Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS receiver NOKIA LD-3W mate nekdo?

xtonda (811)|1.8.2006 11:43
Mě SirfDemo na PC s LD-3W funguje - přes BT dongle MSI a BlueSoleil ovladače. Vypínal jsem si tím statickou navigaci.
daww (687)|1.8.2006 13:50
Tak jsem se konečně také stal šťastným majitelem GPS Nokia LD-3W. Má kombinace - XDA III (ET Dataphone III) - Nokia LD-3W a vše bez problémů a 100% funkční. Testované aplikace TTN 5.21, GPSAuto (bombová aplikace) a Ozi. Ještě vyzkoušet to vypínání statické navigace. Stáhl jsem si program APLSirf. Dotaz: nemůžu s tímto softem GPSku nějak rozhodit ? Nebyl by někde stručný návod jak to nastavit ? V GPS jsem naprostý nováček. Poslední 3 dny jen ležím v diskuzích o GPS, až mi z toho jde hlava kolem.
PRAETORIAN. (3)|2.8.2006 00:57
Chtěl bych se zeptat jestli nemá někdo zkušenost s MDA Compact nebo MDA Compact 2 a Nokii GPS LD-3W se softwarem Tom Tom Navigace 5. Četl jsem totiž na stránkách http://gsmobil.inshop.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemid=8198&kod=Nokia-LD-3W-bluetooth-GPS-modul
že tam bude asi nejakej problem.
A mluvil sem i s clovekem kterej to chvilku zkousel a snad prej spárovat to jde ale pak to spolu stejne nekomunikuje.

Nemáte s tím někdo zkušenost???
daww (687)|2.8.2006 09:16
V tom článku píšou i o Váriu a přitom v této diskuzi je psáno že to s Váriem funguje. Myslím že by mělo i s Compactem.
PRAETORIAN. (3)|2.8.2006 13:07
To prave ze sem to tam taky cetl o tom variu tak si myslim ze by to mohlo jit ale myslel sem jestli tady neni nekdo kdo s tim má osobni zkusenost.
beecher (9270)|2.8.2006 18:42
S Compact I je problem, nejak se tomu nechce. Uz se to tady probiralo. Compact II by diky WM5 problem byt nemel...
daww (687)|2.8.2006 21:45
Tak problem s Compactem asi bude. Na stránkách route66 jsem u Update našel toto:
[QUOTE]GPS detection on non-English devices with WIDCOMM Bluetooth stack 1.4.x or earlier, e.g. HP iPAQ 2210.
Recognition of non-SIRF chipset GPS receivers.
Revised traffic data (TMC) internet access.
Fixed connection problems on some devices (e.g. MDA Compact) with T-Mobile network provider. [/QUOTE]

A vypadá to že oni již tento problém vyřešili. Snad se tedy pochlapí i TomTom
Gabry (19)|3.8.2006 09:28
VArio funguje v pohode (tedy az se na to prijde co a jak :-) ), Compacta II i I mohu zapujcit,tak jak budu mit cas,tak to odzkousim.
noiser_ce4you (245)|3.8.2006 14:23
Netusite nekdo, jestli neni nejaka aplikace na test teto GPS, pripadne neco univerzalniho? Najednou vubec nechyta GPS signal :( Resp. v TomTom vidim, ze ma asi 9 satelitu, ale vsechny jsou "sedive". DIky moc.
Surgical (2364)|3.8.2006 14:26
Njn, zkus ji vypnout, otevrit, vyndat baterku, zandat baterku, zavrit a pustit...V 99% to pomuze :)
noiser_ce4you (245)|3.8.2006 22:02
Zkousel jsem nekolikrat, nic, pak jsem zkousel resetovat pomoci sirfdemo a nejakych dalsich dvou aplikaci z MDA, ale neslo nic :( Nakonec jsem pridrzel snad 15 vterin zapinaci tlacitko a nejspis se vyresetovala (zacala divoce blikat), pak slo vsechno ok. I tak diky za odpoved.
[QUOTE="Surgical"]Njn, zkus ji vypnout, otevrit, vyndat baterku, zandat baterku, zavrit a pustit...V 99% to pomuze :)[/QUOTE]
Docent (1234)|3.8.2006 22:07
On ten reset je, celkem překvapivě, popsán v návodu :sarcastic: . Sice tam není napsáno, k čemu je to dobré, ale k něčemu to asi dobré je ;) .
Surgical (2364)|4.8.2006 07:28
K cemu tak byva asi dobry reset :)
Reset byva dobry k tomu, kdyz potrebujes zarizeni po uzivatelskem zasahu, ktere ho uvede do nedefinovatelnoho stavu, uvest do puvodniho tovarniho (obvykle funkcniho) nastaveni :)
noiser_ce4you (245)|4.8.2006 09:08
To predpokladam, ze tam je popsan, ale GPS nebyla moje, nybrz klienta, navod nebyl, tak jsem laboroval...
[QUOTE="Docent"]On ten reset je, celkem překvapivě, popsán v návodu :sarcastic: . Sice tam není napsáno, k čemu je to dobré, ale k něčemu to asi dobré je ;) .[/QUOTE]
fala (32)|8.8.2006 08:37
mam problem po vypnuti a zapnuti TT vyskoci hlaska o aplikaci ttgpseng.exe. nemohl bych nekoho poprosit o zaslani tohoto souboru do mailu fala@volny.cz?
v DB_notify_events sice neni uveden, ale tuto hlasku to dava porad.

