Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Reensoft PIEPlus 2.0

Zdenek Malinsky (9781)|21.5.2006 14:56
Možná, že jedním z důvodů vašeho zklamání z WM 5.0 byl Pocket Internet Exlorer. Žádná změna k lepšímu a navíc nadstavba Multi IE, skvěle fungující na předcházejících verzích OS bohužel s WM 5.0 nespolupracuje. Zkoušeli jste alternativní browsery? Opera má k dokonalosti své sestry na PC bohužel dosti daleko, NetFront ani v poslední verzi také žádné vítězství o Minimu - Mozzile škoda mluvit.



Naštěstí společnost ReenSoft v pátek vypustila do světa verzi 2.0 své nadstavby nad Pocket Internet Explorer s celkem pochopitelným názvem PIEPlus. Proč si neudělat z PIE pořádný browser, když už ho v PDA máme a na rozdíl od PC nejde odistalovat?



Co nová verze PIE Plus přináší:

optimalizace webového obsahu pro Pocket IE
několik oken Pocket IE v záložkách (tabbed browsing)
posouvání obsahu tažením stylusu po displayi
fullscreen mód
mapování hardwarových tlačítek
nový vzhled pruhu nástrojů (nové)
možnost přepínání mezi klasickým menu a softkeys menyu ve WM5 (nové)
několikakrokový posun zpět/dopředu (nové)
zkratky k webovým adresám (nové)
automatické doplňování URL (nové)
znovuotevření zavřené stránky (nové)
rotace displaye u WM2003SE a výše (nové)
plné ovládání pomocí křížového ovladače (D-Padu)
rozšířené kontextové menu
prohlížení zdrojového kódu stránkty
ukládání obrázků
identifikace Pocket IE jako IE 5.5 a IE 6.0



více obrázků

Zdroj:
Český Dell Axim X50v/51v blog
Brco_ce4you (447)|21.5.2006 15:52
Je pomalsia ako Opera a to dost. A neviem co je take zle na Opere. Ma svoje muchy, ale je to zatial pre PDA, to naj (nepocitam novy NetFront 3.3)
pavelbures (73)|21.5.2006 16:45
Pomalostí myslíte spouštění a práci s programem nebo rychlost načítání stránky? Na Aximu mi PIEPlus běží hodně svižně, spustí se skoro hned a scrollování je taky rychlé, což se o Opeře říct nedá.
TheMelin (1642)|21.5.2006 17:03
Tak to je perfektní :yes:
Pořád sem čekal kdy Southway vytvoří upgrade MultiIe podporující WM5 a stále nic. Tak jdu zkusit toto.
Brco_ce4you (447)|22.5.2006 20:20
[QUOTE="pavelbures"]Pomalostí myslíte spouštění a práci s programem nebo rychlost načítání stránky? Na Aximu mi PIEPlus běží hodně svižně, spustí se skoro hned a scrollování je taky rychlé, což se o Opeře říct nedá.[/QUOTE]

Nacitanie stranok je pomalsie ako u Opery. To rolovanie mate pravdu, ale neni to tak zle.
beecher (9270)|23.5.2006 11:21
Neni? Pro mam nekdy chut tu Operu prave diky tomu, ze to vubec nereaguje na scrollbar, zaslapat do zeme? Navic, takovy scrolling tazenim stylusu po strance je k nezaplaceni... ;)
tazz1 (680)|24.5.2006 10:04
Šlape suprovně. Jen mě trošku štve, že stále si z nějakýma stránkama neporadí.
beecher (9270)|24.5.2006 11:13
Protoze kdyby webdesigneri nebyli prasata, tak to Pocket IE zobrazi (PIEPlus je jen nadstavba). Bohuzel nejake dodrzovani zasad tvorby pristupneho webu je jim sumak...
sid_ce4you (31)|27.5.2006 10:42
no ja neviem opera je asi najrychlejsi browser co som mal
Pie zobrazuje uplne na h...


netfront 3.3 to aby som mal 2GHz ak chcem surfovat plynule a jedine co ide tak ako ma je opera;)
tazz1 (680)|27.5.2006 11:02
No ja mel operu kratce a rychle jsem se ji zbavil. Nevyhovovalo mi na ni vubec nic.

