Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tak jsem si dnes pořídil HTC HERMES... aneb spousta názorů od lidí co ho nikdy nedrželi v ruce :(

beecher (9270)|5.5.2006 11:47
Zakulisni informace rikaji neco o MDA Variu II (coz je HTC Hermes) v Nemecku v cervenci...
aaischa (660)|5.5.2006 15:13
upřímně je to hrůza, v ruce to působí jako hodně vyježděná mda III, prostě ta klávesnice se nevysouvá krásně plynule jako u mda varia... tohle je z jedný strany na druhou... fak síla... :sarcastic: ještě že mam mda pro :) technikcy vymakaný ale provedení je za 4 ve škole a to bych to nejreadčí nechal propadnout..
batt_ce4you (135)|6.5.2006 07:03
:D to je prilis subjektivni nazor. pravdepodobne si mel v ruce nevyvedeny kus. Ja mam Hermese uz mesic a problemy s klavesnici atd.sem nezaznamenal. Naopak povazuji ji za dokonalou stejne jako ostatni ovladaci prvky pristroje. Dle meho nazoru (nejen meho-viz recenze a diskuse na zahr.webech)se jedna o spickove zarizeni ktere tebou uprednostnovane MDA Pro v mnoha ohledech prekonalo.
aaischa (660)|6.5.2006 08:19
tak to me moc potesilo, videl jsem 2 kousky, z jedny várky a byly to snad jedny z prvních možná proto... páč mě to fakt zastrašilo :sarcastic: hsdpa mě jinak fakt moc láká :) ale jinak nic lepčího nevidim,klavesnice neni tak pohodlna jak mda IV nebo vario.... je takova trosku jina ... :evil:
Miloš Strouhal (3997)|6.5.2006 10:17
To by mne zajimalo, v cem Hermes Universala krome toho HSDPA jeste asi tak prekonal..:D
beecher (9270)|6.5.2006 13:03
V kompaktnosti... ;)
Miloš Strouhal (3997)|6.5.2006 14:04
To sice ano, ale to v teto kategorii nemohou ti dva byt preci porovnavani, jedna se zcela odlisne koncepce.. To bych pak na obranu Universala musel zminit rozdil mezi VGA displejem Uniho a tim QVGA smoulou co davaji do Hermese, dale rozdil kvality a pouzitelnosti jejich klavesnic, a Hermes je nahranej..
beecher (9270)|6.5.2006 14:08
Jiste, ja je neporovnavam... ;)

No, jsem zvedav, jak se pochlapi ET s novymi HSDPA telefony, pac zatim jenom ta jejich karta do notasu je vazne na nic... Njo, bude to boj, co bude slouzit jako modem... Hermes, Muse nebo Samsung Z560? :)
Krevety_tvf (143)|6.5.2006 14:59
hlavni nevyhoda toho "heremese" jsou zase ty mensi microSD karty, ktere jsou drazsi jak SD, drazsi jak miniSD a jeste k tomu jen 1/4 kapacite oproti SD (resp. 1/2 miniSD ). Takze na nejakou extra hudbu , movie, tomtomy se neda ani pomyslet. Jeste k tomu ten podivny konektor na sluchatka :evil: ... skoda, pro me je vario 1 vice vyhovujici , diky bohu :D
aaischa (660)|6.5.2006 15:31
mno ty transflash karty to je humus, nejen cena ale je to tak maly ze ji ztratim a ani si toho nevšimnu :( prasata... kdo má mýt všechny karty :D :sarcastic:
Suoraj (704)|6.5.2006 18:21
Hermesta si určitě pořídím. I na Variu se da dělat vše co je potřeba (s tou spravnou ROMkou)... Universal je pěkná hračička ale je to jako mobil nepoužitelné velké zařízení. nedá se to nosit v kapse a pokud to při svojí váze spadne z metru na zem tak je konec. Hermest a Vizard je konečně cesta...
beecher (9270)|6.5.2006 18:26
Jakej Hermest? HTC Hermes... :sarcastic:
To neni Nemec Ernest...
Miloš Strouhal (3997)|6.5.2006 18:28
Mozna pro tebe.. Z metru mi spadl i MDA Compact a jeste ten den putoval na vymenu zakladni desky. Pred par dny spadl znamemu Universal ze strechy Oktavky primo na beton, a krom omlacenych plastu je ok..

