Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket Loox N560

Striker_ce4you (224)|21.4.2006 21:11
Ne ze by se to tady neprobiralo mockrat :disgusted: , ale v zadnem PDAcku nevyuzijes rychlou kartu. Rychlost vyuzijes pouze ve ctecce, fotaku atd. Pro vyuziti jen v PDAcku staci koupit tu nejpomalejsi. Spis se zamer na znacku karty, kvuli pripadnym reklamacim.
Drolan_ce4you (57)|21.4.2006 21:21
[QUOTE="paja_1"]Můžete mi prosím někdo poradit? Chci si koupit N560 a nevím jak rychlou SD kartu vybrat. Chci 2Gb a nevím zda mi bude stačit rychlost 60x nebo mám sáhnout po rychlejší. Nikde jsem nenašel, jakou má N560 přenosovou rychlost na SD karty. :?: [/QUOTE]

POZOR NA MOŽNÉ (?) PROBLÉMY S KARTAMA O KAPACITĚ > 1GB !!!!

koukal jsem se taky po kartách a na téhle stránce jsem nalezl cosi o maximální kapacitě paměťové karty 1GB !

System Memory Configuration
Standard Memory: 64MB (Non-removable) RAM
128MB (Non-removable) Flash ROM
Maximum Memory: 1GB SD/MMC
Expansion: 1 Slot for SD/MMC
CPU & Chip Set: Intel PXA270 624 MHz
Bus Architecture: USB
Manufacturer System PN:

takže by to před nákupem chtělo ověřit, jestli to bude bez problémů....
frogale (447)|21.4.2006 21:23
Je to hodne OT, ale nejpomalejsi kartu bych rozhodne nedoporucoval! 60 rychlosti je rozhodne OK, ale u pomalejsich doporucuju videt testy a rychlosti.. mam tady par kousku co se fakt ani nedaj pouzivat jak jsou pomaly..
Ale uz pls mlcme.. kdyztak se presunte do nejakejch for kam tohle patri..
milhaus65 (104)|22.4.2006 16:53
Tak jsem se dnes stal šťastným majitelem Looxe n560. Mám problem, jak nastavit Btooth abych mohl přes něj dostat něco do PDA, ven to jde. Spárování proběhlo OK. Mám doma 3 mobily a ani z jednoho tam nemůžu nic dostat. Díky
frogale (447)|22.4.2006 17:37
[QUOTE="Milhaus65"]Tak jsem se dnes stal šťastným majitelem Looxe n560. Mám problem, jak nastavit Btooth abych mohl přes něj dostat něco do PDA, ven to jde. Spárování proběhlo OK. Mám doma 3 mobily a ani z jednoho tam nemůžu nic dostat. Díky[/QUOTE]
Koukni do vedlejsiho fora, kde tenhle problem rozebiraji:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=14370
V zasade jde o povoleni prichozich IR prenosu, ktere nove plati i pro BT (asi bug ve widlich)
milhaus65 (104)|23.4.2006 15:22
To Hugo.j : můžeš se prosím Tě podělit o Tve zkušenosti N560 + TT5 ?? Já jsem taky koupil N560 + 2GB kartu , nainstaloval TT5 včetně update 5,21 na WM5 + a po všem možném nastavovaní mi TT5 vydrží běžet max 5 minut a vypadne do systemu. Na trase 30 km to spadlo 20x . Nenašel jsem žádné souvislosti.. Jak máš nastavené GPS v systemu a v TT5 ?
HUgo.j (59)|23.4.2006 16:38
TT5 jsem nainstaloval a zatím jsem s ním jel jen asi 15 km, ale bez jediný chybičky. Naopak si myslím, že GPS modul bude asi lepší jelikož mi PDA venku našlo poměrně rychle polohu (proti N500).
milhaus65 (104)|23.4.2006 16:56
Můžeš mi prosím napsat na ICQ. Dík
jt_ce4you (77)|24.4.2006 09:34
..hoj..nedeste me s tou "max 1GB" do N560...ja mam doma 2GB Sandisk. N560 mi taky jeste nedorazila a to je pondeli.Psal jsem do PalmPC a prej ze vsechno odeslali..takze doufam ze to dneska dorazi.Takze vse uz je v rukou postkomunisticke České pošty. Jinak ten Sandisk 2GB co mam k N560 mi nejkak blbne...tak doufam ze to je jen blbou cteckou....uvidime...