tahle nadstavba je docela dobra, byt jsem tedy zatim nepozoroval, ze by vykreslovala nejake stranky lepe jak klasicky PIE. A taky se mi zda, ze mi prinesla daleko castejsi samovolne restarty.
freewall_ce4you (476)|28.5.2006 00:08
Pred chvili jsem koupil - vypada to super :)
karlic (707)|28.5.2006 08:38
Mozna amaterska otazka: jak to Save do PDA? Ve WM5 nevidim save as html a PDA to vzdy otevre a nenabidne k ulozeni.
download

edit
Nastesti ezdownload.exe chodi i v WM5, takze uz jsem to stahnul. Neexistuje nejake inteligentnejsi reseni?
karlic (707)|28.5.2006 08:51
Jak dosahnout toho, aby se mi kliknutim na odkaz otevrel novy tab na pozadi?

Pozor v Landscape modu nejde pracovat s Option, protoze nejsou videt nektere volby.
beecher (9270)|28.5.2006 18:53
Promazano, napoveda na registry presunuta.
MilanSu (823)|31.5.2006 23:24
Tak jsem si ho taky nainstaloval a pripada mi, ze by mi mohl vyhovovat, hlavne oproti opere se mi libi vicenasobne Back, schazi mi zase naopak Fit to screen.
Ale zase jeden dotaz, co je posledni ikona v dolni liste - Oblibene, Full screen a ta posledni ?????
beecher (9270)|31.5.2006 23:32
Si nastav zobrazeni One Column a bude ti to vzdycky zobrazovat bez vodorovneho scrollbaru. Prekopava to sice dost stranky, ale jenom ty strasne prasacky napsane...

Posledni ikona je "prepinac" na screen-drag funkci (posouvani stranky tazenim stylem), jestli se nepletu...
MilanSu (823)|31.5.2006 23:44
No jako vzdy se nepletes, mohlo mne to napadnout. Prepnuti do One column, je mi jasne, ale nektere stranky jsou v tom dost neprehledne, ale to jen tak na okraj. Ale moznost scrool stylusem mi to vyresi, ono prave spousty stranek ma layout vlevo menu, ktere se ve One column zobrazi nahore a teprve az pod nim obsah stranky, ktery mne zajima.
beecher (9270)|1.6.2006 00:08
No, vzdyt rikam, prasacky napsany web...
Kdyby se nekdo precetl neco o pristupnosti, tak vi, ze se vlastni obsah da na zacatek, navigace na konec a cele se to o CSSkuje, aby to vypadalo normalne, a pak i slavny One Column v PIE si s tim poradi... ;)

EDIT: Pripadne se to nech prechroustat Skweezerem. 1. se zmensi prenos dat, 2. melo by to vypadat jeste lepe... :)
MilanSu (823)|1.6.2006 01:36
To Beecher : Moc diky:) , ten Skweezer s tim udela divy, vypada to mnohem lepe. Zkratka "kdo umi ten umi a kdo neumi (ja) ten cumi (nebo se furt pta)
Ted prakticky vetsina stranek vypada jako original na desktopu a hlavne je prehledna
tazz1 (680)|1.6.2006 09:30
Co to je ten Skweezer?? Zní to zajímavě
Mark314 (232)|1.6.2006 09:34
[QUOTE="Tazz1"]Co to je ten Skweezer?? Zní to zajímavě[/QUOTE]Taky se přidám... co to je???
MilanSu (823)|1.6.2006 09:44
Nejsem sice nejpovonajesi (poizivam ho kratce), ale jde o to, ze se zaregistrujes na www.skweezer.net a vlastne vsechen web (nebo ktery chces) si stahujes pres ne, pri stazeni dojde ke kemprimaci dat (takze stazeni je rychlejsi) a zaroven k prizpusibeni pro prohlizeni na mobilu.
Registrace free verze je zdarma za Pro verzi (lepsi komrese a neco navic) se plati rocni poplatek 15 $.
Nic ti tedy nebrani vyzkouset free verzi a uvidis sam.
tazz1 (680)|1.6.2006 09:46
a nezpomaluje to moc?
Mark314 (232)|1.6.2006 09:49
wow... ted jsem to otestoval... hezký... asi si koupim Pro... ;)
MilanSu (823)|1.6.2006 11:18
[QUOTE="Tazz1"]a nezpomaluje to moc?[/QUOTE]
Cetl jsi to poradne ...., vyzkousej a uvidis, nacti si stranku se Skweezerem a pak na ni dole je odkaz nacist bez Skweezeru (nebo zadej normalne adresu) a porovnej rychlost
cyrilsvet (56)|1.6.2006 12:16
No nevypada vubec spatne. To ze nerenderuje az tak nevadi jako to, ze mi s tim nefunguje pripojeni na Servis24 Ceske sporitelny. A to je problem, takze zbyva zase jen Opera nebo NetFront.
beecher (9270)|1.6.2006 13:08
Njn, kdyz jsem se dival na kod toho CS e-bankingu, tak jsem se az divil, ze to funguje v normalnich prohlizecich...
cyrilsvet (56)|1.6.2006 13:20
To je sice hezke, ale tezko CS upravi kod jen proto, ze to par lidem nejede v PIE nebo PIEPlus. Je treba vychazet z reality a ta je jasna. Mozna je to spatne napsane, ale kdyz si s tim poradi i Opera a NetFront neni duvod aby to nezvladl jiny browser. Bohuzel PIEPlus to neni a asi nikdy nebude, pokud to CS neupravi.
beecher (9270)|1.6.2006 18:37
No, na nektere e-bankingove sluzby v CR by bylo radno postvat komisi MICR a povedet tem bankam neco o dostupnosti a pristupnosti jejich webu...

