Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 23

Téma: Dva velké problémy ve WM5, pouze jeden vyřešený

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2002

V rámci zakoupení nového PDA jsem plavně přešel na Windows Mobile 5 a po zkušenostech s předchozími verzemi tohoto operačního systému jsem se domníval, že už hůře být ani nemůže.
    Jako vždy jsem se hluboce zmýlil a zjistil jsem dvě, pro mě hrůzné skutečnosti:

ad 1) nelze konvertovat accesové soubory *.mdb do formátu *.cdb na PDA
    ad 2) pomocí ActiveSync není možno synchronizovat prostřednictvím Wi-Fi.

První problém naštěstí vzdělanější zoufalci než jsem já vyřešili:

The files adoce30.dll and adocedb30.dll must be on the device in the Windows folder. The file adosync.dll must be on the device and registered. Then, on the desktop, remove the following registry key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows CE Services\SpecialDefaults\PocketPC04\Services\Synch ronization\Objects\~MicrosoftTable,

zatímco řešení problému druhého jsem nikde nenalezl.

Rád bych se proto zeptal váženého PT publika, zda je nějak možno na Windows Mobile 5 synchronizovat přes Wi-Fi, a zda je na to nějaká obezlička, případně se musí zakoupit jiný program, než MS ActiveSync, anebo to prostě možné není a je třeba se s tím smířit.

Jinak na jedné webové stránce se Microsoft holedbal, že ztráta možnosti synchronizovat přes Wi-Fi není vadou, nýbrž výhodou, kterou nám implementoval kvůli bezpečnosti z důvodů jeho obav o naše data. Ještě že Tě máme, Microsofte!
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

No, on sync přes Wi-Fi na starších OS postrádal to, co postrádám na WM 5 - v případě konfliktu ponechat rozhodnutí na uživateli, takže to zase tak velké vítězství nebylo.
    add 2
    S exchange serverem jsi to zkoušel?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2002

Já tu synchronizaci mezi PDA a PC využívám jen v malém, takže MS Exchange by pro mne byla příliš luxusní záležitost.

Spíše by mne zajímalo, zda onu synchronizaci ve WM5 přes Wi-Fi neumí nějaké jednodušší software např. Intellisync a pod.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2002

Tak už vidím, že Intellisync od technické pumy to neumí: "The latest version supports the Palm Treo 600 and 650 and Windows Mobile 2003 Second Edition devices ".

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Sync s Exchangi a luxusni zalezitost? Diky eOutlook.cz je to skoro za hubicku...
    Ja v podstate od te doby uz nezalohuji...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2002

Sync s WiFi a luxusni zalezitost? Diky eOutlook.cz je to skoro za hubicku...
    Asi jsem mimo mísu, ale mám pocit, že MS Exchage server stojí řádově v desítkách tisíc. A přiznám se, že o tom Outlooku.cz jsem také nic neslyšel.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Jo Exchange + Windows Server je palka, ale proc jako jedinec bych si mel kupovat tohle vsechno, kdyz za par stovek mesicne mi to jako sluzbu (exchange ucet) nabidne www.eoutlook.cz?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2002

Tak jsem se na ten Outlook.cz koukal a vypadá to fakt dobře. Jdu se k nim nechat naverbovat.

P.S. Ale stejně MS s tou nemožností synchronizovat přes Wi-Fi ve WN5 mě se*e.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

No, to nejste samozrejme sam, ale ja mam ideu...
    Snad se k ni nekdy dostanu, pokud nekdy sezenu nejakeho kvalitni C/C++ programatora, ktery umi psat Windows drivery...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2002

Budeme tedy působit dvěma směry; Vy shánějte programátora a já zajistím snipera a letenky do Redmontu....

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2002

Poté, co jsem se stal obětí výpadku webových služeb na Active24, jsem upustil od možnosti synchronizovat si svá data na Internetu prostřednictvím služeb typu E-Outlook.cz a pod.

Vracím se tedy k původní otázce, zda existuje nějaký jiný program než MS ActiveSync 4.x, který by uměl synchronizovat PIM i přes síť.

Podle mého názoru by to mohl být XTNDConnect PC 5.5 viz http://www.extendedsystems.com/web/content.aspx?key=65B8EB2A394E33B37B953A55AA64851Bzde

Chtěl bych se proto zeptat, zda někdo z přítomných s ním má nějaké zkušenosti.

Díky za případné odpovědi.
    P.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

No nevim, ale u eOutlook.cz jsem uz pekne dlouho a musim zaklepat, zatim zadny vypadek... :yes:

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2002

No nevim, ale u eOutlook.cz jsem uz pekne dlouho a musim zaklepat, zatim zadny vypadek...
    Já jsem si také na Active24 dosud nestěžoval, ale po tom jejich průse*u mi ještě dnes chodí páteční e-maily...

Navíc ten program od Anywhere stojí měně než roční paušál u eOutlooku.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

No, ja tam osobne nikde sync pres Inet nevidim...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2002

Zatím jedinou konkrétní zmínku o téhle možnosti jsem nalezl zde

...XTNDConnect PC provides iAnywhere customers with added flexibility by providing effortless synchronization capabilities via wired, Bluetooth, infrared, or Wi-Fi directly from mobile phones and PDAs to the desktop.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jeden článok za jeden mesiac?
    Od pdq v sekci Provoz FÓRA
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 14-08-2010, 17:39
  2. WM6 - datum na jeden riadok
    Od jaguarik_ce4you v sekci + Registry
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 11-06-2008, 21:26
  3. Wizard + AKU2 = velké problémy s WiFi připojením