Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 39

Téma: Otazky vseho druhu

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Citace Původně odesláno od LOCHi
    (neco jako SMS pres bluetooth - jsou zdarma)
    Coze:?: Jak to myslis?

Nováček
    Registrace
    May 2006

no ze muzete posilat zpravy do dosahu 100 m (aspon u looxe ) a tomu druhymu ta zprava pres bluetooth dojde ) (zpravu poslete bud jako poznamku nebo jako kontakt )
    (da se s tim tak i telefonovat za pomovi jedne utility)

Nováček
    Registrace
    Oct 2002

Ted jsem zacal tak trochu vahat, jestli se namam vykaslat na looxe a jit do iPaqu H5450. Vyjde me o 5,5 tis draz (VOC cena, jsem platce DPH) a jen tato castka se mi vrati v integrovane WiFi, PPC 2003 (je tam jeste stale ten zdarma prechod, ne?) a vetsi flash ROM. A to nepocitam snimac otisku prstu a jine, ktere sice asi moc nevyuziji, ale rozhodne potesi.
    Urcite pro iPaq hraje prehrsel ruznych programku. Nerad bych skoncil jako pred rokem s Jornadou 720, kdy na tablet PC nebylo skoro nic a tak jsem se ji po par mesicich zbavil...

Nejsem si ale jisty, jak moc bych vsechny ty funkce vyuzil...
    Nejcasteji budu jiste vyuzivat fce diare a poznamek. Dale asi prohlizeni fotografii (nasypat to do PDA rovnou z fotaku pres USB asi nejde, co?) a nejake ty kalkulacky apod do skoly, jelikoz jsem jeste studujici. Jde mi o opravdu o bezchybnou komunikaci via BT s telefonem. Pripojeni k netu/posta budu asi teke vyuzivat a pripojeni zdarma pres WiFi - proc ne? ;o) I kdyz vim, ze to je jen nekde a zdarma to take nebude porad...

Zase bych si nerad koupil PDA a za rok dva si kupoval jine. Ta WiFi bude asi hodne brzy standardem. Vidim to jako pred rokem a pul barevne displeje v mobilu.

BTW je nekde na ceskem netu kvalitni recenze H5450? Na ce4you ani palmare jsem nenasel....

Opet diky za vase reakce

Nováček
    Registrace
    Oct 2002

to pavel koza:

Tady dotycny prodejce odpovida, ze i u looxu je mozny bezplatny prechod na PPC 2003. Tak nevim, ja tomu take moc neverim... :?

Registrace
    Aug 2000

Citace Původně odesláno od viktor99
    to pavel koza:

Tady dotycny prodejce odpovida, ze i u looxu je mozny bezplatny prechod na PPC 2003. Tak nevim, ja tomu take moc neverim... :?
    Vite, ono je to tak - pokud si zarizeni koupite do 23. zari (coz uz stejne nestihnete), byl by upgrade skutecne "zadarmo", plati se pouze "manipulacni poplatek" $26... Coz uz tak zadarmo neni...

Jelikoz Technology Guarantee Program skoncil prave 23. zari, ted uz si muzete upgrade koupit za plnou cenu, v pripade Looxe je to 65EUR + postovne...

Nováček
    Registrace
    Oct 2002

to LOCHi:

Kdy by mel prijit na trh loox 610 a jake budou zmeny vuci 600. Tedy pokud rozdil nebude jen ve verzi PPC...

Ty "SMS" pres BT... Tech 100 metru mi prijde nerealnych. V soucasne dobe se papirove hovori o 10 metrch, realne je to cca 6 (v evolnem prostoru).
    Vyuzivam znalosti z mobilu, ale u PDA by to nemelo byt jine (leda, ze by tam davali nejaky silnejsi cip).

Nováček
    Registrace
    May 2006

Ted jsem zacal tak trochu vahat, jestli se namam vykaslat na looxe a jit do iPaqu H5450. Vyjde me o 5,5 tis draz (VOC cena, jsem platce DPH) a jen tato castka se mi vrati v integrovane WiFi, PPC 2003 (je tam jeste stale ten zdarma prechod, ne?) a vetsi flash ROM. A to nepocitam snimac otisku prstu a jine, ktere sice asi moc nevyuziji, ale rozhodne potesi.
    Urcite pro iPaq hraje prehrsel ruznych programku. Nerad bych skoncil jako pred rokem s Jornadou 720, kdy na tablet PC nebylo skoro nic a tak jsem se ji po par mesicich zbavil...

Nejcasteji budu jiste vyuzivat fce diare a poznamek. Dale asi prohlizeni fotografii (nasypat to do PDA rovnou z fotaku pres USB asi nejde, co?) a nejake ty kalkulacky apod do skoly, jelikoz jsem jeste studujici. Jde mi o opravdu o bezchybnou komunikaci via BT s telefonem. Pripojeni k netu/posta budu asi teke vyuzivat a pripojeni zdarma pres WiFi - proc ne? ;o) I kdyz vim, ze to je jen nekde a zdarma to take nebude porad...

