Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Okraden ACEREM

loker (7)|17.2.2006 18:36
Dejte si lidi pozor na ACER. Dne 15.2.2006 Sem si s nadšením "koupil"
Acer n50 Premium ale co mě nečekalo. Po rozbalení se mě zapla konfiguurace pda ve španělštině to ale nic nebylo po nastavení sem měl španělské windows 2003 se to by ještě nevadilo ale to, že sem v nastavení zjistil, že je to přístroj ACER n 50 BEZ PREMIUM (312 Mhz a 64/64 ram místo 520 Mhz a 64/128 ram) Takže mě okradli o cca 2000 Kč. Nešlo to poznat protože krabice a příslušenství byly k premium tak bohužel po zkontrolování SN sem sjistil , že
nesouhlasí a tak sem se po 20 hodinách od jeho koupi dostavil do prodejny (MIRONET V PARDUBICICH) kde sem jim vše řekl at sjednají nápravu, ale byl sem překvapen prý sem si to měl zkontrolovat v prodejně a stát se to nemohlo prej sem ho vyměnil a ted chci vidělat!!! Že na mě podaj trestní oznámení pokud se prokáže , že byl přístroj stím pravým SN prodán. Tak takhle jednaj s poctivejma zákazníkama Prostě je okradou a pak ještě žalujou!!! Dejte si pozor na celej ACER a firmu MIRONET.null
beecher (9270)|17.2.2006 18:40
A co to mas spolecneho s Acerem?
loker (7)|17.2.2006 18:41
Mno to, že od aceru jim přišel ten přístroj vyměněn a oni me po prozkoumání chtějí žalovat né ten prodejce ale i on so myslel a věřejně mě řekl, že mi nevěří a že si myslí, že sem ho vyměnil...
Miloš Strouhal (3997)|17.2.2006 18:45
Šmejdi. Být tebou, a pokud máš dostatek financí, šel bych do toho s právníkem, pokud ne, a přesto s tím chceš hnout, zavolej do občanského juda, třeba se jim ten námět zalíbí..:)
beecher (9270)|17.2.2006 18:51
[QUOTE="loker"]Mno to, že od aceru jim přišel ten přístroj vyměněn...[/QUOTE]A to mas odkud? ;)
loker (7)|17.2.2006 18:54
Mno Jak sem psal tak to pda bylo zabalené v krabici od premium verze a zatavené nikdo až já sem ho otevřel a v prodejně dorazil jen chvilku než sem přišel já takže záměna musela být na montážní lince při balení nebo těsně potom.
ipf (2136)|17.2.2006 18:58
Mám pocit, kolego, že pláčeš dobře, ale na nesprávném hrobě. Asi by stálo zato obrátit se přímo na zastoupení ACERu a popsat jim celou anabázi, protože moje osobní zkušenost s firmou Mironet je žalostná a obávám se, že příčina tvého problému je na jejich straně.
beecher (9270)|17.2.2006 19:01
Taky je otazka, jestli to Mironet opravdu nakoupil u ceskych distributoru Aceru, protoze do CR se "nesmi" dovazet PDA bez lokalizace. Pokud tam neni CD s lokalizaci, tak to Mironet nekoupil oficialne u nejakeho distributora Aceru v CR, ale kdo vi kde... ;)

