Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 45

Téma: nabíjení PDA přes solární panel

Nováček
    Registrace
    May 2006

Ja to rikam taky, akorat me poslali na jinem foru do Prcic, ze je to drahe...Jeste k tomu Koracell dela rucni dobijecku, je v tom 550mAh baterka, kterou lze dobijet (krome site) otacenim vyklopne klicky...stoji 800.- plus minus .
    Jinak do cyklosportu nedelam, moje 1 OP (ox power) na to moc stavena neni. Ale v dobach meho detstvi a mladi, kdy zadne LED svitilny na kola neexistovaly, svitilo se zarovkou a baterie byly drahe (za jednu plochou baterii byl parek s chlebem a pivo, teda ne Plzen, pochopitelne), skorem kazde kolo melo...dynamo, ktere se otacelo trecim prevodem o rafek kola a krmilo zarovicku v lampe. Neni neco podobneho k mani i v soucasnosti? Jiste uz to bude spise alternatorek se stabilizatorem vystupniho proudu, kterym by bylo lze pres akumulatorek pohanet/dobije cokoli? Jinak solarni panel velikosti obalu od CD se obavam stezi staci ke kompensaci spotreby displaye PDAcka a nemam tucha jak dlouho by dobijel tu byt "jenom" 1100mAh baterii....obvzlaste navic dukladne vybitou....
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2005

Citace Původně odesláno od beecher
    Ja to rikam porad, ze 2-3 kousky tohoto a je po starostech...
    ale stejne to musis nekde dobijet ne? nebo jakou to mas vydrz samo o sobe?

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

No pisu tam ze cca. 3600mAh co je celkom slusna kapacita ...

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Citace Původně odesláno od Surgical
    Jeste k tomu Koracell dela rucni dobijecku, je v tom 550mAh baterka, kterou lze dobijet (krome site) otacenim vyklopne klicky...stoji 800.- plus minus .
    http://koracell.inshop.cz/inshop/scr....asp?Level=532

pozeram ze to vyzera zaujimavo a cena je tam uvedena 300 Kč co by bolo velmi slusne ak by to fungovalo. Ktovie kolko s tym treba krutit ak sa ma naplno dobit povedzme taka 1000mAh bateria

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

Dobíjení PDA přes solární panel jsem zkoušel, přímo to nejde, proud generovaný světlem na to opravdu nestačí, jak už bylo řečeno výše.
    Možné řešení je dobíjet články mimo PDA např. NiMh akumulátory a takto nabitým akupakem potom PDA občerstvit.
    Nabíjení čtyř aku NiMh 2500mAH na plnou kapacitu trvá přibližně tři dny a lze pak prodloužit běh PDA minimálně na dvojnásobek. Nic moc, ale na přežití v poušti, kde nepotřebujeme WiFi to postačí.

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

..stary dobry ctyry tuzkovy a odpor...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

No mě jde o jednu věc, jako cykloturista se budu pohybovat cca 14dní v přírodě, s minimální možností dobíjet PDA klasicky nabíječkou. Co by jste tedy doporučili jako řešení při dobíjení. díky za info.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od Edan
    Co by jste tedy doporučili jako řešení při dobíjení.
    Jednou za 3-4 dny se zastavit na noc (vzdyt v te nasi kotline clovek pomalu nema sanci nepotkat hotel/penzion co 500 m), kde maji 230 V stridavych, a nabit jak PDAcko, GPSku, tak ty 2-3 PowerBanky...

BTW 14 dni v prirode na kole? To ma teda nekdo hodne volneho casu... :sarcastic:

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

No jedná se o cyklovýjezd mimo ČR, takže spoléhat se na možnost že si někde vše dobiju nechci, proto mě zaujal ten solarní panel. byla tu řeč o proudech a mě tedy není jasné zda se bude PDA dobíjet, zda bude možné ho mít zapnuté cca 5h denně při trvale zapojeném sol. panelu apod. Jedeme pouze na kolech, s hromadou věcí, takže panýlek vzadu na báglech vézt není problém. Nebo je lepší koupit nabiječku na dobijecí baterie a ty pak nějak zapojit aby dobíjeli PDA?

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

No mne sa zda, ze potom lepsie ako solar, je ta nabijacka cez kluku, alebo v tvojom pripade to dynamo na bycikel nie? Ak si nieco take kupis daj vediet ako to funguje, mna by to zaujimalo.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

... ale v tvojom pripade je podla mna najlepsia ta cyklonabijacka co o nej pise Surgical. Nie len ze by si mohol mat PDA stale zapnute - navyse by bolo aj stale nabite ak je pravda co pise vyrobca:
    Kód:
    CN12 dobíjí již od rychlosti 5km/h (*)
    5km/h hadam pojdes ?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Jelikoz se ve skole venuji solarnim clankum, tak o tom neco vim Problem s nabijenim by nebyl, ale takovy klasicky sol. clanek 100x100mm dava priblizne 0.5V a proud zalezi na intenzite svetla..optimalne ma jeden clanek vykon 1.5W, coz aby jsi dosahl dobrych parametru, tak potrebujes vice kousku a to uz chce prostor :/Clanky bud muzes paralelene i seriove kombinovat a tim dosahnout pozadovane napeti, proudu a tim i vykonu Zrovna v pristim tydnu pojedu do Solartecu, tak je zkusim poprosit o nejake ulomky nebo pokazene platky

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

No otázkou je, jestli se mi bude chtít šlapat každý den s dynamem, přecejenom odporu už tak bude dost (váha báglu apod). Tak s tím solarem me to docela zklamalo, jako laik jsem si myslel že koupím nejakej ten hotovej panel, a ve dne to bude fkačit. njn naivka )

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

Použít cyklonabíječku bych nedoporučoval, vzhledem k velkým změnám výstupního napětí bys i mohl poškodit regulátor dobíjení v PDA.
    Jak jsem psal, optimální by byl sekundární článek dobíjený ze solárního panelu, to jsem odzkoušel, funguje to.
    Pokud budeš mít zájem, můžu ti jeden solár zapůjčit, opatřil jsem dva na testy a nijak je nevyužívám.

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nabíjení přes USB
    Od c.Data_ce4you v sekci Acer
    Reakcí: 44
    Poslední příspěvek: 13-02-2006, 13:11
  2. ASUS A730 nabíjení přes USB??
    Od Gvaks v sekci Zbývající zařízení Asus
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 21-09-2005, 10:57
  3. Nabíjení přes USB