Zase bych si nerad koupil PDA a za rok dva si kupoval jine. Ta WiFi bude asi hodne brzy standardem. Vidim to jako pred rokem a pul barevne displeje v mobilu.

BTW je nekde na ceskem netu kvalitni recenze H5450? Na ce4you ani palmare jsem nenasel....

Opet diky za vase reakce
    podivete se IPAQY mely s bluetoothem jeden cas potize a znam par lidi kteri si na to stezovali , wifi nevyuzijete pokud nejste v praze nebo brne - (musel byste mit v pc wifi) takze wifi je laicky receno lepsi bluetooth. Pokud jde o otisky prstu daji se dokoupit i k looxovi ale je to zbytecny - kamos to mel nejdrive aktivni a pak si to vypnul zdrzuje to a nemate pokazde cisty palec( pak je to hnusne osahany ()
    pokud jde o software na IPAQU bezi vsechny aplikace co na LOOXOVI a naopak! - pokud mate PPC 2002 . Na PPC 2003 vam aplikace z 2000 a 2002 nepujdou !!! takze se musite rozhodnout sam ( software pro PPC 2002 je trosku levnejsi , ale jen trosku)
    takze si opravdu musite vybrat a pokud to berete po penezni strance tak pak vas musim sklamat - mam looxe od doby kdy ho v nasi CR nemel skoro nikdo (asi 5 vyvolenych) a stal asi 24 000 KC ted stoji 13000 KC - a to ma FS jen tento model. IPAQu je vice proto tam cena jde jeste rychlejc dolu takze opravdu to zalezi na vas - kazdopadne vydrzi PDA na spici rok , maximalne dva pak musite upgratovat nebo vymenit za jine.

ten upgrate zdarma na looxe je bran zrejme tak , kdyz si u nich PDA koupite dostanete jako bonus PPC 2003 - ktery je stejne zapocitan do ceny )

Registrace
    Aug 2000

Opet diky za vase reakce
    Dovolil bych si opravit par Vasich nepresnosti.

1. Jornada 720 neni Tablet PC. 720ka je Handheld PC - mensi nez notebook ci Tablet PC, ale hlavne pouziva Windows CE misto klasickych Windows XP...

2. S tim free upgradem je to tak - POUZE HP nabizi v POUZE Ceske republice pro Pocket PC zakoupena v CR skutecne free upgrade, takze pokud si koupite novou HP h5450, dostanete CDcko s upgradem. Pokud ne, hlaste se o nej, mate na to pravo.

3. S Pocket PC je to uz snadnejsi (nova Pocket PC maji plne kompatibilni procesory na bazi ARM), v soucasne dobe by pro ne mohlo byt tak 10000 aplikaci - to snad staci

4. Nasypat to do PDA rovnou z fotaku pres USB teoreticky jse, ale jen u zarizeni, ktera jsou USB host (napriklad Toshiba), iPAQ myslim neni...

5. S pripojenim pres BT to v pripade upg. h5450 neni moc slavne... Musi se to opravit, oprava zatim neni...

6. No, nechci Vas zklamat, ale PDA je brano jako spotrebni zbozi... Asi by to slo pouzivat jedno PDA 10 let, ale ty 2 roky je tak optimum.... Ale to je jen muj nazor

Nováček
    Registrace
    May 2006

no doporucuji na nej pockat mluvil sem s FS a rikali ze oficialne kolem 10 rijna... a budou dve varianty - jedna bude takova predelana 600 a druha bude nadupana vsemi ***** moderni technologie a ma byt rychlejsi a nadupanejsi nez jejich konkurent IPAQ - rozhodne bych pockal

Nováček
    Registrace
    May 2006

ten bluetooth se mi spojil na takovych 57 metrech dal sem to nezkousel ( bylo to v tripadove budove s telefonem N 3650)

Nováček
    Registrace
    May 2006

vidim kolego (tim myslim pavla kozu) ze sme se docela schodly ) je vubec nekde pristup wifi zdarma ( nepocitam brno a prahu) ..

Nováček
    Registrace
    Oct 2002

to LOCHi:

Ja prave jsem z Prahy, takze bych to snad nejak vyuzit mohl. A pokud se nepletu, je WiFi pristupne i jinde - napr asi v 10-ti cerpacich stanicich Agip (jiste i jinde, nez PHA a Brno).
    Ten snimac otisku je asi vazne jen blbustka navic. Nekde jsem zaslechl historku, jak to mel nekdo v notebooku a jak prisel vymrzly z venku (majitel i NTB), tak musel 15minut cekat, nez se to podarilo sejmout. Od te doby ma snimac vypnuty...
    Jak jste asi vsichni poznali, jsem PDA zacatecnik. Ale k tomu SW. Vim, ze jsou treba stranky se SW "pro iPaq". Takze pokud ma stejny OS i jine zarizeni (nez iPaq) bude to behat take?
    TAkze ty strasne prehrsele programku an PPC 2003 nebehaji a musi se pockat na jine/upravene?
    Ja jsem do nyni bez PDA (az na tu zminenou Jornadu 720), takze nevim, jak moc je nutna obnova.
    Mam maly netovy obchod s mobily a ty stridam pomerne dost... vloni to byly 4 telefony. Ted mam jeden 1/2 roku a uz v nejblizsich dnech planuji novy (zmineny SE T610). Ale uz bych se rad trochu uklidnil a vydrzel alespon rok. Uz me nabavi prodavat telefon za polovicni (v tom lepsim pripade) cenu. A nerad bych takto skoncil s PDA. Prave proto bych si ted radsi koupil neco, co ma vicero funkci = dele vydrzi.

Nováček
    Registrace
    Oct 2002

to pavel koza:

1) Jasne, mate pravdu. Handheld PC bohuzel poslali na smrt a prave Tablet PC je jedinym nastupcem (s primhourenim obou oci). Win XP jsou obrovskou vyhodou, avsak rozmery/hmotnost a hlavne cena (80k) jsou velkou prekazkou. Jinak je to ale super napad, pracoval jsem s nimi asi mesic pred uvedenim do prodeje. Mozna za par let...

3) Tak jak je to s temi aplikacemi, funguji pro PPC 2002 i 2003? Pokud ne, tak by asi skoro nemelo cenu jit do te nove verze...

5) To je hruza ( Chci si koupit nejlepsi mobil na trhu s nej podporou dat funkci - SE T610 (jen me zastanci konkurencnich znacek nesezerte, toto je fakt ). U toho telefonu si jsem jisty, ted jest enejake bezvadne PDA za jakztakz rozumnou cenu. A hlavne aby si to s tim telefonem rozumelo! Chapu to tedy spravne, ze je SW chyba v h5450?

Nováček
    Registrace
    Oct 2002

to LOCHi:

Jeste me napada jedna vec. Do PC bych si koupil WiFi adapter - mam net via kabel TV. Kdybych mel v PDA WiFi (ze bych si preci jen vybrat ten h5450? ) tak bych mohl byt i s nim non-stop a hlavne kdekoliv on-line. Bydlim s rodici a otec ma v NTB WiFi take, takze by se ten napad mozna ujal
    Kolik tak muze stat ten WiFi adapter? Nic jineho snad potreba neni...

Sitove karty asi v PDA moc nejsou, co? No jo, zlate Jornady s Handheld PC...

Registrace
    Aug 2000

Kolego, nektery informace co tu publikujes, maji k pravdivosti daleko...

podivete se IPAQY mely s bluetoothem jeden cas potize a znam par lidi kteri si na to stezovali
    Problem ma pouze upgradovany iPAQ h5450, fix snad bude brzo dostupny...

wifi nevyuzijete pokud nejste v praze nebo brne - (musel byste mit v pc wifi) takze wifi je laicky receno lepsi bluetooth.
    No to je dost sverazny vyklad, Wi-Fi a BT si nemaji konkurovat, maji se doplnovat. Jejich schopnosti jsou uplne jine predevsim proto, ze Wi-Fi je navrzena jako bezdratova LAN, zatimco BT pro bezdratovou komunikaci s periferiemi...

pokud jde o software na IPAQU bezi vsechny aplikace co na LOOXOVI a naopak! - pokud mate PPC 2002 . Na PPC 2003 vam aplikace z 2000 a 2002 nepujdou !!! takze se musite rozhodnout sam ( software pro PPC 2002 je trosku levnejsi , ale jen trosku)
    Ale to neni vubec pravda! Na PPC2003 funguje naprosta vetsina aplikaci pro starsi systemy, vyjimkou jsou predevsim aplikace jsouci primo na system (jako je lokalizace, coz je logicke, protoze WM2003 je postavena na uplne novem jadre)... Subjektivne funguje tak 95% aplikaci...

ten upgrate zdarma na looxe je bran zrejme tak , kdyz si u nich PDA koupite dostanete jako bonus PPC 2003 - ktery je stejne zapocitan do ceny )
    No o tom silne pochybuji, nastavena licencni politika tomu brani. Vyjimkou je HP, kteri to ale na vlastni triko nakoupili, a ted to davaji ke vsem iPAQum... Ale to nevim jiste, nejlepe se pred nakupem zeptat primo prodejce.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Základní otázky
    Od zeed v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 24-01-2008, 15:06
  2. Srovnání jednotlivých druhů PDA,MDA,XDA,smartphonů .......
    Od Losos_ce4you v sekci Zbývající značky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 07-07-2007, 12:44
  3. TomTom a výběr druhu GPS
    Od damasig_ce4you v sekci TomTom
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 22-09-2006, 00:41
  4. Pocitadlo vseho mozneho na WM05 - SHANIM
    Od hustej v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 18-09-2006, 16:47
  5. Otazky vseho druhu