Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spb Weather-nastavení

osch (1330)|5.6.2007 16:06
A na co raketovej vědec? Od počátku se zdroj počasí nastavuje stejně. Jak zde již bylo několikrát popsáno. Jen je v poslední verzi "vestavěna" jediná šablona (gismeteo.ru). Pokud nevyhovuje, můžeš si naprosto jednoduchým způsobem nainstalovat jinou.
BADMOPAR_ce4you (85)|5.6.2007 19:18
Problem bude asi v tom,že to z Gismeteo dřív chodilo a teď to nechodí.Navíc sem si od strojvůdce stáhnul jeho templates a pro každej zdroj nastavil jiný město a navíc v nastavení připojení stolního AS mám nastaveno Připojení tohoto počítače do Internet.
V nastavení připojení AS v PPC mám povoleno Synchronizovat pomocí tohoto připojení, přičemž musíš vybrat USB.V nastavení SpbWeather mám na kartě Synchronizace zaškrtnuto (povoleno) Aktualizovat pokud je zařízení v kolébce.A stejně mi to nechodí
:mad: :evil: :mad:
BazzyQ1 (2)|9.7.2007 19:00
BADMOPAR ..hey hey hey hey..mam naprosto stejnej problem.Uz se cejtim jak ten raketovej vedec ,ale porad me ta raketa ne a ne vzletnout. Podle techto diskuzi jsem udelal vse. a zkusil i gismeteo a bbc weather ,ale porad nic..ani jedno pri spravnym zadani mesta a kodu nejede.Spis si myslim ze mi to nejak nebere to pripojeni na net.mam tam napsany : WEATHER DATA IS NOT READY a kdyz to jako REFRESHnu,tak mi to napise: Error downloading data from site..pls..help me..diky..
Morte_ce4you (261)|9.7.2007 21:24
mam stejny problem :( aktualizuje se mi pocasi jen pres gprs
osch (1330)|9.7.2007 23:43
A jinak se přes kabel dostanete na internet? Problém občas dělá i firewall na PC.
matejcz (69)|21.7.2007 12:12
Ahoj,
když používáte předpověď z BBC,tak používáte profil BBCWeather nebo BBCWeatherWorld?Protože každé mi ukazuje jinou předpověď,tak které používat,díky
Nikishek (47)|21.7.2007 19:10
slo by do spb weather nejak stahovat pocasi z www.wunderground.com ?
sluny (12)|21.9.2007 11:17
[QUOTE="Morte"]mam stejny problem :( aktualizuje se mi pocasi jen pres gprs [/QUOTE]
Podle mě je to problém na firewallu, v práci přes USB taky počasí nezaktualizuju, doma přes USB v pohodě. Rozdíl je v tom, že v práci firemní proxy ořezává všechno kromě portu 80, vsadím se, že SPB Weather tahá data přes jiný port (nechce se mi pátrat jaký), proto to firemní proxy zařízne. Přes GPRS problém s aktualizací taky nemám.

Neboli nejdřív bych pátral v nastavení firewallu a až pak bych hledal v nastavení AS nebo SPBW...
jaguarik_ce4you (98)|7.10.2007 22:13
Zdravim. Mam tak isto vyššie popisany problem s aktualizáciou počasia v SPB Weather, mam WM6 ale ako čitam asi to nebude tym.Keď dam obnoviť udaje mesta - chyba ve stahování ze stránky. Mám nastavenú šablonu BBCWeather World a udaje nie a nie stiahnuť, ani Gismeteo šablona nefunguje. Mam HTC Home plugin - tam je tiež počasie, kt. nefunguje.Je niekto komu to šlape? :-((
Martin Pospíšil (266)|21.10.2007 21:23
Ahoj mám dva dotazi ohldně Spb wather
1.Jaktože mi Gismeteo a BBC Weather ukazujou naprosto rozdílnou předpověd.
2.Taky se vám stává například když ráno zaktualizujete počasí máte tam určité stupně celsia...Potom zaktualizujete například večer a zas tam jsou trochu jiné teploty vždy plus mínus o stupen až dva jiné...Není to vždy pravidlem ale většinou se teploty mění...
Desmo_ce4you (7)|20.11.2007 13:36
[QUOTE="sluny"][QUOTE="Morte"]mam stejny problem :( aktualizuje se mi pocasi jen pres gprs [/QUOTE]
Podle mě je to problém na firewallu, v práci přes USB taky počasí nezaktualizuju, doma přes USB v pohodě. Rozdíl je v tom, že v práci firemní proxy ořezává všechno kromě portu 80, vsadím se, že SPB Weather tahá data přes jiný port (nechce se mi pátrat jaký), proto to firemní proxy zařízne. Přes GPRS problém s aktualizací taky nemám.