BTW, ten upraveny nazev diskuze mne velice pobavil. :D Jeste ze na CEBITu bylo Hermesu na hrani az az.. :yes:
aaischa (660)|6.5.2006 20:57
jenom tak pro info :sarcastic: vejde se mi do kapsy ve všech kalhotách a tak dále co mam :) ;) (Universal) a psát smsku na hermesovy na klávesnici to je TREST
batt_ce4you (135)|7.5.2006 07:32
Kolik sms si na Hermesu psal a odeslal? Asi zadnou, jinak bys nepsal takove nesmysly, nebot prave klavesnice je na nem dokonalost sama. Bylo by zahodno aby o konkretnim modelu (Hermes, Universal atd.) psali poznatky a nazory ti, kteri se s nim meli moznost seznamit a pohrat alespon jeden jediny den...
aaischa (660)|7.5.2006 13:24
napsal jsem si 3SMS, nejspíš nemáš šanci to porovnat je to taky hodně o zvyku, ale 100% můžu říct že komfort klávesnice universala a hermese to je uplně něco jinýho, i vario má lepčí klávesnici :-P nemá smysl tohle asmi moc řešit páč bysme se hádaly bude t individuální každej má radči jinou klávesnici a píše se mu na ní dobře, ale vůči mda III, mda IV, a variu ji hodnotim jako nejhorší :mad:
aaischa (660)|7.5.2006 13:27
[QUOTE="batt"] Bylo by zahodno aby o konkretnim modelu (Hermes, Universal atd.) psali poznatky a nazory ti, kteri se s nim meli moznost seznamit a pohrat alespon jeden jediny den... [/QUOTE]

upřímně řečeno měl-li jsi několik jiných zařízení , tak si během půl hodinky nebo hodinky uděláš obraz o jakym koliv jinym zařízením který máš v ruce, a za den toho už víc nezjistíš... viděl jsem ho , nějakou dobu jsem si hrál.... u dvou lidí... mohl jsem si ho pak i "objednat" ale nějak mě to hodně rychle přešlo...

p.s. ty jsi měl universala abys mohl srovnat, alespoň jeden den ? :sarcastic:
Zdenek Malinsky (9781)|7.5.2006 13:56
Pánové, nechápu vaše dohadování. Prostě každý si vybere zařízení, které mu nejvíce vyhovuje nebo které mu nevyhovuje nejméně. Nemá cenu řešit karty, displeje, klávesnice atd. Prostě výrobce tam dal co uznal za vhodné a vy si jeho výrobek koupíte nebo nekoupíte.

Jsme lidé různí, různých velikostí a potřeb a každému vyhovuje něco jiného. Kdybychom byli stejní a bylo jen jedno dokonalé PDA byla by to nuda.

PS: Já bych raději klávesnici na Hermesu, jenže ten se zase hůře drží. Tak teď babo raď.:? :oops:
Krevety_tvf (143)|7.5.2006 15:59
ale to by pak nemely smysl tyhle nedokonale diskuze :D
batt_ce4you (135)|7.5.2006 17:14
[QUOTE="aaischa"][QUOTE="batt"] Bylo by zahodno aby o konkretnim modelu (Hermes, Universal atd.) psali poznatky a nazory ti, kteri se s nim meli moznost seznamit a pohrat alespon jeden jediny den... [/QUOTE]

upřímně řečeno měl-li jsi několik jiných zařízení , tak si během půl hodinky nebo hodinky uděláš obraz o jakym koliv jinym zařízením který máš v ruce, a za den toho už víc nezjistíš... viděl jsem ho , nějakou dobu jsem si hrál.... u dvou lidí... mohl jsem si ho pak i "objednat" ale nějak mě to hodně rychle přešlo...

