Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rozdílová recenze zařízení FSC Pocket LOOX N560

oltcit (1098)|2.6.2006 13:53
[QUOTE="erazer2k5"]Vsimnul jsem si naprijemne vlastnosti audio out na cradle u FSC560 - mam pocit, ze to nebere v potaz nastavene korekce a hraje si to na nejake default nastaveni a nejde s tim nic delat.
Docela k nicemu takovy audio out.[/QUOTE]
Neviem,či je pravda čo tvrdíš,ale za predpokladu,že áno aj tak neviem,prečo sa čuduješ?Je to vlastnosť a nie chyba,signál ide von neupravený,nezdegradovaný korekčnými obvodmi v PPC,je to predsa "line out" a výsledné nastavenie zvuku si pri zosilovaní výstupného signálu predsa nastavíš na tomto externom zariadení,čo je vždy lepšie riešenie ako zosilovať už skreslený zvuk,nie?
erazer2k5 (55)|4.6.2006 02:10
[QUOTE="oltcit"]Neviem,či je pravda čo tvrdíš,ale za predpokladu,že áno aj tak neviem,prečo sa čuduješ?Je to vlastnosť a nie chyba,signál ide von neupravený,nezdegradovaný korekčnými obvodmi v PPC,je to predsa "line out" a výsledné nastavenie zvuku si pri zosilovaní výstupného signálu predsa nastavíš na tomto externom zariadení,čo je vždy lepšie riešenie ako zosilovať už skreslený zvuk,nie?[/QUOTE]

Na jednu stranu souhlasim, ze jako line-out to lze dobre pouzit k dalsimu zpracovani, ale ja tam puvodne chtel mit natvrdo zapojena sluchatka a to je bohuzel v tomhle stavu nepouzitelny...
MoKei (1)|8.6.2006 22:34
Dotaz: Je možné použít tu integrovanou GPSku v N560 obdobně jako externí GPS pro jiné zařízení (notebook, ...) pomocí BT nebo WiFi spojení mezi PDA a tím cílovým počítačem? Díky za odpověď.
beecher (9270)|8.6.2006 23:07
Mam obavy, ze nikoliv...
Kocir (836)|1.7.2006 15:28
Mel jsem moznost vyzkouset N560 a musim rici, ze jsem byl velice zklaman co se GPS tyce. Testoval jsem ji tyden a porovnaval se stavajicim mym PDA YAKUMO Delta X (Mio M180).

1) N560 ceka na ziskani pozice cca 5-10 minut, zatim co Delta X to zvladla do minuty. Podotykam ze obe PDA mela 8 hodin pred testem fix 3D na te same pozici, takze zadne nebylo v nevyhode

2) V aute jsem mel N560 za sklem v drzaku a DeltaX na sedadle spolujezdce. N560 mel problem udrzet si 4 satelity. DeltaX nemela problem si drzet 5-6 satelitu. Kdyz jsem zaklopil antenu tak byla porad na tom lepe.

3) Obecne N560 videla vzdy vice satelitu, ale dokazala pracovat vzdy s mensim poctem nez DeltaX. Tak jak se da v pohode pouzivat DeltaX bez externi anteny tak u N560 se jedna o nutnost. Na zabavu Geocaching do lesa se tudiz asi taky moc nehodi.
neo11 (5)|17.7.2006 10:56
Sorry, ale to co píšeš je úplná blbost. Mám tohohle Looxe už pár měsíců a nemůžu ji jej vynachválit. Tady je moje reakce:

1) N560 ceka na ziskani pozice cca 5-10 minut, zatim co Delta X to zvladla do minuty. Podotykam ze obe PDA mela 8 hodin pred testem fix 3D na te same pozici, takze zadne nebylo v nevyhode

Nesmysl. Zapnu IGO, vylezu ven, sednu si do auta a než nastartuju a rozjedu se, mám signál z několika satelitů. Nejdýl jsem čekal cca dvě minuty a to když jsem se velice rychle pohyboval.

2) V aute jsem mel N560 za sklem v drzaku a DeltaX na sedadle spolujezdce. N560 mel problem udrzet si 4 satelity. DeltaX nemela problem si drzet 5-6 satelitu. Kdyz jsem zaklopil antenu tak byla porad na tom lepe.

Další nesmysl. Mám Looxe na palubce v držáku, bez prblémů běží na 5-6 satelitů stabilně.

3) Obecne N560 videla vzdy vice satelitu, ale dokazala pracovat vzdy s mensim poctem nez DeltaX. Tak jak se da v pohode pouzivat DeltaX bez externi anteny tak u N560 se jedna o nutnost. Na zabavu Geocaching do lesa se tudiz asi taky moc nehodi.