Neboli nejdřív bych pátral v nastavení firewallu a až pak bych hledal v nastavení AS nebo SPBW...[/QUOTE]

je to uplne jednoduchy :D



Tady si stahnes sablonu

Tady si najdi mesto .... a nastaveni PDA je snad jasny nee :)

edit: ten kod je pred tim html :)
Misha kulicka (49)|5.2.2008 10:31
Poraďte nějaký spolehlivý zdroj dat, kde je na výběr Olomouc. Chtěl jsem zkusit BBCWeather, ale pro Olomouc předpověď asi nenabízí. Nejde třeba nějak přidat Meteopress?
Zdenek Malinsky (9781)|5.2.2008 11:02
Zdroj-pokud to neni z Cech, je to dosti nepresne. Zkus se podivat do clanku Jarouse a TheMelina o SBSH Pocket Weather, mozna by se z toho dalo neco pouzit.
Kibitz (212)|12.4.2008 21:47
jaky zdroj pouzivate? gismeteo mi prijde dost nerpesny, ale teda porad lepsi nez vice vychvalovane BBC:?
Zdenek Malinsky (9781)|12.4.2008 22:33
Pokud to půjde, použij něco z tohoto článku. Je to sice pro SBSH počasí, ale zdroje by snad Spb neměly vadit.
Kibitz (212)|12.4.2008 23:29
No, ono pokud jsem to dobre pochopil, musi se pouzit template, sablona v podobe souboru. A tu jsem krome prednastaveneho gismeteo nasel udajne slusnou uz jen pro BBC..
MirkoS (34)|13.4.2008 16:47
[QUOTE="headquest"]jaky zdroj pouzivate? gismeteo mi prijde dost nerpesny, ale teda porad lepsi nez vice vychvalovane BBC:? [/QUOTE]

Ja pouzivam jako zdroj pocasi gismeteo pro Pardubice a jeste se mi nestalo,ze by byla spatna predpoved,tlak nebo teplota.Byl jsem prekvapen jak jsou presni.
RadekM_ce4you (13)|13.4.2008 17:51
Osobně mohu doporučit šablonu accuweather, jeví se mi jako nejkvalitnější předpovědi a také lze najít v něm nejvíce míst z Česka....
Kibitz (212)|13.4.2008 18:32
accuweather je jeden z poslednich ktery jsem jeste nezkousel. Treba ted mam nastaveny predpovedi pro brno ze 4 zdroju, gismeteo, bbc, bbc 24, customweather...kazdy hazi absolutne odlisnou predpoved :?
RadekM_ce4you (13)|13.4.2008 19:35
Najdeš ji třeba zde
http://www.spbclub.com/forum/viewtopic.php?t=76&sid=4d50f4e6329ec12a9164c1a6ef6c7f05
hynekvaclavek (13)|16.4.2008 16:06
Kde najdu šablonu .tpl - na accWeather.com Poradíš mi. Na jejich stránkách to asi nenajdu a nevím si rady.
Kibitz (212)|16.4.2008 16:43
mas odkaz na predchozi strane
jack7jack (2)|17.4.2008 09:43
[QUOTE="RadekM"]Osobně mohu doporučit šablonu accuweather, jeví se mi jako nejkvalitnější předpovědi a také lze najít v něm nejvíce míst z Česka....[/QUOTE]
Můžeš prosím napsat kódy měst, který bych napsal do programu. Díky
RadekM_ce4you (13)|17.4.2008 10:54
Do vyhledávání z nové šablony zadáš
v mém případě (Chodov u K.Varů)
EUR;CZ;-;CHODOV
jack7jack (2)|17.4.2008 18:41
[QUOTE="RadekM"]Do vyhledávání z nové šablony zadáš
v mém případě (Chodov u K.Varů)
EUR;CZ;-;CHODOV[/QUOTE]
díky šlape to, ale s této šablony je to dost dat na jedno město oproti ostatním šablonám....
Martin Pospíšil (266)|18.4.2008 06:21
Ahoj mám takovej dotaz.Když aktualizuju počasí tak se mi teploty a i obrázek mění a to poměrně ve velkém rozsahu třeba včera sem večer aktualizoval a na pondělí sem měl 21 stupnů a slunečno..Ráno dám PDA do kolíbky a v pondělí je tam už jen 17 stupnů a zataženo..Je tohle normální ? dyt takhle vlastně nemůžu vědět jak ve skutečnosti bude.
Zdenek Malinsky (9781)|18.4.2008 10:54
No jasně, ona ta předpověď na víc dní je méně přesná a postupně se upřesňuje. Tojo si můžeš všimnout i pokud koukáš na předpověď v TV. Přejde jedna okluzní fronta a je všechno jinak. Čím kratší je doba předpovědi, tím je přesnější.
A pokud Spb má jako zdroj zahraniční weby, je úspěšnost nižší, než u našich.
Martin Pospíšil (266)|18.4.2008 10:59
A mohl bys mi prosimtě dát odkaz na nákej dobrej českej Web ?
Zdenek Malinsky (9781)|18.4.2008 12:21
Už jsem sem dával odkaz na zdroje, které používá SBSH Pocket Weather (proto je také přesnější). Je to v článku Jarouše a The Melina.

Prostě klasika - pro nás nejlepší ČHMÚ a Meteopress.