Pravda, muze jeste byt take chyba na strane Aceru, ze se distributorovi dostala spatna zasilka, ale toho by urcite melo byt vic. Jak psal kolega ipf, doporucuji obratit se na Acer CR.
loker (7)|17.2.2006 19:06
Mno správně bohužel zde sem taky narazil ona byla "zvlášt" cd s lokalizací
ale na obalu bylo verze 8.5 a na cd 8.6 a stejně korektně nešla verze rom "byla" xxx18 a po nainstalovani a resetu to vždy vypíše chybu o rom storage a není tam ani jedem program a funkce a půlka je stejně ve španělštině.
ipf (2136)|17.2.2006 19:16
CD s lokalizací se dá koupit u SunnySoftu a tam ji Mironet zřejmě i pořídil. I tak to ale nemusí být známkou nákupu prostřednictvím zastoupení ACERu. Doporučuji obrátit se přímo na ACER.
beecher (9270)|17.2.2006 19:19
No, lokalizace na spanelskych Windows urcite fungovat nebude, ta je delana na EN verze pouze.
loker (7)|17.2.2006 19:21
No právě to sem taky sjistil u jiných než ang. verzích to nejede dokonce i německá má problémy. Doufám, že to nějak Dobře pro mě dopadne rád bych měl své pda už doma :(
Surgical (2364)|17.2.2006 20:35
Mno...nejlepsi obrana je utok...Mironet Pardubice se evidentne brani naporu zakazniku.
Jinak chapu nadseni a horecne ocekavani pri nakupu PDA za nemaly peniz, ale nesmi zatmit mozek. Prece pravidlem cislo 1 pri nakupu v kamennem obchode je prekontrolovani kompletnosti baleni a vyzkouseni zakladni funkcnosti vyrobku...
Pochybeni ze strany kupujuciho je evidentni, avsak nesolidnost prodejce je doocibijici....
blue face (120)|17.2.2006 22:18
Mas uctenku (fakturu)? Mas zarucak? tam by mel byt podrobny popis stroje. Co seriove cislo na PDA a v dokladech, souhlasi?

Jestli chces, ozvi se na SZ. Jestli jses nekdy v Praze, sbal vse (papiry, krabici apod.) a dohodneme schuzku, podivam se na to.
daww (687)|18.2.2006 11:28
Stále tu ještě nepadlo, jestli jsi se obrátil na to české zastoupení ACERU. S tím bych určitě začal. Oni mají rozhodně větší možnosti dohledání chyby a hlavně asi mají dost prostředků k tomu, aby se vypořádali s nesolidním prodejcem, který jim takto pošpinil značku. Už to tu padlo několikrát. Obrať se na české zastoupení ACERU;)
Mad_Mat (59)|18.2.2006 11:32
A jéje........zase Mironet. Bacha na ně, jsou to fakt ZLODĚJI. My jsme si domu kupovali modem na ADSL, trvalo to snad měsíc (jinde by to měli buď hned nebo do týdne), k tomu stál ještě o něco víc než měl, a když pak mamka šla koupit ještě jeden LAN kabel, Mironet byl zavřenej a před ním stáli policajti. Ale vypadá to že se z toho vysekali, protože tam pořád je.
loker (7)|18.2.2006 11:53
Díky to je dobrý nápad, ale nemám kontakt na to cz zastoupení ACERU.
Mohl by mě ho někdo pls napsat?
Zbyšek Záliš (203)|18.2.2006 12:09
Stačí kouknout na www.acer.cz :yes: Kontakt přímo zde.
xkovi_ce4you (568)|18.2.2006 12:19
Jejda modlim se, aby se s mym Acer n30 nic nestalo:) Koupil sem ho v Mironetu v Praze..jednou uz se mi rozbil, prestalo jit nabijeni a to byly jeste autorizovane servisy v Praze, takze po prozkoumani zavady mi sdelili, ze oprava se resi formou vymeny pristroje u prodejce - tedy Mironetu - a ten celkem ochotne do druheho dne pristroj skutecne vymenil..
Zajimave ovsem bylo, ze ze servisu mi "rozbite" PDA vratili (jedine, co neslo, bylo ukazovani skutecneho stavu nabiti baterie, jinak vse slo) a v Mironetu meli pouze info, ze mi maji dat novy pristroj, o navraceni toho poskozeneho ani sluvko..jenze ja vul se zeptal, co s tim starym a osoba, ktera mi novy pristroj predavala na me s udivem cumela, ale obratem vyklopila, ze to samorzejme teda mam vratit a at to dam primo jemu..tak si rikam, ze tento prodavac asi ma dnes doma v zasade funkcni pda :D
xkovi_ce4you (568)|18.2.2006 12:32
Kdyz uz se tu mluvi o reklamaci u aceru, at koukam jak koukam, nikde nevidim email, pouze telefonni cislo, maji take email pro dotazy, zda neco je ci neni reklamacni udalosti? Mam problem, ze uz u druheho zarizeni Acer n30 se mi zlomila horni cast stylusu, v naprosto stejnem miste, tedy umelohmotny sroubovaci vrchni dil..zajima me, zda to ma vubec cenu reklamovat, nebo si za nechutny 4 stovky koupit dva nove:sarcastic:
osch (1330)|18.2.2006 13:03
xkovi_ce4you (568)|18.2.2006 14:21
diky, sem vazne divnej, ze sem to nevidel nebo spise se mi technicke dotazy nezdaly jako idealni pro takovyto dotaz :)
superkojot (111)|18.2.2006 17:34
[QUOTE="xkovi"]Mam problem, ze uz u druheho zarizeni Acer n30 se mi zlomila horni cast stylusu, v naprosto stejnem miste, tedy umelohmotny sroubovaci vrchni dil..zajima me, zda to ma vubec cenu reklamovat, nebo si za nechutny 4 stovky koupit dva nove [/QUOTE]

