Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

n311 nebo n50premium-Co je lepsi na prehravani filmu a mp3?

Tealc_ce4you (33)|5.4.2006 19:56
Ahoj vsem. Pls poradi mi nekdo co je lepsi na ty filmy a mp3? Cetl jsem zde hafo clanku o techto zarizeni a usuzuju ze na celou obrazovku je lepsi n50 premium ale zase n311 ma VGA displej(sice nevim, neznam, nevidel jsem ale cetl jsem ze je lepsi nez QVGA tak budu verit). Kdyz to vemu logicky tak jsem zde cetl ze existuje program na taktovani tak kdybych te n311 pridal par mhz tak by se to mozna nesekalo(pokud to neni spis zpusobeno tou pameti). Jinak kdyz to vemu ze ten n50 premium ma rozliseni 240x320 a n311 480x640 tak u me zase vyhrava n311(protoze kdyz ten film zmensim na rozliseni 240x320 tak se to snad na te n311 nebude sekat...(proto take zakladam toto forum abyste me opravily pokud tu pisu blaboly)) Jinak nevite kdo ma lepsi integrovany reproduktor? Na webu aceru pisou ze ta n50 premium ma dva interní mono reproduktory a ta n311 ma "jenom" vestaveny reproduktor. Da se sehnat na PDA nejakej prekladatel ciziho jazyku(staci odpoved ano,ne)? Posledni dotaz mozna trochu uhozeny ale slo by na to PDA pripojit toto zarizeni? Dekuji za vsechny nazory...
beecher (9270)|5.4.2006 20:52
1. Prekonvertovane filmy na 320x240 pry chodi na Aceru N311 v pohode.
2. Taktovaci program sice je, ale tolik vykonu mu to zase neprida, aby se to pretrhlo... ;)
3. Integrovane reproduktory budou porad integrovane reproduktory, spise takove pipacky, nez nejake kvailitni repro, je lepsi zapojit sluchatka (aspon Kossy Porta Pro a podobne kvalitni).
4. Prekladatelem si nejsem jist, ale slovniky a ucitele jazyku urcite.
5. DVB-T nepujde. 1. nebudou na to ovladace, 2. vykon na konverzi DVB-T signalu je naprosto nedostacujici. Pro mobilni zarizeni je urceno DVB-H.
Tealc_ce4you (33)|6.4.2006 15:08
ad1. To by chtelo uzivatele n311 (promin ale slovo "pry" mi nestaci)
ad2. To by chtelo opet uzivatele kterej to zkousle(treba to pomuze:) )
ad3. Tak to jsem bohuzel sklamanej jsem si myslel ze to budu moc sledovat i s nekym:(( (jinak ty sluchatka co jsi uvedl jako priklad jsou sice KVALITNI ale v tomto pripade platis za americkou znacku a to se mi zda ze neni dobre(mozna pro bohace))
ad5. Muzes mi hodit nejakej link na zarizeni ktery prijima DVB-H(jestli to dobre chapu).
beecher (9270)|6.4.2006 15:43
1. Zde v diskuzich (hlavne pod recenzi) jsou informace o tom, jak je na tom N311 s videem...
2. Taktez probirano v diskuzi.
3. Ale jo, ono se to sledovat s nekym da, ale proste od toho clovek nemuze ocekavat zvuk Dolby Digital ci DTS. Slysitelne (hlasite) to je ale bez problemu...
Koss Porta Pro a pro bohace? To se mi moc nezda, kdyz se dnes daji sehnat za velmi priznivych necelych [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Kc s DPH. Za tu 23 let proverenou kvalitu a dozivotni zaruku je to velmi dobra investice...
4. Jedna SD DVB-H karta je tady (pripadne jeste jednu zacina produkovat AverMedia), ale problem je, ze zatim v tomto formatu tady nikdo televizi nevysila...
Tady je SD karta pro klasicke analogove vysilani...
Tealc_ce4you (33)|6.4.2006 20:36
ad1. To mas pravdu video jsem nasel(jinak vetsina stranek je o nejakem tvrdem resetu ci co)
ad2. To taktovani jsem nikde nenalezl(jenom jsem nasel jeden dotaz ale na to nikdo nereagoval)
ad3. Tim jsi me hafo potesil...(sluchatka nechme bejt byl to jenom muj nazor)
ad4. Diky za informaci ze se u nas nevysila DVB-H(to nemyslim ve zlem). Ta SD karta na prijem analogoveho signalu se prodava v CR(jenom ze jsem ji nenasel)?
Jinak beechere co bys osobne doporucil?(ty se v tom hodne vyznas:) )
beecher (9270)|6.4.2006 20:55
Dell Axim X51v!!! :D :D :D To je bez kompromisu, viz muj blog... ;)