Nesmysl číslo 3. není nutná externí anténa. Bez problémů přijímá a zaznamenává trasu i když mám Looxe v pouzdře z kůže v kapse u kalhot! Na geocaching se hodí bez prlbémů. Pokud použijete např. SmartMaps, nesvítíte non-stop, v pohodě jede 5 hodin. Když si koupíte náhradní baterii, jedete 10 hodin! to už na tůru fakt stačí....

Negativa popsaná v předchozím příspěvku nejsou objektivní.. nenechte se odradit N560 je výborný přístroj a můžu ho vřele doporučit....
enda (11)|25.7.2006 09:31
mam N560 po reklamaci a výměně main boardu, protože se přehříval při napájení, po reklamaci totéž, špatné konstrukční řešení, proto nedoporučuji, problém mam nyní s GPS dřivej jsem postil TomTom a bych vše OK, teď ho pustim a nic, venku chytnu sotva 3 satelity a v autě "hovno" nevim jestli mam tlustou střechu či co, ale je to na prd. Asi si koupim externí anténu, nebo jim ho vrátim a koupim si HP a externí anténu, to už jsem měl a bylo to supr, to intergrované nemní moc dobré řešení. Jednak přehřívání při napájení, jednak malá plocha. Podotýkám že, to mam v autě s klimoškou...

Enjoy.. Tomas
neo11 (5)|25.7.2006 09:35
Možná máš skutečné vadný kus. Pravda je, že při používání GPS se zařízení skutečně zahřívá, ale nemám s tím žádný výrazný problém ani v autě bez klimatizace. Stejně tak s příjmem signáu a vůbec funkčností GPS. Sednu, zapnu, počkám max 1 minutu a jedu. Standardně mám signál z pěti družic.....
enda (11)|25.7.2006 09:51
Hlavní problém je že si při přehřátí vypne napájení a dojde k vybití. GPS má pří po resetu nutnou dobu ke spárování se satelitem, tak ji mam teď na balkóně a uvidím :-) jak se bude chvat zítra :-)
neo11 (5)|25.7.2006 09:53
kdyžtak mu dé na prdel a bude to :-)))
KamilZ_ce4you (3)|6.8.2006 19:52
enda: při přehřátí vypne "dobíjení baterky", tedy dále napájí z vnějšího zdroje, baterie se sice vzhledem k teplotě nedobíjí, ale ani NEVYBÍJÍ a PDA je potom napájeno poze přes kabel.
N560 mám týden, musím ho ještě sledovat. Pocity při hledání satelitů jsou smíšené, satelity najde spíš v klidu (za jízdy dlouho hledá). Najde např. 10satelitů, ale všechny šedé, nedokáže je vyhodnotit, čeká, čeká,...
enda (11)|6.8.2006 20:00
[QUOTE="KamilZ"]enda: při přehřátí vypne "dobíjení baterky", tedy dále napájí z vnějšího zdroje, baterie se sice vzhledem k teplotě nedobíjí, ale ani NEVYBÍJÍ a PDA je potom napájeno poze přes kabel.
N560 mám týden, musím ho ještě sledovat. Pocity při hledání satelitů jsou smíšené, satelity najde spíš v klidu (za jízdy dlouho hledá). Najde např. 10satelitů, ale všechny šedé, nedokáže je vyhodnotit, čeká, čeká,...
[/QUOTE]

Ahoj Kamile, nemohu souhlasit. Pujčil jsem to rodičum do Berlína a 50 km před Berlínem umřela na vybití baterie. Tedy dojde k odpojení napájení ne dobíjení

Pocity smíšeného hledání s tebou sdílím :-). Já dnes jel z Nymburak do Phy a měl jsem v TT 4 satelity chycený

Návod jak chytit satelity do 2 minut
1. postup dle http://www.webalice.it/rob.mar/Fix%20Page.htm
2. po té co přijdu do auta zapnu GPSinfo (z linku 9)
3. To nachytá a spáruje satelity do 2 minut, tak 6
4. Vypnu GPSinfo
5. Zapnu TT
6. ten vidí 4 satelity
------------------------
ToDo:
jak dostat do TomToma všech 6 satelitů ? :-)
peterm_ce4you (10)|15.8.2006 01:17
[QUOTE="MoKei"]Dotaz: Je možné použít tu integrovanou GPSku v N560 obdobně jako externí GPS pro jiné zařízení (notebook, ...) pomocí BT nebo WiFi spojení mezi PDA a tím cílovým počítačem? Díky za odpověď.[/QUOTE]