Diky moc
Scatman_ce4you (123)|8.8.2006 09:46
[QUOTE="fala"]mam problem po vypnuti a zapnuti TT vyskoci hlaska o aplikaci ttgpseng.exe. nemohl bych nekoho poprosit o zaslani tohoto souboru do mailu fala@volny.cz?
v DB_notify_events sice neni uveden, ale tuto hlasku to dava porad.

Diky moc[/QUOTE]

Klidně ti ho pošlu, ale nevím kde ho najít..? :(
fala (32)|8.8.2006 09:50
mel by byt primo ve \windows\ttgpseng.exe

dik
Scatman_ce4you (123)|8.8.2006 14:22
Mám TTN 5.21 v PDA a ten soubor tam nikde nemám... :(
daww (687)|8.8.2006 14:30
Taky ten soubor nikde nemám. Zkus přeinstalovat tomtoma. Tak mě ještě napadá - jakou máš navolenou GPS ? Nemáš tam náhodou "Bezdrátová TomTom GPS ? Mohl by to být soubor ovladače TomTomácký GPS ? Teda možná.
fala (32)|8.8.2006 15:13
mam tam Ostatni BT GPS

problem je v tom, ze kdyz bezi TT a vypnu PDA, potom zapnu, tak tam vyskoci chybova hlaska:
Cannot execute
\\.\notifications\namedevents\eventwakeuptomtom

nekde na netu jsem nasel, ze tahle chyba byla vyresena ve verzi 5.2 a ma neco spolecneho se zminovanym programem, ktery tam nemam.
daww (687)|8.8.2006 16:33
Tak to bude možná ono. Já mám verzi 5.21
jeenik_ce4you (375)|8.8.2006 22:12
tak jsem se dnesnim dnem priradil k nestastnikum co maji vario a nokii ld-3w, po celodennim zkouseni ne a ne se pripojit. pritom na starym hp 4150 to nabehne okamzite. nemate nekdo jeste nejakou radu, pripadne nebylo by mozny popsat presny postup nastaveni varia? mam k dnesnimu dni nejnovejsi t-mobile ROM...
jeenik_ce4you (375)|9.8.2006 14:38
tak jsem uspesne ozkousel i hp ipaq 2210 a prestoze jsem se docetl nekde tady na foru, ze tam by mel bejt taky problem, no a Vario zatím ani tuk. uz ani nedokazu vyjmenovat vsechny kombinace nastaveni co jsem zkousel... opravdu se nikdo s Variem co ma funkcni nokia ld-3w nenajde? bylo by mozny napsat jakou ROM a jake porty pouziva?
fala (32)|9.8.2006 14:45
me to jede na COM8, ale Vario fakt nemam
jeenik_ce4you (375)|9.8.2006 15:16
Uz jsem se do toho poradne zamotal, potrebuji nastaveni primo pro Vario. jednak potrebuji vedet co nastavit pod start/nastaveni/pripojeni/gps (tak ikonka jak se ukaze po uprave v registru) a pak jestli by slo presne napsat co zaskrtnout a zvolit pod nastavenim bluetooth, tam co se voli nove partnerstvi a co se voli prichozi a odchozi port...
kanagom79 (4)|25.8.2006 12:47
TTGPSENG.EXE ke stažení zde:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kanagom79 (4)|25.8.2006 12:50
A ještě k tomu Tomovi jak nemůže najít a komunikovat se satelity - je to zřejmě tím, že nebyl dlouho připojen. Nemůže se spojit se satelity, protože jednoduše neví kde jsou. Doporučuji používat aplikaci GPS QUICK CONNECT.
kubisz (1054)|25.8.2006 13:15
a ten je k cemu dobry?
Docent (1234)|25.8.2006 22:33
[QUOTE="kanagom79"]A ještě k tomu Tomovi jak nemůže najít a komunikovat se satelity - je to zřejmě tím, že nebyl dlouho připojen. Nemůže se spojit se satelity, protože jednoduše neví kde jsou. Doporučuji používat aplikaci GPS QUICK CONNECT. [/QUOTE]
Jestli to nebude třeba ten cold start :sarcastic: .
jeenik_ce4you (375)|26.8.2006 07:10
[QUOTE="kanagom79"]A ještě k tomu Tomovi jak nemůže najít a komunikovat se satelity - je to zřejmě tím, že nebyl dlouho připojen. Nemůže se spojit se satelity, protože jednoduše neví kde jsou. Doporučuji používat aplikaci GPS QUICK CONNECT. [/QUOTE]