Edit..takze mam doma blbou ctecku...v praci jsem Sandisk 2GB proveril a karta funguje i s nakopirovanou hrou (velikost souboru: 1,75GB) a ta hlaska co tu koluje o "max 1GB pro N560" bude asi taky blbost ..protoze jsem svoji 2GB SD testoval i na starsich PDA a MDA (MIO A201, Qtek 9000 a MIO 169) a vsude to funguje bez problemu...tzn...ze v N560 to pojede taky.Byla by blbost aby starsi PDA vzaly 2GB SD kartu a nova N560 ne...takze klíííd:D
frogale (447)|24.4.2006 10:12
Tak N560ka na stole.. prvni dojem UZASNY :) display nadhera.. trochu me zarazily dvirka baterky, ktery nemaj tlacitko na otevreni, ale jen se vycvakavaj, coz az se bude vymenovat stale baterka se asi rychle osoupe :( a stylus jakoby do pdacka nepatril, ale drzi dobre a je dlouuuhej :)

Edit: Ta folie co k tomu palmp.cz dalo je peknej shit :) Je mnohem vetsi, takze se musi zastrihavat a lehce se poskrabala jen tim, ze jsem ji vyhladil kreditkou na displayi.. a v rozich odstava atd.. brando bude mnohem lepsi ;)
jt_ce4you (77)|24.4.2006 10:24
..a kdy ti to prislo? dneska?? to abych letel domu do schranky:D

edit: ..to ja zas jak k**t dohledavam s ceskou postou kde ten balik vubec je:D To je podnik:( :D
milhaus65 (104)|24.4.2006 12:28
Tak jsem si dnes po 2 dnech hraní s n560 kou začal číst manual a píšou , že bych měl mít nainstalován FSC backup. Já jsem ho nenašel. Hledal jsem blbě, nebo se musí nainstalovat z CD, nebo je to milná informace ? Děkuji
SIXOFT (2)|24.4.2006 12:35
Chci si koupit N560 (bude to moje první PDA), chtěl bych vědět jestli to zvládá přehrávat flimy ve VGA rozlišení. Pls napište nějaké praktické zkušenosti s užíváním (GPS, Bluetooth,...). Dík
frogale (447)|24.4.2006 20:44
No ja doma nenasel zadny film, ktery by byl v tak velikem rozliseni :) Ale co jsem prekompresovaval filmy programem Smartmovie, tak nejvetsi rozliseni co jsem nasel 512x384 jede naprosto OK.

GPSka je o dost slabsi nez externi Navilock BT-338, v mistnosti, kde si BT338 v pohode naslo signal, tahle GPSka ani nenaskoci.. venku ma ale 7 satelitu.. Kdyz chce mit clovek zapnute, aby jeho PDA prijimalo pres BT soubory (Recieve all incoming beems), tak vetsinou nefunguje GPS. Muze byt zaputo jen jedno. A vetsina her co se hrajou po BT funguje jen s Widcommem, ktere tohle PDA nema.
milhaus65 (104)|24.4.2006 22:20
Já mám venku i 11 satelitu (v městě) detekce GPS cca pár vteřin, v autě za tonovaným sklem plný signál.
vti (10)|24.4.2006 22:41
Dneska jsem ho koupil pritelkyni... Vypada pekne... Mel jsem ale docela stesti. Ten prvni, co jsem chtel koupit mel vadny pixel. Uspel jsem az ve druhem obchode... Mame poprve pocket pc, tak je to tak nejak vsechno nove. Vsechno potrebne tam zkusim vyinstalovat a pak ho vratim drahe pulce... :-) Bude to tezke louceni... :-)))
froda (19)|25.4.2006 00:29
test videa 640*480, 1500/128, score 111,64 %, nastaven na auto
LittleNail (1)|25.4.2006 07:49
Zdravim vsechny priznivce N560.
Mam na vas jeden dotaz:
Rozhoduji se, zda si koupit LOOX 718 (+ext.GPS) a nebo rovnou N560.
Vim jak to vychazi cenove, znam i technicke parametry, ale zajimala by me osobni zkusenost nekoho, kdo mel LOOX 718 (720) a presel na N560.
Predem dekuji za vyse nazory.
Petr
jt_ce4you (77)|25.4.2006 09:24
..taky uz doma drtim N560...zatim vse ok...az na znicenou jednu folii a na spatne zobrazeni "settings" v GPS mape MIOMAP V5 (lepsi Navigon)
Jinak fama s tim ze do N560 nejde vic jak 1GB se nepotvrdila...muj 2GB Sandisk maka skvele;)

