Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ActiveSync 4.2 Beta 1 - pro odvážné

beecher (9270)|30.4.2006 09:23
To Milos: Tohle je prevazne bugfix verze, bohuzel jakych se mi nepodarilo zatim zjistit... :oops:
beecher (9270)|1.5.2006 12:41
Miloš Strouhal (3997)|1.5.2006 13:23
Dik. Uz jsem jej vcera nainstaloval a zjistil jsem, ze doslo k oprave chyby pro mne nejzavaznejsi. Obcasne na mne pri synchronizaci vyskakovala kriticka chyba pokud jsem pred spojenim notebooku a Qteku nemel spusteny Outlook. Synchronizace tim okamzite padala. Nepomahala prinstalace ActiveSyncu, vymena CZ AS za ENG AS, ani preinstalace celeho systemu. Ovsem s novou betou tento problem zcela zmizel, skvele. :yes:
Anunnaki (27)|2.5.2006 19:28
nasledujici informace mne potesila:

"Vylepšení partnerství
lepší rozlišení více zařízení se stejným synchronizačním jménem na stejném desktopu"

konecne !! nekolikrat jsem instaloval windows (testovaci samozrejmne) a resil problem, jak na WIN XP ve stejnym uctu navazal partnerstvi mezi qtek8310 (muj) s jednym ucetm , a pak mohl pripojit druhy qtek8310 (manzelkyn) jako HOST (ne navazovat partnerstvy) bez toho, aby mi pak v danem uctu bylo zruseno partnerstvy tohoto uctu s prvnim (mojim) Qtek8310.

Samozrejmne oba mame na stejnem pocitaci vlastni ucty a kazdy ucet ma sveho qtek8310 partnera...ale nekdy se stane ze se prepnu do sveho uctu a jeji telefon je pripojeny a hned mi to zrusilo moje partnerstvy (to same obracene) protoze WIN bral oba telefony jako jeden pristroj ... mno uvidime snad toto jiz je prave to, dotahly dokonce.
beecher (9270)|2.5.2006 19:31
A neni jednodussi ty telefony ruzne pojmenovat?
markjag (386)|2.5.2006 20:50
Ja som mal zas naposledy poblem s Active Syncom (sice to nemusi byt jeho chyba, ono to moze by chyba outlooku ale aj PC Suite nabuduce to zistim presnejsie). Ze ak som syncol mobil s reinstalovanym PC a nasledne syncol PDA s PC, tak kontakty v telefone sa mi 3 zdvojili (tie ktore som pocas reinstalacie winu na PC zmenil) a vsetky NOTES sa zdvojili.
Ak som nasledne syncol mobil s PC tak sa to zdvojilo aj v mobile.

Co z toho vypliva? Uz nikdy symbian, pretoze podla mna ak by som syncol Win zariadenie a Win zaradenie s WIN PC zaraidenim tak by to podla mna slo bez problemou. Takto nastala malicka chybycka, vynnik je na 51% Active Sync pretoze prave on sa postaral o zdvojenie udajou. Asi si myslel ze tie polozky v PZ su nove a nie tie iste. Problem bol ale zo starym AS, takze zajtra dufam otestujem tento novy a svoj prispevok poupravim, ale pisem to sem preto ci niekto nevie ci to novy AS nahodou neriesi.
Anunnaki (27)|2.5.2006 21:20
[QUOTE="beecher"]A neni jednodussi ty telefony ruzne pojmenovat?[/QUOTE]

Mno prave ze je ale to bohuzel nepomuze, menil jsem i primo ID parametry v registrech telefonu aby vse bylo rozdilny....on to proste ten active sync bral jakoze to je porad to stejne zarizeni i kdyz vse bylo jine....jak to se mne neptejte a tenhle problem ma spousta lidi. Jakmile ale pouziju jiny HTC produkt (nesmi byt stejne modely) treba PDA versus SP a podobne, vse je vporadku.

Procetl jsem mnoho diskuzi a nikde to nevy jak resit...mozna prave toto byl problem activesync ktery to ted bude mit vyresene. Otestuju a uvidime.
beecher (9270)|2.5.2006 21:24
Aha, tak to by pak melo byt lepsi s tou 4.2 verzi...
belkov (140)|3.5.2006 10:54
Jednu docela zásadní vadu jsem na AS 4.2 našel.Pokud dáte přidat odebrat programy zobrazí se sice jejich seznam,ale všude je obsah složky 0 Mb,takže nejdou zpětně nainstalovat a musí se všechny instalovat znovu z původních zdrojů.A to je otrava.
beecher (9270)|3.5.2006 11:22
Zvlastni, mne to ukazuje bez problemu...
00142874_as42_programs_bDf2.png
belkov (140)|3.5.2006 11:25
Možná byla chyb že jsem předtím odinstaloval původní AS a instaloval načisto nový.Ale u předchozích verzí se mi to nikdy nestalo.
beecher (9270)|3.5.2006 11:40
No, jestli se nepletu, preci jenom je to jiz par dni, co jsem to instaloval, tak AS 4.2 si predchozi verzi odinstaluje sama...

