Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Podrobná mapa Evropy

Mudrunka (547)|16.2.2006 08:25
to Telematix:
a pokud k plynulému přechodu mezi podrobnými mapami přidáte i původně slibované TMC, nejlépe ve verzi RDS bude vám kdekdo tleskat
martinhamr_ce4you (486)|16.2.2006 10:39
to: Yankee.106

Kolik že má mapa evropy? 3,2 GB? To si děláš legraci?
pslany (130)|16.2.2006 14:37
Komplet instalacky, nainstalujes si pouze co potrebujes ...
00124037_mapy_EetB.jpg
kopacek (466)|16.2.2006 14:50
[QUOTE="Telematix Software"]...Vicemene se nam schazi nekolik protichucnych pozadavku - rozdelit na mensi, spojit do vetsich. Priprava map na PC je take ve hre (ale asi ne se soucasnou licenci map + vyzaduje dost prace). Zkuste se prosim zamyslet, jak by to prislo Vam pohodlne, pokud by jste meli 1GB nebo dokonce jen 0,5GB kartu.

Dekujeme za nazory.[/QUOTE]
Budou vám určitě přicházet protichůdné návrhy. Majitelé menších karet budou chtít malé úseky map a majitelé pda, kteří mají slot CF i SD a vlastní do každého slotu 2GB kartu (tedy celkem 4GB), budou zcela jednoznačně preferovat jednu MegaMapu pochopitelně s plynulými přechody mezi státy. Dle mého soudu to má jediné řešení - kvalitní program na PC, který umožní každému nahrát do PDA to, co mu vyhovuje. Nejdále je na tom Mapsource od Garminu, který umí i to, že si vytvoříte trasu třeba i napříč celou Evropou a pak necháte do PDA nahrát jen mapy, kudy trasa prochází. Navíc lze zcela jednoduše odebírat/přibírat další úseky map ve velikosti zhruba okresů. Vím, že nebude jednoduché takový program na PC vytvořit, ale na druhou stranu by vás to vydělilo od srovnatelné konkurence, která také nemá nic pro práci s mapami na PC.
Peta_ce4you (314)|16.2.2006 16:56
Co treba udelat program kde si uzivatel vybere mapy ktere chce ty se slouci do jedne a ta se nahraje do pda... pokud soubory maji stejny format nemusel by to byt problem...
Kabel_ce4you (1)|20.2.2006 11:00
TO Telematix

Mam za sebou prvni tyden pouzivani Dynavixu v 1.5., asi 4.000 km po Rakousko - Nemecko - Polsko .... na MDA Vario to funguje
- prepinani mezi mapami je hrozne... NEJDE ASPON NEMECKO dat do jedne mapy? Tam by snad licencni problem byt nemusel ... OPRAVDU by to hodne pomohlo
- stavove radky jsou priserne male a spatne citelne .. pouzivam casto funkci cas prijezdu.. uvital bych moznost nastaveni velikosti pisma v radku

diky
martinhamr_ce4you (486)|20.2.2006 12:24
Dá te mi sem někdo nějaké stažené obrázky z Evropské mapy nebo se bojíte posměchu?Jsem velice zvědav jak vypadá ta podrobnost a na stránkách Dynavixu je leda Česko!
pslany (130)|20.2.2006 22:09
Hod sem adresu s cislem popisnym, ktera te zajima ...
martinhamr_ce4you (486)|21.2.2006 08:08
I.
Gutersloh ,Altedeutscher Hof Beckord,Německo

II.
Arce ,Via Forno Vecchio,Itálie

pslany (130)|21.2.2006 15:34
Neni preklep v te nemecke ulici? Italii nemam nainstalovanou.
martinhamr_ce4you (486)|21.2.2006 18:48
Je to chyták,předveďte svůj důvtip.Copak to může být?
Pavel Stejskal (155)|3.3.2006 18:09
Čau kluci, potřebuju prosím radu, dnes mne přišel upgrade ČR-EUROPE na DVD a já nevím, jak mám doinstalovat na SD v PDA k mapě ČR s průjezdní mapou Evropy třeba kompletní mapu Francie (na DVD nejsou mapy v .exe jak psal pslany). Pokud v DynavixManageru použiju funkci přidat/odebrat, tak nejde přidat jenom mnou vybraná mapa Francie ale DynavixMobile 2005, čeština, skiny, ale to už přece nainstalované mám ve verzi 1.5.2 a nechci to přeinstalovávat a vracet se k 1.5 která je na DVD a pak to znovu aktualizovat přes web na 1.5.2 se mne zdá postavené na hlavu a za týden budu potřebovat Francii odinstalovat a nainstalovat Rakousko a Itálii, tak to budu muset absolvovat vše znovu?, Předpokládám, že jsem něco blbě pochopil, přece to nemůže být takto kostrbaté. Kam mám zadat kód produktu, který přišel s tím DVD? Jestliže se to musí přeinstalovávat kompletně nepřijdu zase o oblíbené POI? Sice jsem je raději exportoval do .csv, ale byla by to práce navíc, ale hlavně pak budu náhodou spěchat s instalací mapy jiného státu zapomenu na export aktuálních oblíbených POI do .csv a budu pak jenom naštvanej. Díky za rady a zdravím Vás.
Surgical (2364)|4.3.2006 20:28
Hm ja jsem doinstalovaval Nemecko1,2, Italii, Francii1,2 a Rakousko a opravdu se mi doinstalovaly jenom mapy, Dynavix se mi na nizsi verzi nepreinstalil....i kdyz v menu psal, ze bude "updatovat" taky. Takze bez obav...
O aktivacni kod te to pozada po prepnuti na zvolenou neaktivovanou mapu, neboj, jenom na tu prvni :) nemusis aktivovat kazdou zvlast :) Ja osobne aktivoval pres web zcela bez problemu, jinak pres SMS to jde taky....
Pavel Stejskal (155)|4.3.2006 22:01
2 Surgical: Díky za odpověď, dnes dopoledne jsem se do toho pustil a dopadlo to naprosto přesně jak popisuješ. Dokonce i mé mapy států, které jsem instaloval se shodují s Tvými. Jen nevím, jak napoprvé rozpoznám, že třeba Lyon je v mapě Francie 2 a ne 1. Samozřejmě jsem ho nejdřív zkoušel v 1čce
beecher (9270)|5.3.2006 08:15
[QUOTE="Pavel Stejskal"]Jen nevím, jak napoprvé rozpoznám, že třeba Lyon je v mapě Francie 2 a ne 1.[/QUOTE]Moment, jenom si to chci ujasnit... To znamena, ze mapa Francie je rozdelana na 2 poloviny a vy musite pri planovani mezi temi polovinami prepinat? To si dela Telematix srandu, ne?
Telematix Software (289)|5.3.2006 10:31
[QUOTE="Pavel Stejskal"]2 Surgical: Díky za odpověď, dnes dopoledne jsem se do toho pustil a dopadlo to naprosto přesně jak popisuješ. Dokonce i mé mapy států, které jsem instaloval se shodují s Tvými. Jen nevím, jak napoprvé rozpoznám, že třeba Lyon je v mapě Francie 2 a ne 1. Samozřejmě jsem ho nejdřív zkoušel v 1čce[/QUOTE]

