Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDAII + naviLock BT338 a bluetooth connection

sz_ce4you (2)|9.3.2006 10:56
Nemáte někdo zkušenosti s MDA II WIN2003 firstEdition a s připojením GPS BT-338 přes blueTooth? Ke spárování dojde, ale bohužel už nedojde ke connection. Na notebooku lze zvolit connect to bluetooth device a vše je ok. Na MDA bohužel tato volba néni. :( Posléze tomtom hlásí, že néni nalezeno GPS zařízení.

Díky moc za rady, sz.
cornejj (2)|13.3.2006 23:31
Dobrý den,
bohužel vám nepomohu s řešením, nicméně mám podobný dotaz. Mám MDA II a koupil jsem si navigaci Asus GS-R238, zařízení se spárují, nicméně navigaci není vidět. Přišel jste již na řešení?
sz_ce4you (2)|14.3.2006 08:07
bohužel, zatím bez výsledku. Zkoušel jsem WinCe Second edition, zkoušel jsem nový bluetooth manager a vždy bez úspěchu. Prostě systém na PDA se neumí přikonektit na GPS - v bluetooth manageru chybí možnost connect to bluetooth device. Tato volba je až od win2005. :(
Surgical (2364)|14.3.2006 10:13
Hm, mam MDAIII, nicmene.
Vyhleda se zarizeni, sparuje se, nainstaluji dostupne sluzby (pro GPS obvykle a vzdy serial port), vytvori se ikona zarizeni v BT manageru. Kdyz na tuto ikonu tapnu a drzim, objevi se kontextove menu, ve kterem je nabidka Connect....obvykle. Nekdy se automaticky nevytvori novy odchozi port, nebo BT manager hlasi, ze pro dane zarizeni nebyla nalezena zadna dostupna sluzba....obvykle pomaha softreset, po kterem se jiz obvykle spojeni zadari.
Nicmene vetsina aplikaci si connect provede sama, kdyz je zadan spravny COM port (metoda pokus-omyl, tech portu neni tolik), nektere aplikace si dokonce nainstalovanou GPS najdou, otestuji a pripoji automaticky....
danieldavid (118)|27.5.2006 00:09
Zdravím...
já mám MDA II s WM 2003 SE a BT GPS mi funguje úplně bezvadně,zkoušel jsem 3 typy GPS Bluetooth a všechny fungovali bezproblému.
WM 2003 SE mají BT ovladač který nepotřebuje žádný dalšíé soft pro komunikaci BT s okolním světem - s tím co je v WM 2003SE chodí jak ActiveSync tak GPS přez BT....naopak když jsem nainstaloval např. BTTools tak nešlo nic...
Takže pokud máte WM 2003 ne SE, potom doporučuji zkusit nainstalovat BTTools , popkud máte WM 2003SE tak neinstalujte nic, mělo by to chodit v základu...
Kolega má MDA2 s WM 05 a s nainstalovaným BTTools a GPS mu přez BT také funguje dobře.
Já mám GPS Nokia, zkoušel jsem Sony i Nemerix a všechny fungovali.