GPS2Blue
http://users.skynet.be/hofinger/GPS2Blue.html
kulhys (2)|5.12.2006 20:07
Dobry den mel bych dotaz.Chtel bych si poridit PDA a rozhoduji se prave mezi modelem FS N560 a Acerem n311. U Acera se mi libi funkce pretoceni zobrazeni displaye o 90°. Je to mozne i u FSN560? Hlavni upotrebeni by mela byt navigace v aute.Dalsi neznamou jsou pro me vyhody/nevyhody integrovane GPS anteny. Je externi GPS antena o "hodne" lepsi pri hledani signalu jak interni?Pri pohledu na dalsi nutnost investice za externi GPS antenu.
Mockrat diky za jakoukoliv reakci.
kulhys (2)|6.12.2006 13:19
[QUOTE="kulhys"]Dobry den mel bych dotaz.Chtel bych si poridit PDA a rozhoduji se prave mezi modelem FS N560 a Acerem n311. U Acera se mi libi funkce pretoceni zobrazeni displaye o 90°. Je to mozne i u FSN560? Hlavni upotrebeni by mela byt navigace v aute.Dalsi neznamou jsou pro me vyhody/nevyhody integrovane GPS anteny. Je externi GPS antena o "hodne" lepsi pri hledani signalu jak interni?Pri pohledu na dalsi nutnost investice za externi GPS antenu.
Mockrat diky za jakoukoliv reakci.
[/QUOTE]

OK odpovim si sam :) Pretoceni je mozne u vsech PDA s Win mobile 5
paveluh_ce4you (300)|6.12.2006 16:12
[QUOTE="kulhys"]Dobry den mel bych dotaz.Chtel bych si poridit PDA a rozhoduji se prave mezi modelem FS N560 a Acerem n311. U Acera se mi libi funkce pretoceni zobrazeni displaye o 90°. Je to mozne i u FSN560? Hlavni upotrebeni by mela byt navigace v aute.Dalsi neznamou jsou pro me vyhody/nevyhody integrovane GPS anteny. Je externi GPS antena o "hodne" lepsi pri hledani signalu jak interni?Pri pohledu na dalsi nutnost investice za externi GPS antenu.
Mockrat diky za jakoukoliv reakci.
[/QUOTE]

Tak na přetočení jsi si už odpověděl sám.:D A co se týká GPS, jsem s N560 a vestavěnou GPS spokojený. V autě mám signál kolem 7- 9 staelitů Jak kdy a jak kde. Před tím jsem měl MDA II a externí GPS a ta mi kolikrát nenalezla ani tolik satelitů co ted zabudovaná. Je to ale asi věcí každého přístroje, protože hodně lidí si na kvalitu přijmu stěžuje a neni s tím spokojeno.
Každopádně já koupě N560 nelituju.
Takže tak :))
traktor_ce4you (3)|7.1.2007 20:14
Dobrý den,
prosím věřte, že jsem prošmejdil tuny recenzi a všeho možného jenomže to prostě nikde není a myslim, že by nebylo špatné o tom něco napsat. Chci si koupit prvni PDA rad bych na něm užil 3 funkce a to :
1) navigace
2) internet
3) kalendář

vybral jsem si LOOX 560 ale nikde jsem se nedočetl jak je to s internetem, neexistuje jedna jedina recenze "jaky je internet v PDA" jde mi o to ... budu moci pristupovat do aplikaci internetoveho bankovnictvi ? (CSOB, eBanka, CS .. atd) do redakcnich systemu??
LOOX jsem si vybral hlavne kvuli rozlišeni 640x480 ale pokud budu vědět že budu mit plnohodnotny internet i na 320x240 pujdu klidně do Mio 550 které by mi bohatě stačilo..... Diky za odpovědi popřípadě jestli někdo ví o článku kde se píše jaký je internet v PDA.
KamilZ_ce4you (3)|18.1.2007 18:23
Traktore, mám 560N od léta, a že bych řekl, že jsem s ní na 100% spokojen, tak to tedy určitě ne. Problémy s rozbíháním sítě WiFi ani raději nebudu popisovat. GPS, pokud jsem mohl srovnávat, tak naběhla v porovnání s PDA od HP vždy o hodně později a někdy vůbec ne. Zkrátka, ostatní už měli dávno signál a já ještě ne.
Co se týče rozlišení, je 640x480 spíš na zlost. Aby procesor upočítal dvojnásobek bodů, oproti polovičnímu displeji, musí se hodně víc snažit. Toto snažení je následně odměněno silným zahříváním a krátkou výdrží baterie. Suma-sumárum: dobře bych si koupi rozmyslel.
Pavel Koza (4761)|18.1.2007 20:57
[QUOTE="traktor"]vybral jsem si LOOX 560 ale nikde jsem se nedočetl jak je to s internetem, neexistuje jedna jedina recenze "jaky je internet v PDA" jde mi o to ... budu moci pristupovat do aplikaci internetoveho bankovnictvi ? (CSOB, eBanka, CS .. atd) do redakcnich systemu??[/QUOTE]

Plnohodnotny internet nebudete mit ani s jednim. Zakladni Pocket IE je orezany az beda a i kdyz existuji nejake lepsi nahrady vcetne napriklad Opery, skutecne plnohodnotny internet (rovnajici se praci na stolnim pocitaci) to neni.