Edit:posilam odkaz na download ceske lokalizace pro LOOX N560 Sunnysoft InterWrite 9.0 Pro ..kdyby se to nekomu nechtelo hledat;)

Jinak..mala otazecka: "Muze PDA rozhodit program ktery upravuje rozliseni displeje? Pouzil jsem totiz ozVGA 0.56 kterej mi N560 hodil do rekl bych vysokeho rozliseni, ktere ale bylo skoro spatne citelne a ikony se neshodovaly s nazvy. Po resetu do defaultu vse funguje v pohode, jen nevim proc mi u GPS SW Miomap V5 spatne funguje zobrazeni "settings"..vse nazorne ukazu screenshotem... ...takze takhle vypada moje settings. Jinak Miomap V5 funguje skvele..az na tohle..
Jelikoz nejsem dloho v oboru a tohle je moje prvni PDA tak nevim o co prijdu kdyz udelam HR (hardreset) ..mimochodem u pristroje jsem zadnej slusnej ceskej manual nenasel..takze vlastne ani nevim jak se u N560 dela "HR":? null

RESULT: ...probral jsem tenhle problem s par lidma a result je takovej ze proste MIOMAP V5 a urcite i jine Pocket PC aplikace nejsou zatim delane na VGA displeje..... Pokusim se podivat po nejakem patchi na MIOMAP V5...dam vedet..
vti (10)|25.4.2006 12:40
Chtel jsem poprosit o radu mistni zkusene... Pri instalaci lokalizace od Sunnysoftu mi zacne gps locator hazet tu neplatnou instrukci nebo co to je, jak se to tu uz resilo. Kdyz nedam plnou lokalizaci, ale jen klavesnici, je to ok. (Mam nainstalovan i tomtom, jen pro info)... Nejde to nejak udelat, aby makala lokalizace plna a locator nedelal ty brikule? Diky...
jt_ce4you (77)|25.4.2006 12:49
zadny problem s lokalizaci, GPS locatorem a N560 jsem nezaznamenal. Vsechno bez problemu funguje. Asi jak komu:) ..ted jsem to vsechno testoval na plne lokalizaci, locatoru a i jinych GPS sw...(visualGPSce, Miomap V5, VITO Navigator) vse all right:yes:
frogale (447)|25.4.2006 13:54
I me to tu neplatnou instrukci zacalo hazat az po nejake dobe co jsem mel lokalizaci nainstalovanou.. proto jsem nepredpokladal ze by to bylo lokalizaci.. udelej uplny hard reset tim trojstiskem a zkus nainstalovat lokalizaci znovu.. a jestli to pojede, tak po kazde zmene v pdacku zkus lokatora.. treba prijdes na to kde je problem
jt_ce4you (77)|25.4.2006 14:35
..a co to pise "za neplatnou instrukci"? popiste mi to pleas...
frogale (447)|25.4.2006 15:20
Proste kdyz se pusti Lokator, tak to hodi error a po potvrzeni stejny error a potom zase..
milhaus65 (104)|25.4.2006 15:32
Zdravím přispívající, máte nainstalovano v N560 FSC Backup jak je psáno v návodu ? Já ne.
Honza5_ce4you (4)|25.4.2006 20:33
Rad bych si poridil N560 , ale jak ctu diskuze tak vaham snad cim dal vice.
Vim ,ze tato diskuze je na to aby se v ni resil ruzne potize, nastavenim atd.
Prece jen 12000 je dost penez a ja chci aby zakladni veci fungoval jak maji a pro ktere jsou urcene. Chtel jsem pda pouzivat hlavne v letadle a na mereni ploch. Do auta nemluve. Nechci zadnou N35 chci kvalitni PDA s 2005, BT,...
Tak nevim