p.s. ty jsi měl universala abys mohl srovnat, alespoň jeden den ? :sarcastic: [/QUOTE]
Budeš se možná divit, ale měl jsem jak MDA Pro tak i Qtek 9000 (obojí totéž), takže mohu "srovnávat" bohužel nesrovnatelné, oč se snažíš ty. Hermes je zcela jíná kategorie zařízení než Qtek9000, neboť je určen k běžnému používání což o Universalu říct nelze a to nejen co se rozměrů a váhy týče. Jinak tě obdivuji, že tě stačí půl hodiny na proniknutí do tajů mobilního zařízení. Jenom cca 20 programů, které jsem jak do Universalu tak do Hermese atd. nainstaloval a poctivě odzkoušel, mne zabralo dva dny. Na závěr: nezpochybňuji kvality Universalu, nasopak tvrdím že to je vynikající přístroj, na Hermesu se však projevil fakt že vyšel z výroby o sedm měsíců později, takže se u něj objevilo pár skvělých vychytáveka vylepšení - censor podsvícení klávesnice (skvělá záležitost), 2.1Mpix foťák, Track-Wheel ovládací kolečko atd. atd.. Podívej se na tuto stránku (Official Dangaard Norway forum): http://www.smartmobil.no/mod-htmlpages-display-pid-82.phtml ... když se podíváš na diskusi tak zjistíš, že více jak 60% diskutujících upřednostňuje Hermese před ostatními zařízeními od HTC. Dočteš se tam taky proč....
Ještě tip na odzkoušení jak na Hermesu, tak Universalu atd. - RescoRadioPocket (v.1.5) - odkaz na download je v diskusi na uvedené stránce. Na Hermesu funguje špičkově - jen s touto aplikací sem si hrál déle než tvé dostačující půlhodinové "odborné" ohmatání Hermesu.
aaischa (660)|7.5.2006 19:33
mno já nehodnotil softwarovou kompatibilitu, to už je něco jiného zkouše software, nové aplikace jejich vymakanost a tak... nelze to srovnávat... ano je to vymakanost, ale taky částečně některými věcmi propad... senzor u klávesnice je super, ale universal ho má taky... fotak je "fajn" kolečno je supeer to ano a hsdpa je taky hezký ale jinak tam nic tak uchvatnyho neni... malinkej displej je pro praci dost nekomfortni..
Majkl_M (67)|7.5.2006 22:46
Můžete někdo kdo má Hermese zkusit nějaký test? Zajímá mě rozdíl oproti Variu. Předem díky
milennium (336)|8.5.2006 00:54
aaischa:

No,tak teď čtu tuhle diskusi a koukám,že se s tebe vyklubal machr na Hermese. Nic proti,ale za tu dobu co jsi seděl se mnou v tom McDonnald (asi 10 min) si toho o Hermesu nemohl moc zjistit. Nejdřív jsi psal,že..."upřímně je to hrůza, v ruce to působí jako hodně vyježděná mda III, prostě ta klávesnice se nevysouvá krásně plynule jako u mda varia... tohle je z jedný strany na druhou... fak síla... "
...taková blbost ! Fakt nevím co si mám myslet o lidech co za 10 minut dokážou takhle dobře zhodnotit zařízení. Je to opravdu kravina. Všechny tady můžu ubezpečit,že to NENÍ pravda ! Ba právě naopak. Hermes je sice plastový,ale to nemění nic na tom,že celá konstrukce je hodně bytelná a i právě vysunování klávesnice je o hodně lepší než třeba u Varia. To mi totiž u Varia dost vadilo. Když ho má člověk v kapse tak se dost často stane,že se klávesnice odšoupne a pokaždé když jsem Vario vyndal s kapsy tak jsem musel klávesnici zacvaknout. To že klávesnice jezdí jako po másle není právě moc dobré,měl by tam být menší mechanický odpor. A to právě u Hermese je.Vůle u klávesnice je hodně malá,skoro žádná a vysunování klávesnice jde trochu ztuha a na konci spolehlivě zacvakne. Ne jako u Varia,kde na konci byla cítit vůle a zacvaknutí nebylo tak jisté. To u Hermese nehrozí. Mně to prostě vyhovuje daleko víc. Pokud tobě se to nelíbilo,tak dobrá,ale proč ta silná slova ???
A k té klávesnici. Je samozřejmně lepší. U Varia mi klávesy připomínali tak trochu kolébku a někdy se mi stávalo,že jsem jednu klávesu třeba zmáčknul dvakrát,speciálně u "space". U Hermese ne. Klávesy jsou velké (a to je myslím dost dobře vidět i na fotkách s různých serverů),stist klávesy je jistý a příjemně to lupne. Taky se mi už Hermese nestalo,že jsem se při psaní přehmátl nebo nechtěně zmáčkl dvě tlačítka. Taky podsvícení je lepší a rovnoměrnější a je tu sensor.Takže píšeš bludy úřední obludy...
Jó a nakonec ten malý displej. Ano rozlišení je jasný,není jako na tvém MDA Pro,ale co se dá dělat ? Nic,je to tak... Zato je displej dost jasný a kontrastní a prostě super,řekl bych,že ještě lepší než na Variu,ne jako na tvém MDA Pro. Taky nikde nepíšu po fórech,že displej na Universalech atd. je vyblitý,nevýrazný a vyšisovaný. Je to prostě tak,nelíbí se mi to,ale beru to. Mně osobně se víc líbí displej na Variu a Hermesovi než na MDA Pro. Právě proto,že je na něj dobře vidět a barvy jsou jak vymalovaný...
Jo a co mně docela udivilo,byla rychlost MDA Pro. Když můžu porovnat,tak Hermes je proti MDA pro velký rychlík. Možná to dělá Samsung 300MHz,ale i tak jsem docela koukal jak máš MDA Pro zabržděné...A hlavně mi tu nepiš,že ho máš plné programů a tak...
Ale jinak,piš si co chceš,ale pokud chceš něco hodnotit tak si to raději vypůjči tak na týden a pak dělěj nějaké závěry. 10 minut v McDonnaldu opravdu nestačí....
aaischa (660)|8.5.2006 02:26
.... jedine co muzu dodat je ze nejsi jediny u koho jsem hermese videl, ale bohuzel jsem videl jen "not for sale" ..... takze kvalita vyslednych by mela byt lepci, alespon podle ostatnich je naštěstí... nebudem se hádat... ale fakt radči když to vyjíždí a ne když to drhne :) tohle nemá smysle se hádat... :sarcastic:

nevidim to jen cerne, ocenuju jeho prdnosti to ano... ale ale.... kamos ho flashoval a je to zas o neco rychlejsi uz to neni ta prvni rom a spokojenost.. :)
milennium (336)|8.5.2006 10:25
Prosímtě,a čím ho fleshoval? Tedy jakou ROMkou ? Ta od T-Mobile není první a mám pocit,že je jedna s posledních. Napiš důkaz,třeba verzi,build nebo datum release ROM...
batt_ce4you (135)|8.5.2006 11:51
No už existují nejméně 4 další verze (O2,i-Mate,TM,Orange) ale stejně jako ty pochybuji že některou z nich kámoš od aaischy má, takže další blábol...
john_ce4you (112)|9.5.2006 23:28
tak jsem se konecne dockal hermese. dokonce jsem jiz uskutecnil prvni videohovor.
sice jiz pomalu zacinam objevovat nedostatky, ale plusy i tak vyrazne prevazuji. no a az bude k dispozici nejaka novejsi romka, tak to bude teprve parada...
Quattro (28)|17.5.2006 18:58
Jak je to s výsuvnou klávesnicí na HTC Hermes? Je řešená jako na Variu - tedy tlačítka jednotlivě a oválná, nebo jako na Universalu - tedy velká čtvercová tlačítka a naskládaná těsně u sebe?
john_ce4you (112)|17.5.2006 20:11
[QUOTE="Quattro"]Jak je to s výsuvnou klávesnicí na HTC Hermes? Je řešená jako na Variu - tedy tlačítka jednotlivě a oválná, nebo jako na Universalu - tedy velká čtvercová tlačítka a naskládaná těsně u sebe?[/QUOTE]

jako na universalu
beecher (9270)|23.5.2006 14:45
http://www.theunwired.net/?itemid=3062

Odkaz na HTC Hermes v nemeckem O2 shopu

HTC Hermes se v O2 DE podani bude jmenovat O2 XDA Trion.
JanHavlicek (635)|24.5.2006 17:21
Tak nemáte již nějaké info o dostupnosti Hermese u nás, konkrétně u Eurotelu ? Ptám se, protože mé MDAII se mi začíná rozpadat a vidím to na novou cihlu. Universal je moc drahej a Vario zase není dle mých představ, hlavně hardwarově. Zatím jsem se dočetl, že se má Hermes nabízet v DE od června/července :/
beecher (9270)|24.5.2006 17:33
No, Hermes zatim neni nikde oficialne, takze se dohadovat, kdy bude u ET muzem, ale bude to zbytecne... Taky se uvazovalo, ze Universal prijde s prichodem UMTS a trvalo to skoro 3/4 roku od vyjiti u i-mate...

Podle mne, jestli ho ET pusti, tak mozna na vanoce...
JanHavlicek (635)|24.5.2006 21:20
Jo, to je pravda. Ovšem wizard je novější než universal a taky ho ET pustil dřív než universala. Ale jak říkáš, to jsou zase jen ty dohady. Já osobně bych to viděl na takových 5 měsíců, vánoce snad ne :)

Tak teď babo raď :sarcastic:
beecher (9270)|24.5.2006 22:10
Prosim pokracujte v diskuzi o zarizeni HTC Hermes zde.