Mezi zarizenimi s WM neni rozdil, takze pokud to na jednom zarizeni pobezi, na 99,9% to pobezi i na druhem. Takze napiste presne veci, ktere chcete zkusit a nekdo se trebas ozve.
ondras_ce4you (5)|20.9.2007 11:35
predano ze sekce
Widcomm Bluetooth tajemství zbavený


Ahoj, mam problem s mou FS N560tkou ,
protoze mi neslel spojit muj bluetooth na PC s PDA (ma pac mam BT od MSI )
po precteni spousty for jsem naslel Widcomm/Broadcom pro N560 a nainstaloval.
No ted mi nejde ani orig BT ani novy broadcom (nesparuje zarizeni)
a dokonce mam na plose 2 ikonky BT s tim ze po restartu mi to napise ze BTTtrayCE.exe se nmuze spustit protoze neni dost pameti.
Napadlo me jestli by neslo ten orig ovladac (BTTtray.exe nejak vymazat s aplikaci ktere se spousteji bootem systemu ) ?Bohuzel neprisel jsem na to kde je nejake po spusteni (jako v XP ) kde se da editovat co se ma boot ovat a co ne .
Nevite nahodou nekdo jak na to aby mi to ukazalo jen jednu BT (upozornuji ze i po odinstalovani Wind. BT tam sou stale 2 ikony a hlasi to tu hlasku)
Pripadne co by mohlo byt jeste za trouble ?


dekuji ondras
Carabei (611)|20.9.2007 14:26
ondras: to ze je nedostatek pameti se stava dosti uzivatelum, vzhledem k tomu ze tento bt stack neni delany primo na looxe tak se ani neni cemu divit, to ze mas dve ikonky k BT jsi pravdepodobne zpusobil pokusem o odinstalovani widcomu, jediny zpusob jak se ho zbavit je HR. MS BT stack je soucasti ROMky takze odinstalace takrka nemozna a taky neni duvod, svoji funkci splnuje.

KamilZ: Pokud nemas zapnute automaticke rizeni spotreby a E2C tak je pripojovani k WiFi otazkou par vterin, maximalne minuty. Pokud beres jako zarizeni od HP komunikatory, tak tam je to zase o necem jinem, maji moznost stahnuti almanachu pres GPRS. Troufam si rici ze vykon a vydrz je na dobre urovni, mnoha zarizeni s VGA jsou na tom s vydrzi jeste hure. Jedine zahrivani ktere jsem zaznamenal je pri pouziti WiFi, jakakoliv jina prace nechava Looxe "Chladnym":D Loox mi bez problemu vydrzi cely den a to je minimalne 6 hodin, kdy je zapnuty. Kdyz ho vyuzivam mene tak vydrzi i dva az tri dny. Kdybych si mel znovu kupovat cistokrevne pda, tak jdu do LOOXe.
ondras_ce4you (5)|3.10.2007 22:41
aha .... a je mozne nejak napriklad v registrech zrusit spousteni jedne ikony (pri startu)? Tak aby se na priste zapnul jenom BT Boradcom ? a ne defaultni WM BT ?


tim by snad slo bay BT broudcom fungoval ne ?

Pripadne je mozne nejak editovat to co se spusti pri startu WM 5 za HW ?


moc dekuji za radu

Ondras
ondras_ce4you (5)|3.10.2007 22:47
totiz nejde mi sparovat pc s BT a docelt jsem se ze prave BT umoznuje snadnejsi obsluhu .
Hlavne bych chtel aby mi slo files transfer a pripadne network access a synchro
coz defaultni BT neumi nebo mi to nejde





Carabei (611)|4.10.2007 09:47
zopakuju svou prvni vetu: broadcom neni delany primo pro looxe, z toho duvodu muze dojit k nedostatku pameti, protoze broadcom saha tam kde by misto byt melo, ale loox to ma jinak reseno, takze se stane ze najednou to misto treba nevidi a je to. to, ze defaultni BT stack neumi synchro je blbost, zprovoznil jsem to na prvni pokus. Zavisi obcas taky na tom, jak dlouho mas nainstalovany win na pc, nez jsem reinstaloval tak mi taky synchro jet nechtelo