Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MHD

needy (14)|30.1.2006 22:10
Pls poradte ako sa vola popripade ako sa da zohnat MHD v BA na PDA. Diki moc
Brco_ce4you (447)|30.1.2006 22:15
Tak je to TOTO, ale cena je vysoka. Existuje j ceska verzia, ale na nej ti nepojdu slovenske data s MHD. A pokial chces len BA, tak ti bude stacit METRO.
needy (14)|30.1.2006 22:32
Mas nieco z toho?
Kato_ce4you (970)|31.1.2006 00:07
Mno - pokud myslis tim dotazem, jako jestli to ma to, jestli by ti to mohl nabidnout, tak by se v pripade IDOSu jednalo o warez a poruseni pravidel tohoto serveru, tak na to radsi honem rychle zapomen. Ovsem pokud se ptas na realne zkusenosti, tak prosim...

IDOS (nevim, jak presne se ta jeho slovenska obdoba jmenuje - jestli stejne nebo jak) je bezvadny program - ja jsem s nim velmi spokojen a patri to mezi zakladni softwarove vybaveni meho PDA. Jsou to oficialni data primo od provozovatelu, kazda zmena v prislusnem jizdnim rade je okamzize aktualizovana a proste docela fajn program. Jedinou nevyhodou je, ze je to aplikace komercni a to jeste navic pomerne draha.
MetrO je naopak freeware. S jeho pouzivanim nemam zkusenosti, ale co si tak pamatuji z historie, tak tam data zadavali dobrovolnici. Tzn. ne vzdy to bylo zrovna presne. Nehlede na to, ze v dobe, kdy jsem na to narazil, tak nepokryval snad zadne ceske mesto, vyjma tusim (necekane) Prahy a snad Ostravy nebo Plzne a to navic jeste jen castecne. Ale to je situace jiz opravdu velmi davno a verim tomu, ze v dnesni dobe je tam jiz spousta zmen k lepsimu a samozrejme vic dat/mest ap. Hlavne jak uz jsem napsal, tak je to zdarma - takze ti nebrani nic to aspon vyzkouset.

Odkazy na oba produkty jiz Brco uvedl :cool:
bobo.4150.sk (176)|31.1.2006 08:40
Pre online cestovný poriadok je najbest toto: http://imhd.sk/ba/wap.php#main. A netreba Ti ani PDA.
Kato_ce4you (970)|31.1.2006 08:53
Tam je ale problem v tom sluvku online - kdybych se mel furt pripojovat na wap, kdyz se divam, co mi ma jet, tak se za a) nedoplatim, za b) usnu
A to vubec nemluvim o takovych fajn veci IDOSu, jako je moznost pridat si "cestu" do kalendare ;)
Jinak urcite dobrej tip :yes:
needy (14)|31.1.2006 09:20
[QUOTE="Kato"]Mno - pokud myslis tim dotazem, jako jestli to ma to, jestli by ti to mohl nabidnout, tak by se v pripade IDOSu jednalo o warez a poruseni pravidel tohoto serveru, tak na to radsi honem rychle zapomen.[/QUOTE]Som nemyslel aby mi to dal ale prave o tie skusenosti. Ak pouziva napr to prve ci to stoji za tie peniaze. A ci je to spravene dobre aby som nevyhodil peniaze do vzduchu
A co sa jedna metra jak sa to pouziva a ci je to dobre spravene alebo ci predsalen kupit radsej to prve.
needy (14)|31.1.2006 09:21
[QUOTE="bobo.4150.sk"]Pre online cestovný poriadok je najbest toto: http://imhd.sk/ba/wap.php#main. A netreba Ti ani PDA.
[/QUOTE]


Tam je problem v tom online. A nechce sa mi furt cez mobil pripajat na wap ale diki za navrh
beecher (9270)|31.1.2006 10:01
Opravte mne kdyz tak, ale MetrO neumi casy odjezdu a prijezdu, pouze naplanovat trasu...
needy (14)|31.1.2006 12:18
hmmm v tom pripade asi to CP(toto) co? Ma stim niekto skusenosti? Je to dobre? Oplati sa to?
beecher (9270)|31.1.2006 12:33
Ja pouzivam jiz 2 roky IDOS (CZ verze CP) a nemam s tim zadny problem...

