted zda ze vic vydrzi :)