Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPaq rx1950, občasné vypínání a vybíjení baterie, je to chyba nebo vlastnost?

tomasslavicek (20)|25.4.2006 10:07
Dobrý den, od Vánoc mám HP iPaq rx1950, jsem s ním spokojen, ale v poslední době mi vadí jedna věc tolik, že jsem se rozhodl sem napsat.

Mám Windows Mobile 5.0, PDA mi vydrží nabité dlouho, ale někdy když ho zapínám, najednou má jen třeba 50% baterie, nebo je vybité úplně. Co se mi také v poslední době stává, že je vypnuté úplně a musím ho zapnout stisknutím soft resetu. Potom se zapne normálně, baterii má. To, že by se mi v tašce mačkalo tlačítko Power, jsem vyloučil, takhle se mi téměř celá baterie vybila i když ležel v noci na stole.

Vypadá to, že někde možná netěsní kontakt, že možná celou dobu odebírá z baterie jako kdyby bylo zapnuté. Na internetu jsem našel, že možná s některými kartami se to stává, nainstaloval jsem nový firmware, ale nespravilo se to. To, že se PDA vypne úplně a musí se zapnout soft resetem, to je vlastnost WM 5, nebo chyba v přístroji, vadné baterii, vložené kartě?

Ještě bych mohl zkusit používat PDA bez karty, jestli se tak také bude chovat. Díky, za jakékoliv nápady... :?
tomasslavicek (20)|25.4.2006 10:21
Sám si odpovím :)

Na stránkách hp.com jsem našel možná ještě další updaty. Podle popisu zafixovaného problému to vypadá, že jsem našel řešení. Doma vyzkouším a pak napíšu, jak jsem dopadl. Mám pocit, že když jsem to minule zkoušel, tak jsem nenainstaloval ten první.
tomasslavicek (20)|25.4.2006 17:08
Tak jsem provedl update z jejich stránek, dokonce to ani nechtělo hard reset, tak mi udělali radost. Uvidím, jak to teď bude fungovat, vyzkouším... :yes:
PavelM_ce4you (95)|27.4.2006 08:39
JJ, presne tak, pritelkyne mela na rx1950 ten samy problem (vydrz baterky a PDA neslo obcas zapnout, pouze SR). Po aplikaci patche se to pry uz nevyskytlo.
tomasslavicek (20)|28.4.2006 13:47
Tak si svoji diskuzi i uzavřu, opravdu to pomohlo, už se problém nevyskytl. Dokonce zmizel problém s připojováním na některá AP wifi :))
dominika_ce4you (30)|30.4.2006 18:24
Ja mam HP Ipaq rx3715 a stalo se mi dvakrat, ze najednou byla hlavni baterka uplne prazdna, ze se pda nedalo zapnout a jednou dokonce i zalozni baterie a to jsem pravidelne nabijela. A zjistila jsem, co se stalo. Kdyz pda se zaplo a cinklo ohledne nejakeho ukolu, pak se samovolne vypina. Jenze jaksi nejak zbehl soft nebo co a zrejme zustalo zapnute do skonani baterie. Overila jsem si to, kdyz jsem pda mela na nabijecce, probudim se a pda svitilo do tmy jako blazen a ukazovalo mi uikol, ktery byl tyden nazpet (upozornuju, ze datum bylo nastaveno dobre). Po mekkem resetu se to uz zatim neopakovalo.