Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

NEW Qtek 8310 ROM in february, A2DP and Push To Mail

Bohumil Stejskal (414)|23.3.2006 10:15
mno tak funguje to všechno v pohodě,Tom Tom naviguje,filmy filmují,knížky přes famózní Mobi pocket reader 5.1 knížkují,MP3 empegtrojkují takže pohoda. I-mate ROM rulezz :yes: Prima je možnost vypnout telefonní část Qteku/Imate , což se mi zdá u původní ROM Qteku nešlo. Už někdo používá ten PUSH EMAIL ? Jak na to pls ? :cool:

* doufám,že když je I-mate tak aktivní,že se brzo dočkáme i bezdrátového sterea :yes:
sh0tek_ce4you (163)|23.3.2006 10:35
Co vsechno se strati z Qteka pri flashnuti nove ROM - jinymi slovy co staci zazalohovat a co je nutne znovu instalovat?
BTW: krome souboru "i-mate_SP5_WWE_2.5.331.2.zip a na tom ftp servru je tez soubor i-mate_SP5m_WWE_2.6.331.2.zip - je mozne ze se tato verze brzy objevi i pro SP5-ku
vklacan_ce4you (117)|23.3.2006 10:49
PUSH EMAIL funguje okamzite parada

firemný e-mail
cenebris (144)|23.3.2006 11:20
vklacan - a s cim to pouzivas? vlastni/firemni exchange nebo i zdarma mail2web?
aivos (95)|23.3.2006 12:59
[QUOTE="sh0tek"]
BTW: krome souboru "i-mate_SP5_WWE_2.5.331.2.zip a na tom ftp servru je tez soubor i-mate_SP5m_WWE_2.6.331.2.zip - je mozne ze se tato verze brzy objevi i pro SP5-ku[/QUOTE]
Pozor ! Oni vydávají pro SP5 jinou verzi než pro SP5m. A právě tímhle druhým číslem to rozlišují. Neznamená to, že pro SP5m je novější verze.
RadimK_ce4you (223)|23.3.2006 13:24
A jak jste vyresili otazku ohledne zaruky? Mam 8310-ku teprve par dni a nerad bych o ni prisel. Hlavne ta zmena CID se mi nezda...
Bohumil Stejskal (414)|23.3.2006 13:42
no záruka je v háji,takže kdo má strach,nemůže do lesa.Pro ty co se bojí experimentovat,je asi lepší ještě počkat,zdali se neobjeví ROM update i přímo pro Qtek :yes: (Ovšem kdyby někdo měl instalačku současné ROM pro Qtek 8310,tak je samo cesta zpět a záruka platí dál) :cool:

*to shOtek : po flashi je přístroj ve stavu jako po resetu :yes:
anawarr (150)|23.3.2006 14:35
nevím jak u oteku(HTC) ale když jsem měl MPx 220, tak jsem samozřejmě hned provedl update ROM z 1.28 na 1.49 a po cca 14 dnech jsem telefon poslal na reklamaci(přestal se přihlašovat do sítě) i s 1.49 ( taky mi všichni hrozili ztrátou záruky). proběhla výměna základní desky (to není levná záležitost) a záruka uznána bez problémů.