u mě to zpravil trojka šroubek:sarcastic:
xkovi_ce4you (568)|18.2.2006 20:15
No zatim sem to vyresil kvalitnim sekundovym lepidlem, nejvetsi problem byl ale dostat tu ulomenou cast zevnitr stylusu:) Otazka je, na jak dlouho mi to vydrzi, ale trojka sroubek, to zni rozumne, brzy to tak asi vyresim taky ;)
Johny_G (384)|19.2.2006 18:35
Za sebe bych řekl, že s tím nemá Acer co dělat. Spíš to bude naším milým Mironetem. Pak dej vědět, jak si dopadl.
Homer261 (98)|19.2.2006 20:47
No, asi dopadne špatně. Pokud napíše cokoli tímto pravopisem, tak se tím na 100% nikdo zabývat nebude. A stěžovatel bude mít smůlu. Tím spíš, že je zjevné, že celkem nikterak dramatickou situaci není schopen řešit bez nervů. Z čehož vyplývá, že ji nebude schopen řešit vůbec.
Tak proč by se tím někdo měl zabývat?
loker (7)|21.2.2006 18:13
TO: Homer261
Svoje ničím nepodmíněné připomínky si spíš nech pro sebe... Jo jinak pravej opak co si psal řešit situace umím a do konce týdne mě pošlou novej přístroj takže to dopadlo dobře :-)
daww (687)|21.2.2006 19:00
Tak sláva. A co bude následovat ? Že by omluva ACERU v tomto foru, kde jsi je tak nehezky napadl ?;)
blue face (120)|21.2.2006 20:58
[QUOTE="loker"] do konce týdne mě pošlou novej přístroj takže to dopadlo dobře :-)[/QUOTE]

A kdo ti ho pošle? U koho si vlastně uplatnil reklamaci? Pres ten web ACERU?
c.Data_ce4you (40)|22.2.2006 06:44
Napadlo tu už někoho že by ACER mohl PDA dohledat podle SN?? SN tam není jen tak a určitě lze podle něj dohledat zda-li bylo už prodáno jestli ne a mají ho evidovám jako naskladněný tak je to jasné popletli krybici a obsah :) Jen takový postřeh...že někde musí být rozpora mezi SN na krabici a SN na PDA a co se týče španělštiny je to zcela evidentní Acer sem neposíla PDA z španělštinou, ale EN z CD z českou lokalizací...nic víc nic míň...
Homer261 (98)|22.2.2006 16:23
Je fajn, že to dobře dopadlo, ale moje připomínky mohly být nanejvýš nepodložené, v žádném případě ne nepodmíněné. :D