BTW Trochu mne zarazi ta prvni veta na strance s CP: Aplikácia Cestovné poriadky s dátami Vlaky platnými od 3.11.2005 na VOĽNÉ STIAHNUTIE (3,6 MB). Jestli to funguje i s jinymi daty, tak to jste na tom hodne dobre... ;)
needy (14)|31.1.2006 12:35
No prave ze funguju len tie vlaky.
Mashe (622)|31.1.2006 13:29
u IDOSu je smula ze se musi kazdy rok platit znova :(


jinak se me ale libil
Brco_ce4you (447)|31.1.2006 19:10
[QUOTE="needy"]Mas nieco z toho?[/QUOTE]

Pouzivam cesky IDOS a skusal som prave nahodit do neho slovenske data. Ale nejde to. Uz som to tu riesil. Ale pokial potrebujes vlaky a autobusy a nebude ti chybat MHD, tak je to skvele. A naviac teraz je nove cislo COMPUTER, to je cesky casopis a tam v DVD verzii je prave IDOS zadarmo v plnej verzii. Nie je ale v CD verzii, tak pozor. A ta DVD stoji cca 150 Sk, co je super a mas program za par korun.
Brco_ce4you (447)|31.1.2006 19:12
[QUOTE="beecher"]Ja pouzivam jiz 2 roky IDOS (CZ verze CP) a nemam s tim zadny problem...

BTW Trochu mne zarazi ta prvni veta na strance s CP: Aplikácia Cestovné poriadky s dátami Vlaky platnými od 3.11.2005 na VOĽNÉ STIAHNUTIE (3,6 MB). Jestli to funguje i s jinymi daty, tak to jste na tom hodne dobre... ;)
[/QUOTE]

Janse ze nefunguje. To je tam len tak. Ked to stiahnes, aj tak potrebujes program pod ktorym to bude slapat. Ale oni to tam maju asi z dovodu, ze si myslia aku super vec urobili, ze dali data zadarmo.:D
beecher (9270)|31.1.2006 20:26
No, tak jsem to stahnul a zjistil, ze to je cely CP s Vlaky, ale pro PC... :D
needy (14)|31.1.2006 20:51
[QUOTE="Brco"][QUOTE="needy"]Mas nieco z toho?[/QUOTE]

Pouzivam cesky IDOS a skusal som prave nahodit do neho slovenske data. Ale nejde to. Uz som to tu riesil. Ale pokial potrebujes vlaky a autobusy a nebude ti chybat MHD, tak je to skvele. A naviac teraz je nove cislo COMPUTER, to je cesky casopis a tam v DVD verzii je prave IDOS zadarmo v plnej verzii. Nie je ale v CD verzii, tak pozor. A ta DVD stoji cca 150 Sk, co je super a mas program za par korun.[/QUOTE]

No sak prave ja chcem hlavne to MHD Idos som mal na Chipe. Je to super program ale neni tam BA MHD a ja potrebujem prave toto:(
Brco_ce4you (447)|31.1.2006 21:02
Tak potom jedine metro.
needy (14)|31.1.2006 21:35
Ako sa to pouziva? A ako do toho dostanem BA MHD?
beecher (9270)|31.1.2006 21:54
To needy:
1. Co to bylo za IDOS v tom Chipu? Cesky IDOS pro PPC? Nebo slovenska mutace pod nazvem Cestove poriadky pro PPC (nebo snad pro PC)?
2. Instalace MetrO (s pripominkou - neumi to casy odjezdu/prijezdu):
a) Stahnout toto a pak nainstalovat podle jejich instalacniho postupu:
[CODE]Windows Mobile for PocketPC devices (Compaq, HP, Siemens, Toshiba, Casio, ...)
On your desktop PC, run the setup.exe program in the PocketPC directory to install the program on your device
Select the cities you want to use in the correct directory (/all in most cases). You have to install at least one city!
Click on the "My Computer" icon
Among the available drives, open the one labelled "Mobile Device"
There you can see your device's directories and files
Copy and the cities selected above in a folder of your choice
On your PocketPC, click on the Métro shortcut, select your language in "Preferences" in the "Options" menu
Select "Network" in the "Options" menu to choose the city you want to use [/CODE]
needy (14)|1.2.2006 22:53
v Chipu bol cz idos pre PC bola tam myslim MHD Praha, Brno a boli tam vlaky, autobusi a pod v CZ a SK. Ale mne ide len a len o MHD v BA. Nic viac nepotrebujem.