Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MiniSD problem

KFL (4)|18.2.2006 00:45
Zdravim ..

Mam MDA Vario a koupil jsem gigovou miniSD kartu. Kdyz jsem ji v PDA za pomoci Pocket Mechanicu formatoval (proc jsem to delal sam nevim, proste asi z principu), tak mi Vario crashlo a provedlo soft-reset. Problem je, ze se na karte ocividne narusila FAT tabule, takze kartu po bootu nevidi ani MDA, ani moje PC pres ctecku. Mate nekdo tuchu, zda se karta da zachranit anebo si muzu rovnou koupit novou?

Podotykam, ze jsem zkousel asi tak 30 ruznych recovery softu, co jsem byl schopen najit. Karta se tvari pro XP jako "unreadable" a nelze ji formatovat (IOCTL call chyba). Zadny ze softu nebyl schopen udelat vubec nic, protoze mi nejde o zachranu dat (zadne jsem tam nemel), ale ciste o zprovozneni karty do puvodniho stavu. No a MDA ji nevidi vubec.

Stravil jsem nad tim uz 5 hodin bez vysledku - nemate tip?

Dik,
KFL
KFL (4)|18.2.2006 01:26
V seste hodine prislo reseni. Vrazil jsem kartu do ET Smartphone, ten ji nasel a dokazal jsem na ni nakopirovat soubor. Pote jsem ji prendal do MDA a vse zase funguje. Musim rict, ze mi nad tim hlava stoji :(. Co ma Qtek 8010 jinak nez MDA, ze dokazal precist kartu? :/

Prosim admina, aby tento prispevek pripadne smazal .. myslim, ze vypovidaci hodnota neni moc vysoka ;).
ipf (2136)|18.2.2006 08:38
Vypovídací hodnota tvého příspěvku zanedbatelná není. Já měl stejný problém na Nokii N70. Koupil jsem do ní kartu, jenže stále zlobila. Chvíli byla data čitelná, chvíli ne. Opakovaně jsem kartu formátoval, ale bez úspěchu, chyby se opakovaly. Pak jsem ji strčil do synova Siemensu a kartu naformátoval v něm. Pak jsem ji vrazil do Nokie a bylo po problému. Karta fungovala a problém s čitelností dat se už neobjevil.
Řešení triviální, ale koho by napadlo, že Nokie neumí korektně formátovat?
manigk (34)|24.2.2006 16:05
Otázka:
mám Vario a 1gb Sandisk miniSD. Nikde jsem nenasel moznost formatovat, tj. to se proste neformatuje????
Diky
anawarr (150)|24.2.2006 16:12
asi jsem hloupý, ale nikdy jsem karty ve founech neformátoval a vždy mi fungovaly korektně. proč je formátujete???
JecminekMaselnik (464)|24.2.2006 22:14
karty se prodavaji naformatovane. Pokud nedojde k havarii filesystemu na karte, nebo pokud nechcete experimentovat s velikosti clusteru, neni format potreba.