1) predam kolegovi, ktery ma na starosti mobile manager, at zprehledni instalaci map bez software... Funguje to jak pisete - pokud na karte neni software, tak se doinstaluje. Pokud je starsi, tak se aktualizuje. Jinak nic. Vyhoda je jedina: muzete mit vice kare s instalaci.

2) Na strance http://www.dynavix.com/index.php?id=31332 mate prehledove obrazky, co ktera mapa obsahuje.
kopacek (466)|5.3.2006 10:44
[QUOTE="beecher"]To znamena, ze mapa Francie je rozdelana na 2 poloviny a vy musite pri planovani mezi temi polovinami prepinat?[/QUOTE]No, pravda, neni to "prilis" stastne reseni. Stejne je na tom i Nemecko (Nemecko 1 a 2). Myslim, ze to je dost spatne reseni a pevne verim, ze Telematix s tim co nejdrive neco udela. Zatim jezdim v zahranici podle TT.
Mudrunka (547)|6.3.2006 13:25
To Pavel Stejskal or Surgical
Pánové, mám k Vám prosbu. Můžete zde umístit ukázky z mapy z Itálie u Dynavixu?
Jedná se mi o nějaký zapadákov, třeba Rosolina Mare a Silvi Marina. A pokud by dtto zde umístil např. martinhamr z Navigonu bylo by to úplně perfektní. Stále váhám, zda pro cesty po Evropě mám jít na upgrade D.EUROPE, či Navigon.
Dík
Telematix Software (289)|6.3.2006 13:59
[QUOTE="Mudrunka"]To Pavel Stejskal or Surgical
Pánové, mám k Vám prosbu. Můžete zde umístit ukázky z mapy z Itálie u Dynavixu?
Jedná se mi o nějaký zapadákov, třeba Rosolina Mare a Silvi Marina. A pokud by dtto zde umístil např. martinhamr z Navigonu bylo by to úplně perfektní. Stále váhám, zda pro cesty po Evropě mám jít na upgrade D.EUROPE, či Navigon.
Dík[/QUOTE]

Podrobnost je stejna jako v mape CR, tj. az do ulicni site. Obrazky z mist, ktera vas zajimaji jsou dole. Snad je na nich videt to, co chcete...





Yankee.106 (231)|7.3.2006 08:26
2MartinHamr probůh, proč to sem nedáš v JPG:?: :mad:
Yankee.106 (231)|7.3.2006 08:28
[QUOTE="Mudrunka"]Jedná se mi o nějaký zapadákov, třeba Rosolina Mare a Silvi Marina.[/QUOTE]
Jj to je celkem pěkné místo ;) Dynavix jsem si minulé léto kupoval hlavně kvůli cestě sem, ale nakonec jsem musel dle papírmapy :? A to jsem dost hnusně zacuchal v Salcburku, maj to tam na <> značený ...
Mudrunka (547)|7.3.2006 10:22
to Telematix and martinhamr
za obrázky děkuji, jasno jsem si udělal, a to tak, že furt nevím. Asi to vyhraje ten, kdo dřív přijde s TMC/RDS fungujícím i v CZ :mad:

to martinhamr
na Navigon 6 se pochopitelně těším i když pochybuji o tom, že při představení něčeho budoucího se dozvíme něco, pro nás zásadního. Mám tím na mysli podrobnost mapy CZ apod.
Jen tak mimo soutěž, zkoušel jsi si s nimi dopisovat? Já ano, vznesl jsem několik otázek kolem TMC, odpověď přišla za 3 dny, a to tak, že k tomu rozhodujícímu jsem se nic nedozvěděl. :no: Můžu s určitostí poznamenat, že Telematix je úplně jiné kafe….. a navíc, píše česky a často k věci :yes:

to Yankee.106
že jsou to pěkná místa vím, přece nebudu jezdit na nějaké škaredá…..(snad až na ty komáry v Rosolině Mare….) :D .
Možná, že se mýlím, ale kvalita a podrobnost mapy se pozná právě na těchto „zapadákovech“. Tuším, že např. Mnichov bude asi v tomto směru u všech obdobný (až na POI).