EDIT:
Pro zajímavost můžeš kouknout na
tuto stránku - dnes je pátek a je tam předpověď za zítra (sobota), další 2 dny (neděle+pondělí) a pak další dny (úterý až sobota). Klidně si udělěj každý den screenshot a pak porovnej, jak se např. dnešní předpověď na pondělí bude lišit od té, co bude v neděli.
Martin Pospíšil (266)|19.4.2008 12:42
Nák to na tý stránce nevidim...nemohl by si mi poslad odkaz na šablonu a kod města který ted používáš ?
mamoulian (14)|20.1.2009 12:59
kód nevidim
mamoulian (14)|20.1.2009 13:01
[quote=Desmo][QUOTE="sluny"][QUOTE="Morte"]mam stejny problem :( aktualizuje se mi pocasi jen pres gprs [/QUOTE]
Podle mě je to problém na firewallu, v práci přes USB taky počasí nezaktualizuju, doma přes USB v pohodě. Rozdíl je v tom, že v práci firemní proxy ořezává všechno kromě portu 80, vsadím se, že SPB Weather tahá data přes jiný port (nechce se mi pátrat jaký), proto to firemní proxy zařízne. Přes GPRS problém s aktualizací taky nemám.

Neboli nejdřív bych pátral v nastavení firewallu a až pak bych hledal v nastavení AS nebo SPBW...[/QUOTE]

je to uplne jednoduchy :D



Tady si stahnes sablonu

Tady si najdi mesto .... a nastaveni PDA je snad jasny nee :)

edit: ten kod je pred tim html :)[/quote]

sorry.takhle to mělo být.
Nevidím kód:(
sonka (1)|21.7.2009 21:22
Kdo porádí, mám v HTC touch hd nainstalován Spb Shell 3 + Spb weather a nezobrazuje mi ikonu počasí na hlavní obrazovce vedle hodin. ukazuje jen teplotu.
díky
Phil_ce4you (165)|30.7.2009 20:55
Můžete, prosím, poradit, jak nastavit další města pro SPB Weather verze 2.1.1? Jsou tu návody pro jedničkovou verzi, ale ve dvojce nikde nevidím možnost přidání zdroje dat atd... Prošel jsem snad všechna témata k této problematice, ale odpověď jsem nikde nenašel, nebo pokud jsem někde přehlédl návod pro mou verzi, prosím o nakopnutí.
Jde mi konkrétně třeba o přidání města Kolín...

EDIT: Tak už jsem našel, jak zdroj dat přidat, ale nevím, který vybrat, abych tam měl třeba ten Kolín, nebo ještě nějaká menší města. U Touch Flo 3D jsem měl právě dobrou zkušenost s Accuweather, ale nevím, kde tu šablonu vzít...
Phil_ce4you (165)|30.7.2009 21:51
[quote=RadekM]Osobně mohu doporučit šablonu accuweather, jeví se mi jako nejkvalitnější předpovědi a také lze najít v něm nejvíce míst z Česka....[/quote]

Ahoj, můžeš mi prozradit, kde tu šablonu stáhnout, prosím...?
Phil_ce4you (165)|2.8.2009 21:43
Tak vyřešeno. Šablonu pro Accuweather jsem našel na nějakém fóru. Jdou tam vkládat i poměrně menší města a má předpověď na celý týden.
Tady se zadá žádané místo a do kódu města ze zadá lokace z části adresního řádku, takže pro Kolín dám vyhledat "kolín, czech republic" a jako kód města zadám EUR|CZ|EZ001|KOLIN|
Dráček. (84)|18.8.2009 07:29
Ahoj,
prosím Tě,můžeš mě nakopnout s tím vyhledáváním kódu města.
Na hlavní stránce zadám vlevo nahoře world, přepne mě to na AW international, zadám do Your Local Forecast: kolín,czech republic a vyhodí mi to předpověď, a kód města EZ001. Pro Prahu to vyhodí to samé. Znamená to, že to například pro střední čechy vyhazuje stejnou předpověď pro všechny města?
Dík
ferkl_ce4you (19)|18.8.2009 07:38
Zdravim všechny meterology! Objevil se mně problém. Předpověď počasí se mně ztratila v Today a ani v seznamu položek pro označení (v Nastavení) pro zobrazeni na Today se neobjevuje. Může někdo poradit řešení?
Díky
Phil_ce4you (165)|18.8.2009 08:18
[quote]Ahoj,
prosím Tě,můžeš mě nakopnout s tím vyhledáváním kódu města.
Na hlavní stránce zadám vlevo nahoře world, přepne mě to na AW international, zadám do Your Local Forecast: kolín,czech republic a vyhodí mi to předpověď, a kód města EZ001. Pro Prahu to vyhodí to samé. Znamená to, že to například pro střední čechy vyhazuje stejnou předpověď pro všechny města?[/quote]

Nene, kód je celé "EUR|CZ|EZ001|Kolin" pro Prahu "EUR|CZ|EZ005|PRAGUE", Týnec nad Labem "EUR|CZ|EZ001|Tynec nad Labem" atd...
Jinak jsem zjistil, že tam stačí zadat jen město.