myslím si, že i v SA jsou jen lidi a nemají čas se při opravě šťourat v tom, jaká je kde verze fw....
RadimK_ce4you (223)|23.3.2006 14:58
U meho mp3 prehravace je dovoleno nahravat novy firmw. primo od vyrobce. Zaruka by nebyla uznana jen v pripade, pokud by se nekdo pokousel do nej "nacpat" nejaky cizi fw. a prehravac by se tim umrtvil. Je tedy nova ROM od i-mate "cizi"...?
beecher (9270)|23.3.2006 15:06
Ac jsou ty zarizeni totozne, tak ano. "Pseudovyrobce" je totiz jiny a proto je tam tam ochrana pomoci Vendor ID (CID Lock).
Stejny problem byl/je i MDAcek...
aivos (95)|23.3.2006 16:33
Tak jsem zatím žáden velký přínos nezjistil. Spíš naopak. T-Mobile umožňuje zasílat upozornění na nový e-mail (třeba schránka na Seznamu) jako sms jen na displej. Stačilo pak vždy zmáčknout jen jedno tlačítko a zpráva byla pryč. Nebylo třeba vjíždět do složky se sms a tam ji mazat. Teď mi tyto zprávy přestaly chodit. Musím si na T-Zones přenastavit filtr tak, aby se notifikace ukládaly na simku. A to je otrava. Máte někdo podobné zkušenosti ?
Další věc, která mi vadila už u předchozí ROMky je to, že telefon nijak neupozorňuje na přesměrovaný příchozí hovor. Někdy si přesměruju pevnou linku na mobil a bohužel nemám možnost tento hovor odmítnout. Nepoznám totiž, je-li přesměrovaný, nebo ne. :mad: :mad:
RadimK_ce4you (223)|23.3.2006 16:40
Takhle by se mi libily dorucenky - zmacknout jen tlacitko a zprava fuc, vjizdeni do menu SMS zprav je otravne.
aivos (95)|23.3.2006 16:52
Co se týče normálních SMS - tohle má trochu líp promakané Symbian. Doručenky se jen krátce zobrazily na displeji a pak se uložily do protokolu událostí mezi hovory. Pokud ji člověk nezahlédl, mohl se podívat tam. Asi jedna z mála věcí, kterou má Symbian opravdu lepší.
Teď zpátky k WM5 - nezdá se vám fotka u kontaktu trochu větší, nebo to je jen můj subjektivní pocit ? Každopádně při hovoru je asi velikost stejná.
sh0tek_ce4you (163)|23.3.2006 17:19
[QUOTE="aivos"]Pozor ! Oni vydávají pro SP5 jinou verzi než pro SP5m. A právě tímhle druhým číslem to rozlišují. Neznamená to, že pro SP5m je novější verze.[/QUOTE]
JA vim, ale na SP5m tam maj jak verzi 2.6.331.2 tak i verzi 2.5.331.2, tak me napadlo, ze i pro SP5-ku ji mozna vydaj (snad ta 2.6 neni hotfix nejake chyby ve verzi 2.5)
aivos (95)|23.3.2006 18:07
Sorry, tak to jsem přehlíd. Na webu podpory to ale odkazuje na tu 6-tku. Nevím, proč . Já ale stahuju vždycky ruskou verzi. Je totiž (alespoň byla) trochu menší a svižnější. A navíc byla možnost v registrech změnit zobrazení ikony Edge. To v předchozí verzi WWE nešlo. A kvůli tomu jsem to před zhruba dvěma měsíci již jednou přeflashovával.
aivos (95)|24.3.2006 13:21
Mám prosbu. Nemohl by tady někdo vložit soubor rootgsm.cpl.xml z nové ROMky ? JE v adresáři Windows. Dík moc.
Standa999 (138)|24.3.2006 14:12
EDIT:Tak to jsem se spletl, je to ten stary.
aivos (95)|24.3.2006 14:18
Super. Dík :)
RadimK_ce4you (223)|25.3.2006 13:33
Tak co lidi, jake mate pznatky po par dnech s novou ROM? Vyplati se to a riskovat zaruku? Jeste by me zajimalo, proc u nove ROM zminuji moznost posilat soubory pres bluetooth ve spravci, kdyz to funguje i se starou ROM. :?:

A co chtel timto jeden prispevatel z fora msmobiles.com rict?:
All you have to do to make the i-mate ROM updater work on Qtek is to open .nbf file with simple editor and clear one entry, I will update this post with details this evening
VaRo (61)|25.3.2006 14:25
I já jsem provedl jsem update ROM-ky, po necelém dni fungování s i-mate ROM-kou pár mých poznatků:

1. Zvýraznil se mi font na úvodním homescreenu;
2. Řekl bych, že displej má více jasu;
3. Pohyb v menu je svižnější;
4. Pokud nemáte rádi synchronizaci kontaků, pro jejich zálohu doporučuji program "Jeyo Mobile Companion";
5. Jen poznámka po úspěšném updatu ROMky po obdržení blahopřání nebuďte netrpěliví a neodpojujte Qteka od PC dříve, než Vám to povolí informační okno... ;o)

Petr Sybol na svém webu uvádí tato vylepšení:

Změny a úpravy v nové ROM verzi od I-Mate:

ROM verze od I-Mate obsahuje celkem dost změn a některé z nich jsou velice povedené:

Hlavní změny v operačním systému od původní verze 1.5.331.4 jsou:
Microsoft Messaging and Security Feature Pack (MSFP):
Addition of the MSFP allowing Direct Push email, remote device wiping, security policy enforcement and Global Address List Lookup for customers using a Microsoft Exchange Server 2003 with Service Pack 2. - nezkoušel jsem

File beaming over Bluetooth:
Nyní je možné posílat soubory přes Bluetooth komunikace z věstavěného správce zařízení. - nenašel jsem rozdíl oproti minulé ROMce

Vylepšeny funkce radiové části:
Úroveň hlasitosti mikrofonu byla zvětšena. - subjektivně říkám ANO
Do homescrenu byla přidána buňka, která zobrazuje název Wifi sítě, ke které jste připojeni.- je to pravda
Byla zavedena funkcionalita druhé linky. - nezpozoroval jsem
Byla zkorigována účinnost obsazovacího tónu. - zatím nevyzkoušeno (vždy jsem se od té doby dovolal...)
Byla potlačena ozvěna při hovoru tzv. echo. - řekl bych, že ano
USSD service support is upgraded. (nevím) - ani já nevím, vo co go...

Aktualizace pro MMS:
S MMS je možné pracovat (odesílat) i při 1MB volné kapacity vnitřní paměti. Původní verze trpěla tím, že při odesílání MMS zprávy jste museli mít 4MB kapacity ve vnitřní paměti. - MMS nepoužívám = zatím jsem nezkoušel ani ve staré ani v nové verzi ROMky
Aktualizován MMS klient - to samé, co výše

Zlepšené funkce pro Pocket Internet Explorer:
Přidána nově podpora pro zobrazení stránek s rámci.
Přidána rychlá navigace. Klávesou 2 se scroluje o stránku výše, klávesou 8 se scroluje o stránku níže. - funguje sqěle

Doba podsvícení klávesnice:
Nyní je možné nastavit dobu podsvícení klávesnice pomocí Utility, která je ke stažení na stránkách I-Mate, v sekci Utility u produktu I-Mate SP5m. - funguje

Hlasové vytáčení:
Zlepšeny vlastnosti vytáčení pomocí handsfree. - nepoužívám

Komunikační manažer (Comm Manager):
Přidáno nové rozhraní komunikačního manažeru. - vypadá a pracuje líp a svižněji

Upomínky:
Pokud je klávesnice zařízení zamčena, tak je nyní možné odložit právě probíhající upomínku stisknutím joysticku.

Java:
Aktualizován JAVA klientnull - asi jo



Za sebe říkám = jsem velice rád, že jsem upgrade ROM-ky provedl a byl zcela bezproblémový, stačí postupovat dle návodu Petra Sybola ne jeho webu - odkaz je zde
RadimK_ce4you (223)|25.3.2006 17:19
Diky za popis!
Nasel jsem zajimavy clanek ohledne zalohy ROM, tady
Bohumil Stejskal (414)|25.3.2006 18:47
hmmmm nebylo by špatné ,kdyby někdo udělal zálohu originální ROM Qtek 8310 v provedení jak to koupil u Eurotelu a dal ji k dispozici :cool: :yes:
tibor_ce4you (15)|27.3.2006 11:45
Zkoušeli jste někdo postup na zazálohování ROMky? Mě se nepovedl už ten druhej krok (držení tlačítka foťáku a připojení USB). Funguje to někomu?
vklacan_ce4you (117)|27.3.2006 12:05
funguje vam ClearVue Suite, ktory bol na pribalenom CD pre qtek???
myslim po zmene ROM
Bohumil Stejskal (414)|27.3.2006 12:53
no pokaď se nainstaluje na paměťovou kartu tak ne a když sem požádal o nové číslo (jak sem se dočetl v jiném tématu tady na servru) tak mi ho neposlali :no:
will27 (131)|27.3.2006 14:43
Ja jsem si nechal poslat novou verzi a pridali jeste CV Image... Programek na prohlizeni obrazku... Myslim si,ze jsou si vedomi chyby,tak si vsichni nechte poslat seriove cislo ke Clear View Suite:) Poslou to opravdu snad kazdemu,kdyz i ja svoji prachbidnou anglictinou jsem dokazal popsat problem:D
Treba si Bohumile zapomnel uvest nejaky potrebny udaj... Zkus to znovu...
RadimK_ce4you (223)|27.3.2006 17:15
Na tehle strance jsou updaty pro Qteky, minuly tyden se objevil pro 9100. Nejaka zminka o 8310 je i na hlavni strance, ale kdo to ma po nich (finech) prelouskat...?
RadimK_ce4you (223)|27.3.2006 17:27
Hm, tak jsem vygůglil nejakou starsi ROM, konkretne: 8310-wwe-1070_153126_010400 (ja mam od Eurotelu 1.5.322.5). Pokud by byl zajem, tak reknete, kde to mam hodit.
PetrSybol (157)|27.3.2006 19:09
Zde to máte přátelé. :)
http://i.expansys.com/i/drv/8310-wwe-1070_153126_010400.exe

