Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém komunikácia PC - PocketPC cez IrDA

PDAGrLb (4)|14.9.2003 08:13
Zdravim. Mam iPAQ 3970 a novy notebook ASUS M3000N. Neviem rozchodit komunikaciu medzi PC a PocketPC cez IrDA. Som presvedcneny, ze mam vsetko v ActiveSync nastavene spravne. Predtym som mal notebook TOSHIBA a tam mi to slapalo ale po prechode na novy notebook to nejde.
Pritom komunikacia
PocetPC - mobil funguje
Notebook - mobil funguje
PocketPC - notebook nefunguje

Skusal som vsetko mozne, ale som bezradny. Vie niekto pomoct? Ak nie, tak mi aspon poradte, ci si mam kupit kablik medzi PocketPC a Notebook alebo rovno BT adapter na notebook.

Vdaka
PavelR. (2184)|14.9.2003 12:05
... pokud jste to jeste neudelal, zkuste si stahnout nejnovejsi ROM pro vas iPAQ (pro PPC2002 a 3970 je to verze 2.10). Jinak se zkuste podivat do BIOSu vaseho notebooku a pohrat si s nastavenim IR portu (SIR vs. FIR atd).

Mimochodem jak se Vam hlasi IR port v ActiveSyncu na notebooku a jaky mate OS?

PavelR.
PDAGrLb (4)|14.9.2003 12:20
[QUOTE="PavelR."]... pokud jste to jeste neudelal, zkuste si stahnout nejnovejsi ROM pro vas iPAQ (pro PPC2002 a 3970 je to verze 2.10). Jinak se zkuste podivat do BIOSu vaseho notebooku a pohrat si s nastavenim IR portu (SIR vs. FIR atd).

Mimochodem jak se Vam hlasi IR port v ActiveSyncu na notebooku a jaky mate OS?

IR port sa hlasi ako "Infrared Port (IR)" a OS je XP Profesional.
Skusim ten ROM a tie nastavenia v BIOS-e. S tymto ma nenapadlo sa vyhrat.
Zatial vdaka.

PavelR.[/QUOTE]
Pavel Koza (4761)|15.9.2003 09:28
Napise to nejakou chyby? Zdetekuje notebook nejake Infra zarizeni v dosahu, nebo ne?
PDAGrLb (4)|15.9.2003 10:46
[QUOTE="Pavel Koza"]Napise to nejakou chyby? Zdetekuje notebook nejake Infra zarizeni v dosahu, nebo ne?[/QUOTE]

Nie, notebook vobec nezdetekuje pritomnost Infra zariadenia. Ale ked k notebooku prilozim mobil, zdetekuje ho. Uvazoval som, ci problem nebude vo verzii IrDA. Viem, ze existuje V1.0 do 112 kb a V1.1 do 4Mb. V notebooku je V1.1 a v PDA V1.0 (aspon si myslim podla obmedzenia v manuale 112 kb). Mozno to zariadenie v notebooku nevie korektne pracovat s nizsou verziou - hmm dohady.
Pavel Koza (4761)|15.9.2003 10:51
Tak to nevim, kdyz ho vubec nenajde, tak to se mi zda divne. Moment - jaky OS mate v tom iPAQu? Mate tam Pocket PC 2002 nebo Windows Mobile 2003? A jeste jeden napad - uz presne nevim proc, ale na NB mam vypnuty (v nastaveni Bezdratovaho spojeni) policko "Pouzit Bezdratove spojeni k prenosu obrazku z digitalni kamery". Mam teda W2K, ale na XP by to snad melo byt spravne.
PDAGrLb (4)|15.9.2003 10:59
Mam Pocket PC2002. Tu volbu mam tiez vypnutu. Skusal som to tak aj tak. SKusal som sa vyhrat s nastaveniami IrDA spojenia, menil som vsetky hodnoty a kombinacie hodnot. Nic.

Vcera som sa uz nazlostil a isiel som si kupit BT adapter. S tymto mi to funguje, ale aj tak by ma zaujimalo kde je problem. Este skusim upgradnut soft v iPAQu.
CarlosL (126)|15.9.2003 15:15
Když zkoušíte poslat soubor z iPAQa na NB (z průzkumníka - odeslat infra...), tak by se mělo oběvit na iPAQu co našel za zařízení. Měl by se oběvit NB. Pak bych hledal problém v NB. Já mám NB Acer a iPAQ 3950 a chodí.

Carlos
jbeci_ce4you (15)|17.10.2003 09:03
Ja mam podobnej problem. Nejde se mi pripojit z PDA pres IrDA a mobil na net. Vubec to nechce vytacet cislo. Pritom Notebook takhle pripojim jak s mobilem, tak s PDA.
Mam Asus MyPal A620 a telefon Samsung C-100.
Nevite nekdo jak to rozchodit? Dik.
PavelR. (2184)|17.10.2003 09:26
[QUOTE="jbeci"]Nejde se mi pripojit z PDA pres IrDA a mobil na net. Vubec to nechce vytacet cislo. Pritom Notebook takhle pripojim jak s mobilem, tak s PDA.
Mam Asus MyPal A620 a telefon Samsung C-100.
Nevite nekdo jak to rozchodit? Dik.
[/QUOTE]

... otevrete si terminalove okno pred pripojenim a vyzkousejte, zda vam telefon reaguje na at prikazy (napr. atz). Tim zjistite, zda komunikace mezi PDA a modemem pres IR funguje. Pokud ano, hledejte chybu v nastaveni pripojeni (predpokladam GPRS); muzete take vyzkouset vytocit z PDA bezne cislo na pevnou linku (tj. vytvorite nove pripojeni a vytacet budete napr. 800123456 - delate to proto, abyste videl, ze telefon toto cislo vytoci). Pokud modem nebude na at prikazy reagovat, chyba bude v IR komunikaci.

PavelR.