a ten quick gps connect funguje i pod wm5 u jiného přístroje jako jen např. mda vario? myslel jsem, že je funkční jen u ipaq s integrovanou gps?
kanagom79 (4)|26.8.2006 20:34
Ano mě GPS QUICK CONNECT funguje na MIO550. Akorat je potreba vzdy pripojit k PC s internetem a pres Active Sync,nebo proxy server stahovat pravidelne polohu satelitu (co 2 dny).
superkojot (111)|29.8.2006 20:18
[QUOTE="RoLa"]Sirfdemo na PC s Nokií LD-3W skutečně nejde - problém stejný jako u ostatních - NMEA data jedou, při pokusu o přepnutí na Sirf protokol se BT odpojí. Ještě jsem si všiml, že nahoře na liště je uvedeno (Target SW: Unknown) on COM6/4800, ale nastavení čehokoliv jiného natvrdo taky nepomáhá. Možná za to může MS BT klíč, možná něco jiného, ale nejde to... :(
Bez problémů pracuje AlpSirf na PDA.[/QUOTE]

Možná jsem vyřešil tenhle problém - teda, vyřešil se sám. Mám na pc USB BT od gigabyte + SW od BlueSoleil, který byl součástí. S touhle kombinací to funguje naprosto bezchybně.
smolda_ce4you (1)|2.9.2006 23:40
no ještě k tomu spárování MDAcopakt a nokie LDW3 jsem asi lama ležim na fóru už asi dva dny hledám hledám a nic nenacházim pouze obraďte se na operátora pošlete mi někdo link jestli výte kde to najdu a jak to spárovat najde mi to nokii a pak mi to při použití mapy napíše chybu com portu
hajekm (308)|3.9.2006 16:58
Ahoj,
podle mých praktických zkušeností je potřeba na MDAčkách s některými Nokia GPS poté, co nahlásí chybu portu ji vypnout a zapnout a pak už jede ok. To samé je potřeba udělat i při problémech při párování.
Milan
daww (687)|7.9.2006 22:15
Tady mají akci na LD-3W za 2175,- s daní.
fox_mulder (1)|9.9.2006 22:56
Ahoj vespolek,
zdá se, že po několika týdením laborování jsem vyřešil problém při párování MDA Compact I a GPS Nokie LD3-W. Testoval jsem to s oficiální verzí ROM od TMCZ, kterou jsem stáhl zde: http://t-mobile.cz/Web/ClientFunction.DownloadFile.axd?FileID=e699f6c7-b73c-4a7e-9ff2-99ad06263d8b
Postup mi funguje na 99%. Přesný postup: Zapnout GPS, v MDA vybrat Start-Nastavení-Systém-Nastavení Bluetooth, zaškrtnout Odchozí COM port: COM5, potvrdit OK, klepnout na Zařízení-Nový, označit nalezenou GPS, kliknout na Další, zadat Heslo: 0000 a NEPOTVRZOVAT!! Teď je nutno vypnout GPS a teprve potom klepnout na Další, ihned po klepnutí zapnout GPS. Během max. 5 vteřin by mělo dojít v MDA k potvrzení hesla. Občas se i objeví hláška, že zařízení podporuje sériový port, jestli ho chci zapnout, tak samozřejmě dát ano, ale i pokud se tato hláška neobjeví, funguje GPS korektně. Zkoušeno s TomTom 6 a běhá.
in0 (13)|10.9.2006 15:11
gps jsem s mdackem sparoval podle navodu, ale v TomTom 5.21 se GPS nepripoji. na ostatni bluetooth GPS nereaguje na zadnem portu a na Bezdratove TomTom GPS hlasi porad "probiha pripojovani k zarizeni GPS" a nic... mda poblikava modre, nokia porad zelene.
kubisz (1054)|10.9.2006 16:39
zkuste dat "ostatni kabelova NMEA GPS" a port jako u BT...
in0 (13)|10.9.2006 18:51
nejak prapodivne se mi choval system po doinstalovani bt pluginu od TMOBILE, takze po hard resetu jsem pouzil fox_mulderuv postup a funguje :D

akorat jsem vynechal krok:

v MDA vybrat Start-Nastavení-Systém-Nastavení Bluetooth, zaškrtnout Odchozí COM port: COM5 ...po sparovani mi vyskocila hlaska o seriovem portu tak sem potvrdil ANO

potom v tomtomovi ZMENIT PREDVOLBY > 4/6 ZOBRAZIT STAV GPS > KONFIGUROVAT > OSTATNI KABELOVE NMEA GPS > BAUDOVA RYCHLOST PONECHANA VYCHOZE NA 4800 > PORT COM5 a frciii

dekuji panove :yes: :)
Henry_ce4you (58)|10.9.2006 20:07
Na Motorole Mpx220 musím Nokii vždy po spuštění TomToma po jeho najetí vypnout a zapnout, aby fungovala. Problém je to, že do Nokie nepřijdou data, která ji přimějou zapnout Bluetooth. Po zapnutí GPS je BT totiž nějakou dobu zapnut a tak se oba přístroje "domluví".
Zkoušel jsem nastavovat všechno možné v registrech, ale bez úspěchu. Možná kdybych měl v ruce nějaký Smartfoun s Win 2003SE, kde to běží...