Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mám si koupit ojeté auto, nebo CF kartu...?

Pavel Koza (4761)|10.9.2003 17:33
Zdroj :: PocketPCThoughts.com

Pokud nechápete nadpis vězte, že společnost Pretec představila novou CF kartu s velkou..., ne, OBROVSKOU kapacitou 6GB. Ano, vidíte správně, na jednu CF kartu typu II se vejde 6GB dat. Ovšem stojí docela dost peněz..., ne, stojí NECHUTNĚ MOC peněz. I když se nám za posledních pár let dostal do příjemnějších kurzů, 4500 amerických dolarů je pořád nad možnosti naprosté většiny uživatelů Pocket PC v našich končinách. Teda alespoň si to při pohledu na nedávno zveřejněný žebříček průměrných platů myslím...



Takže si alespoň prohlédněte obrázek, osušte oči, a dál žijte se svým žalem...;)
Wuffi (1599)|10.9.2003 17:52
Mno je to pekne, bylo by i super mit tolik mista a nestarat se vubec o pamet... Na druhou stranu - ta cena... A mimoto nevim jestli by se pro to naslo poradne vyuziti. Filmy bych stejne konvertoval, hudbu asi taky... Brzy bych tam mel akorat binec:)
Myslim ze i 1GB by byla pro me moc:) Mno a navic 6GB SD jeste neexistuje ;) a tudiz nevim kam bych tuhle kartu strcil :D
Paullus_ce4you (400)|10.9.2003 21:48
Pane Koza, nevíte náhodou, jakou má ta 6 GB karta rychlost čtení a zápisu ? Já jsem totiž nucen si tyto velkoobjemové karty kupovat, protože na nich používám ASPI, což je téměř 1 GB velká fulltextová databáze právních norem a soudní judikatury.
Z tohoto důvodu mám 1 GB IBM Microdrive a nyní i 1 GB CF Pretec, ale protože ten program ASPI provozuji na F/S Looxu s PocketDOSem, je to strašně pomalé.
Proto by mě zajímalo, jestli tahle nová karta nebude rychlejší jak shora jmenované. Přiznám se, že když technické údaje těch karet sleduji na jejich www-stránkách, nejsem s to jim rozumět, neboť tam používají různé přepočty kb, KB, Kbps a pod. Tuším, že firma Lexar dokonce začala svoje CF karty označovat rychlostmi jako mají mechaniky CD, tedy 32x, 40x a pod.
Optimální by bylo, kdyby se na našem fóru našel nějaký technicky zdatný jedinec, který by vytvořil tabulku paměťových médií použitelných pro PDA, ve které by byly rychlosti čtení a zápisu jednotlivých karet.
váňa (242)|10.9.2003 22:19
Přátelé, už jsem se vyjařoval k CF 4MB - Asi bych dal přednost cestě kolem světa . CO MYSlÍTE ???? :D :D
PavelR. (2184)|11.9.2003 08:29
[QUOTE="Paullus"]Proto by mě zajímalo, jestli tahle nová karta nebude rychlejší jak shora jmenované.
[/QUOTE]

... to bych nerekl, stejne tak jako vetsina ostatnich flash pameti pouzivanych pro CF, SD karty atd. pouziva i tato pretekacka karta NAND flash, ktera ma celkem konstantni rychlost zapisu, cteni, vyhledavani atd. Od ostatnich se muze lisit snad jen vyrobni technologii a mnozstvim bitu ulozenych v jedne bunce (zde patrne dva).

PavelR.
Paullus_ce4you (400)|11.9.2003 09:45
PavleR, díky za odpověď,

tak v tom případě za ušetřené peníze pojedu raději kolem světa jako kolega Váňa. Mám pocit, že za ty prachy zeměkouli objedu několikrát a můžu se vypravit i na pár oběžnic.
Pavel Koza (4761)|11.9.2003 10:03
Tak jsem se kouknul na web Pretecu, a neco tak otresneho jsem u celkem zname firmy uz dlouho nevidel:O V kazdem pripade nejake testy - ani nahodou...

Poslal jsem jim tedy email, uvidime, jestli z nich neco vypadne.
PavelR. (2184)|11.9.2003 15:03
[QUOTE="Pavel Koza"]V kazdem pripade nejake testy - ani nahodou... [/QUOTE]

... docela zajimave testy pametovych karet jsou zde:
http://www.digit-life.com/articles2/flashcard-test/flashcard-test-p2.html

a zde:

http://www.digit-life.com/articles2/cftest/cftest-2k2-2.html

PavelR.
Kája_oldd (759)|30.11.2004 23:11
Já bych bral to auto;)
ipf (2136)|30.11.2004 23:54
Šest giga? To je začátek rozumné kapacity, a ZLOM, kdy člověk přestává řešit problém: CO SI MÁM NA KARTU NAHRÁT, ale začíná řešit problém: KAM JSEM TO VLASTNĚ NAHRÁL, KDYŽ TO TEĎ NEMŮŽU NAJíT?
Kája_oldd (759)|1.12.2004 00:45
Nj, ale hodnota takové 6GB CF klesne tak rychle, že se ani nestačíte rozkoukat. Další body k dobru ppro auto:D
ArnieX (272)|1.12.2004 14:20
kartu protože nemám řidičák:) :)) :D
Eloherd (88)|30.12.2004 12:35
[QUOTE="ArnieX"]kartu protože nemám řidičák:) :)) :D [/QUOTE]

Hehe, ridicak nemam, ale 15 000 na kartu taky ne :D
ArnieX (272)|30.12.2004 12:45
no tak nějak a hlavně ani nemám CF slot
Eloherd (88)|30.12.2004 12:47
[QUOTE="ArnieX"]no tak nějak a hlavně ani nemám CF slot [/QUOTE]

Hehe, to mas blby :) ja nastesti jo.. ikdyz sem si nemohl vybirat.. ale predchozi 1x CF slot a jeste v nem BT karta, bylo fatk malo.. SD + CF + integrovany BT je dost :)
ArnieX (272)|30.12.2004 12:52
jj to se ví :D
Eloherd (88)|30.12.2004 13:04
[QUOTE="ArnieX"]jj to se ví :D [/QUOTE]

No ja to nevedel :) jen sem si myslel ze to bude lepsi.. novej model, tak proc si ho nevzit ze jo :) ale tak markantni rozdil mezi .. asik 32MB + BT nebo 32MB + 512CF a 2GB + BT + 64MB .. no ten rozdil am fakt je :))) velkej :D