froda (19)|25.4.2006 21:08
Tak mi už ta GPS jede. Tu chybu mi způsobila lokalizace do ČJ (plná) z dodaného CD. Odinstaloval jsem ji, stáhnul novější verzi přímo ze stránek Sunnysoftu (novější build) a jede to v poho.
Snad Vám to pomůže
Jinak je naprosto super
Drolan_ce4you (57)|26.4.2006 07:19
[QUOTE="Honza5"]Rad bych si poridil N560 , ale jak ctu diskuze tak vaham snad cim dal vice.
Vim ,ze tato diskuze je na to aby se v ni resil ruzne potize, nastavenim atd.
Prece jen 12000 je dost penez a ja chci aby zakladni veci fungoval jak maji a pro ktere jsou urcene. Chtel jsem pda pouzivat hlavne v letadle a na mereni ploch. Do auta nemluve. Nechci zadnou N35 chci kvalitni PDA s 2005, BT,...
Tak nevim

[/QUOTE]

No, problém by tu mohl asi být s tou rychlostí ....cestovní rychlost bych tipoval někde kolem 180-200km/h (u z42/142) dále by mohl nastat problém s výškou. Myslím, že by byla lepší c550 + externí GPS ....vyšlo by to zhruba na stejný peníze jako n560, ale měl byl daleko lepší GPSku.....
Šeba_oldd (1184)|26.4.2006 07:44
Mam prosbu na vsechny diskutijici a majitele LOOX N 560.Prosim zakladejte nove diskuze -( napr. LOOX N560- lokalizace verzus GPS) nebot se zde jiz nabizi nejake informace, ktere v teto diskuzi nikdo nedohleda.JIz takto ma 13 stran z toho tak 10 bezvyznamnych.(kdo je ma vsechny procitat?) Navrhuji moderatorum tuto diskuzi uzavrit a vypsat nove temata, ktera budou specificky zamerene na zarizeni LOOX N 560 nebot jinak nam tady v teto diskuzi vznikne smesice vseho o vsem.
frogale (447)|26.4.2006 09:20
[QUOTE="Drolan"]Myslím, že by byla lepší c550 + externí GPS ....vyšlo by to zhruba na stejný peníze jako n560, ale měl byl daleko lepší GPSku.....[/QUOTE]
Rozhodne bych si precetl nekde nejakou recenzi chipsetu SF100.. Tahle externi gpska nemusi byt taky zrovna moc super. A je jedno jestli je gpska integrovana uvnitr nebo externi, vyskove a rychlostni limity jsou stejne.. spis bych zauvazoval o koupi externi anteny, protoze me osobne vadi sebou porad tahat jeste GPSku a drzet dve krabicky v ruce. A rozdil mezi C550kou a N560kou je 2 tisice a za to kvalitni GPSku nevim nevim jestli koupis..
Mimochodem v Alzasoftu neco koupit je cista sebevrazda, uz me tam pri reklamaci 2x poslali do haje, ze je mam prej zalovat.. smejdi
jt_ce4you (77)|26.4.2006 09:22
jj..lokalizace je uz ale vyresena, takze neni treba vytvaret novou diskuzi.Ikdyz trosku promazat by to tu neskodilo...totiz i ja tu mam nekolik opravdu zbytecnych prispevku...ktere byly psany v emocnim rozpolezeni..pri "nekonecnem cekani" na N560-ku

