Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problem A636, pripojeni k PC pres Active Sync

milan777 (4)|1.4.2006 13:47
Ahoj, nevim proc, ale ne a ne pripojit Asus A636 k memu PC pres Active Sync :-(

Zkousel jsem to pres USB i pres BT, ani jedno se nepodari. Active Sync mam verzi 4.1, dam Connect a napise mi, ze nenasel zadne zarizeni.

Kdyz nastavim pripojeni jako ctecku, tak v pohode muzu nahravat na kartu, takze kabel by mel byt v pohode. Zarizeni se mi s mym PC uz povedlo i sparovat pres BT, ale kdyz dam v PDA zjisteni BT sluzeb meho PC, tak jedinou sluzbu, kterou podporuje je "Personal Ad-hoc User Service". Mam PDA asi 3 dny, takze sem v tom lama - tusite nekdo co s tim?

Zkusil jsem si do PDA poslat nejaky soubor a OK, ale kdyz to zkusim do PC, tak nenabizi zadne dostupne sluzby, takze mam pocit, ze jde o jednostrannou komunikaci.

Poradite nekdo co s tim ?
bigboban_ce4you (47)|2.4.2006 00:04
1. Při použití ActiveSync asi většinu problémů způsobuje firewall. Spojení totiž simuluje síťové připojení a tedy to jede přes fw.

2. Spojení přes bt mi funguje, ale prvně se to musí podle mě spojit přes usb, někde jsem o tom četl. Na bt adaptéru v pc musíš povolit COM port pro příchozí spojení.
xmarek2 (49)|2.4.2006 09:08
Tak já měl naprosto stejný problém, zjistil jsem že problémy dělá verze Act.Sync 4.1, po nainstalování verze 4.0 bylo všechno v pořádku. Prošel jsem předtím stovky diskusí (i zahr.), firewall je blbost, pokud máš XP, povolují automaticky (jestli teda nemáš vytvořený svůj osobní firewall). Verzi 4.0 mám na cd, v češtině, zkoušel jsem tu 4.1, jestli nebude lepší. Problém my to dělalo občas i s tou 4.0, ale jen přes kabel. Přez BT naprosto bez problémů. Ten firewall zjistíš naprosto jednoduše: Start > Ovl.panely>Brána firewall>výjimky, a v tabulce máš zaškrtlej Active sync. Amar
Platfus (1)|17.4.2006 01:40
Tento problem muze zpusobit i nektery z nove nainstalovanych prg. A pokud mas PDA jak rikas par dni tak predpokladam ze experimentujes a zkousis. Mel jsem taky problem s pripojenim pres kabel, ale pres BT to bylo vzdycky OK, takze jsem to neresil, nicmene jsem vcera udelal HW reset a kabel je opet v pohode i s Active Sync 4.1