Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 28

Téma: MDA Compact a BT gigabyte gn-btd01 (orig. ovl. XP SP2)

KarelRe
    Guest

Ahoj,
    vsiml jsem si jak clanku, tak diskuze, jak spojit MDA a PC pres BT tak, aby fungoval activesync, jenze v clanku je popis nastaveni bluetooth popsane tak, ze to s MDA Compact proste nejde....
    Mate nekdo funkcni pripojeni MDA + PC pres BT? Pokud jo, muzete se mi ozvat? Osobne vubec nevim jak to nastavit, porad mi zlobi nastaveni COMportu... Dik vsem za hlp.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Taky mam totožný HW a již měsíc bádám, nastavuji vše podle rad ve forech, ale spojení se mi také nedaří. BT modem, posílání souboru jde, ale activesync bohužel

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2005

hledej, uz se to tu resilo .. popisoval jsem presne jak jsem to rozchodil ja .. finta je v tom jestli si dobre vzpominam,ze musis vytvorit jeste jeden port .. myslim com 6 ... staci si chvilku hrat a jde to .. ty navody jsou dost zavadejici protoze jsou na mda I,II,III nebo PDA a tam je trosku jina nabidka v BT

KarelRe
    Guest

prave, jde o to, jestli je to BT od Microsoftu nebo Widcomm... nebo jak se to pise.. takze jdu hledat a dik...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

cus,

mam uplne tu stejnou konfiguraci...postup je (mel by byt) nasledujici:

vypnout na PDA sifrovani v BT...a nastavit Active Sync na COM 6...

stahnout z www.gigabyte.cz ovladac na ten DONGLE, nepouzit ten standard ovladac z XP...po restartu naskoci nova ikona dole v liste, tam pak na ni double clicknout...pak My BT - security - set default pass key=nastavit si default heslo na BT (neni to potreba, ale ulehci (urychli) to praci...), pak kliknot na tu ikonu uprostred, najde to PDA, pak kliknout na sparovat (pair) a v PDA se objevi zadost o zadani teho hesla...pak uz by to melo jit jednoduse pomoci spusteni BT v PDA (ve zjistitelnym rezimu), pak Active Sync, dole na liste Tools (Nastroje) a snychronizovat pres BT...pro praci na netu jeste v AS zrusit zaskrtnuti odpojit po synchro...takhle mi to fakci, nemam PDA po ruce, takze se neco muze trcohu lisit...tot asi vse, dotazy zde, nebo SZ...papa

kuba

KarelRe
    Guest

Dik moc vsem, obzvlast Ganjovi, jen diky jeho napovede, jsem nasel jeho stary clanek a nastavil to... dik i tobe, co jsi psal po nem, ale uz to bylo v dobe, kdy jsem dokoncoval nastaveni... dik vsem

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Já jsem nad tím probděl několik večerů, ale nakonec jsem na to přišel. Je to celkem jednoduché, odzkoušeno už 3x a vždy 100% funkčnost přes ActiveSync.:

1) strčit do pc usb adaptér, windowsy si samy nainstalují ovladač, restart
    2) nainstalovat do pc ovladač z instalačního CD BT adaptéru, restart
    3) ve správci zařízení vybrat BT a aktualizovat ovladač, ručně, vybrat ten nový nainstalovaný ovladač, restart
    4) zapnout BT na MDAc, smazat všechny BT zařízení a zvolit "najít", po nalezení spárovat s pc BT
    5) v nastavení BT na MDAc zvolit COM zásuvky a vybrat nová odchozí zásuvka
    6) spustit ActiveSync na MDAc, nástroje-možnosti a zaškrtnout synchronizaci pomocí Bluetooth
    7) v ActiveSync na MDAc zvolit nástroje-Připojit přes Bluetooth a už to jede....
    8) potvrdit příjem BT na pc :-))
    (L)

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

tak ani po tomto nastavení mi to nejde, spárování je ok, ale v activesync se nerozjede. I když se mi hodí komunikace na com port 22 nebo 24, tak v AS vidím jenom COM1,3,infra

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2005

a ze by sis precet vyse..vytvor com6 a jedes...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

2 Cihla: Jestli máš tak vysoké porty, tak to už si někde úplně jinde..... Teď už ti to nepůjde, mám to mnoho-x vyzkoušeno!!!
    Odinstaluj si BT z pc, restart, spusť regedt32 a vyhledej v registrech COM porty, pokud tam najdeš velká čísla, všechno to pomaž. Pak znovu restart a dále postupuj podle mojeho návodu. Hlavně nepřidávej ručně v pc nějaké nové porty, nový port se přidává v MDAc, ne v pc. To je moje zkušenost a funguje to. Popř. napiš SZ, pak se můžem domlouvat třeba přes icq. (L)

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

lidicky tak mam novou zkusenost a jede to i na MS driverech co jsou v SP2.....strcte USB BT do portu a wokna si nainstalujou ty drivery...zadnej restart nedelat,je to zbytecny!!!!Dvakrat kliknete na ikonu BT na liste u hodin a jdete na zalozku COM Porty..tam dejte pridat port a ono to vytvori COM 3,potom jdete na prvni zalozku zarizeni a dejte vyhledat,po vyhledani kliknete na to zarizeni a dole dejte volbu dalsi,nebo tak nejak...tam mate informace o heslu,dejte vlastni a ja treba dal normalne 12345678,potvrdil a to same na MDAc,tam jsem dal i dokoncit!kdyz pak kouknete do nabidky BT v PC,tak v zalozce COM Port mate uz krome vami vytvoreneho COM3 i COM4 a 5!No a ted uz jen dat v AS soubor,nastaveni pripojeni a tam vybrat COM5!Na MDAc dat AS,nastroje a pripojit pres BT!uz to jede...ted se mi to uplnou nahodou podarilo nastavit,zkusil jsem odebrat,znovu sparovat a jde to krasne a hlavne rychle i bez ovladace k BT:yes: :yes: :yes: )

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Tento postup jsem dělal několikrát, ale vůbec se mi s AS nepodařilo rozchodit. Ale povedlo se mi to tento víkend takto: při instalování originál ovladače od BT se mi instlace sekla, pomohlo jenom ukončit přes task manager. Nechápu jak je to možné, ale po restartu počítače mi komunikace s AS funguje. Koukám, že ve Windows je možné vše

Nováček
    Registrace
    May 2006

Ano, s Windows totiz muze delat opravdu kazdy....

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

no wokna jsou mrchy,ale mame je i v cihlickach,tak si nestezujme....je zajimavy,ze ti to neslo...me to nikdy neslo s original driverama od BT az ted s SP2 driverem....baz jakyhokoliv restartu...dulezity je proste vytvorit ten prvni COM Port...vytvori se trojka a jak to sparujes,tak vznikne i ctyrka a petka a na tech uz se kolecko zelena a vesele toci....dnes jsem to zkousel u kamose a s jinym BT a uplne stejnej postup

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Duffioso, hlavne prosim nehazej do jednoho pytle Windowsy pro PC a WM. Jsou to dva naprosto rozdilne operacni systemy, jen maji stejneho vyrobce a skoro stejny nazev. Ale jinak jsou to naprosto rozdilne OS...

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Orig ROM
    Od aaq v sekci Touch Diamond
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 30-07-2009, 23:00
  2. MDA 2 a BT Gigabyte gn-btd02
    Od hrtak_ce4you v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 17-06-2005, 12:48
  3. Bluetooth Gigabyte