Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Viklá se mi spodní konektor na MDA 2

BADMOPAR_ce4you (85)|28.3.2006 20:35
Asi za dva mesice mi konci zaruka na muj DP 2 a tak nevim jestli je vyklajici se spodni konektor duvod k reklamaci jako konstrukcni vada,nebo jestli mi reklamaci neuznaj a mam si ho radsi na desce propajet sam.Protoze sem nechtel prijit o zaruku,tak sem cekal az mi skonci.Myslim ze dalsi 2 mesice to uz ale nevydrzi-blbne mi dobijeni pres nabijecku i synchronizace pres kolibku :( .Taky vam blbne ten spodni konektor,nebo se to deje jenom me?Dik
osch (1330)|28.3.2006 21:07
Ne že bych se ke svému stroji choval jako prase, ale je fakt, že sync/dobíjecí konektor občas dostává pořádně zabrat. Ale i přesto stále drží tak jak má. Tedy žádné vyklání.
Pokud máš ještě záruku tak jednoznačně doporučuji záruční opravu (pokud ji uznají). A i když ji neuznají, tak bych je to nechal opravit. Nevím sice jak zdatný elektrotechnik jsi, že jseš schopen uvažovat nad "samo opravou", ale pokud si někdy cihlu viděl rozebranou, asi by si nad tím neuvažoval.
BADMOPAR_ce4you (85)|28.3.2006 21:23
S tou opravou to vydim blede.V okoli zadnej servis nemam a 130 kilaku do Prahy se mi s tim letet nechce.Navic,stejne uz je to rozbity,tak co.Aspon si budu muset koupit neco novyho. :D
Myrek_ce4you (188)|28.3.2006 21:40
HTC Pocket nemam, takze se ani nebudu se vyjadrovat k tomu konektoru, ale slova vyklat a vydim me sem prilakala... :sarcastic:
BADMOPAR_ce4you (85)|28.3.2006 22:15
A ja myslel,ze chces neco dulezityho .....
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|28.3.2006 22:49
Neznám nikoho, komu by uznali uvolněný konektor jako záruční opravu ... v mém případě tato situace nastala asi po roce užívání, jak psal osch, konektor dostává dost zabrat, časté zasouvání do kolíbky i dobíjecího držáka v autě udělalo své ... ono je to spojení samce a samice dost těsné, je to nutnost přesné polohy pro velký počet propojovaných pinů a při vytahování tam jsou prostě síly a tlaky, které konektor časem nevydrží, připrav si cca 15 stováků ;)
Myrek má pravdu a má i nárok na kritiku, až budeš mít čas, podívej se na jeho stránky a pročti si jeho komentáře k fotografiím Tater (stručné, výstižné a gramaticky OK)
B@st@rRRd (297)|29.3.2006 09:26
No a nebo je možnost ALL SEVISE na IPAku suorajovi to tam dělali a chtěli za to 200Kč, já tam byl včera s HP6515 s reproduktorem a vyměnili a i s prací 450Kč navíc konektor když mají čas udělají na počkání. haleluja
Miloš Strouhal (3997)|29.3.2006 10:28
To s tim servisem na I.P.Pavlova v Praze je pravda, nechaval jsem si to tam letovat celkem dvakrat a vzdy to stalo do 300 kc. Jen jde o to, ze konektor je k tomu motherboardu nejen priletovan, ale I prilepen, a pokud jej jednou urvete, po jeho napajeni je velka pravdepodobnost ze jej po case urvete znovu, drzi tam po oprave hure nez od vyroby.. Proto jsem tam byl celkem dvakrat, v tom servisu.. A pak jsem zarizeni radeji prodal, a od te doby je pokoj, jelikoz vsechna nova MDA jiz maji mini USB konektor jez podobnymi neduhy netrpi. :yes:
BADMOPAR_ce4you (85)|31.3.2006 15:42
Nemate nekdo link na to jak to vypada rozebrany?Nekde sem to na ce4you videl,ale nemuzu to najit.dik
osch (1330)|31.3.2006 15:55
Mám doma jeden komplet rozebranej kus. Nafotím a přihodím.

EDIT: Takže bohužel. Nemám foťák který by to byl schopen vyfotit.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|31.3.2006 16:00
BADMOPAR_ce4you (85)|1.4.2006 13:19
...sem to uz nemoh' vydrzet,tak sem to rozebral ;) a mam pocit,ze to nebude neprekonatelnej problem.Jenom by me zajimalo jestli mate taky kontakty opreny o tistak a pripajenej konektor jenom na 2 mistech.Jinak si myslim,ze bude nejlepsi prichytit konektor dobrym vterinovym lepidlem (Loctite).
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|1.4.2006 13:56
Já jsem také nevěděl co a jak, na pájení jsem si netroufnul a tak jsem to na čas (asi 2 měsíce) vyřešil proužkem kůže a oboustrannou lepenkou, kůže vytěsnila otvor a konektor, docela to drželo při opatrném zacházení, ale později se ty drátky pinů neopíraly o tišťák dostatečně, nabíjení i synchro blbo a tak to šlo do servisu. Vteřinovky jsem se vzhledem k její schopnosti zatéci i do nepatřičných míst raději vyhnul...
BADMOPAR_ce4you (85)|1.4.2006 17:42
2 Jarouš a PavelR : Dík za link.
Jenom nechapu proč tam ty kontakty nejsou připajený.
Morte_ce4you (261)|4.4.2006 08:03
Kde Presně na Iipáku je ten servis a jak se presne jmenuje????Díky moc chci tam dnes zajit.

neocz (15)|30.5.2006 09:26
ten konektor je přiletovanej po celý ploše. měnil jsem si ho sám z mda I. přiletovat v celý ploše se mi to asi taky nepodařlo . strašně moc se to chladí.
JanHavlicek (635)|30.5.2006 15:32
Mně ten konektor zůstal u kabelu nabíječky a to se k tomu chovám slušně. Už delší dobu mi blblo synchronizování, potom i nabíjení a nakonec to upadlo úplně. Tak jsem MDA rozebral, konektor tam přilepil vteřinovým (důkladně) a nabíjení funguje v pohodě. Akorát ta synchronizace pořád nejede. Je fakt, že to upevnění konektoru chlapci moc dobře nevyřešili, připájený to tam není, drží to jenom na dvou místech na krajích (a možná nějakým lepidlem mezi spodkem konektoru a PCB), kde jsou výstupky z konektoru "zaražený" do dvou děr v základní desce