Njo, ale urcite N311, VGA + WM5 jsou jasna zalezitost (N50 je uz out)...
Tealc_ce4you (33)|6.4.2006 22:22
[QUOTE="beecher"]Dell Axim X51v!!! :D :D :D To je bez kompromisu, viz muj blog... ;)

Njo, ale urcite N311, VGA + WM5 jsou jasna zalezitost (N50 je uz out)...[/QUOTE]Taky delo ale nema to USB host ze? Jinak bych do nej sel(kdyz to vemu tak je lepsi priplatit 3k a nelitovat toho nez usetrit a potom mozna litovat)
beecher (9270)|6.4.2006 23:56
Nema, ale nac? :sarcastic:
Karm (365)|7.4.2006 06:51
Je fakt,že si člověk musí rozmyslet jestli USB host opravdu bude používat pravidelně,nebo jen jednou po koupi aby zjitil že to funguje ale praktický užití nenajde..Já to občas používám na připojení myšky,nebo na zálohování fotek z karty na FlashDisk,ale že bych to využíval denně se říct nedá.
beecher (9270)|7.4.2006 12:17
Mys se da vyresit pres BT, zalohovani fotek spravnymi typy a spravnymi velikostmi karet... ;)
PiTRiS_ce4you (257)|7.4.2006 14:19
osobně bych bral n311... už kvuli cenně - X51v byl muj druhej favorit, ale ty 3000 navic už sou dost (navic nejsem si jistej, ale na těch jejich stránkách to vypadá, že když by člověk chtěl 2 letou záruku, musí si připlatit dalších 1500) - za to si k tý n311 koupim klávesku, 1GB kartu... Nehledě na to, jak často bych ten výkon x51v využil? Na to aby si člověk pustil normální film je moc malej display a na nějaký seriály/krátký filmky mi holt bude stačit nižší kvalita(nehledě na to, že možná jeestli někdy bude třeba ten tcmp player optimalizovanej pro ten goforce chip co je v aceru, tak to video pude taky mnohem líp)...
A z her mi stačej Wormsové, Heroes a UFO, který na tom běhaj krásně :))) Osobně bych to bral snad jedině kvuli VGA výstupu, kterej věřim, že pro některý lidi může bejt nedocenitelnej...
A USB host je taky taková "hračička" kterou vyzkoušíš, ale v praktickym životě moc nepoužiješ - maxiálně pokud třeba potkáš někoho s flashkou a budeš si z ní něco stáhnout nebo tak, jinak je to nahraditelný :)
Kája_oldd (759)|7.4.2006 14:57
Tealc: no ber to tak, že usb host přidáš do della přes cf, ale grafickej čip, jako je v dellu do acera jen tak nepřidáš:)
PiTRiS: No standartní záruku minimálně na rok neplatíš a když si připlatíš za total care (bo jak se tomu nadává), tak ti 3x vymění pda bez udání důvodu, cože bych si naopak cenil jako velké výhody.
Akcelerátor, dá se bez něj žít, ale není nad to, promítat filmík plynule na 200Mhz:) a i když nic moc, filmíky vyšší kvality jdou poměrně hezky sledovat:)
Tealc_ce4you (33)|7.4.2006 15:00
[QUOTE="beecher"]Nema, ale nac? :sarcastic: [/QUOTE]No pocitam ze na to budu pripojovat HDD na filmecky :) (jinak tohle "delo" se seka pri filmech v tom rozliseni 640x368?)
PiTRiS_ce4you (257)|7.4.2006 15:00
jj, complete care je dobrá věc :)) ale zas to je dost navíc... se pak s cenou dostaneš na cenu notebooku...
PiTRiS_ce4you (257)|7.4.2006 15:02
tealc: ještě sem na tom 640*něco video nezkoušel, ale vzhledem k výkonu u 320*240 bych řek že určitě bude... aspoň než někdo udělá něco co by využilo ten grafickej chip (jestli vubec něco) - ten by měl mít video akceleraci, takže by se to mohlo zlepšit... Jo a i HDD de připojit bezdrátem :))
Kája_oldd (759)|7.4.2006 15:05
Tady mám co by se mohlo hodit, v recenzi na mobilmanii je i [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Není to nic extra, ale tak aspoň pár sekund práce a videa na n311
Tealc_ce4you (33)|7.4.2006 15:08
Nic je to jasne chtel jsem se rozhodnout mezi n50 premium a n311. Takze vyhrala n311!!Ten dell jak uz zde nekdo psal je dobrej ale to uz pomale si muzu koupit notebook(to taky psal:D)!
Dekuji za rady a za chvilku se za vama pridam s kecama typu: "uz zase tvrdej reset" (to se doufam u me vyhne :D )
PiTRiS_ce4you (257)|7.4.2006 15:12
no, u mě zatim nebyl tvrdej reset ještě potřeba (teda kromě nezbytnýho flashe na novější winy)... Jinak SW reset jen po instalaci některejch aplikací, který to chtěli nebo když se mi podařilo asi 3x uvěznit nějakou aplikaci v paměti, že z ní prostě nešla dostat :)) imho nekompatibilita s WM5...
Kája_oldd (759)|7.4.2006 15:13
simvás, notebook jde i levnějc jak n311, jde o výběr;) Complete care 2000 za 3roky taky není hrozné:-P Mno, gratuluji k výběru:)
Tealc_ce4you (33)|7.4.2006 15:19
[QUOTE="Kája"]Tady mám co by se mohlo hodit, v recenzi na mobilmanii je i [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Není to nic extra, ale tak aspoň pár sekund práce a videa na n311[/QUOTE]Diky drsne ukazky tech videi....
Tealc_ce4you (33)|7.4.2006 15:21
[QUOTE="Kája"]simvás, notebook jde i levnějc jak n311, jde o výběr;) Complete care 2000 za 3roky taky není hrozné:-P Mno, gratuluji k výběru:) [/QUOTE]Dekuji
PiTRiS_ce4you (257)|7.4.2006 15:21
[QUOTE="Kája"]simvás, notebook jde i levnějc jak n311, jde o výběr;) Complete care 2000 za 3roky taky není hrozné:-P Mno, gratuluji k výběru:) [/QUOTE]