Ja mam jedinou radu, zmenit banku, kde se na mne s necim jinym nez browserem na PC pod Windows budou tvarit mileji... ;)
tazz1 (680)|1.6.2006 19:01
A je takova banka?
beecher (9270)|1.6.2006 19:04
Jiste. eBanka.
maro.sk (46)|6.6.2006 12:26
Je to standardne spravanie PIEPlus, ze nove zalozky otvara ako sa mu zachce? Niekedy mi zalozku otvori normalne ako zalozku (mam potom 2 zalozky v jednom okne), niekedy mi to miesto zalozky otvori nove okno prehliadaca, takze mi bezia prehliadace 2,3,...
A este sa mi nepodarilo v jednom okne mat otvorene viac ako 2 zalozky.
Na odkazy som pouzival kontextove menu 'Open in (Back) New Tab'.
Fefe_ce4you (2)|16.6.2006 21:55
Mě ty záložky také nejdou umí někdo poradit co s tím?
beecher (9270)|17.6.2006 18:55
Zkuste si ve vlastnostech PIEPlus na zalozce Tab 1 zvetsit pocet viditelnych zalozek na 8, pak by to melo prestat zlobit.
tazz1 (680)|17.6.2006 19:20
Tak mě už PIEplus skončil. Teda trial skončil. Nijak mě nenadchl (nevšiml jsem si ničeho tak extra oproti základu proč by se vyplatilo dát za něj takový prachy), takže si ho kupovat nebudu.
Třeba časem vyjde opravdu něco revolučního co nebude mít problém s tlačítky na některých stránkách (viz. debata výše o netbankingu)
MilanSu (823)|24.6.2006 00:54
Taky mi zrejme vyprsel TRIAL, takze jsem objednal a zakoupil ostrou verzi (jeste mi teda neprisel reg.kod, ale snad dorazi). Stahnul jsem si i primo z objednavky na pocketgear aktualni verzi.
OVSEM NARAZIL JSEM NA PROBLEM.
Chtel jsem nainstalovat a zaregistrovat, ale kdyz nainstaluji PIEPLUS a spustim Internet Explorer, v podstate jenom problikne a hned se zavre. Kdyz odinstaluji PIEPLUS, IE se normalne spusti. Nikde jsem zadne nastaveni nenasel
condys_ce4you (103)|24.6.2006 02:50
MUSIS SI NASTAVIT SYSTEM.DATUM DO DATUMU,KDY SI POUZIVAL TRIAL.PAK TO JDE SPUSTIT,ZAREGISTRUJES,UDELAS SOF.RESET,A PAK SE VRATIS K AKTUALNIMU DATUMU A VSE PAK FUNGUJE.:D
MilanSu (823)|24.6.2006 08:31
Dekuji, jak proste :)
boto_ce4you (65)|25.6.2006 20:51
[QUOTE]je to standardne spravanie PIEPlus, ze nove zalozky otvara ako sa mu zachce?[/QUOTE] mam s tym jenom jeden problem.kdyz jsem na wap strance neotevre mi ve stejnem okne normalni html stranku.
nevi nekdo proc?
freewall_ce4you (476)|1.7.2006 07:44
Vypuštěna oficialne beta verze 2.1 :

ReenSoft releases PIEPlus V2.1 Beta 1.

