Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MMS na MDA

perspective_ce4you (17)|15.9.2003 11:46
TiborXDA: No abych řekl pravdu, tak nevím, jestli tam mám přímo upgrade od O2, ROM jsem si vytvořil a stáhnul na http://cuba.calyx.nl/~jsummers/ROMkitchen, můžeš si tam taky přidat aplikace přímo do ROMky. Ten základ je tam ve verzi
3.17.03 ENG - nevím, jestli je to to samé co O2 resp. SER 1.2, každopádně s touhle verzí mi MMS funguje (u Oskara).
TiborXDA (25)|15.9.2003 11:54
perspective: Myslíš, že to bude fungovat i u T-Mobile ? Asi to stojí za pokus ...
perspective_ce4you (17)|15.9.2003 12:17
TiborXDA: Ja myslim, ze by v tom nemel byt problem, akorat je jine nastaveni. Me to na Oskaru dokonce castecne fungovalo i s nastavenim pro T-Mobile - dorazilo mi upozorneni na novou mms...
mrmobil (35)|15.9.2003 21:27
[QUOTE="perspective"].....
3.17.03 ENG - nevím, jestli je to to samé co O2 resp. SER 1.2, každopádně s touhle verzí mi MMS funguje (u Oskara).[/QUOTE]

...už jsi tedy definitivně zjistit a pochopil, jak a co vůči Oskarovi nastavit, aby to šlo ?????? Jestli ano, poděl se. Mne se to připojí celkem bez problémů, ale nic se nechce stahovat - přijímat, ani odeslat ...
perspective_ce4you (17)|15.9.2003 22:08
Už jsem to tu všechno popsal, nastavení je podle Oskarových stránek, stačí to jen upravit pro MDA a EzWAP - viz můj druhý příspěvek v tomto tématu. Problém u mě byl v té ROMce, nastavení mám stále stejné a teď už mi v pohodě funguje odesílání i příjem mms.
xda_oskar (14)|16.9.2003 12:20
Je možné že s 3.17.03 to šlape. Ale co třeba s 4.00.11? Mě to prostě nechodí. Po tvrdém resetu mi vyskočila bublina jestli chci MMS stáhnout hned nebo později. A to jsem prosím neměl nastavené ani GPRS ne tak MMS. Ale po konfiguraci se připojím k MMS a stáhne mi to hlavičky, ale jinak nic. Odeslat nebo přijmout MMS se mi zatím nepodařilo. A co vy ostatní? Funguje to někomu na 4.00.11?
perspective_ce4you (17)|16.9.2003 12:46
[QUOTE="xda_oskar"]...Ale po konfiguraci se připojím k MMS a stáhne mi to hlavičky, ale jinak nic...[/QUOTE]
Co se týká těch hlaviček, měl jsem s tím problém taky. MMS od Oskara mi chodily prázdné, jenom hlavičky, ale když mi někdo poslal MMS z MDA nebo jsem jí poslal sám sobě, byla v pořádku. Pak jsem zjistil, že MMS od Oskara obsahují obrázky ve formátu GIF, kdežto ty, co se mi zobrazovaly korektně byly ve formátu JPEG. Takže to vypadalo na nějakou chybu v EzWAP nebo nějakou špatnou verzi - sehnal jsem si teda jinou, přeinstaloval a už je to v pohodě, zobrazují se i MMS od Oskara s GIFy...
TiborXDA (25)|16.9.2003 22:36
perspective : Poraď, stáhnul jsem si podle tvého odkazu ROMkitchen jako EXE ale nejde mi to nahrát :-( Spustí se, DOS okno s chybama že nelze najít soubor, pak Programme_A a po druhém kroku vyhodí chybu :-(
perspective_ce4you (17)|16.9.2003 23:23
TiborXDA: Tak to nevim, z toho dosoveho okna by se mel sam spustit klasicky windows pruvodce...ja jsem pres to EXE zkousel upgradovat na WM2003, ale po par procentech mi spadlo spojeni s ActiveSync, takze uz pak nenabehnul systeml. Koupil jsem si teda ctecku na SD karty, upgrade rom pres ni nahraju na kartu a upgrade nahravam z karty pres bootloader. Timhle zpusobem to je bez problemu...Takze s upgrade pres EXE a ActiveSync ti moc neporadim, se spustenim upgrade jako takovym jsem problemy nemel.
TiborXDA (25)|17.9.2003 11:05
Jasně... A když už to mám i na SD kartě ? Stáhnul jsem si i NK. Bootloader se startuje ON/OFF+RESET a dál ? jaký je postup ???
perspective_ce4you (17)|17.9.2003 11:19
[QUOTE="TiborXDA"]Jasně... A když už to mám i na SD kartě ? Stáhnul jsem si i NK. Bootloader se startuje ON/OFF+RESET a dál ? jaký je postup ???[/QUOTE]
Ten upgrade na SD kartu musis na desktopu nahrat pomoci aplikace XDAtools (stahnes z xda-developers.com a pozor - myslim ze se tim smazou vsechna data na karte), pak pri restartu MDA samo pozna, ze na karte je upgrade a zepta se, jestli ho ma nacist. To uz jen potvrdis a zacne se zapisovat rom.
TiborXDA (25)|17.9.2003 12:34
Aha ... tak tady asi bude problém :-( Mě se zdá, jsem někde četl, že to jede pouze přes RS232 nebo čtečku karet ... já jsem pouze na kolébce ! :-(
Mira_ce4you_oldd (192)|17.9.2003 12:55
Na zavedeni nove verze ROM ti staci pouze jiz zminovany programek XDAtools. Pouze na kartu si data musis zavest na PC. Nepotrebujes ani kabel ani kolebku.
ROM si zajisti s koncovkou *.nb1

Mira
TiborXDA (25)|17.9.2003 20:06
Tak jsem provedl upgrade ROMky, ale MMS se tváří pořád stejně :-( Může mi někdo vypsat konkrétní nastavení MMS pro T-Mobile a jeho MDA. Dík !!! T.