mno, nevim :) novej, slušnej ntb za 8500 bez daně imho neseženeš...
Kája_oldd (759)|7.4.2006 15:24
Co je slušnej je věc názoru, pro někoho není ani za 20, ale to jsme OT:D
beecher (9270)|7.4.2006 15:49
Pitris: Jenom dodatek, musis ale taky brat na vedomi to, ze pro tebe jsou ty 3000 navic moc, ale pro nekoho ne, nemluve o tom, co za tech 3000 ten clovek dostane (rychlejsi CPU, vice ROM, dva kartove sloty, 3D cip).
2 leta zaruka je samozrejmosti, co je tam jeden rok, tak to je typ servisu Next Business Day vymenou (neco se stalo s PDA ne vasi vinou? Neni problem, zitra vam priveze kuryr nove a to spatne si odveze), po roce je standardni servis.
A za 850 Kc na 2 roky Complet Care, tedy pojisteni proti vlastni nesikovnosti, to je proste za hubicku...

A slusnej notas? To je tak 70 tis. minimalne a to jeste u levneho Aceru... ;)

Kaja: Nezlob se, ale kupovat si PDA na 3 roky, je rekl bych zbytecne...
Kája_oldd (759)|7.4.2006 16:11
Já nemluvil o koupi na 3 roky, ale jen jsem uvedl tu nejdražší možnost, tj. na 3roky, kdy si člověk i za ty 3roky zaplatí jen 2000, což se nepřibližuje nějak výrazně k noťasi. Neumíš číst mezi řádky;)
PiTRiS_ce4you (257)|7.4.2006 16:19
Beecher: rozhodně souhlas, že záleží na tom, jak pro koho... Pokud budu vydělávat 50k měsíčně, bude mi jedno, jestli si koupim PDA za 10k nebo za 15k... Já to beru akorát tak, že v 90% případů co zvládne dell, zvládne acer taky... A potom už opradu záleží jen na tom, jestli ti to za ten rozdíl v cenně stojí nebo ne :) Dneska sou tydle 2 jediný PDA nad kterejma bych uvažoval... pokud teda neberu opravdu levnou třídu, kde to člověk chce defakto jako diář :))
Tealc_ce4you (33)|7.4.2006 17:25
Uz se to hrouti... jinom taky pridam OT otec ma ASUS(pokud budes mit zajem napisu presny specifikace) a stal ho 50k:) (a neni to zadna sunka;) ). Svagr ma Acera myslim za 25k a ve srovnani je horsi ale opet je SLUSNEJ... neni sice na hrani ale kdo by pouzival notas na hrani her(to snad jenom !zazobanci) (jinak sorry za chybi ale nejak se mi mota hlava:evil: ). Jeste jednou musim podekovat za vsechny prispevky, rady atd. DIKY VSEM