Thank you for waiting the new version. It would be very grateful if you could test this version. The known problems will be fixed in the next beta versoin or the official version.

Changes from V2.0

[New]

* Added [Tools] -> [Save As...] menu. HTML files can be saved with all the elements. And it will download a file if it can not find it in the cache.
* Added [Save Target As...] to the context menu.
* Added the option page to set custom user agent string.
* Added the option page to clear the closed tab history
* Added button assignments for screen rotation and [Enter] key.

[Updated]

* Fixed the issue of crash after expiration on WM5
* Updated all dialogs for the landscape mode and the devices with square screen like Treo 700W.
* Updated to restore to the full screen mode if the full scree mode was changed to the normal screen mode by opening SIP, Software Input Panel or switching to another program.
* Added [Go] flag in the URL Service. You can set the flag to navigate directly with a service.
* Updated to use the restore bar height from 0. If you don't need the restore bar or button, please set the height to 0.
* Updated to set the font of context menu from system settings
* Fixed the issue that the tab bar, the menu bar and the address bar do not work properly if PIE was closed in full screen mode before installing PIEPlus
* Fixed the issue of the toolbar disappearing when visiting image or switching from other program on WM5
* Fixed the issue of the address bar reappering when switching from another program on WM5
* Fixed the issue of button assignment on PPC2002

[Known Problems]

* D-Pad Scroll Mode does not work properly on the devices abover AKU2.
* After uninstallation, some settings prevent PIE to work properly.
* 0x800c00f error occurs occasionally.

14 denní trial
TheMelin (1642)|1.7.2006 08:48
Mohl by jsi sem dat cab? Na jejich strankach ho nemohu najit a u pc nejsem :(
freewall_ce4you (476)|1.7.2006 09:03
[QUOTE="TheMelin"]Mohl by jsi sem dat cab? Na jejich strankach ho nemohu najit a u pc nejsem :([/QUOTE]

Staci rict :D
TheMelin (1642)|1.7.2006 09:09
Ja ti dekuji ;)
freewall_ce4you (476)|5.8.2006 09:48
Jiz ne beta verze, ale RC1
freewall_ce4you (476)|15.8.2006 07:57
Ja vim, ze to sem uplne nepatri, ale nenasel jsem kam to dat.
Nechce mi nabehnou IE - ani samotny, ani s PIE - OKAMZITE po tapnuti mi to napise, ze stranku nelze zobrazit. Pritom mini opera, FlexMail, rss vse beha, pripojeni tedy funguje. Poradi prosim nekdo kam sahnout ?
beecher (9270)|15.8.2006 08:49
\windows\welcome.exe
freewall_ce4you (476)|15.8.2006 09:45
Teda Richarde, ty znas moc, tebe je tu skoda :)))), tapnul jsem na ten soubor, naskocila mi kalibrace a takove ty veci jako udelat cop, paste ap. a od te doby uz IE bezi.

Smekam :)
paveluh_ce4you (300)|15.8.2006 13:55
Je možné se přes PIEPlus připojit k servis24? Pokud ano tak jak to děláte?
Já jsem změnil aby se prohlížeč identifikoval jako 5.5 nebo 6 a přesto mi to nejde se připojit do banky.
Dík
beecher (9270)|15.8.2006 17:13
Neni to mozne, dokud nekdy nevyhodi ty prastene programatory ve vsech bankach, kteri programuji e-bankingy, tak se pomoci PIE na zadny cesky e-banking neprihlasis... Krome PDAckove verze e-bankingu eBanky...
paveluh_ce4you (300)|15.8.2006 17:26
To je smutné zjištění :no:
Ovšem na netfrontu mi to jeden čas chodilo.Ted ho nepoužívám tak nevím.
Zkoušel jsem ho znovu nainstalovat, jestli to ještě pujde a hlásí to že vypršel trial. Takže to nezkusím.