Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mda Vario - wi-fi - Skype

Pehof (21)|14.4.2006 10:18
Mám MDA Vario. Pořídil jsem si router s wifi (SMCWBR14-G2), abych doma mohl brouzdat po internetu bez GPRS a hlavně bych rád volal přes Skype.
Mám ale problém. Když jsem se snažil volat přes EDGE, tak jsem celkem slyšel druhou stranu, ale mne bylo slyšet velmi trhaně. Což je asi proto,že odchozí data přes EDGE jsou pomalejší.
Když jsem zprovoznil Wifi, tak je to paradoxně obráceně. Mne je slyšet dobře, ale druhou stranu slyším trhaně.
Čím to je? Slabým procesorem Varia? Špatné nastavení Skypu či wifi?
Mohli byste mi poradit, jak přesně vyladit nastavení Wifi routeru, aby mi šlo volání přes Vario-Skype-Wifi?
Díky za každou radu.
stehan (114)|14.4.2006 14:45
takze v prvom rade si stiahni verziu SKYPE pre qtek 9000.ak mas CZ ROMKU tak to ani neskusaj.doporucujem poslednu qtek.a bude ti to chodit ako hodinky.odskusane.
Pehof (21)|15.4.2006 09:08
Mam MDA Vario o T-Mobile, takže asi CZ Romku. Doporučujete "poslední qtek". V přeinstalování ROMek nejsem moc zkušený. Co myslíte tou "poslední qtek"? A mohli byste mi dát odkaz, kde ji stahnout a poradit s instalací? Češtinu tam potom lze doinstalovat od Sunnysoftu? Díky za odpověď.
stehan (114)|16.4.2006 08:48
priatelu.citajte forum.najdete tu vsetky odpovede na vase otazky.
kadlik_ce4you (7)|16.4.2006 10:51
Mám stejné nutkání se Skypem, ale taky mam T-mobile verzi - sic jednu z poslednich, ale CZ to asi bude...
Prusvit_ce4you (24)|16.4.2006 11:01
Zdravim. Coby novy uzivatel MDA Vario (T-Mobile) jsem samozrejme taky zatouzil po Skype, stahl verzi pro 9090 a vse funguje k vseobecne spokojenosti (nebo vlastne srozumitelnosti). Jen, ale to patri jinam, MDA vidi z 2GB miniSD jen 1GB. Jdu popatrat proc ...
JecminekMaselnik (464)|16.4.2006 19:49
jestli se bojite davat prych t-mobilovou romku, tak zkuste pro skype pretektovat procesor. Svele se mi to osvedcilo.
Pehof (21)|16.4.2006 19:55
Zjišťuji,že jsem v PDA amatér větší než jsem si myslel.
Můžete mi poradit (postup), jak přetaktovat procesor pro Skype? Nebo mi dejte nějaký odkaz, kde je o tom psané na fóru.
Moc děkuji.
kadlik_ce4you (7)|16.4.2006 20:35
prusvit : Diky, chodi to celkem dobre, akorat je problem, ze edge je pomaly a diky tomu se trha odchozi hlas a ma prodlevu. Ve Variu je hlas druhe osoby slyset perfektne !!
JecminekMaselnik (464)|16.4.2006 22:19
2pehof: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=12725&fi=0
jinak kdyz ve vyhledavani vyberes tuto sekci a das hledat pretaktovani, je to hned druhy link........