Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kam instalovat software?

Petrplzen (11)|22.3.2006 20:57
Ahoj, mám dotaz... rád bych věděl, jestli můžu chytrou instalací programů (třeba na 1GB SD) pomoci urychlit svůj H3800. Mám nainstalován ICQ, TCPMC player, Tomtom,RHXSoft RPhoto, deragodTree a mobiPocket. Jde o to, že když si přehrávám mp3, tak se asi po hodince pda zmrazí a vyžaduje soft reset. Přehrávám pomocí TCPMC. Mám tam ještě nainstalovanej ukazatel stavu paměti a baterie a paměť je pořád kolem 50%. V případě zapnutí nějakého programu padá samozřejmě dolů. Všechny programy jsou nainstalovány do adresáře, který si samy určujou. Chtěl bych dosáhnout toho, aby běžel současně Tomtom a k tom se přehrávaly pisničky. Přiznám se, že jsem to ještě nezkusil.Chci toho dědečka moc?
Zdenek Malinsky (9781)|22.3.2006 21:40
Já se obávám, že ano. Koukni se např. do recenze a diskuzí pod ní. Při spuštěném TomTomu trvá většinou přijmutí příchozího hovoru delší dobu. Takže zde půjde asi o stejný problém. Malá paměť a pomalý procesor.
Scatman_ce4you (123)|23.3.2006 17:41
Přesně tak, doporučuji mít k dispozici vždy co nejvíc volné paměti na běh programů. Zkrátka co jde, instalovat jinam, např. na kartu a nebo do iPaq store.

Zkoušel jsem TomTom-a s mapu CZ v645 (asi 50MB) na tom mém h5550. Pokud jsem nepoužil SD kartu, TT nainstaloval do výchozího adresáře a mapu normálně do paměti, zbylo mi z těch 128MB co má h5550 asi 45Mb volných, rozdělených na 30MB pro programy a 15MB na data. Výsledek - TT hrozně dlouho nabíhal,klidně i 2 minuty, měl tendence se zasekávat, spuštění BT a připojení GPS-ky pak trvalo i dalších několik minut...

Pak jsem do iPaq-a dal SD kartu, TT nainstaloval do iPaq store (17MB flash - TT ubere asi 5 MB), mapu CZ v645 na SD, volná pamět asi kolem 110MB, 70 programy + 40 data. Výsledek - TT nabíhá do několika sekund, BT a GPS je připojená do cca dalších 20 a navigace jede klidně i 10 hodin, ani jednou se nezasekla a to je svižná jak víno.

S jinýma aplikacema problémy nejsou - Agile, tcpmc, SmartMaps,a dalši. Zkrátka to vypadá, že čím víc volné paměti, tím lépe. Doporučuji pokud možno schodit všechno ostatní, co ti zrovna jede v paměti a co nepotřebuješ.