Jasne je ze ten kdo nainstaloval Sunnysoft InterWrite 9 z prilozeneho CD..na kterem byla lokalizace "pouze" pro C550 a N500, tomu pri plne instalaci blbnul GPS locator. U me se tato chyba neprojevila protoze jsem neinstaloval lokalizaci z CD..ale rovnou jsem si stahl verzi lokalizace pro konkretni model N560. Thats all

To Milhaus: Ani ja nemam na N560-ce FSC Backup.."takze porucha neni jen na tvem prijimaci";) :D
vti (10)|26.4.2006 16:33
Opravdu pomohlo stahnout novy build lokalizace. Ja tam koukal uz predtim, ale nenapadlo by me, ze neudelaji novou verzi ciselne, ale jen cislem buildu... Nicmene pri plne lokalizaci mi zase zmizela vetsina nastaveni. V zalozce nastaveni zbyly asi 4 ikonky. Takze opet odinstall a necham jsem jen klavesnici... Zaroven bych se chtel zeptat, jake mam zazit tema na blbe otazky zacatecnika...? :-) Aby me tam pulka lidi nebuzerovala, ze se ptam na davno zname kraviny... :-)
milhaus65 (104)|26.4.2006 19:12
Připojuji se, je to mé první PDA, jsem unešen ale občas se potřebuji zeptat asi i na uplnou pitomost.
milhaus65 (104)|26.4.2006 19:50
Podporuje výrobce F-S své výrobky , třeba stažením nového firmware z netu ? Má smysl se tam občas podívat ?
Honza5_ce4you (4)|26.4.2006 20:01
[QUOTE="Drolan"][QUOTE="Honza5"]Rad bych si poridil N560 , ale jak ctu diskuze tak vaham snad cim dal vice.
Vim ,ze tato diskuze je na to aby se v ni resil ruzne potize, nastavenim atd.
Prece jen 12000 je dost penez a ja chci aby zakladni veci fungoval jak maji a pro ktere jsou urcene. Chtel jsem pda pouzivat hlavne v letadle a na mereni ploch. Do auta nemluve. Nechci zadnou N35 chci kvalitni PDA s 2005, BT,...
Tak nevim

[/QUOTE]

No, problém by tu mohl asi být s tou rychlostí ....cestovní rychlost bych tipoval někde kolem 180-200km/h (u z42/142) dále by mohl nastat problém s výškou. Myslím, že by byla lepší c550 + externí GPS ....vyšlo by to zhruba na stejný peníze jako n560, ale měl byl daleko lepší GPSku.....[/QUOTE]

xxxxxxxxxxx
jt_ce4you (77)|27.4.2006 09:33
to Milhaus. ..jo na webu maj nejaky veci pro N500 ..ale moc horky to neni! takze kdyz se tam kouknes jednou za pul roku tak se nic nedeje;)..a mozna tam i neco najdes :))

Jinak mam informaci ohledne TMC prijimace pro FSC...ptal jsem se sice primo na N560 ale konektor je pro vice typu stejny.
Takze jak mi na FSC odpovedeli..... TMC prijimac v N560 neni, ale bude moznost si jej dokoupit ve forme CL nabijece do auta ( v kabelu bude antena).
Pro neznale tematu TMC prijimac..je TMC/RDS radiovy signal ktery tvemu GPS software umozni dostavat informace o dopravni situaci (kolony, objizdky, nehody).
Dostupnost cca zacatek prazdnin 2006!!:yes:
milhaus65 (104)|27.4.2006 16:31
Dobrá zpráva, jak bude k mání určitě si ho vezmu. Doufám že Navigon 6 nebo TT 6 už bude mít tabulky i pro ČR. V zahraničí to funguje svěle.
oly750_ce4you (0)|27.4.2006 20:17
Prosím Vás ti kteří již máte N560, napište podrobněji jaké jsou vaše zkušenosti s interní GPSkou - jde mě hlavně o citlivost, síla signálu, atd.
Jak se chová zařízení v autě, nebo třeba za chůze??