A znovunainstalovanim nejakeho programu se ta velikost sama neopravi?
belkov (140)|3.5.2006 12:03
Opraví,po nainstalování programů znovu je vše v pořádku,ale to je právě ono,že se musí instalovat znovu/pokud v PDA mezi tím něco smažete/nebo po HR,kdy stačilo programy nainstalovat přes AS,to u této verze není možné./aspoň u mně/
beecher (9270)|3.5.2006 12:25
No, mozna za to muze to rucni odinstalovani starsi verze AS 4.1 (tipuji). Nikdy jsem to neodinstalovaval, pouze preinstaloval novou verzi a bylo to, veskere nastaveni zustalo...

EDIT: Mne ten cestin dneska fakt jde... :? :sarcastic:
belkov (140)|3.5.2006 13:09
Takže aspoň zkušenost pro ostatní,neodinstalovat ale přeinstalovat.
markjag (386)|7.5.2006 19:40
Tak ma napadlo, ukazuje tento new AS pri instalacii aplikacie presne percenta?
anicka.balounova (165)|13.5.2006 21:39
Nainstaloval si ho někdo?

Dokáže už synchronizovat více adresářů abych nemusela používat PocketMirror?
beecher (9270)|14.5.2006 07:59
Anicko, precetla sis muj clanek, co to umi navic oproti 4.1? Asi ne vid... :sarcastic:

Ne, neumi, a mam obavy, ze nekdy bude umet. To by se museli redesignovat nektere soucasti WM...
Paullus_ce4you (400)|14.5.2006 19:11
[QUOTE="beecher"]To by se museli redesignovat nektere soucasti WM...[/QUOTE]

Mě by skutečně zajímalo, proč to ten Microsoft dělá; nemožnost synchronizovat více adresářů, zákaz synchronizace přes síť, nemožnost synchronizovat soubory *.mdb atp.

Co on ten MS proti svým zákazníkům vlastně má? Asi jsme mu museli nějak strašně ublížit...
markjag (386)|14.5.2006 21:19
Lebo si to moze dovolit, zial :( .
beecher (9270)|15.5.2006 06:37
To Paullus: Synchronizace vice slozek v dane kategorii polozek se tahne snad uz od WCE 1.0.
Zruseni synchronizace pres sit mame na svedomi my, zakaznici.
A *.mdb? Access? To jeste nekdo pouziva? Dneska se hraje na SQL Server 2005 Mobile Edition a nad tim postavene aplikace s primou synchronizaci do velkeho SQL Serveru...
Paullus_ce4you (400)|15.5.2006 08:56
[QUOTE="beecher"]...A *.mdb? Access? To jeste nekdo pouziva? Dneska se hraje na SQL Server 2005 Mobile Edition a nad tim postavene aplikace s primou synchronizaci do velkeho SQL Serveru...[/QUOTE]

Protože mám poměrně velkou bibliotéku, tak sebou musím neustále tahat seznam knížek, abych nekupoval ty samé vícekrát. Už vidím, jak se v někde v antikvariátu připojuji přes GPRS někam na velký SQL server...

Tím jsem chtěl jenom demonstrovat, že jsou i "drobní" zákazníci, nikoli jenom korporace. A navíc, pokud všechny předchozí verze tu konverzi *.mdb měly (a není problém ji mít s drobnými úpravami třetích stran i ve WM5) tak nechápu, proč ji sám MS odstranil. Asi ho něčím popuzovala.
Anunnaki (27)|15.5.2006 11:57
[QUOTE="anicka.balounova"]Nainstaloval si ho někdo?

Dokáže už synchronizovat více adresářů abych nemusela používat PocketMirror?[/QUOTE]

Ono mozna pro nas neco takoveho pripravuje ...ovsem to jiz pak bude plna PRO verze a ta bude asi bohuzel placena....tohle vychazi za predpokladu ze ty co vyvijeji Active Sync nejsou skutecne blbci.
beecher (9270)|15.5.2006 12:05
Anunnaki: A na to jste prisel kde? :D
Anunnaki (27)|15.5.2006 12:08
[QUOTE="beecher"]Anunnaki: A na to jste prisel kde? :D[/QUOTE]

....nebo jsou to skutecne tak hloupi lide ? Podle mne je spis v tom nejaky zamer...samozrejmne podklad pro to nemam....asi fakt jsou to blbci.
beecher (9270)|15.5.2006 12:12
Ne, ja myslel tu PRO verzi...
Pac to je holy nesmysl, MS nikdy za AS platit nechtel...