Jedná se o stejnou ROM, o jaké psal RadimK. Není stará, je to jediná současná pro Qtek 8310.
Bohumil Stejskal (414)|27.3.2006 20:32
Děkujéééééém za ROM pro Qtek :D :yes:

teď mi prosím ještě pls pomožte s tím ClearVue.Psal jsem tam dvakrát a poslal i sériové číslo co bylo na obálce CD s Clear Vue přibalené u Qteku 8310 od Eurotelu a nic mi nepřišlo,prostě se na mě vyká*li :no:

toto mám na té obálce od ClearVue od Eurotelu : 69H2xxxx-09M REV A (místo x jsou 4 čísla) mám to správně ? :cool:

*to Bláža : a co provádíš ? Nahráváš do Qteku ROM I-Mate nebo už tam tu I-Mate máš a vracíš se na ROM Qtek ? :?
RadimK_ce4you (223)|27.3.2006 23:22
Presne tak, ja .zip rozbalil primo v mobilu a uz to jelo. Jinak nezkouseli jste nekdo tu puvodni ROM, jestli se da "vratit"? A co puvodni CID, da se take obnovit nebo je nenavratne fuč? Mam stale chut na novou ROM, ale vidina promrhane zaruky me drzi (mobil mam par dni)...
RadimK_ce4you (223)|28.3.2006 16:56
S prilozenou utilitou se da menit "header" u ROM a tedy moznost nahodit novou ROM bez zmeny CID. (A nebo se pletu? :? )

EDIT: tady jsou k tomu nejake prispevky.
RadimK_ce4you (223)|28.3.2006 17:03
A [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] by se mela nachazet ta nase verze ROM, tedy 1.5.322.5.
tibor_ce4you (15)|28.3.2006 19:10
Po upgrade ROMky na tu novou verzi mi čas od času spadne TomTom 5.20. Nepotkal jste se s tím někdo?
Bohumil Stejskal (414)|28.3.2006 23:39
* to RadimK

mno jestli to moje hlava dobře pobrala,tak tou utilitkou TyphoonNBFtool se CID mění přímo v ROM :cool:

*to Tibor - mám novou verzi ROm a TomTom jede stejně jako předtím,to je jako po másle :yes:
RadimK_ce4you (223)|29.3.2006 14:42
Mate nekdo stahnutou tu utilitku pro delku podsviceni klavesnice? Nemuzu ji najit.
Lobo_ce4you (514)|29.3.2006 14:48
Taky se vám změnil font? Třeba u xBaru mám tučný písmo v horní liště, kde xBar zobrazuje čas a zaplněnou pamět! Zkusil jsem nainstalovat jiný font, ale žádná změna! A u programu Spb GPRS Monitor mám typ písma ZLCD a vypadá to hrozně:-( Nevíte někdo co s tím?
Pavel z Dolan (31)|29.3.2006 15:32
Dnes jsem mluvil s clovekem, ktery ma v Eurotelu na starosti primo podporu telefonu Qtek. Behem 7-14 dni by mela dorazit od vyrobce aktualni verze noveho firmware primo pro Qtek 8310.

Jakmile bude k dispozici budu vas informovat.:yes:
PetrSybol (157)|29.3.2006 15:40
Připojuju se k Radimovi s prosbou o utilitu k nastavení podsvícení klávesnice.

Máte ji prosím někdo?