Vážně přemýšlím na koupí tohoto PDáčka, doposud jsem měl Acer n35, který mě v podstatě stačil, ale chci už něco co má VGA rozlišení.

Předem díky za odpovědi.
frogale (447)|27.4.2006 20:50
Ta GPSka je jedno velke zklamani.. je o hodne slabsi a asi i mene citlivejsi nez externi Navilock BT-338.. v pokoji kde mi navilock nastartoval a zameril 7 druzic mi integrovana ani nezameri a kdyz zamerim a prenesu do pokoje, tak 6 druzic jen opravdu vyjimecne.. spis ty 4
Dnes jsem s tim jel v aute.. prcnich par minut gpska beznadejne skakala sem a tam v okruhu kilometru.. pak se to ustalilo na polovine signalu co hlasi tomtom (nekoukal jsem kolik je to satelitu) a fungovala celkem v poradku.. jak se to ale bude chovat v ulicich si netroufam odhadovat, asi to bude pekne mizerny.. da se nekde sehnat externi antena? Dnes mi v sunnysoftu rekli, ze jedine originalni od FSC a uz je mi jasny ted, ze to nebude levny..
Šeba_oldd (1184)|27.4.2006 21:05
Kurna a proc si nezalozis tema napr:" LOOX N 560 - zkusenosti s gps" pokud vase prispevky a dotazy budete vsichni psat do jednoho tematu - budou tyto dotazy zaznivat stale dokola protoze : je nikdo ve 14 strankove diskuzi o dojmech pojmech a pocatecni euforii nenajde - protoze ty co to vi nebavi stale odpovidat na to same ze?
Jinak v aute chodi spolehlive - za chuze nemohu hodnotit, ale myslim ze tam to bude bez nejake aplikace treti strany slabsi - lze vsak resit diskuze N520 o gps kde to je ti nejsem schopen rici jelikoz se tam prispivalo podobnym zpusobem jako tady - hledej a potom pochopis. .
[QUOTE]Jinak mam informaci ohledne TMC prijimace pro FSC...ptal jsem se sice primo na N560 ale konektor je pro vice typu stejny.[/QUOTE]
Take - nezasluhuje tato informace novou diskuzi? Uz to tady prosim ukoncete a zacnete diskutovat tak jak se to na ce4you obvykle dela nebo ma delat. Spousta informaci je ve forech o N520 tyto zarizeni jsou do ovladani a funkcnosti temer totozna.
oly750_ce4you (0)|27.4.2006 21:11
[QUOTE="Šeba"]Kurna a proc si nezalozis tema napr:" LOOX N 560 - zkusenosti s gps" pokud vase prispevky a dotazy budete vsichni psat do jednoho tematu - budou tyto dotazy zaznivat stale dokola protoze : je nikdo ve 14 strankove diskuzi o dojmech pojmech a pocatecni euforii nenajde - protoze ty co to vi nebavi stale odpovidat na to same ze?
Jinak v aute chodi spolehlive - za chuze nemohu hodnotit, ale myslim ze tam to bude bez nejake aplikace treti strany slabsi - lze vsak resit diskuze N520 o gps kde to je ti nejsem schopen rici jelikoz se tam prispivalo podobnym zpusobem jako tady - hledej a potom pochopis. .
[QUOTE]Jinak mam informaci ohledne TMC prijimace pro FSC...ptal jsem se sice primo na N560 ale konektor je pro vice typu stejny.[/QUOTE]
Take - nezasluhuje tato informace novou diskuzi? Uz to tady prosim ukoncete a zacnete diskutovat tak jak se to na ce4you obvykle dela nebo ma delat. Spousta informaci je ve forech o N520 tyto zarizeni jsou do ovladani a funkcnosti temer totozna. [/QUOTE]

Ok, naprostý souhlas, omlouvám se :-(
Diskuze na téma "LOOX N 560 - zkusenosti s gps" přesunuta sem: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=14768&fi=0#1
Crusader_ce4you (624)|27.4.2006 21:22
Zamykam tuto chaotickou diskuzi a zakladejte temata dle pravidel a komkretnich problemu.