Díky. :)
aivos (95)|29.3.2006 17:14
Už jsem o tom psal na 5-té stránce tohoto tématu. Ještě nevyšla a zatím je tam pořád Coming soon (překládat snad nemusím :) ).
Mě to zas tak ani neláká, bude to jen užírat baterku.
Lobo_ce4you (514)|31.3.2006 08:27
[QUOTE="Lobo"]Taky se vám změnil font? Třeba u xBaru mám tučný písmo v horní liště, kde xBar zobrazuje čas a zaplněnou pamět! Zkusil jsem nainstalovat jiný font, ale žádná změna! A u programu Spb GPRS Monitor mám typ písma ZLCD a vypadá to hrozně:-( Nevíte někdo co s tím?[/QUOTE]
To s tím fakt nikdo nemáte problémy nebo vám to nevadí? Posílám screenshot jak to mám já. Je to z programu Spb GPRS Monitor, kde je hned po instalaci písmo ZLCD a to nejde pořádně přečíst, protože je velký. V pravo nahoře obrázku pak mám zakroužkovaný čas od xBaru, který je tučně, což bych taky rád změnil! Ve staré ROM byl font písma v Spb GPRS Monitoru taky ZLCD, ale po instalaci fontů se změnil. V nové ROM mě instalace fontů nejde! :(

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tibor_ce4you (15)|31.3.2006 08:39
Měl jsem stejný problém s fonty. Vzhledem k tomu, že mi v nové verzi padal TomTom a občas se telefon nechtěl nabíjet, jsem použil odkaz na starou verzi a telefon jsem vrátil do původního stavu.
Počkám si na update od Eurotelu, nemám teď moc čas si s tím hrát.:)
RadimK_ce4you (223)|4.4.2006 21:04
To Lobo:

Me by zajimalo, jak jsi rozjel ten SPB GPRS Monitor - me tam totiz nejde vybrat typ pripojeni (nejde potvrdit).:?
Lobo_ce4you (514)|5.4.2006 07:03
Musíš to nastavit přímo v registrech:

HKLM\Software\Spb Software House\GPRSMonitor\Profiles\1
Tam vytvoř nový String Value s názvem "connectionentry" a jako hodnotu napiš název připojení - např. Eurotel Internet, přesně tak, jak to máš v Nastavení.
RadimK_ce4you (223)|5.4.2006 14:27
Super, diky moc!
sh0tek_ce4you (163)|6.4.2006 17:15
[QUOTE="tibor"]Měl jsem stejný problém s fonty. Vzhledem k tomu, že mi v nové verzi padal TomTom a občas se telefon nechtěl nabíjet, jsem použil odkaz na starou verzi a telefon jsem vrátil do původního stavu.
Počkám si na update od Eurotelu, nemám teď moc čas si s tím hrát.:) [/QUOTE]
Moje skusenosti po upgrade (tydenni) - TT fpoho, naviguje jak ma. Nabijim pres den v praci pripojenim k PC (USB) a nabijecku jsem nemel v ruce tak mesic nebo vic - kdyz v patek nabiji, do pondeli vydrzi. S fontama nemam problem - zatim v zadne aplikaci mi je nezmrsilo (skusil jsem ten xbar a je to fakt o nicem, ale nepouzivam ho = smazal jsem)
Toz tak. Zatim zadny HR resp. "Vymazat pamet". Jo, a dal jsem tam tu ruskou verzi, jak tady nekdo driv psal.
sh0tek_ce4you (163)|7.4.2006 13:00
Btw. SPB GPRS screenshot :
00137574_ss000_7tVf.gif
kubicz.info (16)|11.4.2006 00:55
Chtěl jsem se zeptat Pavla z Dolan, jak to vypadá s tou novou oficiální ROMkou pro Qteka? ;)
dort (1212)|11.4.2006 13:26
[QUOTE="RadimK"]S prilozenou utilitou se da menit "header" u ROM a tedy moznost nahodit novou ROM bez zmeny CID. (A nebo se pletu? :? )

EDIT: tady jsou k tomu nejake prispevky.[/QUOTE]

tak mohu potvrdit, není potřeba měnit CID, a dá se použít i výše uvedený návod -> tedy s jistým hloubáním :-)))

BTW jak dlouho vám trval restart po přehrátí ROM?
Pavel z Dolan (31)|11.4.2006 14:46
[QUOTE="kubicz.info"]Chtěl jsem se zeptat Pavla z Dolan, jak to vypadá s tou novou oficiální ROMkou pro Qteka? ;) [/QUOTE]

Jeste neni k dispozici, jsem taky nedockavej. Jakmile to budu mit, soupnu to nekam na server a zverejnim tady link.